Polki.pl
kom. (4)

Wymiary płodu w 3. trymestrze

Wymiary płodu w 3. trymestrze

Witam serdecznie, jestem w 40 tyg ciąży i mój synek opóźnia się z wyjściem na świat o 2 dni. W dniu dzisiejszym miałam robione KTG i USG. Z Ktg wyszło, że nie mam jeszcze skurczy, ale ze wszystko jest ok. Natomiast z USG wyszły mi takie wymiary płodu: BPD 97, HC 344, AC 345, FL 73 i masa ciała 3540 g. Czy te wymiary są prawidłowe, chodzi mi głównie o wymiar główki, gdyż wśród lekarzy padło stwierdzenie, że ma dużą główkę, w całym tym amoku nie zapytałam się, co to oznacza, czy rzeczywiście ta główka jest za duża? Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję.


Magda

Proszę się tym nie zamartwiać - co orzekli lekarze - bo „orzekli”, że duża główka a nie za duża. Myślę, że gdyby zauważyli coś niepokojącego, to pewnie by panią o tym poinformowali. Teraz pozostaje tylko poczekać do porodu i ocenę płodu przez pediatrę. Ja tych wymiarów nie będę oceniać, ponieważ jestem tylko położną a nie lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń3.50 / 2
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Wymiary płodu w 3. trymestrze

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 10 Lis 10, 22:49
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wymiary płodu w 3. trymestrzegłówka jak na 43 tydzień-trochę duża
długość kości udowej FL i obwód brzuszka AC na 36, 37 tydzień
a waga około 40 tygodnia
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 24 Wrz 10, 09:01
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wymiary płodu w 3. trymestrzejestem w 38 tc mam toksoplazmoze lekarz powiedział mi ze moja córeczka ma za mała głowkę a waży 3,500 tylko ze do tej pory bylo wszystko dobrze i głowka prawidłowo się rozwijała. Bardzo się boję ze może być z malutką coś nie tak.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 19 Lut 10, 21:04
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wymiary płodu w 3. trymestrzejestem w 31 podczas ostatniego badania USG lekarz wykrył u mojego maleństwa,że ma powiększony żołądek:( co to moze oznaczac??lekarz nic mi nie powiedział tylko kazał w 36 tyg zrobic badanie kontrolne
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 18 Kwi 09, 11:58
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wymiary płodu w 3. trymestrzeja mam pytanko jestem aktualnie 39 tyg miałam robione usg w 38 tyg i wyszlo BPD 86.9 mm i usg zapisalo ze ten pomiar jest na 32 tydz strasznie sie martwie czy mała nie ma małoglowia :( czy ktos wie jaki powinien byc prawidlowy pomiar i czy ten miesci sie w granicach odchylen i mała bedzie zdrowa ??????

Podobne do Wymiary płodu w 3. trymestrze

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl