Polki.pl
kom. (2)

Śluz w stolcu dziecka

Śluz w stolcu dziecka
Ostatnio zauważyłam, że moja córeczka robi kupki w których jest śluz (bez krwi). Od kilku dni bierze antybiotyk sulfameth - trimeth susp ponieważ ma zapalenie dróg moczowych. Czy ten śluz może być spowodowany przez to lekarstwo czy powinnam się tym niepokoić i od razu zadzwonić do lekarza?. Dodam, że w poniedziałek i tak idziemy do lekarza na wizytę kontrolną.


Ewelina
Występowanie śluzu w kale może być spowodowane błędem dietetycznym mamusi. Mama karmiąca piersią musi przestrzegać odpowiedniej diety. Również jeśli podaje dziecku stałe pokarmy może zdarzyć się, że jakiś pokarm nie jest dobrze tolerowany przez dziecko. Proszę obserwować swoją dietę lub dietę maluszka. W dalszym ciągu proszę również obserwować stolec maluszka – jeśli był to błąd dietetyczny, śluz nie będzie się długo utrzymywał. Śluz w kale też może pojawiać się w czasie infekcji dróg oddechowych lub infekcji przewodu pokarmowego. Myślę, że jeśli u maluszka nie pojawiły się inne objawy zwiastujące tego typu infekcję to może pani spać spokojnie. Wygląd stolca po antybiotykach też nierzadko ulega zmianie np. jest bardziej wodnisty.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń4.00 / 9
Redakcja poleca

Podobne w temacie Niemowlę

Skomentuj Śluz w stolcu dziecka

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 9 Lis 12, 13:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Śluz w stolcu dzieckamy również mamy śluz w kupce ale zaczął się pojawiać odkąd zaczęłam podawać małemu tran z rekina dostaje dziennie 1 kapsułkę i teraz nie wiem czy on go nie toleruje czy jest jakaś inna przyczyna ?
byłabym wdzięczna za jakaś podpowiedz zanim wybiorę się do lekarza
ewakolosowska@interia.pl
Sobota | 9 Paź 10, 22:58
+2    oceniono 2 razy
ewakolosowska@interia.pl
Re: Śluz w stolcu dzieckaMoja corcia ma niecale 3 latka i zauwazylam ostatnio u niej sluz w kupce czesto nazeka na bol brzuka tez kupki robi tez na zelono troche sie nie pokoje co to moze byc.Stracila apetyt niechce jesc i ma czesto katar tez

Podobne do Śluz w stolcu dziecka

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl