Polki.pl
kom. (4)

Zaburzenia pracy serca w ciąży

Zaburzenia pracy serca w ciąży
Witam. Mam problem, o który nie potrafię zapytać lekarza, ponieważ mieszkam za granicą i nie znam wystarczająco dobrze języka. Martwi mnie praca mojego serca. Chwilami mocno przyspiesza i bije wiele silniej przez chwilę, po czym się uspokaja. Nie występuje to podczas wysiłku. Po prostu leząc w łóżku, kiedy już zasypiam, się to także zdarza. Siedząc na kanapie przed telewizorem, obojętnie - czasem po prostu wali jak oszalałe, a ja nie wiem, co może być tego przyczyną. Najbardziej martwi mnie fakt, czy przez to mogą wystąpić jakieś komplikacje przy porodzie? Czy moje serce może nie podołać i... Czytałam, że wada serca jest podstawą do cesarskiego ciecia, czego wolałabym uniknąć, ale jak wykryć tę wadę, skoro podczas ciąży nie powinno się wykonywać ekg? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ sprawa bardzo mnie nurtuje i spędza sen z powiek - dodam, że jestem w 27 tyg. ciąży.

Justyna

W okresie ciąży w organizmie kobiety następuje wiele zmian, również w układzie krążenia. Następuje zwiększenie ilości krwi krążącej - około 30 tygodnia ciąży w twoim ciele krąży o 50% więcej krwi. Jest to konieczne do zaopatrzenia w krew rozwijającego się maluszka oraz powiększonej macicy i rozrastającego się łożyska. Inna zmiana, zauważalna dla kobiety, to, że jej serce bije szybciej. To zjawisko całkiem normalne, wskazujące , że organizm przystosowuje się do ciąży. Do końca nie wiadomo dlaczego kobieta ciężarna ma tętno szybsze niż przeciętne. Jedna z teorii tłumaczy to tym, że w ten sposób natura stara się zapewnić właściwe krążenie w warunkach zwiększonej objętości krwi. Myślę, że nie ma podstaw do pisania czarnych scenariuszy. Gdyby jednak niepokoiło to panią dalej proszę wykonać usg serca (jeśli to miałaby być wada serca).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń2.80 / 5
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Zaburzenia pracy serca w ciąży

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 21 Lut 14, 15:00
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zaburzenia pracy serca w ciążywarto zaopatrzyć się w aparaty do badania serca w domu (takie mini EKG). Wyniki badani docierają do lekarza drogą elektroniczną (pacjentka kontaktuje się z nim telefonicznie). To się nazywa Cordium.
Pozdrawiam
Anka
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 24 Kwi 12, 11:42
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Zaburzenia pracy serca w ciążyja jestem w 9 tyg i mam wahania nastroju ale gdy sie klade spac czy polezec czuje jak moje serce wali masakra i nie przestaje i nie moge z tego powodu zasnac niby to moze byc spowodowane burza hormonów chce mi sie plakac i to czesto i czuje sie jak bym miala cos na sumieniu pomozecie mi czekam na odpowiedzi
Laura 113
Piątek | 9 Lip 10, 15:10
0    nie oceniono 0
Laura 113
Re: Zaburzenia pracy serca w ciążyWitaj Justyno. Widzę, że mamy identyczny problem. Ja również mieszkam za granicą, tylko udało mi się znaleźć polskich lekarzy. Moje serce zachowuje się identycznie jak Twoje, ale to nie prawda, że w ciąży nie można wykonywać badania EKG. Ja jestem w 15 tyg ciąży i miałam już 2 takie badania, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości, nie udało...więcej »
amelia84
Środa | 22 Kwi 09, 20:47
0    nie oceniono 0
amelia84
Re: Zaburzenia pracy serca w ciążywitam!mam wrodzona wade serca (nieomykalnosc zastawki mitralnej) czeka mnie opercja wymiany zastawki.mam juz 25 lat mam pytanie bo zastanawiam się czy decydowac sie na dziecko przed czy po operacji co jest lepsze.jak bardzo obciaza sie uklad krazenia i serce podczas ciazy. wiem ze nawet zdrowe kobiety w czasie ciazy odczuwaja zmeczenie i...

Podobne do Zaburzenia pracy serca w ciąży

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl