Polki.pl
kom. (2)

Woda w organizmie

Woda w organizmie

Proszę mi poradzić, jak pozbyć się nagromadzonej wody w organizmie. Mało jem, raczej staram się trzymać dietę, nie jem tłustego, słodyczy itp. Piję dużo płynów, a woda mi się zatrzymuje, puchną mi palce, łydki, stopy. Czytałam kiedyś o occie jabłkowym, czy pomoże mi usunąć wodę z komórek?
Mala
Istnieje wiele przyczyn powodujących zatrzymywanie wody w organizmie, od zaburzeń hormonalnych (czasami obserwowanych u kobiet przyjmujących leki antykoncepcyjne), poprzez zbyt małą aktywność fizyczną (obrzęki głównie kończyn), aż po złe nawyki żywieniowe. Największym błędem dietetycznym powodującym gromadzenie wody jest nadmiar spożywanej soli, czyli sodu. Pierwiastek ten jest odpowiedzialny za utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia komórek, a spożywany w nadmiarze powoduje nie tylko obrzęki, ale także nadciśnienie. W tym przypadku, aby pozbyć się nadmiernej ilości wody nie wystarczy ograniczyć dosalanie, należy także ograniczyć spożywanie gotowych potraw, mieszanek przyprawowych (glutaminian sodu), a także zacząć pić wodę niskosodową, która zrównoważy stosunek elektrolitów. Należy również zwiększyć spożycie potasu (działa przeciwstawnie do sodu), którego doskonałym źródłem są wszystkie świeże owoce i warzywa, a zwłaszcza pomidory, ziemniaki czy banany.

Istnieją również mieszanki naturalnych ziół, które działając moczopędnie, pozwolą Ci pozbyć się nagromadzonej wody. Zaliczamy do nich m.in. napar z czarnego bzu, pokrzywy, brzozy czy fiołka trójbarwnego. Powinnaś także częściej sięgać po produkty takie jak natka pietruszki, seler, arbuz, truskawki czy różnego rodzaju ziarna (gł. sezamu), a dzień zaczynać od szklanki wody z cytryną, która jest sprawdzonym środkiem moczopędnym. Jeżeli zaś chodzi o ocet jabłkowy, to znajduje on głównie zastosowanie w walce z nadwagą, poprzez wspomaganie trawienia tłuszczów i węglowodanów.

Pozdrawiam serdecznie

Oceń 5,00 / 1

Ranking najgorszych nawyków żywieniowych

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Zapytaj specjalistę

Skomentuj Woda w organizmie

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Woda w organizmie

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Zdrowie