Polki.pl
kom. (53)

Szczepionka przeciwko HPV

Polskie towarzystwa medyczne rekomendują rutynowe szczepienia nastolatek przeciw HPV. Zdaniem polskich lekarzy szczepienia przeciw HPV znacząco obniżają ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy i innych zmian wywoływanych przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).

Rutynowe szczepienia nastolatek w wieku 11 – 12 lat oraz szczepienia starszych dziewcząt i kobiet przeciw HPV rekomendują Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG) oraz Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV. PTG szacuje, że szczepienia nastolatek i młodych kobiet przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego spowodują zmniejszenie ogólnej liczby zachorowań na raka szyjki macicy od 76 do 96 procent w ciągu 15 – 20 lat od rozpoczęcia szczepień. Oba towarzystwa podkreślają wysoką skuteczność szczepionek przeciw HPV – która w ciągu pięciu lat obserwacji w badaniach klinicznych wyniosła 100 procent. Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV, które przygotowało rekomendacje przy udziale innych towarzystw (m. in. Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej) zaleca także szczepienia dziewcząt i kobiet w wieku od 13 do 26 lat oraz chłopców w wieku od 9 do 15 i dziewczynek w wieku od 9 do 11 lat. Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Profilaktyki zakażeń HPV opublikowano w kwartalniku "Family Medicine & Primary Care Review" zaś rekomendacje PTG w piśmie "Ginekologia Polska".

Rak szyjki macicy ciągle groźny w Polsce

Według ostatnich danych dostępnych w Krajowym Rejestrze Nowotworów w 2004 roku na raka szyjki macicy zachorowało 3345 Polek, a zmarło 1819. Tak wysoka liczba zgonów utrzymuje się od lat mimo, że wczesne wykrycie choroby daje duże szanse wyleczenia. Dlatego polskie towarzystwa medyczne nie tylko rekomendują szczepienia przeciw HPV, ale również zalecają regularne wykonywanie badań cytologicznych, pozwalających na odpowiednio wczesne wykrycie zmian przedrakowych. Przed szczepieniem nie jest konieczne wykonywanie testów na obecność wirusa HPV.

Dostępne szczepionki
Obecnie na rynku polskim dostępna jest szczepionka Silgard skierowana przeciw czterem typom wirusa HPV 6, 11, 16 i 18. To właśnie onkogenne typy tego wirusa (16 i 18) są odpowiedzialne za 70 procent przypadków raka szyjki macicy na świecie. Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej szczepionka jest wskazana dla dzieci w wieku od 9 do 15 lat oraz kobiet w wieku od 16-26 lat. Szczepionka jest wskazana w zapobieganiu rakowi szyjki macicy, zmianom przedrakowym szyjki macicy wysokiego stopnia typu CIN 2/3, stanom przedrakowym sromu typu VIN 2/3 oraz powstawaniu brodawek płciowych, powodowanych zakażeniem HPV 6, 11, 16, 18. W przypadku chłopców szczepienie będzie zapobiegać zakażeniom wirusem HPV i powstawaniu brodawek płciowych. Na rejestrację w Unii Europejskiej czeka obecnie jeszcze jedna szczepionka, skierowana przeciwko dwu typom wirusa HPV 16 i 18.

Wyniki badań klinicznych

Amerykański koncern farmaceutyczny Merck & Co pracował nad szczepionką przeciw HPV około 10 lat. W badaniach II i III fazy wzięło udział blisko 30 tys. kobiet w wieku 9 – 26 lat. Badania kliniczne skuteczności szczepionki były prowadzone w 13 krajach, w tym również w Polsce. Wiodące ośrodki ginekologiczne z Warszawy, Krakowa, Białegostoku i Poznania we współpracy z MSD Polska włączyły do badania blisko 400 kobiet. Badania kliniczne wykazały 100% skuteczność szczepionki Silgard w zapobieganiu rakowi szyjki macicy, zmianom przednowotworowym typu CIN2/3, oraz zmianom przednowotworowym sromu i pochwy, powodowanym przez wirusy HPV 16 i 18 oraz 6 i 11, u osób którym podano szczepionkę. Wykazały również, że czterowalentna szczepionka może chronić kobiety zakażone jednym typem wirusa przed zakażeniem pozostałymi trzema jego typami. Szczepienie nie zmienia jednak przebiegu infekcji już nabytej. Z tego powodu nie można tą szczepionką leczyć już istniejących brodawek płciowych albo rozwijającego się raka szyjki macicy.

Firma Merck & Co., prowadzi w tej chwili badania, które mają umożliwić szczepienie przeciw HPV kobiet od 27 do 45 roku życia. Na ich wyniki trzeba jednak poczekać. To nie jedyne badania, których wyniki są tak bardzo oczekiwane. Z badań in vitro zaprezentowanych we wrześniu w Pradze na 23 międzynarodowej konferencji poświęconej wirusowi HPV wynika, że Silgard może powodować neutralizację dwóch kolejnych typów wirusa HPV (31 i 45), których antygeny nie są obecne w szczepionce. Badania mające na celu dokładniejszą ocenę tego efektu są obecnie w toku. Wirusy HPV typu 31 i 45 są ściśle spokrewnione z wirusami typu 16 i 18 i również mogą być przyczyną raka szyjki macicy. Wspomniane badanie sugeruje, że szczepienie czteroważną szczepionką Silgard może chronić nie tylko przed HPV typu 6, 11, 16 i 18 ale także, przed HPV 31 i 45, które są odpowiedzialne za powstawanie kolejnych 8 - 9% wszystkich przypadków raka szyjki macicy.

Silgard w Polsce
Szczepionka Silgard (sprzedawana w niektórych krajach pod nazwą Gardasil) jest dostępna w Polsce od listopada 2006 roku. Od samego początku towarzyszy jej ogromne zainteresowanie zarówno kobiet, które chcą się zaszczepić jak i rodziców dzieci objętych wskazaniem do szczepień. Jak wszystkie inne szczepionki, również Silgard jest wydawany tylko na receptę i to lekarz decyduje kogo można zaszczepić. We wszystkich krajach gdzie prowadzono badanie kliniczne Future II, w tym w Polsce, firma MSD umożliwi uczestniczkom badania darmowe szczepienie szczepionką Silgard. Dotyczy to tych kobiet, które w trakcie badania stanowiły grupę kontrolną i otrzymały placebo. W badaniu Future II w Polsce brało udział 398 kobiet. Mniej więcej połowa z uczestniczek otrzymała placebo. Lekarze, którzy prowadzili badanie będą wiedzieć, która uczestniczka badania otrzymała placebo, a która szczepionkę. To właśnie oni będą kwalifikować kobiety do szczepień jeśli będą one zainteresowane otrzymaniem szczepionki. Koszty całej akcji pokryje MSD.


MSD Polska Sp. z o.o.
Oceń3.00 / 5
Redakcja poleca

Podobne w temacie Żyj zdrowo

Skomentuj Szczepionka przeciwko HPV

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 10 Kwi 15, 12:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVMam pytanie do dziewczyn, które szczepiły się przed 2010 rokiem: Czy macie jakieś problemy zdrowotne po szczepieniach i najważniejsze, czy są jakieś problemy z płodnością?
pikaczu
Wtorek | 13 Sty 15, 14:35
+2    oceniono 2 razy
pikaczu
Re: Szczepionka przeciwko HPVMerck testował w Polsce ta szczepionke, dlatwego wspolczuję wszystkim, którzy posłużyli za króliki doświadczalne....obyście nie były bezpłodne jak wiele osób w USA i afryce.... http://www.dailymail.co.uk/news/article-2893485/Children-guinea-pigs-anti-cervical-cancer-drug.html
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 18 Gru 14, 14:57
+3    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPV i powiklaniaOstrzegam! Przyjęłam silgard za namową lekarza. W ciągu 2 dni wystąpiło silne krwawienie z odbytu i zaparcia. Lekarze jednak nie łączyli tego ze szczepieniem. Po niecałych 2 miesiącach dzieki colon c objawy zaczeły ustępować - czekałam na kolonoskopię. Przyjęłam 2 dawkę - miałam ostry rzut choroby, krwawienie, bóle, zaparcie i biegunki na...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 28 Gru 12, 19:43
+3    oceniono 5 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVNawet 60 latkom sie poleca, idiotyzm
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 2 Sty 13, 20:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVPrzeciez wyraznie jest napisane, ze do 26 roku zycia!!!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 1 Maj 12, 17:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVPolecam zajrzeć na ta stronę www.kos-med.pl/ginekologia-i-poloznictwo/ginekologia/
i umówić sie na wizyte do tego lekarza.To bedzie najlepsze rozwiazanie zapytać o wszystko specjalistę.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 26 Lut 12, 01:12
+7    oceniono 7 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVJak widać z załączonej Tabeli 1, szczepionki HPV, mające chronić przed rakiem szyjki macicy, raczej wywołują zakażenia tym wirusem jak również zmiany nowotworowe i nowotwory szyjki macicy. W najlepszym razie im nie zapobiegają, wiec są nieskuteczne.Ponadto widać, ze szczepionki HPV często wywołują poronienia. Na 1603...więcej »
Sceptyk
Piątek | 8 Lip 11, 11:26
+5    oceniono 5 razy
Sceptyk
Re: Szczepionka przeciwko HPVJa jestem baaaardzo sceptyczny wobec tego preparatu, i zgadzam sie z opinia Ministerstwa Zdrowia o niefinansowaniu ich z publicznych pieniędzy. Więcej można poczytać tutaj - info potrzebne do pełnej swiadomej zgody na ten zabieg:

http://szczepieniahpv.wordpress.com/
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 9 Cze 11, 22:54
+2    oceniono 8 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVWszystkie zalecane szczepionki to nic innego jak nagonka koncernów farmceutycznych...Przecież to takie proste-od momentu narodzin wstrzykuje się nam wszelkie świństwa nie dla tego ,byśmy się uodpornili... Zdrowy organizm nie potrzebuje trucizn w strzykawce... Poczytajcie na temat szczepionek,ich składu i skutków ubocznych zanim się zaszczepicie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 22 Mar 12, 01:22
-3    oceniono 7 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVto paranoiczna obsesja podszyta debilizmem. Szczepienia ochronne uratowały życie milionom ludzi, jest to bezsprzecznie udowodnione. Jednak wciąż istnieje grono kretynów podpierających się pseudonaukowymi autorytetami, do których te proste fakty nie docierają, i z uporem maniaka jak mantrę powtarzają takie poglądy jak powyższy. Nie ma to nic...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 14 Maj 11, 10:58
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVa jeżeli rozpoczęło się wspłżycie nie można sie szczepić dlaczego?
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 14 Maj 11, 10:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVa jeżeli rozpoczęło się wspłżycie nie można sie szczepić dlaczego?
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 14 Maj 11, 10:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVa jeżeli rozpoczęło się wspłżycie nie można sie szczepić dlaczego?
osteomed
Poniedziałek | 14 Mar 11, 10:39
-2    oceniono 6 razy
osteomed
Re: Szczepionka przeciwko HPVOśrodek Medyczny OSTEOMED od lat bierze udział w akcji profilaktyki raka szyjki macicy, oferując m.in. szczepionkę przeciwko wirusowi HPV. Aby zachęcić kobiety do szczepień,
w marcu i kwietniu, koszt szczepionki zostaje obniżony prawie o 300zł!


Wirus HPV jest głównym czynnikiem powodującym raka szyjki macicy, ponieważ aż w 70% jest...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 3 Lut 11, 19:41
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVto prawie nic nie daje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Patka01
Czwartek | 3 Lut 11, 17:07
-1    oceniono 1 raz
Patka01
Re: Szczepionka przeciwko HPVPrzyjelam 2 dawki sczcepienia w zalecanym odstepie czy jezeli przyjealabym 3 dawke po ponad roku to czy jest to wogole senes?
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 13 Sty 11, 20:30
-1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVHPV może również powodować raka jamy ustnej, w przypadku par uprawiających sex oralny, co w obecnych czasach jest normą. Dotyczy to w większości mężczyzn, dlatego warto byłoby również szczepić chłopców.
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 9 Sie 10, 18:26
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVWitam. Co mam zrobić? Nie stać mnie na szczepionke, a właśnie się dowiedziałam, że moja mama ma raka szyjki macicy. Pracuje, ale ledwo wyrabiam na rachunki i jedzenie.. Czemu nasz kraj jest taki beznadziejny?!!!
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 30 Wrz 10, 14:40
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVSzczepienie ma sens tylko w przypadku osób, które nie rozpoczeły jeszcze współżycia. Jeśli obawiasz się HPV to zrób test, około 200 zł. W 80% przypaków, jak z każdym rirusem, nasz organizm sobie sam radzi. Nalezy tylko bezwględnie robić co 6 miesięcy cytologię, co jest bezpłatne.
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 9 Sty 12, 19:51
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVCytologia jest bezplatna co 3 lata nie co 6 miesięcy...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 22 Lis 11, 18:17
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVRak szyjki nie wykazuje tak silnego związku z występowaniem rodzinnym/dziedzicznym jak chociażby rak piersi, ryzyko zachorowania na raka szyjki rośnie wraz z ilością czynników ryzyka jakimi są np. posiadanie w życiu wielu partnerów seksualnych, współżycie z osobą, która miałą wielu partnerów seksualnych, wczesnie rozpoczęcie współżycia,...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 9 Lut 14, 14:31
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVchcesz być zdrowa to się nie daj zaszczepić i ogłupić bo wtedy zachorujesz na raka napewno!!!!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 25 Maj 10, 17:23
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVtak szczep sie przeciwko hpv! tylko ze wiekszosci z nas poprostu na to nie stac i tyle, szkoda gadac
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 19 Lut 10, 00:04
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVNie ma nic za darmo .Chyba ze malolaty w szkole .A za darmo mozesz najwyzej kopa w dupe dostac...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 8 Cze 11, 16:04
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVJa miałam za darmo tą szczepionkę bo refundowała nam to gmina ;]
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 30 Gru 09, 08:50
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVPo co piszą o wysokiej skuteczności ja będzie to można ocenić dopiero po 20-30 latach przecież kobiet 50-letnich nikt nie szczepił i nie ma badań na ten temat. Tak naprawdę to nie wiadomo w jakim stopniu i na ile osób jest skuteczna szczepionka. Niestety ktoś królikiem musi być...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 12 Gru 09, 14:51
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVMy też będziemy mieli za darmo
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 22 Lis 09, 22:51
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVPodobno skuteczność tej szczepionki jest wówczas gdy osoba szczepiona nie rozpoczęła współżycia.

Ja taką szczepionkę dostałam tak jakby w prezencie
Jeszcze tylko jedna dawka:)

ps.Strasznie boli, jestem po niej cały dzien rozbita...

Pozdrawiam!
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 26 Paź 09, 11:33
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVO wyjątkowej szkodliwości szczepionek na HPV!
NIE SZCZEPCIE SIĘ!!
Polecam obejrzyjcie sobie:
http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/warto-rozmawiac/wideo/cudowna-szczepionka-17062009
eeee
Czwartek | 18 Mar 10, 13:17
-4    oceniono 8 razy
eeee
Re: Re: Szczepionka przeciwko HPVszerzenie ciemnoty! Nie używajcie prezerwatyw, antykoncepcji i nie szczepcie się na raka! nauka i postęp to zło! Macie mieć niechciane dzieci, umierać na nowotwory i AIDS! Propaganda faszystowska i tyle. Aż wstyd być Polakiem.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 7 Paź 09, 21:52
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVile?a wiesz ze jak juz jedna wziela to musi druga i trzecia koniecznie? ja mieszkam w szkocji i wszystkie dziewczyny w szkole dostaja to! wczoraj mialam druga dawke, trzecia w marcu, ale mnie reka od tego boli!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 15 Wrz 09, 10:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVhttp://forum.gazeta.pl/forum/w,19760,76682668,76682668,Szczepionka_HPV_przeczytajcie_kolejny_syf_.html
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 17 Cze 09, 08:14
-3    oceniono 7 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVWitam,w stu procentach popieram akcje szczepienia przeciwko HPV,dziś pierwszą dawkę dostanie moja 11-letnia Córka,koszt ogromny,bo aż 580zł za jedną dawkę ale myślę,że warto.pozdrawiam:)
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 3 Maj 09, 19:18
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVmam pytanie:czy wiecie gdzie mozna bezpłatnie sie sczepic przeciwko HPV w Olsztynie??jesli wiecie prosze o kontakt(e-mail)-avrilka120@autograf.pl

dzieki i pozdrawiam!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 31 Mar 09, 12:14
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVPo pierwsze za drogo !!

Po drugie to firmy sprzedające szczepionkę chcą nas naciągnąć!

Skoro szczepionka u osób zarażonych powoduje jedynie zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia groźnych zmian w 27-28% przypadków. To bardzo mało!

"W przypadku zastosowania szczepionki u osoby zakażonej jednym z tych czterech typów wirusa np. 16...więcej »
mm
Środa | 4 Lut 09, 19:47
0    nie oceniono 0
mm
Re: Szczepionka przeciwko HPVteż mam zamiar się zaszczepić.ale mam wątpliwości i chciałaby zapytać czy ktoś z Was słyszał o jakichś głosach przeciwko tej szczepionce?tzn jej nieskuteczności,o tym, że jest o tylko kampania koncernu niepotwierdzona badaniami itp??
mm
Środa | 4 Lut 09, 19:09
0    nie oceniono 0
mm
Re: Szczepionka przeciwko HPVteż mam zamiar się zaszczepić.ale mam wątpliwości i chciałaby zapytać czy ktoś z Was słyszał o jakichś głosach przeciwko tej szczepionce?tzn jej nieskuteczności,o tym, że jest o tylko kampania koncernu niepotwierdzona badaniami itp??
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 27 Sty 09, 13:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVto jak to jest?mam 28 lat to moge zapomiec o tym szczepieniu? ??
mmm
Środa | 4 Lut 09, 11:16
-2    oceniono 2 razy
mmm
Re: Re: Szczepionka przeciwko HPVNie! Ja tez mam 28 lat i w przyszłym tygodniu biorę pierwszą szczepionkę. Mój ginekolog powiedział, że zaszczepić mogą się kobiety w każdym wieku, trzeba tylko przed szczepienie zrobić test na obecność wirusa HPV. Jeśli wynik będzie prawidłowy (tzn. nie ma wirusa), to można się szczepić. Wiadomo, że ryzyko zakażenia wzrasta wraz z wiekiem, bo...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 14 Lis 08, 00:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVProponuje zapoznac sie z ponizszym artukulem.
http://www.pro-life.org.pl/2007/09/przybywa-informacji-o-miertelnych.html
Przede wszystkim interes koncernu
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 21 Paź 08, 23:39
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVA my w anglii bedziemy mieli ta szczepionke darmowo
wiem co mowie
Piątek | 24 Paź 08, 00:42
0    nie oceniono 0
wiem co mowie
Re: Re: Szczepionka przeciwko HPVa kto Ci takie bzdury naopowiadal? No chyba za masz 12-18 lat to przepraszam! w Andli szczeipne za darmo bede tylko dziewczynki w wieku do lat 16 a reszta musi placic 150 funtow za jedna szczepionke (calkowity koszt 450 funtow)...
kk
Piątek | 2 Paź 09, 06:41
0    nie oceniono 0
kk
Re: Re: Re: Szczepionka przeciwko HPVJa mam 18 lat i zaszczepili mnie za darmo :)
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 27 Wrz 08, 13:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVWarto poszukać informacji na ten temat na stronach na zachodzie. Otóż szczepionka jest bardzo skuteczna w zwalczaniu wirusa. Natomiast badania tak na prawdę nie potwierdzają , że to wirus jest przyczyną nowotworu, potwierdzają jego obecność w organizmie kobiety, może być więc tzw. 'towarzyszem' nie 'sprawcą'. Wielu naukowców prowadzących badania...więcej »
Lekarz
Wtorek | 22 Lis 11, 18:24
0    nie oceniono 0
Lekarz
Re: Szczepionka przeciwko HPVW 70-80% wirus HPV jest odpowiedzialny za raka szyjki macicy i jest to udowodnione naukowo. Jednak 20-30% kobiet chorych na raka szyjki nie jest zakażonych HPV i ma raka szyjki z innych powodów. Wirus HPV jest wirusem onkogennym, czyli jest odpowiedzialny za zmiany nowotworowe.

Któreż to badania nie potwierdzają tego, co zostało naukowo...
anita klis
Wtorek | 4 Wrz 07, 14:02
0    oceniono 2 razy
anita klis
badanie molekularneNie ma sensu się szczepić, jeśli się jest zakażonym. Niestety całkowitą pewność dają badania genetyczne. Są tanie ok. 160 zł, i mozna je zrobic w wielu miejscach. www.nucleagena.pl - ma spis lekarzy. Mama robiła badanie, teraz i ja sie wybieram. Szkoda tracić 1500 zł. Polecam
dw
Niedziela | 14 Wrz 08, 16:59
+1    oceniono 1 raz
dw
Re: badanie molekularnebadanie molekularne jak najbardziej warto zrobić ale warto się szczepic. chociażby po to żeby uniknąć nawrotu już wyleczonej infekcji, lub zakażeniami w przyszłości. robiłam takie badanie, wyszło pozytywnie. infekcja po porodzie ustąpiła, idę wkrotce na szczepienie i trzymam rekę na pulsie
Aleksandra
Poniedziałek | 30 Kwi 07, 23:13
0    oceniono 2 razy
Aleksandra
Re: Szczepionka przeciwko HPVdzisiaj byłam zaszczepiona po raz pierwszy, czekaja mnie jeszcze 2 szczepienia - jedna szczepionka 500 zł - drogo. W Niemczech cena jednej szczepionki to 160 euro... mam to szczęście że moich rodziców na to stać... uważam ze koszty tej szczepionki powinny być refundowane przynajmniej w jakiejś części przez NFZ. jeśli tylko macie możliwość drogie...
agacia
Wtorek | 3 Lip 07, 23:20
+1    oceniono 3 razy
agacia
Re: Re: Szczepionka przeciwko HPVja wlasnie jutro ide sie zaszczepic...pierwsza dawka...i mimo tego ze drogo i sama wywalam na to swoja kase ktora zbieralam na wakacje to warto...zwlaszcza ze moja ginekolog powiedziala mi ze jestam w grupie podwyzszonego ryzyka bo w mojej najblizszej rodzinie byly przypadki smiertelne raka szyjki macicy i raka piersi...zycie ma sie tylko jedno...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 19 Lut 11, 19:51
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVBZDURA!!.nie ma czegoś takiego jak grupa podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o raka szyjki macicy. Tego raka wywołuje wirus, którym zakażenie jest bardzo powszechne i nie każde zakażenie prowadzi do raka. Ale zaszczepić się oczywiście jest warto.
Fiola
Czwartek | 21 Lut 08, 16:12
0    nie oceniono 0
Fiola
Re: Re: Szczepionka przeciwko HPVMam takie pytanie ... skoro sa trzy dawki to co jaki czas trzeba się zgłaszac po dwie kolejne? proszę bardzo o odpowiedź tu albo na mojego maila fiolkask@op.pl z góry dziękuję :)
UNA
Sobota | 28 Kwi 07, 17:35
+1    oceniono 1 raz
UNA
Re: Szczepionka przeciwko HPVPopieram całkowicie tą akcję, jednak jest jeden problem: koszt szczepionki. Jestem studentką studiów dziennych, nie pracuję, a moi rodzice nie są bogaci. Nie moge więc pozwolic sobie na tą szczepionkę, bo mnie po prostu na nią nie stać, a w podobnej sytuacji są inne dziewczyny i kobiety. W tym wypadku reklama nic nie da, bo jak kogoś nie stac,...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 30 Wrz 10, 14:46
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Szczepionka przeciwko HPVA ktoś wam powiedział, ze ta szczepionka chroni tylko przed dwoma-czterema rodzajami HPV, a jest ich już teraz 18! Nie dajmy sie zwariować. Dbajmy o siebie, z nieznanymi partnerami sypiajmy w prezerwatywach i róbmy cytologię dwa razy w roku....
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Szczepionka przeciwko HPV

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl