Polki.pl
kom. (130)

Zespół Otella

Zespół Otella to nic innego niż patologiczna zazdrość, często występująca u osób uzależnionych od alkoholu lub mających w inny sposób uszkodzony centralny układ nerwowy np. w postaci starczej psychozy. Przeważnie na to schorzenie cierpią mężczyźni, ale spotyka się również kobiety cierpiące na obłęd zazdrości.

Dominującym objawem są urojenia niewierności małżeńskiej, niekiedy dołączają się urojenia prześladowcze. Charakteryzuje je niedorzeczność podejrzeń, brak możliwości zmiany przekonania o zdradzie przez perswazję.

Zespół Otella

Dowodami na zdradę są pozornie błahe rzeczy: kilkuminutowe spóźnienie, rozmawianie z mężczyznami, niechęć do współżycia, nieudane życie seksualne, głuchy telefon, milsze lub gorsze niż zwykle odnoszenie się partnera. Chory widzi inne spojrzenie, inny uśmiech, można powiedzieć, że wszystkie znaki utwierdzają go w przekonaniu o niewierności. Rozpoczyna się śledzenie, kontrolowanie wyjść, telefonu komórkowego, bilingu przeprowadzanych rozmów. Jeżeli nie znajdzie nic podejrzanego, uważa że jest ofiarą niezwykłej przebiegłości partnera. Zaczyna bezpośrednio domagać się potwierdzenia niewierności. Przysięgi, dowody – nic nie jest w stanie zmienić urojeń (to jest właśnie cecha urojeń – przekonanie o prawdziwości i brak możliwości zmiany mimo perswazji).
Partner staje przed jednym w dwóch wyjść: przyznać się lub zaprzeczać. Jeżeli się przyzna nie zazna już nigdy spokoju, urojenia znajdą potwierdzenie. Jeżeli będzie zaprzeczać nie zmieni to w żaden sposób postępowania. Urojenia doprowadzają do narastających konfliktów, narastające napięcie doprowadza do wybuchów agresji. Częsta jest przemoc fizyczna – jako próba zmuszenia do przyznania się do niewierności. Towarzyszący alkoholizm utrudnia kontrolę nad emocjami, problemy rodzinne ulegają z czasem nasileniu. Partner, który ma dość tej sytuacji, decydując się na odejście, potwierdza choremu przekonania.

Jedynym rozwiązaniem sytuacji jest próba podjęcia leczenia. Jest to niezwykle trudne, ponieważ chory nie uważa, że jest chory. „Zaciągnięcie” go do lekarza wymaga podstępu, niekiedy szantażu. Psychiatra mimo tego, że szybko jest w stanie postawić diagnozę, staje przed wyzwaniem – jak nakłonić do leczenia osobę, która uważa, że jest zdrowa.
Leczenie zespołu Otella polega na długotrwałym przyjmowaniu neuroleptyków (leki stosowane w leczeniu schizofrenii), odstawieniu alkoholu. Często spotyka się, że pacjent oszukuje co do przyjmowania leków. Również problemem jest to, że po uzyskaniu poprawy (ustąpienie urojeń, krytyczny stosunek do nich) leki są samowolnie odstawiane, co wiąże się z nawrotem urojeń.

Schorzenie ma bardzo duży wpływ na rodzinę. Jest przyczyną awantur, przemocy, które pogarszają dotychczasowy przebieg alkoholizmu. Niekiedy jest przyczyną śmierci lub poważnych uszkodzeń partnera osoby chorej, niekiedy mają miejsce nieprzewidywalne ataki na osoby, które według „Otella” mają romans z żoną. Niekiedy chory nie potrafi znieść sytuacji i targa się na własne życie.

Niestety, czasami jedynym rozwiązaniem jest leczenie za pomocą nakazu sądowego. Sąd rodzinny rozpatruje wniosek złożony przez rodzinę i nakazuje zbadanie pacjenta przez biegłego lekarza. Po stwierdzeniu obecności urojeń, licznych aktów przemocy, sąd może nakazać przymusowe umieszczenie takiej osoby w szpitalu psychiatrycznym. Ten sposób ma swoje wady. Pacjent uzyskuje poprawę w szpitalu, natomiast często bezpośrednio po wyjściu ze szpitala odstawia leki, wraca do picia alkoholu i cała choroba nabiera podobnego obrazu. Ponadto dołączyć się może przekonanie o prześladowaniu przez cały otaczający świat.
 

Jean Luc Picard
źródło: artelis.pl
Skomentuj (130)
Oceń4.61 / 41
Redakcja poleca

Podobne w temacie Osobowość i emocje

Skomentuj Zespół Otella

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 2 Sty 15, 18:44
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellatak nazywano zespol otella
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 23 Gru 14, 14:25
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaCzytam to i mam wrazenie ze jestem ofiarą.... pozorne spozywanie piw przez mojego Ukochanego... jakieś podejrzenia a od 2 miesięcy masakra, zaliczyłam już wariograf aby udowodnić niewinność to nic nie dało, wystarczy ze zadzwoni męzczyzna na mój służbowy tel jest awantura, sms zapisany w roboczych z wpisem do niego... ale nie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 23 Gru 14, 08:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaNie mogę uwierzyć, ze mój partner prawdopodobnie ma zaspol otella. Ma problemy z alkoholem, tak wiec jego urojenia, paranoje... To dużo tłumaczy, ale wiem, ze nie będzie sie chcial leczyc. Tylko jest niesamowicie trudno po prostu zostawić człowieka, dla którego sie chciało wskoczyć w ogień.
Myślałam ze jego zazdrość wywodzi sie z naszego...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 20 Sty 15, 05:58
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaNo cóż... Ja zakończyłam taki związek już po kilku miesiącach...Dalej mi zależy, dalej kocham, ale przez te wszystkie jazdy, czuję, że moje uczucie słabnie a ja sama staję się strzępkiem nerwów, osobą, która z normalnej kobiety przemieniła się z bojącą się umówić z koleżanką zahukaną dziewczynkę. On uważa, że zostawiłam go zbyt łatwo, że nie...więcej »
migielka
Niedziela | 3 Maj 15, 20:08
0    nie oceniono 0
migielka
Re: Zespół OtellaWłasnie jestem na etapie "wychodzenia ze związku". Zostałam postawiona pod murem, albo sie przyznam do wszystkich zdrad ze szczegółami, albo on konczy definitywnie nasz związek. Jestem wrakiem kobiety
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 2 Wrz 15, 15:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaDziewczyny trzymajcie się ja też mam takie same przeżycia,mój facet ma książkowe objawy po latach szarpaniny i roztałam się z nim to znaczy on mnie zostawił tak powiedział ale nie będę go wyprowadzać z błędu
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 2 Lis 14, 20:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellarodzice tego chłopaka nie powinni darować tym psełdo kolegom. jak można zgotować takie piekło drugiemu człowiekowi. myślę,że los ich ukaże prędzej czy później. to igranie z czyimś życiem,nie pomyśleli, że on już nigdy nie będzie w pełni sprawny, ze może popełnić samobójstwo. młodzi ludzie zastanówcie się zanim zacznicie robić jakieś dowcipy.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 2 Lis 14, 20:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellakoleżanka rozstała się ze swoim chłopakiem,albo miał otella albo schizofrenię . posądzał ja o zdradę.koledzy podpuszczli go dawali mu narkotyki ,że dziewczyna z nimi się umawia,tak się porobiło, że jest w psychiatryku.to zasługa w dużej mierze ,,kolesiów''.zniszczyli chłopakowi życie.nie wiem czy się pozbiera .znam go i jest mi go zwyczajnie...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 23 Wrz 14, 21:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMam przyjaciela z Otello. Początkowo podobała mi się jego "miłość" i zazdrość. Jednak szybko zorientowałam się, że to ciężko znoszę, że żadne tłumaczenia nic nie dają, bo on wciąż domaga się wyjaśnień i zapewnień o mojej wyjątkowej miłości do niego. To straszna choroba, zapewnienia nic tu nie dają. Ciężko mi z nim i bez niego źle. Myślę o...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 7 Sie 12, 16:35
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaWitam, nie widziałam w żadnym wcześniejszym wątku nic na temat dziedziczenia tej choroby. Czy zespół Otella jest przekazywany genetycznie?
MINIA***
Czwartek | 20 Wrz 12, 20:33
0    oceniono 2 razy
MINIA***
Re: Zespół OtellaCHOROBA "ZESPÓŁ OTELLA"TO CHOROBA PSYCHICZNA I MOŻE BYĆ PRZEKAZANA DZIEDZICZNIE.U MEGO MĘŻA W RODZINIE BYŁA CHOROBA PSYCHICZNA SCHIZOFREMIA ,A ON MIAŁ OTELLA,CZYLI TAK MI SIĘ ZDAJE ŻE DZIEDZICZNA.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 27 Kwi 12, 10:03
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMój partner cierpi na otello. Początek był nie do zniesienia, nie wiedziałam jak to ogarnąć. Wiele łez, kłótni, bólu serca. Awantura taka, że aż dostał w twarz. Mało brakowało do rozstania. Teściowa powiedziała że jego poprzedni związek rozpadł się przez tę chorobę a on potwierdził.
Teraz wszystko układa się spokojnie. Gdzieś na forum...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 31 Lip 12, 21:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaDziewczyno daj boże żeby się wyprowadził OTELLO ale to tak się zaczyna i nie ma cudów jeśli twój partner ma tą chorobę to w pózniejszym czasie takie gatki nic Ci nie pomoga bo to jest choroba postępująca i potrzebne jak najszybsze leczenie psychiatryczne bo póżniej to zobacztsz jaką jazdę bedziesz miała.Moja rada (DOBRA BO PRZESZŁAM TO)jak...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 1 Mar 13, 13:47
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaTez mam roczne doswiadczenie w zwiazku z alkoholikiem Otellem. poczatkowo wygladalo to na niewinna zazdrosc i nawet sie cieszylam, widac kocha. Z czasem zaczelo sie to robic przykre i niebespieczne. Chwilowe spoznienie, lekko rozczochrana fryzura, profil na fb itd Wszystko to kojarzylo sie mojemu Otello ze zdrada i jakiekolwiek tlumaczenia...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 6 Paź 12, 15:21
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellawykryłem tąchorobe u siebie i to jest koszmar.Moja partnerka numer telefony nawet wymieniła itd.........Nie wolno w takim związku dolewać ogniwy do ognia ,tylko gasić wsródku w zarodku.Pozdrawiam wszystkich z zespołem Otella:)
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 14 Paź 15, 12:57
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaW takim związku dolaniem oliwy do ognia jest "inny wyraz twarzy". To jest związek z psychopatą który ma na celu wyniszczyć kochającą Go osobę. Tylko leczenie, a i tak rezultaty mogą być marne. Nie pozdrawiam nikogo z zespołem Otella
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 14 Lis 14, 22:29
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaJesteś Wspaniałą i Bardzo Mądrą Kobietą. Życzę Ci - Wam wszystkiego dobrego
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 13 Sie 15, 16:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaPodziwiam Cię. Ja po 16 latach już nie daję rady. Wczoraj znowu zaczęło się po tygodniu umiarkowanego spokoju.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 20 Mar 12, 16:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaCzesc wszystkim.ja zyje z chlopakiem z innnego kraju,mam z nim 2.5 letniego synka .Wydaje mi sie ,ze ma Zespol Otella.Juz nie mam sily walczyc.Jest mi strasznie ciezko zyc z nim ale i ciezko zyc bez niego.Jest bardzo zaborczy,wymysla nie stworzone historie,mowi ze mam romans.Codziennie pyta sie czy jestem dla niego dobra i czy go...
bery 3
Sobota | 7 Kwi 12, 16:31
0    nie oceniono 0
bery 3
Re: Zespół OtellaJa byłam z takim człowiekiem ponad rok prawie dwa tego się nie da opisać jak się z nim żyje jego paranoja jest tak duża że nawet przebywanie z nim 24 godziny na dobę nic nie daje bo potrafi powiedzieć że jak spał to poszłaś go zdradzać. Jeden wielki koszmar uciekaj dziewczyno
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 8 Maj 12, 19:17
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellaterapiama.onet.blog
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 13 Mar 12, 17:09
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaDo programu Miasto Kobiet poszukujemy kobiet, które straciły męża w wyniku śmierci samobójczej. Jeżeli twój mąż targnął się na życie, twój świat w jednej chwili załamał się i chcesz podzielić się z nami swoją historią, napisz do nas.
Zgłoś się do programu Miasto Kobiet.
a.lubawska@tvn.pl
516444962
Mario1979
Wtorek | 28 Lut 12, 16:57
0    nie oceniono 0
Mario1979
Re: Zespół OtellaWitam.Myślę że mam zespół otella.Mam 32 lata jestem po rozwodzie i obecnie jestem z dziewczyną którą bardzo kocham.Mamy wspólnie jedno dziecko.Niestety od jakiegoś czasu zaczęło coś się żle układać.Ona przesiaduje całymi dniami przy Skypie i na wielu innych czatach.Mówiłem jej żeby zaczęła poświęcać więcej czasu mnie i naszej córce ale widzę że...więcej »
Mario1979
Wtorek | 28 Lut 12, 16:59
0    nie oceniono 0
Mario1979
Re: Zespół OtellaProszę o pomoc
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 2 Lut 14, 22:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellazespol otelle
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 2 Lut 14, 22:57
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellato tak jak u mnie
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 2 Lut 14, 23:02
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellajeśli masz takie podejzenia popros o pomoc najlepiej psychiatrę ja probowalam walczyc z tym u mojego meza ale on nie chciał się leczyc po 23 latach się poddalam
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 15 Mar 12, 17:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaWitam, jeśli to możliwe bardzo proszę o kontakt na adres d.lis@tvn.pl pozdrawiam
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 5 Mar 13, 16:21
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellajestem w zwiazku z kimś bardzo zazdrosnym.takie życie nie ma sensu nawet jeśli go kocham,mówią ze miłość wszystko pokona..jednak niekiedy nie da rady .
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 5 Mar 13, 16:26
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamoja rada idź do psychologa ...nie myśl ze mówię ze jesteś psychicznie chory psycholog dużo Ci pomoże sama byłam jako ofiara przemocy czyli zazdrośći .To nazywa się przemoc psychiczna i z tego trzeba się leczyc moim zdaniem .a napewno ja stracisz jesli bedziesz tak roił.daję ci gwarancję bo żadna osoba nie wiem jak mocna psychicznie nie...więcej »
lzy
Piątek | 17 Maj 13, 17:47
0    nie oceniono 0
lzy
Re: Zespół OtellaSama mam ten problem, tzn mój maz ma prawdopodobnie Otella i walcze z tym ponad dwa lata i nic po prostu nic, byliśmy u psychologa i psychiatry ale on uważa ze jest zdrowy i nie ma sobie nic do zarzucenia. przerabiałam już dużo rzeczy żeby mu udowodnić ze jestem niewinna, nawet nie wiem czemu udowadniam ale on mnie już pozbadl. byliśmy na...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 2 Lut 14, 23:07
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellanajlepiej jak uciekniesz i zaczniesz zyc z dala ja po 22 latach zdecydowałam się odejść były proby leczenia tłumaczenia i nic uciekaj dziewczyno i zacznij zyc na nowo
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 7 Sty 12, 14:41
-1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellahej ja ja wlasnie sie tego nie wstydze ide sam do lekarza zona mnie o to poprosila mam taki sam problem
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 14 Gru 12, 23:01
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellabravo, ze sie pan nie wstydzi iść do lekarza bo to straszna choroba zdolna rozwalić każdą miłość
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 19 Paź 11, 16:23
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellatego nie da się zatrzymać to jakiś horror ! rozpacz nienawiść.Jestem młodą mówią że atrakcyjną dziewczyną mimo to przez te myśli czuje się nikim... byłam już u wielu lekarzy i nigdy nie było poprawy.Jestem po 4 próbach samobujczych i 2 razy prawie zabiłam ojca mojego dziecka już naprawde nie wiem co robić dla takich ludzi jak ja nie ma nadziei...
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 21 Mar 13, 21:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellana wszystko jest sposob ja tez jestem chory na to gowno od15 lat a mam33lata moja zona meczy sie ze mna jusz 13 lat najlepszym rozwiazaniem jest dobry psychiatra i leki psychotropowe po paru tygodniach zobaczysz kolosalna ruznice nie czytaj wszystkich postow bo polowa z nich to pierdoly wiekszych popaprancow niz my gdzies cos wyczytali...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 18 Paź 11, 10:28
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otelladajecie powody i dziwicie sie ze ktos ma podejrzewa?? najlepiej z kogos robic idiote chorego
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 15 Lis 11, 22:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaŻAŁOSNE OJ ŻAŁOSNE.NIE ŻYCZĘ CI MIEĆ COŚ WSPÓLNEGO Z OSOBĄ CHORĄ NA "ZESPÓŁ OTELLA"TO JEST HORROR JA TO ZNAM Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 29 Lip 11, 22:36
+2    oceniono 4 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaA co jesli moja partnerka na zakonczenie imrezy przytulila sie do znajomego z ktorego dowcipow smiala sie najglosniej a on poklepal ja po tylku bez jej sprzeciwu..?? To tez jest zespol Otella jesli wpadlem w furie..?
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 8 Paź 11, 05:27
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamam cicha nadzieje ze trafil do dentysty
Łuki
Poniedziałek | 22 Paź 12, 03:48
-1    oceniono 1 raz
Łuki
Re: Zespół OtellaA co jak da mu dupy byłemu i się przyzna sama. a za rok pisze, że znowu chce??
Łuki
Poniedziałek | 22 Paź 12, 03:48
0    nie oceniono 0
Łuki
Re: Zespół OtellaA co jak da mu dupy byłemu i się przyzna sama. a za rok pisze, że znowu chce??
Mani
Niedziela | 12 Cze 11, 18:52
0    nie oceniono 0
Mani
Re: Zespół OtellaSzczerze, ledwo żyję. Mój partner wciąż posądza mnie o zdrady, najchętniej zamontowałby kamery w domu, ciągle mnie pyta z kim się całowałam, z kim się przespałam. Wywołał u mnie agresję, nawet gdy żartuje mi włącza się atak. Mam wrażenie, że albo siebie zabiję, albo jego:( Wraca do sytuacji tak błahych, że jestem w ciągłym szoku, modyfikuje je...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 14 Cze 11, 15:14
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaKOCHANA PIERWSZA SPRAWA ZADBAJ O SIEBIE TO ZNACZY KONIECZNIE SAMA ZGŁOŚ SIĘ DO PSYCHIATRY I NAŚWIETL SPRAWĘ ABY CI POMÓGŁ,ŻEBYŚ MOGŁA
NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ.NIE UKRYWAJ TYCH SPRAW W RODZINIE I WŚRÓD SWEGO OTOCZENIA NIE WSTYDŻ SIĘ,A NAWET ZGŁOŚ TO NA POLICJĘ
BO SZCZEŻE CI MÓWIĘ JESTEŚ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE JA TO ZNAM.ON Z CIEBIE ZROBI WARYJATKĘ...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 14 Wrz 11, 17:55
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otelladziewczyny trzymajcie sie a ja trzbea to uciekajcie, najwazniejsz ejetescie WY!
Jaga1445
Piątek | 11 Maj 12, 10:53
0    nie oceniono 0
Jaga1445
Re: Zespół Otellato nic nie pomoże leczenie ja żyję w tym horrorze już 20 lat błogosławię każdą chwilę kiedy mój mąż jest normalny taki jak dawniej a jestesmy małżeństwem od 39 lat niestety każdy mój siniak to malinka , którą robią mi koledzy z pracy nawet w miejscach co sama wstydzę się oglądać bo celulit itp.Wiem że bezemnie zginie ten człowiek bo czasem da...więcej »
MeLLisa
Wtorek | 7 Sie 12, 12:27
0    nie oceniono 0
MeLLisa
Re: Zespół OtellaMam to samo; uzależniony od alkoholu, a od 2-ch lat "otello". Nie pomogło leczenie uzależnienia, wyrok za znęcanie, nadzór kuratora, a nawet wizyty u psychiatry.
Huśtawka trwa i nigdy się nie skończy, jeśli nie zniknę z jego planety. Cóż z tego,że wiem że zrobiłam wszystko, aby go leczyć, cóż z tego, że wiem, iż to chory człowiek, skoro po...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 19 Cze 11, 09:06
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMój Boże,to całkiem jak moje życie ,jakbym czytała o sobie......
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 21 Cze 11, 23:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaA CO U CIEBIE NIE TAK????CZY DAŁAŚ RADĘ CZY NIE?????
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 1 Lip 11, 16:07
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamam to samo w domu i nie wiem co robic
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 1 Lip 11, 22:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaNAPISZ COŚ NIE COŚ.MĄŻ CZY CHŁOPAK I ILE MASZ LAT I CO SIĘ DZIEJE?? MOŻE CI COŚ SIĘ POMOŻE.
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 17 Wrz 11, 21:44
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaWitam! Wiedzcie, że nie jestescie same. Mam wrażenie jakbym czytała o sobie. Mam dopiero 19lat, a psychicznie czuje się fatalnie. Ciągle jestem oskarżana, ciągle muszę coś udowadniać. nie wiem jak mam dalej zyć, nie potrafię sobie z tym poradzić...
vifon
Środa | 1 Cze 11, 20:12
0    nie oceniono 0
vifon
Re: Zespół OtellaWitam . Ja zdecydowalem sie na leczenie zaczalem chodzic na terapie i wierze ze mi sie uda pozbyc chorej zazdrosci. Pozdrawiam i namawiam wszystkich ktorzy borykaja sie z tym problemem .
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 31 Maj 11, 14:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMÓJ MĄŻ JEST W TRAKCIE LECZENIA.OKROPNA CHOROBA.
WSPÓŁCZUJĘ TYM KTÓRZY MAJĄ Z TAKIM CHORYM DO CZYNIENIA.
JEŚLI MOGĘ W CZYMŚ POMÓC TO Z CHĘCIĄ POMOGĘ BO TO PRZESZŁAM.
michalina.
natalia1hanna
Piątek | 3 Cze 11, 11:59
0    nie oceniono 0
natalia1hanna
Re: Zespół Otellabardzo chętnie skorzystałabym z pani rad i pomocy,proszę podać swój adres e-mailowy chciałabym się z panią skontaktować
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 3 Cze 11, 22:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaPROSZĘ;;;;; misia263@onet.pl
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 5 Mar 12, 21:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellaalicjakom231@wp.pl prosze o kontakt te kobiety ktore zyja w zwiazku z osoba chora na zespol ptella
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 11 Lip 12, 13:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellaod 3lat przechodze ten horror .teraz jestem pobita,on ma nakaz polcyjny zblizania sie do mnie 2tygodnie .prosze pomoz jak go zmusic do leczenia.krystyna
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 31 Maj 11, 08:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMój mąż miał wszystkie opisane objawy.Popełnił samobójstwo,,gdybym przeczytała to wcześniej...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 28 Maj 11, 10:37
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaPowiem wam wszytskim ze nie ma na co liczyc jesli chodzi o te choroba ja rozeszlam sie z mezem niestety to toxyczny zwiazek i czlowieka psychicznie wykancza taka osoba.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 22 Maj 11, 17:38
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellawitam wydaj mi się ale chyba mój maż ma zespół Otella na pewno nie pójdzie do lekarza ani nic z tych rzeczy ma objawy nie mogę nigdzie wyjść bo twierdzi że się ... mamy dzieci rodzinę a jemu po prostu odbija coraz częściej się kuci o byle co czepia sie o błahostki np. za długo byłam w sklepie za dogu byłam w szkole po dzieci itp. nie...
kwk
Środa | 25 Maj 11, 06:26
0    nie oceniono 0
kwk
Re: Zespół Otellazespół otella
kwk
Środa | 25 Maj 11, 06:37
0    nie oceniono 0
kwk
Re: Zespół Otellapodejrzewam,że mój narzeczony też cierpi na te chorobę.podejrzewa mnie o wymyśloną zdradę.wypomina mi moich byłych partnerów wmawia mi coś co nie jest prawdą.sprawdza mi telefon,bilingi rozmów,wyzywa mnie najgorszymi epitetami.ja już tego psychicznie nie wytrzymuję.często to ja miałam myśli samobójcze,aż wreście to zrobiłamtargnęłam się na swoje...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 31 Paź 11, 18:43
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaJa mam to samo już mi się nie chce żyć myślę o najgorszym bo mąż nie chce iść do lekarza mówi mi ze ja jestem głupia i mam się leczyć , ciągle mi wmawia jakiś mężczyzn to już się ciągnie 45 lat i teraz jest coraz gorzej , mam troje dorosłych dzieci i każą mi go zostawić bo już nie mogą tego zcierpieć że mnie tak poniża , nie wiem jak długo...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 10 Gru 11, 01:06
+3    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellazostaw go i ratuj swoje zycie dziewczyno obudz sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
młody
Piątek | 20 Maj 11, 23:39
-3    oceniono 9 razy
młody
Re: Zespół Otellazespół otella, fajny pretekst dla lafirynd, przeciwko swoim facetom.
szanujcie się baby to będzie spokój.
vifon
Środa | 1 Cze 11, 20:30
+1    oceniono 1 raz
vifon
Re: Zespół Otellaa uwazasz ze wszystkie zdradzaja i ze wszystkie sie nie szanuja?? to jestes w bledzie!!!
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 24 Cze 11, 20:54
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamyslę ze pisząc taki tekst to sam jesteś chory
Gość
Czwartek | 12 Maj 11, 19:25
0    nie oceniono 0
Gość
Re: Zespół Otellawitam,
mój wujek miał zespół otella. tak miał bo już nie żyje, popełnił samobójstwo. o chorobie ciocia powiedziała nam dopiero po śmierci wujka. dowiedzieliśmy sie co choroba zrobiła z naprawde cudownym człowiekiem. wujek jak większość nie chciał sie leczyć i 2-3 lat przed smiercią zaczął pić. wielokrotnie bil ciocie i demolował dom. groził...więcej »
baaaaardzo zazdrosna :(:(:(
Wtorek | 19 Kwi 11, 12:48
0    nie oceniono 0
baaaaardzo zazdrosna :(:(:(
Re: Zespół OtellaCaeść mam identyczny problem jak ty. Ciekawa jestem jak sobie z tym poradziłaś ,czy są jakieś postępy? Bardzo bym Ci była wdzięczne gdybyś mi odpisała na maila : andzia071111@wp.pl czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 13 Lut 11, 00:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMnie ta choroba dotknęła choć niezupełnie ,jest ktoś w rodzinie kto podejrzewa mojego męża o zdrade z jego żoną,współczuje tej żonie bardzo ,wiem co ona przechodzi jakie ma piekło w domu,a mimo to nie woła o ratunek,ukrywa to tak jak cała ich rodzina ,a na nas rzucają oskarżenia Jedynie dobre w tej sytuacji jest to że mieszkamy daleko ale...więcej »
dona
Piątek | 28 Sty 11, 21:06
0    nie oceniono 0
dona
Re: Zespół OtellaWitam! Moj ojciec od 2lat choruje na Otella jest po operacji głowy, mimo że ma dopiero 43lata jest na rencie. Calymi dniami nic nie robi tylko siedzi w domu i wyzywa mamę która pracuję po 14godz dziennie żeby utrzymać 3 moich mlodszych braci. Ojciec twierdzi że ma "dowody" na zdrady mamy w postaci głuchych telefonów, ciągle widzi samochody dez...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 22 Gru 10, 10:14
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMój mąż już od miesiąca jest w szpitalu psychiatrycznym,a ja powoli wracam do normalnego życia.Przeżywałam przez około rok horor... nie wiedziałam co się dzieje
już mi mało brakowało aby skończyć z sobą.nikomu o tym nie mówiłam{BŁĄD}
bałam się pokazywać ludziom,byłam tak przelęknięta ze nawet telefonu jak dzwonił się bałam,aż pewnego razu...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 9 Mar 11, 21:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMachalino! Proszę, napisz do mnie - mam podobną sytuację; mój mąż ma zespół otella. podaję adres: jankowicz@autograf.pl
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 15 Wrz 11, 12:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellapomocy
katani72
Środa | 17 Lis 10, 21:14
0    nie oceniono 0
katani72
Re: Zespół OtellaWitam
Mam 38 lat jestem Zonaty poraz drógi mam wspaniałą żone i dwie córki troszke nadużywałem alkocholu dwa trzy piwa dziennie nieraz z teściem cos mocniejszego ekstra sielanka.Zona od czasu do czasu pogęgała ze znowu wypity i spoko.Lecz pewnego dnia wprowadził sie lokator i odbilo mi nigdy nie bylem zazdrosny o żone nadmienie ze pierwszą...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 1 Gru 10, 10:30
-1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaA jesli ona naprawde sie puszcza? Skad mamy to wiedziec? Ja juz glupieje od tej zazdrosci.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 1 Gru 10, 10:33
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaA jesli ona naprawde sie puszcza? Skad mamy to wiedziec? Ja juz glupieje od tej zazdrosci.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 1 Gru 10, 10:37
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaA jesli ona naprawde sie puszcza? Skad mamy to wiedziec? Ja juz glupieje od tej zazdrosci.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 3 Gru 10, 21:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaPowodzenia!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 7 Gru 10, 23:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaGosciu jestes Wielki, ze dostrzegles swoj problem. Pozdrawiam i zycze powodzenia w leczeniu, zazdroszcze Twojej Zonie, ze ma takiego wspanialego madrego Meza, ktory walczy o Rodzine, bo malo brakowalo a by sie Jej pozbawil.
nadziejaa
Czwartek | 30 Gru 10, 23:19
0    nie oceniono 0
nadziejaa
Re: Zespół OtellaWitam katani72. ciekawa jestem jak ci poszło u psychiatry, piszesz że masz podobne objawy jak otella a wiec może podzielisz sie swoimi objawami.Moj mąż niestety z tym zespolem nie rozumie że jest chory wręcz przeciwnie on ma rację i żadne argumenty do niego nie docierają.Nadmienie że jest juz po badaniu lekarskim i po szpitalu ,jest więc...
czikaGość We-Dwoje.pl
Piątek | 11 Lut 11, 09:04
0    nie oceniono 0
czikaGość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamam teraz podobny problem i taką sytuacje rodzinną jak ty.damy rade rodzina i jeszczraz rodzina
okulary
Poniedziałek | 20 Cze 11, 21:55
0    nie oceniono 0
okulary
Re: Zespół OtellaTakie urojeniowe podejrzenia ,są ciężkie w życiu na codzień.Mądry facet,że sam wpadł na ten pomysł,podjął się leczenia,oby takich przypadków więcej.Moja koleżanka,pojechała do sanatorium,jej przyjaciel wydzwaniał do niej po kilka razy,dziennie żeby się dowiedzieć co robi ,bo może ją zdradza,to jej zakłócało spokój
wewnętrzny.Okazało się że...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 1 Lis 10, 19:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaWitam, może napiszę o swojej zazdrości, jesteśmy z mężem 11 lat w po slubie 7 mamy syna 7 letniego. Też byłam chorbliwie zazdrosna, a to tylko prze moją niską samoocenę. Niestety ale tak jest jestem bardzo krytyczna jeżeli chodzi o swoją osobę. Doprowadziłam do tego że mój mąż zamknoł sie wosbie nie rozmawiał ze mną chciał odejść. wszystko mu...więcej »
saba
Środa | 27 Paź 10, 19:41
0    nie oceniono 0
saba
Re: Zespół Otellajest to straszna choroba dom zamienia się w pieklo a życie to istna gehenna nadziejaa napisz jak to przerwalaś bo ciężko mi już żyć z tym czlowiekiem
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 31 Paź 10, 16:12
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaPiszesz, że Ci ciężko żyć z takim człowiekiem ja już nie mam zupełnie sił na takie życie ale mam jednak troje dzieci i finanse okazuje się są powodem tego , że ciągle z nim jestem. Ale widzę straszny wpływ takiego życia na moje dzieci i to powoduje podwójne poczucie winy ze nie potrafię sobie z tym poradzić,, wszechogarniająca niemoc i...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 21 Gru 10, 18:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMój mąż już od miesiąca jest w szpitalu psychiatrycznym,a ja powoli wracam do normalnego życia.Przeżywałam przez około rok horor... nie wiedziałam co się dzieje
już mi mało brakowało aby skończyć z sobą.nikomu o tym nie mówiłam{BŁĄD}
bałam się pokazywać ludziom,byłam tak przelęknięta ze nawet telefonu jak dzwonił się bałam,aż pewnego razu...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 18 Paź 10, 13:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellato straszna choroba, i ciężko przekonac mi mojego ojca,że cierpi na taką chorobę. Nie wiem jak do niego dotrzeć i jak mu to przedstawić , bo on nie przyjmuje tego do wiadomości i cała rodzina cierpi
nadziejaa
Niedziela | 24 Paź 10, 12:07
0    nie oceniono 0
nadziejaa
Re: Zespół OtellaWitam to prawda,zespół otella to naprawdę straszna choroba.Do takiej osoby jest nie możliwe dotrzeć samemu.Ja z tą chorobą walczyłam przez 10 lat i gdybym w tym wszystkim nie miała wsparcia w moich dzieciach nie wiem jak bym zakończyła swoje życie.Zacznę może od tego że mam 50 lat a moja gehenna zaczęła się jak mój mąż był po 40.z początku...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 28 Paź 10, 21:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaWitam, bardzo chętnie porozmawiałabym z Pnia na ten temat. Może podam moje gg 4413974 i proszę o ewentualny kontakt. Niestety ten problem dotyczy i mojej rodziny i na prawdę nie wiem jak z tym sobie poradzić...
pozdrawiam
nadziejaa
Czwartek | 30 Gru 10, 23:06
0    nie oceniono 0
nadziejaa
Re: Zespół Otellaprzepraszam że się nie odezwałam ale wypadl mi wyjazd za granicę.jeśli nadal chcesz porozmawiać na temat otello to się odezwij.będe jakis czas w polsce.napisz jak sobie radzisz lub jak sobie poradziłas? POZDRAWIAM
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 29 Paź 10, 17:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellanadziejaa ja bardzo chętnie skorzystam z twoich porad pozdrawiam
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 31 Paź 10, 16:26
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otella:) Witam,,
U mnie sprawy są bardzo skomplikowane bo tutaj chyba nie tylko o zespól otella chodzi . Zupełnie nie umiem postępować , mąż ciągle wymaga ode mnie wyjaśniania przez siebie wymyślonych sytuacji, jeśli podejmę taką dyskusję i nawet uda mi się jakoś to wytłumaczyć to efekt jest krótkotrwały . Mam wrażenie, że mnie nie słyszy...więcej »
nadziejaa
Czwartek | 30 Gru 10, 23:37
0    nie oceniono 0
nadziejaa
Re: Zespół OtellaWITAM. z tego co piszesz to niestety są to objawy tej strasznej choroby,własnie tak zaczęło sie podobnie u mnie, mąz zawsze wyszukal u mnie cos co mu nie pasowalo,a żadne tłumaczenia i przysięgi nie docierały do jego mózgu .Napisz mi jak długo to trwa u ciebie ile ma lat i czy masz dzieci niepelnoletnie.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 1 Sty 12, 21:23
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellaboze moj maz ma 42 lata i od pol roku czepia sie o wszystko o ubranie ,sprawdza mi tel. a jak wypije to mi ubliza od najgorszych ,dzieci to widza a ja mam serdecznie dosc
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 29 Sie 13, 21:58
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellato piekło przechodzę ja mąż ma 63lata katorga pomóżcie
beosa
Piątek | 19 Lis 10, 20:09
0    nie oceniono 0
beosa
Re: Zespół OtellaJakieś dwa lata temu zaczęło się to piekło u mnie(mam 42l).Też myślałam -taki wiek (44l)-przejdzie mu,jakby się zastanowić sytuacja mogła być źle zinterpretowana,tłumaczyłam zachowanie męża na różne sposoby,tłumaczyłam się jak przedszkolak,udawałam,że nie pamiętam jego słów,że jest ok.Wyciszył się...po roku zaatakował ze zdwojoną siłą,usłyszałam...więcej »
chantal
Poniedziałek | 7 Lut 11, 21:42
0    nie oceniono 0
chantal
Re: Zespół OtellaNadziejaa, jeśli możesz proszę o kontakt ala7671@op.pl
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 9 Mar 11, 21:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaBardzo proszę, mam to samo, napisz do mnie: jankowicz@autograf.pl
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 14 Paź 10, 00:22
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otella...podejrzewam swojego meza w karzedej sekundzie, bije go, upokarzam itp.Probuje od niego odejsc ale on wciaz chce tego zwiazku. Czuje ze samej bylo by mi latwiej..
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 21 Paź 10, 20:45
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellajak go bijesz????
Zazdrosna :(
Środa | 6 Paź 10, 09:05
0    nie oceniono 0
Zazdrosna :(
Re: Zespół OtellaWitam, w moim przypadku problem jest ze mną,to ja jestem chorobliwie zazdrosna o swojego partnera:( mam 20 lat a w związku jesteśmy od lat 5 moim zdaniem przy tak młodym wieku to dość spory okres trwania związku.
Dla mnie wszystko co zrobi mój partner dowodzi o jego niewieerności,to że się ogoli i przyjdzie do mnie-myślę w ten czas,że wcześniej...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 21 Lip 10, 01:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaJestem jeszcze młodą dziewczyną mam zaledwie 20 lat i jestem ponad 3 lata ze swoim partnerem. Tylko w naszym związku to ja jestem chorobliwie zazdrosna, we wszystkim widze cos niepokojącego, wącham jego ubrania, pościel nawet wącham bo może jakaś inna dziewczyna leżała u niego na łóżku, szukam włosów, patrze czy dwie szklanki nie stoją po tym...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 6 Sie 10, 11:30
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellazgłoś się jak najszybciej do lekarza psychiatry, zacznij przyjmować leki i zastanów się nad jakąś formą psychoterapii.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 17 Lis 10, 22:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamam to samo :(
otella
Sobota | 12 Cze 10, 23:49
0    nie oceniono 0
otella
Re: Zespół OtellaWITAM!!! zwracam się do was z prośbą przeczytałem to wszystko i stwierdziłem że jestem chory na zespół otella miałem już próby samobójcze i ciągła chorobliwa zazdrość nie wiem co mam robić boje się o moją żonę i o siebie jeśli wiecie jak mi pomóc to z góry dziękuje
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 20 Maj 10, 13:02
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMam chyba ten sam problem z mężem,podsłuchy w telefonie kom. próby zalogowania się w moim imieniu, aby brać bilingi, groźby, że mnie zabije, śledzenie, głuche telefony do domu (że to niby moi kochankowie dzwonią). Wiem także, że popija. Prawdę mówiąc nie da się tak żyć, a ja się boję go strasznie.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 25 Kwi 10, 06:14
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaTa choroba, to koszmar. Podejrzewam, że mój mąż cierpi na to samo. Niby wszystko jest ok, jak jest trzeźwy, ale po wypiciu, zwłaszcza poza domem, z kolegami, w domu zaczynają się awantury na temat moich "zdrad", wyzwiska i groźby - do rękoczynów póki co nie doszło, ale jestem w ciąży i na skraju załamania nerwowego (nawiasem mowiąc, dziecko też...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 29 Maj 10, 10:56
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMój mąż też na to choruje. W ciąży też usłyszałam, że to może nie jego dziecko. W 16 tyg. ciąży pobił mnie i dziecko urodziło się z wadą (wytrzewienie jelit). Kiedy po porodzie byłam przy Synku w szpitalu ciągle pisał smsy, dzwonił i pytał czy tam ktoś mnie nie podrywa. Synek ma już roczek i dość tego cierpienia! na terapię też nie chce iść. On...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 4 Mar 10, 19:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMAM TO JUZ ZA SOBA.42 LATA RAZEM A ZARAZEM OSOBNO. ODESZLAM.CHCIALAM TYLKO SPOKOJU. ROK PO ROZWODZIE ZMARL NA WYLEW.ZAL MI TYCH LATSPEDZONYCH NA BRAKU ZAUFANIA DO MNIE.
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 23 Sty 10, 19:13
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamój mąz odszedł w droge bez powrotu, niestety.... nic nie pomogło
mania34
Niedziela | 7 Lut 10, 16:34
0    nie oceniono 0
mania34
Re: Re: Zespół Otellatak to jest tez mam chorego meza i nie dal sobie pomuc za nic wmawial mi ze ja jestem chora a nie on nie chcial pomuc sobie.podielam decyzje o rozstaniu choc to bardzo ciezkie dla mnie bo bardzo go kocham.
nak
Czwartek | 3 Gru 09, 20:48
0    nie oceniono 0
nak
Re: Zespół Otellawłaśnie mam zakonczony 17 miesieczny związek z osoba która sie tak zachowywała.zakończyła to z powodu moich wyimaginowanych zdrad.ciężko to zrozumiec!
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 3 Gru 09, 03:54
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMój partner bez powodu podejrzewał mnie o zdradę. Wąchał bieliznę, śledził mnie, przeglądał komórki. Twierdził że wychodzę w nocy z domu. Chciał mnie do siebie przykłuć kajdankami, żeby mieć pewność że tego nie robię.Jak sobie wypił bbił mnie, dręczył. Światkami tego było moje dziecko.Kocham go, ale on nie chce sobie dać pomóc .Postanowił...
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 5 Lis 09, 16:07
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaJeszcze jesteśmy razem,próbujemy leczenia, ja z silnej nerwicy, partner ze swojej zazdrości. Mamy dobrego lekarza. Cz nam się uda?
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 8 Paź 09, 22:47
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamój facet odszedł bo nie mógł patrzeć na "zdrady"Ma inną. Czy też będzie ją podejrzewał?Czy mnie da spokój?
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 4 Wrz 10, 19:16
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaNie licz na to, że da Ci spokój, mimo iz jest z inną kobietą. Jestem w podobnej sytuacji,od 6 lat nie mam spokoju, to wszystko jest takie trudne
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 8 Paź 09, 22:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamój mąż odszedł bo nie mógł patrzeć na moje "zdrady".Poszedł do innej. Czy już na zawsze da mi spokój? Czy inną yeż będzie odejrzewał?
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 4 Lip 10, 09:06
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaOsoba chora na zespół otella podejrzewa każdą partnerkę/partnera...myślę,że jego następna kobieta będzie musiała się borykać z tym samym problemem...
Ewelka
Piątek | 2 Paź 09, 19:00
+1    oceniono 1 raz
Ewelka
Re: Zespół Otellawitam...ja mialam wlasnie takiego faceta...nie wiedzial ze robi zle...psychicznie bylam wykonczona(awantury,sledzenie...)ciezko mi bylo go zostawic,bo mowil ze nie da mi zyc jak zobaczy mnie z kim innym itd...ale przyszedl taki moment ze nic juz nie czulam do niego i nie chcialam tak zyc...jakos narazie jest dobrze...chociaz kiedys zobaczyl mnie...więcej »
onna-We-Dwoje.pl
Niedziela | 20 Cze 10, 10:24
+1    oceniono 1 raz
onna-We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otelladobrze zrobiłas, że skończyłas tę gehennę, ,,ja zrezygnowałam z wyjść na imprezy tańcujące, aby tylko był spokój. Mój mąz nigdy nie tańczył, i mnie nie pozwolił, to po co miałam chodzić? nie chciałam dawać powodów do awantur, a tak lubie tańczyć! po 33 latach siedzenia w domu w atmosferze ciągłych podejrzeń, teraz sie rozwodzimy, bo mąż ma...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 18 Lut 12, 23:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamoj maz tez chyba ma ten problem jastem podsluchiwania loguje sie na moich portalach patrzy co pisze co mowie patrzy na bilingi w telefonie oskarrza ze sie ....ze mam kochanka zabronia kolegowania sie z kolerzankami ze ciagle imprezyi zabawa bez niego boje sie jak sobie i dziecia pomuc jestem sama boje sie z nim porozmawiac ze bedzie zle
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 24 Wrz 09, 13:22
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaMam chorego w domu, nie wiem co mam robic.....
najgorzej jest jak wypije,wtedy dom jest więzieniem a facet katem....
ikaziolinka
Piątek | 14 Maj 10, 10:57
+1    oceniono 1 raz
ikaziolinka
Re: Re: Zespół OtellaPostaw mu się ale jak będzie trzezwy,powiedz,że jak Cię uważa za kur... to niech odejdzie i znajdzie sobie lepszą. Ty nie będziesz mu już niczego udowadniać. Będzie musiał podjąć decyzję. Albo odejdzie(w co wątpię) albo się opanuje.U mnie poskutkowało. A jak nie to spisz ten związek na straty i uciekaj bo tak nie da się żyć.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 10 Paź 10, 15:21
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół OtellaBoże ,mam takiego w domu ja już ledwo chodze .. nie ma siły na chorego trzeba zacisnąć zęby tak usłyszałam od paru osób nawet sądoweych
eop30mc
Środa | 22 Lip 09, 17:37
0    nie oceniono 0
eop30mc
Re: Zespół Otellato prawda co jest tu napisane sam jestem chory i nie bardzo wiem co z tym zrobic przyjmowalem leki ale po rozwodzie jestem jeszcze bardziej zazdrosny o swoja ex pomuzcie mi bo juz niedlugo nie dam rady
X
Piątek | 28 Sie 09, 16:37
0    nie oceniono 0
X
Re: Re: Zespół OtellaWspólczucia! Ja też tak mam, co to jest wiem Ja, Ty i osoby które z nami były:( To jakiś koszmar, niby wiesz że ktoś jest ok ale zawsze napada Cie ten stres i podejrzenie:(
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 17 Lis 10, 23:10
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellamam ten zespol...masakra jakas...sama ze soba nie moge wytrzymac....a maz rozmawia ze mna ,,,ale to nic nie daje ...wiem ze mnie kocha...ale moje zdanie jest jedno zdrada i koniec!!! szok...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 27 Kwi 13, 23:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zespół Otellawitam ja mam tak samo moj partner racjonalnie probuje mi wyjasniac ze sie myle czasami mu sie to udaje zdaje sobie sprawe ze to raczej nie jest uleczalne chodzilam do psychologa niewiele mi pomogl przepisal mi jakies psychotropy ktorych za bardzo nie chcialabym brac poniewaz jezdze autem i musze byc bardzo skoncentrowana przez caly tydzien a...więcej »
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Zespół Otella

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl