POLECAMY

Dekoracje stołów wielkanocnych

Mam dla Was dwie propozycje dekoracji stołu wielkanocnego. Jedna pasuje do tradycyjnie urządzonego domu a druga do nowoczesnych aranżacji.

Dekoracje stołów wielkanocnych

Wielkanocny stół z trawą

Wielkanoc to najbardziej radosne święto w roku. Jeżeli przypada w kwietniu wszędzie zdąży się zazielenić. Warto to wykorzystać i udekorować dom i stół wielkanocny żywymi dekoracjami. Mazurek przewiązany zieloną trawką, położony prosto na obrusie będzie oryginalną ozdobą wielkanocnego stołu. Wystarczy upiec 2 kruche blaty, przełożyć je konfiturami, pokroić w kwadraty i posypać cukrem pudrem. 

Stół niech będzie utrzymany w różowo – zielono - białej tonacji. Głównym elementem dekoracyjnym będzie trawa: ta zwykła - prosto z ogrodu, oraz długie trawki wykorzystywane do dekoracji bukietów. Do przygotowania takich miniaturowych trawników idealnie nadają się kuchenne, płaskie naczynia ceramiczne – w tym zestawie kolorystycznym koniecznie białe. W nich układamy trawę i dekorujemy ją kwiatami. Z trawy możemy też upleść obrączki na serwetki, do których możemy dodać mocny akcent kolorystyczny w postaci różowego piórka.

Zobacz: Kompozycje na wielkanocny stół

Na różowym, lnianym obrusie pięknie zaprezentuje się biały, klasyczny serwis. Róż i zieleń powtórzone mogą być również na małych kieliszkach do nalewki, które tym razem mogą służyć jako podstawki do jajek. Oryginalnie wygląda także karafka, w której zamiast alkoholu umieścimy drobne różowe kwiatki. Na stole nie może zabraknąć typowych wielkanocnych symboli. Postawimy więc tu porcelanowego zajączka, jajka farbowane w młodym zbożu i baranka z gipsu w wiklinowym koszyku. Aranżacja skomponowana tylko z trawy i kwiatów będzie bardzo lekka, świeża i elegancka. 

Stół nowoczesny

Dekoracja, o której teraz wspomnę, pasuje przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych. Co powiesz, aby drożdżową babę zamienić na babę z galaretki, a w miejsce tradycyjnych jajek położyć jajka żelowe? Dobrze komponuje się z białymi ścianami i nowoczesnymi meblami. Jest tania w przygotowaniu. Podstawę stanowi obrus, koniecznie w duże, wyraźne wzory: np. żółto – różowo – błękitno – białe koła. Zastawa stołowa utrzymana jest w podobnej tonacji kolorystycznej – to również są ułożone na siebie koła, które na podobieństwo pawich oczek zostały przesunięte do jednej krawędzi. Obok papierowe serwetki utrzymane w podobnym klimacie. Głównym elementem dekoracyjnym jest malinowa baba zrobiona z galaretki, która wygląda jeszcze efektowniej, jak dodamy do środka połówki pomarańczy. Świetnym dodatkiem jest też drewniany konik, pisanki w ludowe wzory i palma. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć świeżych kwiatów takich jak np. gerbery. Wystarczy kilka niedbale ułożyć w prostym szklanym wazonie, a resztę rozrzucić po stole. Efekt gwarantowany.

Polecamy też: Ozdoby wielkanocne

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)