Polki.pl
kom. (11)

Wózek dla dziecka

Dziecko spędza w wózku dużo czasu, dlatego jest ważne, żeby był to "pojazd" bezpieczny, funkcjonalny i zapewniający prawidłowy rozwój małego użytkownika.

Każdy dobry wózek:
  • ma znak bezpieczeństwa (duża litera B w trójkącie); ten znak jest przyznawany na podstawie opinii Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny;
  • ma dobrą amortyzację (to najważniejsze kryterium przy zakupie głębokiego wózka, bo głowa niemowlęcia wożonego w pozycji leżącej jest szczególnie wrażliwa na wstrząsy);
  • ma dobry hamulec (najlepiej blokujący oba koła jednocześnie, z prętem dociskowym); - ma tradycyjne kółka o dużej średnicy, a nie małe, podwójne kółka samoskrętne (te ostatnie są dopuszczalne tylko w tzw. wózkach przewozowych, czyli najprostszych, łatwo składanych modelach przeznaczonych do transportowania dzieci na krótkich dystansach);
  • jest fabrycznie wyposażony w bagażnik, zwykle znajdujący się pod siedziskiem (doczepianie na własną rękę siatek czy toreb zakłóca stabilność wózka i grozi jego wywróceniem).

Przed zakupem wózka warto w sklepie dokonać praktycznych testów: "na wywrotność" (przechylając go na boki, naciskając rączkę), "na prostotorowość" (popchnąć i obserwować, czy nie skręca samoistnie na dystansie kilku metrów), "na amortyzację" (pokołysać na boki i wzdłuż osi, spróbować wjechać na schodek, nacisnąć z góry).

Warto pamiętać, że noworodki i niemowlęta wozi się w wózkach głębokich, a "przesiadka" do wózka spacerowego może nastąpić najwcześniej w 10 miesiącu życia.

Więcej informacji na http://www.jacekiagatka.pl
Oceń1.00 / 2
Redakcja poleca

Podobne w temacie Porady

Skomentuj Wózek dla dziecka

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 13 Lip 15, 17:12
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wózek dla dzieckaOrbit Baby jak ktoś wspomniał - to jest wózek moich marzeń! z tą kołyską i obracanym siedziskiem !
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 22 Maj 15, 23:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wózek dla dzieckaMy bardzo sobie chwalimy nasz Nano z Riko, bardzo fajny wozeczek wielofunkcyjny.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 22 Maj 15, 12:42
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wózek dla dzieckaMy kupiliśmy Riko Brano. Jest to bardzo dobry, wielofunkcyjny wózek. Jest dobrze amortyzowany, ma dużą gondolę i bardzo dobrze wygląda. Dla mnie rewelacja :)
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 25 Paź 14, 22:23
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wózek dla dzieckaMy wybraliśmy 2w1 model Mondo black line z expandera, długo szukałam wózka, ale ten spodobał mi się najbardziej, mój mąż przetestował go pod względem bezpieczeństwa i zdqł na piątkę, także my jesteśmy zadowoleni z wyboru.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 3 Lut 12, 12:47
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wózek dla dzieckaJa też znam bebetto ale od innej strony. my mamy aquariusa i wszystko gra - wybór był strzałem w dziesiątkę.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 5 Sty 12, 12:47
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wózek dla dzieckaZ mężem też długo bardzo szukaliśmy wózka i ciężko było nam się zdecydować. W końcu padło na polską markę Bebetto ;) Wybraliśmy model vulcano 8in1 i jesteśmy bardzo zadowoleni ! Jeździmy już jakoś ponad pół roku.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 15 Gru 11, 17:07
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wózek dla dzieckamy ostatnio kupiliśmy Orbit Baby. Wózek "z górnej" półki ale powiem szczerze sprawdza się. Jak dla mnie spełnia moje oczekiwania a uwierzcie wysoko stawiam poprzeczke jeśli chodzi o bezpieczeństwo mojej pociechy. Wszystkim niezdecydowanym polecam naprawdę warto zdecydować się na wózek wielofunkcyjny,wbrew pozorom to b.dobra inwestycja....więcej »
AfrodytaKot
Sobota | 1 Paź 11, 23:09
0    nie oceniono 0
AfrodytaKot
Re: Wózek dla dzieckaA ja mam wózek Navington Caravel i on zdecydowanie spełnia te wymienione punkty, a do tego jest zrobiony tak że nawet ja będąc dość wybrednym i wymagającym rodzicem jest bardzo zadowolona. Moim zdaniem ważne jest to jak wózek się prowadzi, a jeżeli jest to wózek 3w1 to jak wygląda spacerówka, bo jednak tym wózkiem jeździ się najwięcej. W...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 21 Wrz 10, 20:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wózek dla dzieckaCiekawe skąd mam wziąć wózek który pomieści w gondoli 10m dziecko! :O
Moja córka jeździła do 6m i uznaję to za sukces bowiem była zima i miała ciepły śpiworek. Natomiast bliźniaki już zaczynają się powoli nie mieścić na szerokość w gondolach a mają dopiero 2m. i ważą po 5kilo... a gdzie tam do 10m!!!
Ponadto ten wózek którym jeździła moja...więcej »
megi231
Poniedziałek | 3 Maj 10, 12:28
0    nie oceniono 0
megi231
Re: Wózek dla dzieckaJa mam i uzytkuje wózek Delti Cat który sprawdza sie naprawde znakomiicie:) Wózek posiada duza i przestronną gondole a dziecko czuje sie w niej wygodnie, ma sktętne koła i łatwo dostepny hamulec:)) Do tego wózek bardzo łatwo i leciutko sie prowadzi nawet jedną reka:))Dużym plusem dla wózka jest to że łatwo sie go składa i zmieście sie nawet do...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 21 Lis 11, 16:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wózek dla dzieckaJa mam kangoo. Jestem zadowolona, wózek jest leciutki wygodny i bardzo zwrotny. Dziecko leży sobie wygonie, w ciepełku, nic się nie chybocze, mam wygodny duży pojemnik na zakupy. Dla mnie największym plusem było to, że wszystko chodzi leciutko, i przez pierwsze miesiące po porodzie nie musiałam się schylać do hamulca....
Wózek kupiliśmy w...więcej »
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Wózek dla dziecka

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl