Polki.pl
kom. (6)

Solarium a ciąża


Solarium a ciąża

Moja szwagierka jest w 7. miesiącu ciąży i dwa razy w tygodniu chodzi do solarium. Czy to może zaszkodzić dziecku? Jak tak, to jakie dziecko może mieć problemy zdrowotne? Wiem, że nie miała problemów zdrowotnych w ciąży, ale czy ma to jakieś znaczenie?

Kasia
Ja jestem przeciwnikiem solarium w ciąży - podobnie jak wiele publikacji naukowych oraz wykładowców z wielu uczelni medycznych, lekarze, położne a nawet niektórzy pracownicy solarium. Uczęszczanie do solarium w ciąży może powodować przebarwienia na skórze, a także może dochodzić do odwodnienia lub nadmiernego ogrzania organizmu, co prowadzi do zmian w krążeniu krwi - może to negatywnie wpływać na płód. Wyniki niektórych badań sugerują związek między promieniowaniem UV a niedoborem w organizmie kobiety kwasu foliowego, ponieważ ulega on rozpadowi pod wpływem silnych promieni słonecznych lub sztucznych promieni. Myślę, że warto odpuścić sobie solarium w trakcie ciąży po to, aby potem nie mieć do siebie pretensji, gdyby zaszkodziło ono czy to matce czy dziecku. Wiem, że wiele kobiet uczęszcza do solarium i mówią ”a co tam, nic mi nie jest”, ale bywa różnie. Jedna z pań napisała mi, że przeprowadzono badania, że właśnie trzeba chodzić do solarium, zwłaszcza przez 3 ostatnie miesiące, bo korzystnie wpływa to na ciężarną i relaksuje płód - ale nie podała żadnego źródła tych badań, ani nazwiska profesora, który je przeprowadził, ani żadnej publikacji naukowej, WIĘC JA POD TYM STWIERDZENIEM SIĘ NIE PODPISUJĘ. I nadal nie zachęcam do korzystania z solarium.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń3.00 / 2
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Solarium a ciąża

Gość
Michalina 24
Piątek | 30 Gru 11, 11:34
0    nie oceniono 0
Michalina 24
Re: Solarium a ciążaJa bym w ciąży do solarium nie poszła. A każdy zrobi jak uważa. Człowiek sam podejmuje decyzje.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 24 Lut 11, 20:46
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Solarium a ciąża„Lampy solaryjne pomagają nienarodzonym dzieciom w zapobieganiu osteoporozie” – tak brzmiał tytuł publikacji niedzielnego wydania „Timesa”. Wobec najnowszych wyników badań opalanie podczas ciąży staje się sprawą dyskusyjną nawet dla tych, którzy dotychczas byli tego wielkimi przeciwnikami. I nic w tym dziwnego,...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 16 Mar 10, 09:29
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Solarium a ciążaJedna z pań napisała mi, że przeprowadzono badania, że właśnie trzeba chodzić do solarium, zwłaszcza przez 3 ostatnie miesiące, bo korzystnie wpływa to na ciężarną i relaksuje płód - ale nie podała żadnego źródła tych badań, ani nazwiska profesora, który je przeprowadził, ani żadnej publikacji naukowej, WIĘC JA POD TYM STWIERDZENIEM SIĘ NIE...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 27 Lis 09, 14:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Solarium a ciąża„The Sunday Times” 27.04.2008
solarium a ciąża
Poniedziałek | 20 Lip 09, 13:45
0    nie oceniono 0
solarium a ciąża
Re: Solarium a ciążaLampy solaryjne pomagają nienarodzonym dzieciom w zapobieganiu osteoporozie” – tak brzmiał tytuł publikacji niedzielnego wydania „Timesa”. prof. Holik z Bostonu zaleca opalanie i poniekąd promuje solaria, przestrzega jednak przed nadużywaniem ich jako środka do szybkiego pozyskiwania brązu.
solarium a ciąża
Poniedziałek | 20 Lip 09, 13:42
0    nie oceniono 0
solarium a ciąża
Re: Solarium a ciążahttp://www.solarium.pl/index.php/aktualnosci/66/ciaza/152/czy-kobiety-w-ciazy-powinny-korzystac-z-solarium-
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Solarium a ciąża

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl