Polki.pl
kom. (0)

Solarium a karmienie piersią

Solarium a karmienie piersią

Witam ponownie. Chciałam podziękować za podtrzymanie mnie na duchu związane z porodem bez szkoły rodzenia. Myślę że jestem w stanie przystosować się do wymagań położnej w szpitalu i poradzę sobie z porodem.
Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. Jestem osobą o jasnej karnacji wręcz bardzo jasnej. W trakcie ciąży nie chodziłam na solarium, ponieważ uważam, że w ciąży można sobie tego odmówić dla dobra dziecka. Jednak moje maleństwo lada chwila wyjdzie na świat i chciałam się dowiedzieć, czy podczas karmienia piersią (dodam, że chcę to robić jak najdłużej) mogę korzystać z solarium? Niestety nie mogę znaleźć nic na ten temat, więc po raz drugi kieruję pytanie do Pani. Jest to moja pierwsza ciąża, a opiekę nad dzieckiem będę sprawowała samotnie, jednak uważam, że warto wiedzieć wiele rzeczy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Iska
Na pewno pani sobie poradzi z porodem, już dziś popołudniu zacznę trzymać kciuki za szczęśliwe zakończenie ciąży (teraz nie mogę, bo piszę odpowiedzi). Jeśli chodzi o piękną opaleniznę, to radzę skorzystać z naturalnych promieni słonecznych. Również w okresie karmienia piersią nie zalecam korzystania z solarium, ponieważ ciepła temperatura może powodować mimowolny wypływ mleka, a także powstawanie przebarwień skóry. Wiem, że wiele kobiet w okresie karmienia korzysta z solarium - ale czy to warto ryzykować? Jeśli się pani uprze na spacer do solarium, to proszę chociaż zasłonić piersi (one są bardzo wrażliwe), np. pozostać w staniku, a odpiąć tylko ramiączka. Sutki w okresie karmienia są bardzo przeciążone i nie powinno się ich narażać dodatkowo na oparzenie.
Zawsze warto pytać . Serdecznie pozdrawiam.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń2.25 / 4

Podobne w temacie Karmienie

  • Sztućce dla dzieciSztućce dla dzieciJak zachęcić niejadków do jedzenia? Zestaw bajkowych sztućców powinien uporać się z tym problemem. Przecież...
  • Krowie mleko po 1. roku życia?Krowie mleko po 1. roku życia?Moja córka za 2 tyg. kończy rok. Od urodzenia karmię córkę mlekiem modyfikowanym.
  • Mleko następne nr 2Mleko następne nr 2Karmię dziecko wyłącznie mlekiem modyfikowanym od urodzenia. Mała niedługo kończy pół roku.
  • Luźne stolce po Bebilonie peptiLuźne stolce po Bebilonie peptiTydzień temu zmieniłam mleko z bebiko 1 na bebilon pepti 1 ponieważ moja córa miała wysypkę na ciele i...

Skomentuj Solarium a karmienie piersią

Gość

Podobne do Solarium a karmienie piersią

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl