Polki.pl
kom. (11)

Szczęśliwym być...

„Wszystkim nam brakuje szczęścia”..... ale nie musi tak być. Żeby być szczęśliwym wystarczy stosowanie paru prostych zasad, które pomagają nam żyć w zgodzie ze samym sobą.

Szukaj pozytywów
W każdej najgorszej nawet sytuacji szukaj stron pozytywnych, w ten sposób każdą porażkę można przeobrazić w sukces. Np. Jeżeli nie dostałeś pracy o którą się ubiegałeś, uznaj że widocznie nie była dla ciebie, mogło Cię w niej spotkać coś złego i na pewno znajdziesz lepsza. Jeżeli zraniła Cię Twoja ukochana osoba przemyśl czego się przez to nauczyłeś i wykorzystaj to w przyszłości.

Żyj w zgodzie ze sobą

Wierz, że to co robisz jest ważne i wartościowe, nawet jeżeli „zawijasz coś w sreberka”. Uświadom sobie wszystkie swoje cechy nawet te negatywne, spróbuj pokonywać swoje wady. Odpowiedz sobie sam czy nie masz sobie nic do zarzucenia, jeżeli coś się znajdzie, napraw to – pamiętaj, że każdy może popełnić błąd! Naucz się zapominać i wybaczać sobie te błędy, jak powiedział E.J. Phelps: „Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego!”

Żyj w zgodzie z ludźmi
Nie szukaj w ludziach złych intencji. Nie przypisuj osobom Ci bliskim cech których nie posiadają, a jeżeli posiadają jakieś, które Cię drażnią zaakceptuj je a nie staraj się na siłę narzucać swoich zachowań wszystkim z otoczenia. Bądź uczynny, uczciwy wierny ideałom i uśmiechnięty a ludzie odwdzięczą Ci się tym samym. Każdy ocenia innych swoją miarą – pamiętaj o tym zanim komuś coś zarzucisz. Staraj się nie ranić, tych których kochasz.

Proste? Ktoś powie że naiwne, może ma rację ale chcecie wierzcie, nie chcecie nie wierzcie ale to działa! Może warto spróbować, przecież to chodzi o wasze życie.

Oceń5.00 / 1
Redakcja poleca

Podobne w temacie Osobowość i emocje

Skomentuj Szczęśliwym być...

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 15 Lis 11, 13:03
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczęśliwym być...[b]Szczęście jest wtedy, kiedy to co myślisz, to co mówisz i to co robisz pozostają w harmonii[/b]

Szczęście to wewnętrzna robota. Jest w nas. Trzeba je tylko wyciągnąć i utrzymywać na optymalnym poziomie. Jest kilka sposobów, żeby nad tym popracować:

1. Poznaj siebie

Mamy tendencję do tego, żeby spędzać życie wyglądając na zewnątrz i...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 20 Mar 11, 23:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczęśliwym być...CZEMU BOGCI LUDZIE NIE MOGA POMOC BIEDNYM SZOK,I CZEMU TAK ZLE JEST W POLSCE
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 20 Mar 11, 23:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczęśliwym być...TRUDNO JEST BYC SZCZESLIWA OSOBA ZBYT CIEZKIE JEST ZYCIE
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 13 Lis 10, 13:54
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczęśliwym być...Yyy..Nie smuć się ...Ja tez nie jestem Piękna..Mam Kilka kilo nadwagi...!
Ale nie przejmuję się tym...Są ważniejsze rzeczy niż Uroda..!
Szczęśliwym Być...!!!
Ja jestem szczęśliwa...Bo mam Przyjaciół..Których Kocham....!!;)
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 15 Maj 10, 19:30
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczęśliwym być...HEH szczęśliwym:( nie dla mnie jestem brzydka nikt mnie nie chce jestem gruba nie-mam powodu do szczęścia każdy ma mnie gdzieś:(
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 20 Paź 09, 17:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczęśliwym być...jak byc szczęśliwym i szukac pozytywów gdy w kilka miesięcy traci się prace , śmierc Przyjaciółki , śmierć Babci, facet nie ma dla Ciebie czasu a Ty wciąż czekasz i patrzysz ze łzami w oczach jak upływa czas ...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 10 Cze 09, 23:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczęśliwym być...nie zmienisz faktów, ale jeśli masz kontakt ze sobą i z tym co sie w Tobie dzieje możesz zmienić swój stosunek do rzeczy i wydarzeń i właśnie o to chodzi..:)
szczęśliwa
Sobota | 10 Lis 07, 21:45
+1    oceniono 1 raz
szczęśliwa
Re: Szczęśliwym być...Szczęście to stan umysłu. Każdy może go osiągnąć. Wystarczy tylko podjąć decyzję o byciu szczęśliwym. "Energia podąża za myślą i kreuje rzeczywistość" (cyt. "The Secret") - ta teoria sprawdza się w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Możemy ją wykorzystać do osiągnięcia wszystkiego o czym marzymy.
hana
Poniedziałek | 12 Lis 07, 11:44
0    nie oceniono 0
hana
Re: Re: Szczęśliwym być...W jaki sposób? Nie da się siłą woli zmienić swojego życia na lepsze. Po prostu się nie da. To jakby powiedzieć sobie: wygram miliard i liczyć że się spełni.
szcześliwa
Poniedziałek | 3 Gru 07, 12:59
0    nie oceniono 0
szcześliwa
Re: Re: Re: Szczęśliwym być...W jaki sposób znienić?
Jeśli zaczniesz dostrzegać pozytywne strony życia a przestaniesz się skupiać na negatywnych to już Twoje stanie się lepsze. Ocena czegoś zależy od postrzegania i nastawienia. To pierwsza sprawa. Druga: skoro uważasz, że czegoś się nie da to nigdy tego nie osiągniesz. "Chciałabym, ale boję się" nie tędy droga.
muody
Sobota | 16 Sty 10, 20:36
0    nie oceniono 0
muody
Re: Re: Re: Szczęśliwym być...Wygranie miliarda a bycie szczęśliwym to dwie zupełnie odmienne rzeczy.
Podejście do życia jest sprawą, która zależy wyłącznie od Ciebie i Twego nastawienia, natomiast do wygrania miliarda potrzeba innych czynników.
Mówienie "Nie da się siłą woli zmienić swojego życia na lepsze" to jedynie wpajanie sobie na siłę negatywnych myśli, które...więcej »
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Szczęśliwym być...

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl