Polki.pl
kom. (0)

Witamina B6

Czyli inaczej pirydoksyna.

Bierze udział w produkcji białych i czerwonych komórek krwi oraz w procesie syntezy i regulowania białek w organizmie człowieka, związanych z właściwym działaniem układu nerwWitamina B6owego. Ma również spory wpływ na zdrowy stan naszej skóry oraz prawidłowość procesów trawiennych.

Zagrożenia przy niedoborze witaminy B₆
Typowymi oznakami jej niedoboru są napady drgawek, słaba odporność, a co za tym idzie duża podatność na różnego rodzaju infekcje. Bezsenność oraz stan apatii i nadwrażliwości wleką się bez końca. Mogą też pojawiać się problemy ze skórą oraz stany zapalne śluzówki jamy ustnej i nosa.

Gdzie szukać witaminy B₆?
Przede wszystkim jest to marchew, ziemniaki, ryby, białe pieczywo, mleko, kapusta, płatki owsiane, a także niełuskane ziarno pszenicy oraz mięso wieprzowe i wołowe.

mwmediaOceń 5,00 / 1

6 najskuteczniejszych kosmetyków do włosów

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Profilaktyka

Skomentuj Witamina B6

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Witamina B6

 • Witamina PP - do czego nam potrzebna?ProfilaktykaWitamina PP - do czego nam potrzebna?Nie jest tak powszechnie znaną witaminą, jak chociażby witamina A i C. Kojarzymy ją, ale „tak przez mgłę” z lekcji biologii w szkole podstawowej. Co to jest za substancja? I jakie spełnia role w naszym...więcej »
 • Witamina B12 - do czego jest nam potrzebna?ProfilaktykaWitamina B12 - do czego jest nam potrzebna?Witamina B12 należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Znana jest także pod nazwą kobalamina lub cyjanokobalamina. Nie jest to pojedyncza substancja, a związek chemiczny, zawierający m.in. kobalt. Niedobory...więcej »
 • Niedobór kwasu foliowego u mężczyznProfilaktykaNiedobór kwasu foliowego u mężczyznMężczyźni którzy nie spożywają zielonych warzyw bogatych w foliany, mogą częściej miewać obniżony nastrój lub nawet depresję – to wniosek z badań naukowych trwających już długie lata...więcej »
 • Witamina KProfilaktykaWitamina KW jej skład wchodzą witamina K₁, K₂, K₃. Jako kompleks czyli witamina K odpowiada za proces krzepnięcia krwi. Dlatego mówi się o niej witamina przeciwkrwotoczna, gdyż zapobiega krwawieniom i krwotokom.więcej »
 • Niedobór żelaza w diecieProfilaktykaNiedobór żelaza w diecieNa niedobór żelaza cierpi 35 proc. kobiet w wieku rozrodczym. Mogą wtedy wystąpić: bezsenność, drażliwość, łatwe męczenie się podczas pracy, bóle i kołatanie serca.więcej »
 • Witamina PPProfilaktykaWitamina PPW tym wypadku funkcjonują nazwy kwas nikotynowy, niacyna, witamina B₃.więcej »
 • Witamina AProfilaktykaWitamina AOkreślana jest mianem retinolu czy beta-karotenu. Witamina ta spełnia bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Wspomaga jego ogólny rozwój i warunkuje jego prawidłowy wzrost. Jest odpowiedzialna za budowę i powstawanie...więcej »
 • Słoneczna witaminaProfilaktykaSłoneczna witaminaMa wpływ na stan naszego uzębienia, decyduje o pięknym wyglądzie skóry, zapobiega jej stanom zapalnym, łagodzi podrażnienia. Powoduje zwiększanie i odkładania się wapnia w kościach, które dzięki temu rosną, a w...więcej »
 • Witamina DProfilaktykaWitamina DOkreślana też mianem kalciferolu. Jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju i dobrego stanu naszych kości i zębów.więcej »
 • Witamina EProfilaktykaWitamina ECzyli tokoferol. Jest przeciwutleniaczem, przez co zapobiega uszkadzaniu komórek.więcej »
 • Witamina B2ProfilaktykaWitamina B2Pozwala na prawidłowe funkcjonowanie skóry i błon śluzowych. Jednak jej główna funkcja związana jest z metabolizmem, a dokładnie z przetwarzaniem energii chemicznej ze spożywanych pokarmów w tę niezbędną dla...więcej »
 • Witamina CProfilaktykaWitamina CCzyli popularny kwas askorbinowy. Jest przeciwutleniaczem, co oznacza, że zmniejsza szkodliwość działania chemicznych procesów utleniających.więcej »
 • Witamina B1ProfilaktykaWitamina B1Znana inaczej, jako tiamina. Swoje działanie uwydatnia w produkcji tak ważnych krwinek czerwonych, w przemianach metabolicznych glukozy we krwi oraz wspomaga prawidłową czynność układu nerwowego, mięśni i serca.więcej »
 • Witamina HProfilaktykaWitamina HCzyli biotyna. Pełni bardzo ważną rolę w syntezie aminokwasów, białek i kwasów tłuszczowych. Wspomaga właściwe funkcjonowanie skóry oraz włosów oraz prawidłowość funkcji tarczycy.więcej »
 • Zobacz podobne do Witamina B6więcej podobnych
Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Zdrowie