Polki.pl
kom. (13)

Wątpliwości przed ślubem

Być może to normalne i uznacie mój list za banalny i niewart opublikowania, ale dla mnie jest to ogromna rozterka. Wraz z moim narzeczonym jesteśmy w trakcie przygotowań do wymarzonego ślubu, jednak we mnie narastają wątpliwości, czy aby na pewno chcę wyjść za niego za mąż. Sęk w tym, że mój przyszły mąż w ostatnim czasie zaczął wykazywać pewne przejawy agresji. A we mnie obudziły się wątpliwości przedślubne.

Z góry chcę zaznaczyć, ze kocham go i chcę z nim być, jednak w jego zachowanie w ostatnim czasie jest dla mnie powodem do zmartwień. Na skutek niektórych jego słów i gestów, obudziły się we mnie przedślubne wątpliwości, z którymi nie umiem sobie poradzić. Nie mam z kim podzielić się swoimi rozterkami, ponieważ moja mama jest wręcz zakochana w przyszłym zięciu i nie widzi żadnej skazy na jego charakterze, a moja przyjaciółka, kiedy jej o tym opowiedziałam, uznała, że przesadzam. Żeby nakreślić sytuację bliżej opiszę zachowania mojego narzeczonego, które są dla mnie dziwne.

Otóż na przykład podczas zabawy z jego pięcioletnią siostrzenicą, która jest nieco nadpobudliwa ruchowo i przez to czasem denerwująca, on często podnosi na nią głos, a nawet daje jej klapsy, mówiąc, że on też w dzieciństwie był tak traktowany i wyrósł na ludzi. Niby nic, a jednak się martwię. W moim domu nie było się dzieci i nigdy nie przejawiało się w stosunku do nich agresywnych zachowań. Obawiam się, że jak po ślubie będziemy mieć dziecko, to jego agresywne zachowania nie miną. Być może jemu po prostu brakuje cierpliwości do dzieci i to się zmieni, kiedy pokocha własnego szkraba. Jednak brutalne zachowania w stosunku do dzieci to nie wszystko, co martwi mnie w zachowaniu mojego narzeczonego. Wydaje mi się, że on czasami jest tyranem również w stosunku do mnie. Ciężko iść z nim na jakikolwiek kompromis, wszystko musi być po jego myśli, również w kwestii organizacji ślubu. Ja jestem raczej osobą uległą i ugodową, więc żeby nie wszczynać niepotrzebnych kłótni, przystaję na jego wizję. I związku, i ślubu, i życia... Czasami jednak nie wytrzymuję i ponoszą mnie nerwy (czego później zwykle żałuję) i dochodzi między nami do spięć. Wtedy on często krzyczy, a w jego słowach pojawiają się wulgaryzmy, czasem nawet wyzwiska. Kiedy nadal na coś się nie zgadzam, przytrzymuje mi ręce albo przypiera mnie do ściany, niby to przytulając, ale jednak trochę bez wyczucia i nieco brutalnie. Ja wiem, że on to wszystko robi w nerwach, ma problemy z panowaniem nad emocjami, jednak w codziennym życiu jest zupełnie inny – czuły i kochający. Wiem, że nie skrzywdziłby nawet muchy. Skąd zatem moje wątpliwości co do ślubu z nim? Dużo do myślenia dały mi nauki przedmałżeńskie. Ostatnio padło tam stwierdzenie, że po wielu latach razem nasze negatywne cechy, które teraz są dla nas jedynie irytujące, nasilą się i mogą stać się nie do zniesienia. Po tych słowach, zaczęłam się zastanawiać, czy on nie zacznie posuwać się dalej w swoich brutalnych zachowaniach...

Nie wiem, co mam zrobić. Martwię się, bo z jednej strony go kocham i chcę wziąć ten ślub, a z drugiej, mam mętlik w głowie i czarne wizje rodziny patologicznej z nami w rolach głównych...

Jeżeli znacie, jesteście bohaterami podobnych historii, bądź po prostu chcecie się podzielić swoimi problemami - piszcie do nas na adres: listy@we-dwoje.pl.
Obiecujemy, że każdy list zostanie przeczytany, a najciekawsze również opublikowane na łamach We-Dwoje.pl. Czekamy na Wasze opowieści.

Oceń5.00 / 2
Redakcja poleca

Podobne w temacie Z życia wzięte

  • Family stories - tandeta na antenieCała prawda o serialach typu "z...Najnowsza ramówka telewizyjna została zdominowana przez mało ambitne „seriale z życia wzięte”....
  • Kryzys w związkuKryzys w związkuRozstawaliśmy się po kawałku i na raty. Zupełnie jakbyśmy zaciągnęli wysoko oprocentowany kredyt, pod...
  • Niefortunny kochanekNiefortunny kochanekKruczowłosy Robert znany był z wielkiej admiracji płci pięknej. Nie da się ukryć, że podobał się wielu paniom...
  • Facet szuka żony!Facet szuka żony!Jak znaleźć miłość, jeśli wszystkie sposoby zawiodły? Poznajcie historię z życia wziętą.

Skomentuj Wątpliwości przed ślubem

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 20 Lut 12, 13:57
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemWitam,
Wiem, że wątek pewnie jest już troszkę nieaktualny, ale bardzo ciekawi mnie jak zakończyła się historia z wątpliwościami przedślubnymi autorki artykuły. Do mojego ślubu zostały 4 miesiące, a czytając ten artykuł miałam wrażenie, że pisany jest o mnie samej... Droga Autorko artykułu, czy Wasz ślub się odbył ? jak poradziłaś sobie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 2 Mar 12, 18:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemiesz chyba nie do kończ wątek jest taki nieaktualn skoro obie trafiłysmy na niego i postanowiłysmy sie wypowiedzieć na jego temat :) ja wychodze za mąż za trzy miesiące ... no wlasnie podobnie jak Wy mam pewne wątpliości... a moze po prostu coraz blizej tego dnia i obawiam się zmian? Mój narzeczony jest wymarzonym przezemnie facetem, jestesmy...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 16 Lip 11, 10:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemZgadzam się z moimi przedmówcami - jeśli masz wątpliwości, a w dodatku zaczynają się pojawiać zachowania agresywne (w szerokim pojęciu tego słowa), to najwyższy czas, aby wszystko przemyśleć i dać sobie czas.... Ślub i same przygotowania są ze wszech miar stresujące, nie sposób się z tym nie zgodzić. Jednakże jeśli Twój przyszły Wybranek zaczyna...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 7 Maj 12, 21:14
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemco za bzdura. Klaps to nie jest bicie. Temperamenty są różne,w tym: cholerycy, którzy używają wulgaryzmów. To nie jest fair, oczywiście, ale nie znaczy, że przerodzi się w bicie. Przeklinam czasem w kłótniach, ale nigdy nie skrzywdzę swojej dziewczyny, czy w przyszłości żony.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 22 Cze 11, 14:03
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemA ja myślę tak, jeżeli masz wątpliwości to odwołaj ślub, watpliwości są zawsze-przynajmniej być powinny, ale pamiętaj że ślub zawsze można wziąć..zawsze..dajcie sobie jeszcze czas, zobaczysz jak będzie, przecież nie "pali się",ślub ma być przypieczętowaniem miłości a nie męką,wiecej przmawia za odwolaniem-zdecydowanie polecam ODWOŁANIE!!!pzdr.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 15 Cze 11, 13:52
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemPo tym co napisałaś uważam, że wcale nie przesadzasz i powinnaś jak najszybciej odwołać ślub. Mój były narzeczony również w nerwach wyzwał mnie kilka razy używając wyzwisk, ale wybaczyłam. Parę dni przed ślubem chyba tak bardzo był już pewny wszystkiego że zrobił wielką awanturę u mnie w domu, wyzwał mnie i moich rodziców. Ślub się nie odbył bo...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 13 Cze 11, 07:43
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemSkrzywdziłeś (aś) kogoś - zerwałeś z rodziną? - zawiodłeś bliskich?
– a teraz chcesz przeprosić, ale boisz się lub nie możesz stanąć twarzą w twarz?!

Zaniesiemy Twoje przeprosiny do osoby,
która powinna je usłyszeć!
To było dawno? Nie wiesz, gdzie szukać tego człowieka?!
Nie szkodzi – my go odszukamy.

Nieważne, czy to...więcej »
adriana
Poniedziałek | 6 Cze 11, 10:36
0    nie oceniono 0
adriana
Re: Wątpliwości przed ślubemKażdego przed ślubem dopadają wątpliwości. Czasem w obliczu tak radykalnej zmiany w życiu, zaczynamy się zastanawiać i przesadnie analizować każdy szczegół zachowania przyszłego męża lub żony. Może po prostu trochę przesadzasz i zanadto wyolbrzymiasz zachowania swojego narzeczonego? Musisz sama odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to po prostu...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 6 Cze 11, 00:14
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemJeszcze dodam, że kobieta nigdy nie powinna sobie pozwalać na wyzwiska, to jest nienormalne żeby mężczyzna tak się zwracał do kobiety. I z reguły rzeczywiście po ślubie jest jeszcze trudniej wiec nie powinno się bagatelizować takiego zachowania. I to co napisałam w tym i poniższym komentarzu to nie są żadne mrzonki, bo chociaż każdy ma wady to...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 6 Cze 11, 00:09
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemZ jednej strony mówisz, że nie skrzywdziłby muchy, a z drugiej zaczynasz mieć obawy, jedno drugie wyklucza wiec coś jest nie tak. Moim zdaniem mężczyzna nie powinien się tak zachowywać w stosunku do kobiety, tym bardziej, że skoro masz uległy charakter, będziesz miała problem, żeby później z tym walczyć. Mężczyzna powinien dawać poczucie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 5 Cze 11, 21:22
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemPostaw mu warunek, że albo pójdzie do terapeuty i zapanuje nad swoją agresją, albo za niego nie wyjdziesz. I nie oglądaj się na matkę/przyjaciółkę. To Ty będziesz z nim żyła, nie one. Jeśli on nic nie zrobi ze swoimi negatywnymi emocjami, będą się one nasilać.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 5 Cze 11, 17:00
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemDziewczyno, uciekaj gdzie pieprz rośnie, póki jeszcze czas. On najwidoczniej nie radzi sobie ze swoimi emocjami i wyładowuje je na Tobie. Nie możesz robić z siebie ofiary. A uwierz mi, że po ślubie zwykle w tych kwestiach jest tylko gorzej...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 4 Cze 11, 12:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Wątpliwości przed ślubemOrganizacja ślubu to stresująca sytuacja, wiele ma się na głowie - to oczywiste. Ale jeśli już teraz pojawiają się między wami spięcia na tyle poważne, że Twój narzeczony w nerwach rzuca wulgaryzmami i jak sama określiłaś czasem także wyzwiskami, to za 20 lat będzie tylko gorzej (jak niestety uczy doświadczenie). Z drugiej strony - nie ma ludzi...więcej »
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Wątpliwości przed ślubem

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl