Polki.pl
kom. (150)

Prolaktyna - rozhuśtany hormon

Prolaktyna to hormon, którego rola w organizmie kobiety jest bardzo istotna, często sprawia nam wiele problemów.

Masz nieregularne miesiączki, nie możesz zajść w ciążę? Zbadaj poziom prolaktyny. Zbyt duże stężenie tego hormonu we krwi może świadczyć o poważnych chorobach i bywa niebezpieczne.

Prolaktyna to hormon wydzielany przez przysadkę mózgową. Sprawia on, że w trakcie dojrzewania kobietom rosną piersi, a gdy kobieta spodziewa się dziecka, odpowiedni jego poziom podtrzymuje pracę ciałka żółtego, ażeby mogło ono nadal produkować progesteron – istotny dla utrzymania ciąży.

Hormon ten stymuluje rozwój gruczołów mlecznych i tworzenie się mleka. Gdy przysadka wytwarza go za mało, kobieta może mieć problemy z karmieniem. Zazwyczaj jednak, gdy kobieta często i długo karmi piersią, w jej organizmie utrzymuje się wysokie stężenie prolaktyny, co z kolei uniemożliwia prawidłowe dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych i owulację, dzięki czemu prolaktyna może pełnić funkcję „naturalnego środka antykoncepcyjnego”.

Uwaga: Nadmiar prolaktyny nie daje 100% zabezpieczenia przed następną ciążą!

Nadmiar prolaktyny powoduje zaburzenia cyklu miesiączkowego. Miesiączki mogą się wówczas pojawiać się częściej niż co 25 dni, albo rzadziej niż co 33. Oprócz tego mogą być bardzo skąpe, lub w ogóle mogą zaniknąć. Zdarza się też, że cykle są bezowulacyjne – co jest często przyczyną niemożności zajścia w ciążę. Wśród innych skutków nadmiaru prolaktyny wyróżnia się: obniżenie popędu seksualnego, a czasem także bóle głowy czy zaburzenia widzenia, gdy odpowiedzialny za stężenie prolaktyny jest gruczolak przysadki mózgowej. W przypadku problemów z niedoczynnością tarczycy (co jest też powodem zaburzeń stężenia prolaktyny), kobiety tyją bez powodu. Niestety może się zdarzyć tak, że piersi stają się nabrzmiałe i bardzo wrażliwe na dotyk, a u kobiety mimo braku ciąży, pojawia się mleczny wyciek z sutka.

Przypadłość tę, często określa się mianem hiperprolaktynemii. Jeśli pojawią się u nas kłopoty z miesiączką, należy zgłosić się do ginekologa – endokrynologa, który najpierw zleci badanie poziomu prolaktyny we krwi. Badanie najlepiej robić rano, między godziną 8 a 12, po przespanej nocy i na czczo. Dzień wcześniej nie należy współżyć, jeść obfitej kolacji, ani zbytnio się wysilać (ćwiczyć). Test polega na zbadaniu poziomu prolaktyny, następnie podaniu doustnie 100 mg metoklopramidu i ponowną ocenę stężenia prolaktyny. Jeśli nie ma żadnych nieprawidłowości, po 60 minutach stężenie prolaktyny powinno zwiększyć się mniej niż pięciokrotnie.

Jeśli hormonu będzie za dużo, zaleca się wykonanie badania hormonów tarczycy – jeśli wyniki nie wskazują na niedoczynność gruczołu, czasem powtarza się badanie poziomu prolaktyny. Może się jednak okazać, że przyczyną hiperprolaktynemii jest gruczolak przysadki mózgowej – wówczas konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej bądź rezonansu magnetycznego.

W przypadku gruczolaka przysadki mózgowej, leczenie jest nieco bardziej skomplikowane. Guz powstaje z tkanki gruczołowej i ma zdolność wydzielania hormonów. Im większy jest guz, tym więcej hormonów może on wydzielać. Większość z nich to nowotwory łagodne. Jeśli zostaną wykryte, gdy są małe, często wystarczy podawanie leków, a znikną po kilku miesiącach terapii. Jeśli guz okaże się duży i nie znika po farmakoterapii, konieczna jest interwencja chirurgiczna. W przypadku wyleczenia, konieczna jest stała kontrola endokrynologiczna i badanie poziomu prolaktyny.

Często problemy z zajściem w ciążę, wynikają właśnie z nadmiaru prolaktyny i wspomnianych wyżej bezowulacyjnych cykli miesiączkowych. Dlatego warto wykonać test i w razie wysokiego stężenia hormonu, przyjmować odpowiednie leki, które pozwolą wyregulować ilość prolaktyny i ułatwią zajście w ciążę.
 

Dowiedz się więcej o prolaktynie na naszym forum medycznym.

Karolina Małgorzata Górska
Skomentuj (150)
Oceń4.39 / 107
Redakcja poleca

Podobne w temacie Choroby kobiece

Skomentuj Prolaktyna - rozhuśtany hormon

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 30 Gru 14, 14:21
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonchcialam sie dowiedziec czy moje wyniki sa prawidlowe prolaktyna 73,55 ng/ml ,wynik tarczycy mam dobry tyklo ta prolaktyna mnie martwi
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 30 Gru 14, 14:17
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam
insomnia
Środa | 22 Lut 12, 18:09
-1    oceniono 3 razy
insomnia
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWynik 623, 10 mlU/l , przy normach 72-511 - nie jest to chyba patologia? Mam 22 lata, od dwóch miesięcy nie śpię. Dwa razy zauważyłam wyciek mleka z sutków. Test ciążowy - negatywny. Ostatnia miesiączka 6.01.12. Czy mam się martwić?
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 5 Sty 12, 17:14
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonJa miałam najpierw prl bez obciażenia 7 ng/ml po MCT 410 ng/ml dostałam bromergon. Po zakończeniu leczenia powtórzyłam badanie i prl skoczyła N a czczo 35ng/ml a po MTC pow. 470 potem znowu bromergon i teraz po kuracji znowyu skoczyła i wynosi ponad 80. Co ja mam teraz robic, bardzo się martwie.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 17 Lis 11, 15:38
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonhej pomożecie mi to przeliczyc bo zrobilam badania na prolaktyne i wynik wynosi 1074,0 mlU/l
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 12 Lut 13, 15:10
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonja mam ponad 3000 i jakoś żyję...
SyLa30
Poniedziałek | 14 Lis 11, 09:21
0    nie oceniono 0
SyLa30
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonDziękuję pięknie We-Dwoje.pl,jesteście prawdziwą kopalnią wiedzy.Zbadam poziom prolaktyny,bo artykuł otworzył mi oczy.Dziękuję raz jeszcze ;)
Ola2504
Środa | 6 Lip 11, 06:44
0    nie oceniono 0
Ola2504
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam Panie.Chciałabym opisać mój przypadek...W wieku 13 lat odkryto u mnie cysty na jajniku lecz były małe i nie rosły i nie nadawały się na operacje,cały czas byłam leczona w tym kierunku,miesiączka pojawiała się tak że raz była a raz nie,po latach okazało się że cyst już nie ma,a nadal miesiączki pojawiały się poza cyklem lub wogóle.Lekarz...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 31 Maj 11, 09:56
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonMoje wyniki:
TSH:2,43
FSH:4,81
Estradiol:43,51
Prolaktyna:40,01

Czy są dobre wyniki? a tylko wyniki z LH odbiore w sobotę.. odpiszcie, blagam was *(
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 23 Lut 12, 19:34
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonprolaktyne masz zadoza zglos sie do lekarza
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 31 Maj 11, 09:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonMoje wyniki:
TSH:2,43
FSH:4,81
Estradiol:43,51
Prolaktyna:40,01

Czy są dobre wyniki? a tylko wyniki z LH odbiore w sobotę.. odpiszcie, blagam was *(
wera
Czwartek | 21 Lip 11, 19:03
+5    oceniono 13 razy
wera
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonprzeciez masz normy podane na odebranym wyniku wiec w czym problem,masz od -do wystarczy spojrzec na kartke!!!!!!!!!!!!!
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 21 Maj 11, 15:26
-11    oceniono 13 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam jestem nowa i od 1,5 roku prubuje miec dziecko zrobiłam teraz badania i podam moje wyniki THS 3-cia generacja 4,53 ulU/mL Prolaktyna 59,98 ng/ml Progesteron 11,59 martwia mnie te wyniki i nie moge nocą spać a musze czekać do poniedziałku nie wyczmuje bo nie wiem co one znaczą prosze pomuszcie
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 15 Lip 11, 16:10
0    oceniono 36 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormondo szkoły a nie matołów rodzić
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 21 Lip 11, 22:46
-7    oceniono 11 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonpowstrzymaj sie od drętwych komentarzy jesli nie masz nic do powiedzenia na temat
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 8 Sie 11, 07:12
+1    oceniono 21 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormondo szkoły
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 13 Wrz 11, 12:29
+10    oceniono 18 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonDla ciebie debilu jeszcze takich szkół nie wymyślono. Prolaktyna w normie mózgu nie stwierdzono. Ot i cała diagnoza
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 16 Lis 11, 23:15
-17    oceniono 21 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonsama jestes matoł i twoje dziecko też
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 9 Maj 11, 09:07
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonA ja mam wynik 790.5
ewwwwwa
Środa | 4 Maj 11, 16:09
-1    oceniono 1 raz
ewwwwwa
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonhej ja dzisiaj odebrałam wynik prolaktyny mam 32.60 ng/ml we wtorek mam wizyte u ginekologa. od 2 lat staramy sie o dziecko i do tej pory nie mialam robionych badan. dopiero miesiac temu wybralam sie z mezem do kliniki zeby zrobic badania. boje sie tej wizyty i tego co moze powiedziec mi lekarz.
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 16 Maj 11, 21:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonhej ja dzisiaj byłam u gina z wynikami i tez mam wynik prolaktyny 33.6 i powiedział,ze ona blokuje zajscie w ciaze jutro rano mam testy MTC i dalej zobaczymy tez staramy sie o bobaska 2 lata
Casi25
Poniedziałek | 30 Maj 11, 22:36
-3    oceniono 9 razy
Casi25
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonJestem Szcześliwą mamą
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 3 Lis 12, 19:30
+3    oceniono 9 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonGratuluję ale kogo to obchodzi?
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 23 Lut 13, 14:53
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonJak kogo to obchodzi ja sie ciesze ze zostanie mamą gratulacje jak mas zdawc zlosliwe komenatrze lepiej zeby cie tu nie było.
Casi25
Poniedziałek | 30 Maj 11, 22:41
-4    oceniono 6 razy
Casi25
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonDziewczyny ja brałam Bromergon przez ponad płó roku fakt czułam się bardzo fatalnie wymioty,senność zawroty głowy itd,ale udało się dwa tygodnie przed ślubem robiąc ponowny wynik poziomy prolaktyny był niski a piersi nadal bolały więc zrobiłam test ciążowy teraz jestem szczęśliwą mamą rocznego Oliwierka. mimo że okazało się iż ta prolaktyna...więcej »
Gość Beata.pl
Poniedziałek | 28 Mar 11, 13:40
0    nie oceniono 0
Gość Beata.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonMój wynik to 46,73ng/ml -jutro powtórnie robie badania
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 18 Mar 11, 15:02
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam wszystkich. Jestem tu nowa i po raz pierwszy szukam pomocy na forum. Moja prolaktyna jest wysoka 63,96 przy czym mialam tez badany progestero i jest w normie, czyli mialam owulację. Zastanawiam się skąd tak wysoki ten poziom prolaktyny?! Lekarz nie zlecił drugiego badania po tabletce:/ Powiedział , że powinnam zajść w ciąże. Powiem...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 6 Wrz 11, 19:05
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonidź do innego lekarza!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 15 Mar 11, 15:36
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam ! Dzisiaj odebrałam wynik prolaktyny i wynosi 23.22 ng/ml Jestem jeszcze przed wizytą u lekarza i powiem szczerze po przeczytaniu tych postów jestem trochę zaniepokojona i zdezorientowana. Czy ktoś wie co oznacza te wynik???
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 13 Mar 11, 11:22
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonmój wynik prolaktyny to 9,2 a po tabletcie 178.wiemze ten pierwszy jest dobry ale co oznacza jego tak wysoki wzrost po tabletce?
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 26 Lut 11, 23:02
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormona i jeszcze jedno zauważcie tez czy macie takie objawy jak tycie bez powodu, wyciek mleka z sytków, noi wysoka prolaktyna, to również zbadajcie sobie tarczyce.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 4 Mar 11, 09:43
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonhiperprolaktynemia ma to do siebie że jest wyciek z piersi to normalne ale z czasem przejdzie , a co do tycia to bedziesz się katować jak ja raz zchudniesz rza przytyjesz i tak w koło więc życze ci powodzenia
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 26 Lut 11, 22:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonkoniec zeszlego roku prola dostalam miesiączki po okresie prawie 6 lat, prolaktyna spadla, reszta hormonów sie poprawila i lekarz oznajmil ze mozemy starac sie o dziecko, ze powinno byc wszystko w porzadku, no więc co do domu i do dziela :-) ja po nowym roku pojechalismy do niego na kolejna wizyte i powiedzielismy lekarzowi co i jak ze...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 26 Lut 11, 22:33
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormondopiero w zeszlym roku trafiłam na lekarza który zaczol mnie naprawde leczyc, przepisal mi leki BROMERGON dzieki ktoremu spada mi prolaktyna, przepisal mi skierowanie na badania, zebym zrobila badania hormonów TSH, LH, okazało się ze te hormony mam troche podwyższone i musze je uregulowac i jeszcze okazalo sie ze mam cukrzyce typu 2,
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 26 Lut 11, 22:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormondużo by pisac na tem mojego leczenia ale chce wam napisac pare mam nadzieje cennych uwag. to ze macie wysokoa prolaktyne to wcale nie musi oznaczac ze przez prolaktyne nie mozecie zajsc w ciaze,
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 26 Lut 11, 22:25
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam, ja też mam wysoką prolaktyne, lecze sie już od 7 lat, niedośc ze mam wysoką prolaktyne to jeszcze mam mikrogruczolaka na przysadce mózgowej.
ewwka
Środa | 23 Lut 11, 19:15
0    nie oceniono 0
ewwka
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonhej ja mialam 235,3 a po mtc 3026 i mój gin. powiedział że poziom może sie zwiekszyc 10-cio krotnie. pytalam czy to mozna jakos zbic a on stwierdzil ze jest ok. o dzidzie staramy sie od 2 lat i nic biegam po 4 razy w ciagu cyklu do lekarza mierzyc wielkosc pechezykow. powoli zaczynam miec dosc boje sie ze ktoregos dnia okaze sie ze moja ciaza...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 22 Lut 11, 11:45
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormoncena tabletek biomargon
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 10 Lut 11, 14:51
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam, dostałam wyniki prolaktyny, mam 1227 mlU/l i po godzinie 6557 mlU/l. czy ktoś może mi powiedzieć, czy to dużo?
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 9 Mar 11, 14:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonlecze się od prawie 3 lat .. moje wyniki to 1900- 2500 mlU/l , to dużo, nawet bardzo duzo.. był bromergon ale to oznaczało ciągle wymioty, omdlenia, bóle głowy, notoryczne zmęczenie. teraz biore od 2 lat norprolac- ale zmian nie ma. gruczolak na przysadce - 1,5cm na 9mm
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 7 Lut 11, 19:18
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonkażde labolatorium ma swoje normy jednostki i na wyniku powinne byćpodane normy.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 27 Sty 11, 17:14
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonMnie się wydaje że najlepszy jest DOSTINEX moja córka brala wszystkie po koleji bromergon,parlodel a dostinex jej pomógł i właśnie pare dni temu urodziła pękną dziewczynkę ale dostinex jest bardzo drogi i jest tylko 8 tabletek
GOCHA83
Piątek | 21 Sty 11, 22:09
0    nie oceniono 0
GOCHA83
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonOd roku staramy sie o dzidziusia i nic. Ginekolog skierował mnie na badanie hormonów. Poziom prolaktyny 726 mlU/l ,a po po mtc ponad 5000 mlU/l . Przepisał mi PARLODEL . Dobrze się po nim czuje, opakowanie, które starcza na miesiac kosztuje 75zł. Biorę go już prawie rok i nic. Lekarz powiedział że to stres powoduje u mnie wzrost poziomu...
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 14 Sty 11, 19:37
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonhej Witam
mam takie pytanie: karmie syna piersia juz 1,5 roku i chcialam go odstawic od cyca ale mam bardzo duzo pokarmu, brałam bromergon ale dostałam kolatania serca, niskiego cisnienia oraz wymioty z zawrotami glowy, dodam ze miesiczkuje strasznie nie regularnie od 30 do 50 dni :( czy myslicie ze powinnam zrobic badanie poziomu prolaktyny...
malola
Czwartek | 20 Sty 11, 13:49
0    nie oceniono 0
malola
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitaj,
Mam także problem z nadmiarem pokarmu - dostałam ostatnio lek Bromergon, ale mimo pierwszej dawki 1/4tabl. mam skutki uboczne i będę musiała zrezygnować z jego dalszego brania , bo nie mam siły na zajmowanie się dzieckiem w ciągu dnia:( ( senność, zrenice wielkości 5zł , niepokój, zawroty głowy, mdłości ) . Czy orientujecie się co może...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 20 Sty 11, 18:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitaj ja przewaznie brałam i moczyłam piersi w ciepłej wodzie ( w najcieplejszej jakiej mozesz i recznie sciagałam) dzis juz prawie tydzien mija i juz tylko raz dziennie musze to robic, sporoboj ja tez mialam bardzo duzo pokarmu :) powodzenia
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 11 Sty 11, 22:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonczy test na poziom prolaktyny można robić jak bierze się antybiotyk, ewentualnie ile trzeba odczekać po odstawieniu antybiotyku
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 6 Sty 11, 17:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonUwagi

* hiperprolaktynemia jest czasem związana z niedoczynnością tarczycy. Przed leczeniem warto tą przyczynę wykluczyć
* leczenie łagodnej hiperprolaktynemii daje dobre wyniki przy leczeniu zaburzeń fazy lutealnej lub jeśli towarzyszy jej zespół policystycznych jajników
* nadmiar prolaktyny może utrudniać pęknięcie pęcherzyka...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 6 Sty 11, 17:57
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWyniki badania prolaktyny
Norma: 1,9- 25 ng/ml

* 3-15 ng/ml: wynik bardzo dobry
* 15-20 ng/ml: wynik dobry
* 20-25 ng/ml: łagodna hiperprolaktynemia
* > 25 ng/ml: wynik ponad normę, oznacza hiperprolaktynemie

Przelicznik jednostek w przypadku prolaktyny: 1 ng/ml = 20 mIU/l
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 6 Sty 11, 17:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonMi lekarz powiedziała że norma prolaktyny to 20-parę (już dokładnie nie pamiętam) mi wyszło 30-parę, dr powiedziała że prolaktyna jest trochę podwyższona i przepisała mi Bromocorn 1/4 tab. jednego dnia, powiedziała że najlepiej je przyjmować przed snem. Ja akurat nie odczuwam na razie żadnych skutków ubocznych, pewnie dlatego że przyjmuje dosyć...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 1 Sty 11, 15:18
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonNO TAK TO WIADOMO TYLKO JESLI MA SIE WYNIK W NORMIE (TAK TWIERDZI MÓJ LEKARZ)TO PO CO BROMERGON????BIORE GO OD MIESIĄCA I NIC ...PO ZA TYM ZE KRECI MI SIE W GŁOWIE JEST MI NIEDOBRZE.BIORE GO 2 RAZY DZIENNNIE PO JEDNEJ TABLETCE.DZIEWCZYNY POWIEDZCIE MI CZY TEN DOSTINEXSIN TO TEZ JEST NA RECEPTE I CZY BIERZE SIE GO CAŁY MIESIĄC CZY W WYZNACZONYCH...
bozkac
Sobota | 1 Sty 11, 16:20
+1    oceniono 1 raz
bozkac
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonFaktycznie od bromergonu to tylko się kręci w głowie ale jak masz dobrą prolaktyne to po co chcesz brać dostinex
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 1 Mar 11, 18:23
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonDziwne, że lekarz zalecił tak dużą dawkę leku przy dobrych wynikach. Ja przy podwyższonym poziomie prolaktyny brałam pół tabletki a teraz jedną dziennie. Być może przez ten lek masz zawroty... Pozdrawiam
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 1 Sty 11, 12:11
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitamy, Test prolaktyny wykonuje się po podaniu 10mg a nie 100mg metoclopramidum!!!!
bozkac
Czwartek | 30 Gru 10, 21:18
0    nie oceniono 0
bozkac
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormoncześć moja córka miala bardzo wysoką prolaktyne ale ona ma mikrogruczolaka ale po dostinexsie bardzo spadła prolaktyna i wkrótce zostanie mamą.
bozkac
Sobota | 1 Sty 11, 16:15
0    nie oceniono 0
bozkac
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonCześć dostinex bierze się dwa razy w tygodniu po jednej tabletce ale on jest bardzo drogi bo 8 tabletek kosztuje 350,00 zł widze że ktoś ma do sprzedania taniej bo kupił w czechach a tam jest taniej naprawde jest skuteczny
kingac
Środa | 22 Gru 10, 15:57
0    nie oceniono 0
kingac
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormoncześć prolaktyne masz idealną może faktycznie masz cos z tarczycą bo to też jest powiązane ze sprawami kobiecymi.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 21 Gru 10, 18:47
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonheej! odebralan dzis wyniki i mam prl 14,27 ng/ml co to znaczy??? ginekolog/ endokrynolog skierowal mnie na badanie krwi bo niepokoi go tarczyca ale ja w dalszym ciagu nie wiem o co chodzi! mam isc do lekarza ale sie niecierpliwie mozecie powiedziec cos mi??? widze ze duzo osob wie cos o tym! dzieki z gory Madzia
kingac
Sobota | 18 Gru 10, 14:01
0    nie oceniono 0
kingac
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonja miałam prolaktyne 5 razy większą od normy, to tz. jak nmorma jest do 25 ng/ml to ja miałam 125 ng/ml a u Ciebie jaka wysoka była ta prolaktyna napisz jaka norma i ile mialaś, bo zależy w czym mierzona a tak wogóle to ja mam mikrogruczolaka.
krokodylica2
Piątek | 17 Gru 10, 22:27
0    nie oceniono 0
krokodylica2
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonA ile miałaś przed mtc? Jeśli skoczyła Ci mniej niż pięciokrotnie to jest w porządku. Ja miałam zawyżoną 2o razy.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 16 Gru 10, 20:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonDziewczyny trzymajcie się ja mam prolaktynę po mtc 7492,5 czekam z tym do poniedzialku...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 12 Sty 11, 21:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonmam jeszcze wyższy wynik, co lekarz powiedział? ja mam wizyte dopiero w przyszłym tygodniu
kingac
Czwartek | 16 Gru 10, 17:28
0    nie oceniono 0
kingac
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonpo bromergonie też czułam sie źle i był nie skuteczny najlepiej czułam sie po dostinexie no i był skuteczny jak widać bo w styczniu będe mamą ale jest drogi coś za coś.
kingac
Czwartek | 16 Gru 10, 17:21
0    nie oceniono 0
kingac
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormoncześć dziewczyny ja miałam wysoki poziom prolaktyny i nie mogłam zajść w ciąże ,leczyłam sie u gin. najpierw brałam bromergon potem parlodel a na końcu dostinex przez około 1 roku jak prolaktyna się unormowała od razu zaszłam w ciąze i w styczniu będę miała dzidzie dostinex jest bardzo drogi ale ja kupowałam w czechach tam jest tańszy ja...więcej »
krokodylica2
Środa | 15 Gru 10, 21:07
0    nie oceniono 0
krokodylica2
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonJa tez mam problem z prolaktyna. Mam jakiś astronomiczny wynik. Biore na razie bromergon. Po tym leku czuje się strasznie, mam tzw 'epizod naglego zasypiania', wczesniej mam zawroty glowy dlatego osobiscie biore go na noc, by ten stan przespac. Slyszalam, ze bromergon jest bardzo dobrym lekiem i stosunkowo tanim.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 12 Gru 10, 17:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonBROMERGON JEST NA RECEPTE TRZEBA WYBRAC SIE DO LEKARZA.NIEWIEM JAK INNE DZIEWCZYNY ALE JA CZUJE SIE FATALNIE :((
ewwka
Niedziela | 12 Gru 10, 21:18
0    nie oceniono 0
ewwka
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonpo tym leku??? ja jutro ide i zapytam czy wypisze mi recepte
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 13 Gru 10, 11:26
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonTez tak miałam na początku. Objawy ustąpiły po kilku tygodniach. Jadlam te tabletki na noc.
ewwka
Czwartek | 9 Gru 10, 20:46
0    nie oceniono 0
ewwka
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam ja tez mam problem z PRL moja wynosi 235 a po obciazeniu MTC ponad 3000 a moj gin. nic z tym nie robi powiedzcie czy ten BROMERGON jest na recepte???
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 9 Gru 10, 16:18
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonmam pytanie od dosc dlugiego czasu mialam nieregularny okres lekarz przepisal mi tabletki antykoncepcyjne i miesiaczka byla regularna teraz po odstawieniu tabletek problem sie powtorzyl czy to moze znaczyc ze mam problem z prolaktyna?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 30 Lis 10, 23:16
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonmozna prolaktymy miec do 25, powyżej to już jest niedobrze.. ;/
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 29 Lis 10, 23:15
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam,czy jest ktos kto czyta te wpisy i choc raz na nie odpowiedział???prosze napiszcie jaki jest prawidłowy albo normalny wynik prolaktyny.dzis byłam na badaniu i jutro ide po wyniki-zobaczymy co bedzie.pozdrawiam MW
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 28 Paź 10, 12:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonHej dziewczyny mam prolaktynę 2883,00 PO MTC co to oznacza? proszę o pomoc?
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 27 Paź 10, 17:47
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonco może być przyczyna wysokiej prolaktyny poza gróczolakiem ?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 12 Paź 10, 15:30
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonMam prolaktynę 74,26ng/ml a prolaktyna po 60 min MTC 281.59ng.ml Endokrynolog przepisała mi Euthyrox brałam go przez miesiąc po jeden tabletce na czczo i teraz czekam na wyniki zobaczymy czy cos sie zmieniło
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 14 Wrz 10, 14:44
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormona ja mam prolaktyne 214,40 mlU/I co to oznacza?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 28 Wrz 10, 14:29
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonto znaczy ze masz bardzo wysoka prolaktyne
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 5 Lis 10, 15:04
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonja mam tyle samo tylko 126 w tych samych jednostkach, bo wszedzie widze ng/ml i nie wiem czy to dużo
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 7 Lis 13, 15:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonto są dobre wyniki, trzeba te liczby podzielić przez 20
olik33
Środa | 8 Wrz 10, 20:17
0    nie oceniono 0
olik33
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam serdecznie a ja mam taki wynik
PRL 93.34 a po 60 min po MTC 7565 i co teraz?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 17 Sie 10, 21:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonja mam nadczynność tarczycy i podwyższona prolaktyne. jutro idę do lekarza i zobaczę co mi powie
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 5 Sie 10, 21:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitajcie. Już od ponad roku czasu mam problemy z prolaktyną. Ciągle tylko jakieś badania i do tej pory nie wiadomo dlaczego mam problem z tym hormonem. Pewien ginekolog powiedział mi, że mam stosować tabletki o nazwie "BROMERGON", gdy miałam właśnie podwyższoną prolaktynę o kilka razy inny antykoncepcję jak już miałam w normie. Nic z tego...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 12 Lis 10, 11:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonPocieszenie?! Od 7 lat walczę z nadmiarem prolaktyny...
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 5 Sie 10, 21:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitajcie. Już od ponad roku czasu mam problemy z prolaktyną. Ciągle tylko jakieś badania i do tej pory nie wiadomo dlaczego mam problem z tym hormonem. Pewien ginekolog powiedział mi, że mam stosować tabletki o nazwie "BROMERGON", gdy miałam właśnie podwyższoną prolaktynę o kilka razy inny antykoncepcję jak już miałam w normie. Nic z tego...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 21 Lip 10, 11:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitajcie,już kiedyś pisałam tutaj.mam problem z miesiączką poi odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych,nie ma jej wogóle.prolaktynę badałam2 razy ,raz podwyższona , a raz w normie.mój ginekolog nie wie co mi jest i dał mi skierowanie na oddział endokrynologii ginekologicznej.termin oczywiście zabójczy bo pażdziernik.a ja jestem podłamana bo...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 9 Wrz 10, 11:57
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonsłuchaj ja mam to samo i też tera zbędę badac prolaktynę na czczo i po obciażeniu i nie wiem co będzie dalej a miesiączki jak nie było tak nie ma .Ale proszę nie zakładaj że masz gruczolaka przestań głowa do góry będzie dobrze spoko.Napiszę jak moje wyniki będą
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 12 Lip 10, 17:59
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitajcie dziewczyny. Jestem w Ciąży!! Pisałam tu wcześniej w maju moja prolaktyna była większa niż 50 po miesiącu spadła do 5 a tydzień temu dowiedziałam się że jednak ten bocian (o którym pisałam wcześniej) przyleciał i do nas;):) To zadziwiające, jestem strasznie szczęśliwa, więc dla wszystkich starających się: nie martwcie się, w wielu...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 12 Lip 10, 17:25
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitajcie dziewczyny. Jestem w Ciąży!! Pisałam tu wcześniej w maju moja prolaktyna była większa niż 50 po miesiącu spadła do 5 a tydzień temu dowiedziałam się że jednak ten bocian (o którym pisałam wcześniej) przyleciał i do nas;):) To zadziwiające, jestem strasznie szczęśliwa, więc dla wszystkich starających się: nie martwcie się, w wielu...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 12 Lip 10, 16:55
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitajcie dziewczyny. Jestem w Ciąży!! Pisałam tu wcześniej w maju moja prolaktyna była większa niż 50 po miesiącu spadła do 5 a tydzień temu dowiedziałam się że jednak ten bocian (o którym pisałam wcześniej) przyleciał i do nas;):) To zadziwiające, jestem strasznie szczęśliwa, więc dla wszystkich starających się: nie martwcie się, w wielu...więcej »
weramax
Piątek | 2 Lip 10, 19:30
0    nie oceniono 0
weramax
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormono dziewczyny moja prolaktyna to grubo ponad 1000 a nawet zdazylo mi sie miec ponad 2000 teraz mam ok 700-800 i zaczynam wcinac BRO-cos tam.. :) plus jakis dopochwowy srodek miedzy 16-25 dniem cyklu.. mam nadzieje ze bedzie ok.. martwie sie o przyszla ciaze i zdrowie dziecka ;( pozdrawiam :)
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 26 Cze 10, 13:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonCześc wszystkim :) ostatnio robiłam badania, ponieważ mam bardzo nieregularne i skąpe miesiączki. PRL u mnie to 840,5 uU/ml, czy to bardzo źle ? Czy raczej nie powinnam sie martwic ..
Pozdrawiam :)
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 24 Cze 10, 21:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitajcie.mam problem.narazie nie staramy się z mężem o dziecko.ale przez trzy lata brałam pigułki Novynette i chciałam wreszcie odpocząć i okazało się ,że okres nie przychodzi.martwie się ,bo jest już tak z cztery miesiące.myślałam, że się samo odblokuje,ale narazie nic.miałam robione usg dopochwowe i badanie TSH,i wszystko tam ok.internistka...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 24 Cze 10, 22:18
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonMasz to samo co ja :) bralam pigulki Diane35 przez 3 lata. Odstawilam a tu ani widu ani slychu po okresie... rok nie mialam okresu! Pozniej leczono mnie luteina co nic nie dalo :/ po odstawieniu zamiast okresu to raz na 3 miesiace mialam plamienia :/ okazalo sie, ze nie mam wogole owulacji- a wszystkie hormony w normie. Lekarz mi powiedzial, ze...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 28 Cze 10, 21:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormondzięki z a komentarz, w sumie trochę mi ulżyło na wieść ,że jesteś w ciąży, bo już się przestaszyłam że mogą być problemy.:)ale okresu dalej nie mam więc czekają mnie dalsze badania.pozdrawiam i jeszcze raz dzięki z a odpowiedź
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 18 Cze 10, 22:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonpo miesiącu brania bromergonu moja prolaktyna spadła z ponad 50 do 5;) zobaczymy czy bocian przyleci do nas;)
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 12 Cze 10, 14:39
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonPomyliłam się biorę bromergon miało być, a nie biorę prolaktynę;)
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 12 Cze 10, 14:29
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonJa równiez miałam podobne dolegliwości jak ty. Bardzo ciężko przychodziło mi robienie czegokolwiek, czułam się totalnie przepracowana, nie miałam siły zrobić jednej prostej rzeczy, potrafilam się do niej zabierać tygodniami. Czułam sie jak leniwiec, choć z natury jestem pracowita i energiczna, teraz biorę prolaktynę już prawie miesiąc i...więcej »
Gość We-Dwoje.ewepl
Niedziela | 6 Cze 10, 20:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.ewepl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonhej, ja tez mam problemy z prolaktyna, juz od okresu dojrzewania, mialam problemy z okresem, byl nieregularny, itd. lekarz mnie leczyl na wysoki poziom testoseronu, ale juz wiem ze ten meski hormon, nie jest az taki szkodliwy jak prolaktyna. mijaly lata, a ja wcziac nie mialam regularnego okresu, trafilam do innego gincia, ale on tez mi nie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 31 Maj 10, 23:03
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam my z mężem również staramy się o dzidzie. Jestem młoda, mam 23 lata więc już po 4 miesiącach starań zgłosiłam się do lekarza. O prolaktynie dowiedziałam się od koleżanki. Poprosiłam o skierowanie, po 2 dniach od badania krwi już wiedziałam, w czym tkwił problem, prolaktyna ponad 50. Teraz biorę Bromergon, zobaczymy jakie efekty...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 24 Maj 10, 19:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam. staraliśmy się o dzidzie przez 4 lata w kwietniu 2010 się udało niestety w 8 tygodniu poroniłam więc lekarz kazał mi zrobić MTC 0/60 (S) moje wyniki to PRL 0 MIN 240.8 PRL 60 MIN PO MTC 6858 wizytę u lekarza mam dopiero 10.06 a chciałabym wiedzieć czy te wyniki są w normie jeśli wiecie to proszę odpiszcie. pozdrawiam
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 13 Cze 10, 14:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonjeśli byłas u lekarza to napisz co oznaczają twoje wyniki mam bardzo podobne
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 13 Cze 10, 15:03
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormondostałam dostinex 4 szt. mam brać 1/4 tabletki tygodniowo i po 4 miesiącach do kontroli sprawdzić czy wyniki są już lepsze
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 25 Kwi 10, 19:05
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam. od kilku la staram się o dzidzie, przez ten czas wydalam mnóstwo pieniędzy na leczenie i nic... miesiąc temu zmienilam lekarza, ten od razu kazał wykonac prolaktynę i TSH, teraz czekam na wyniki mam nadzieję że wreszcie uda mi się zostac matką...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 17 Kwi 10, 08:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam was bardzo serdecznie .Chciałam prosić o pomoc lecze się na hiperprolaktynemie już 3 lata, bez rezultatu tylko leków do bromergonu mi przybywa prolaktyne mam lekko podwyższoną przy 1,5 tabletki bromergonu , a do tego biore letrox siofor i spironol . Wykryto góza teraz jakieś 4 miesiące temu lekarz stwierdził PCO i dodał że nie wie jak ma...więcej »
Olga 77
Wtorek | 13 Kwi 10, 15:27
0    nie oceniono 0
Olga 77
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonJa miałam również kosmiczną PRL.Lata brania bromergonu nie przynosiły wymarzonej "fasolki" .Dopiero Lek Dostinex sprawił że się udało .Ginekolog przepisał mi 2 opak, ale wystarczyło jedno 8tab , 1 tab w tygodniu. Chętnie odsprzedam Dostinex 8tab. Ważność leku czerwiec 2011. Zapłaciłam 340zł /8tab a odsprzedam za 280zł .Tel 509706026
JustynaMarcin
Środa | 14 Kwi 10, 11:59
0    nie oceniono 0
JustynaMarcin
Re: Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam fajnie ze ci sie udalo :)troche drogie te tabletki :(ja pogadam z mezem o tej sumie i jakby sie zgodzil to sie z kontaktuje z toba pozdrawiam i powodzenia
Justa25
Wtorek | 13 Kwi 10, 11:47
0    nie oceniono 0
Justa25
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam was dziewczyny ja tez mam problem z prolaktyna pierwszy raz kiedy zrobilal badania moja prolaktyna wynosila 50.po miesiecznym braniu bromergonu wzrosla az do 90.Lekarz kazal mi brac tabletki przez 3 miesiace ale ja po tygodniu przestalam je brac bo zle sie czulam bylo mi nie dobrze robilam sie blada i nie mialam sily wstac z łózka teraz...więcej »
Czarna86
Środa | 7 Kwi 10, 20:26
0    nie oceniono 0
Czarna86
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonCześć wam.Tak jak większość z was miałam problemy z miesiączką,(miałam prawie na okrągło)l Lekarz powiedział mi po badaniu usg że mam PCO przepisał mi tab.antykoncepcyjne i kazał schudnąć. Po 1,5 roku odstawiłam je jednak miesiączka znów była nie regularna.zmieniłam lekarza,ten też powiedział mi ze mam PCO ale zbadał mi też prolaktyna wynik...więcej »
Czarna86
Środa | 7 Kwi 10, 20:29
0    nie oceniono 0
Czarna86
Re: Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonnie martw się
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 5 Kwi 10, 19:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormoncześć ja mam gruczolaka przysadki lecze się już 3 lata poczym mój lekarz powiedział że już niewie jak ma mi pomóc
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 31 Maj 10, 17:22
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonZmien lekarza. Sprobuj inny lek. Nie bromergon
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 23 Cze 10, 21:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonnie łam się. ja się kilka lat leczyłam zanim się pozbyłam gruczolaka. brałam bromergon 3 razy dziennie. choć średnio się po nim czułam to nie dałam za wygraną. ale jesli leki nie pomogą to trzeba i tak się tego pozbyć. z tego co wiem to usuwają to przez nos. zabieg konieczny jeżeli tabletki nic nie dają bo jak się pogorszy to można nawet stracić...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 21 Mar 10, 19:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonczesc miałam 1 raz PRL 29,9 a jak brałam duphaston miałam PRL 28,6 jak to rozumiec pomocy co robisz
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 18 Mar 10, 19:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormondopowiem do tego ponizej ten wynik to 29,58 w ng/ml - jak to rozumiec moze ktoś mi podpowie
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 18 Mar 10, 19:17
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam ja jak zbadałam PRL miałam 846,6 ulu/ml po miesiącu brania bromergonu 1 rano 1 wieczoem 8,3 w tej samej jednosce przestałam brac bo sie wystraszyłam wie po 1o dniach bez brania tabletem znowu zbadałam poziam i wynik 29,58ale w innych jenostkach tzn 59,58
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 15 Mar 10, 13:09
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonJa mam poziom prolaktyny 34,30ng/ml a napisali ze górna granica to 35 Czy to jest w normie czy jednak troche za duzo Do lakarza ide dopiero za 2 tygodnie i chcialabym wiedziec czy cos jest nie tak
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 17 Wrz 10, 14:21
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonnorma to 3,3-24,5
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 1 Mar 10, 20:03
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitajcie Mamy, miałam ten sam problem. Prolaktyna po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ponad 80. Przez miesiąc brałam bromergon. Zero reakcji potem przez 8 miesięcy Dostinex i POMOGŁO!!! Brałm 2 tabletki tygodniowo. Dostinex sprowadzałam z Czech. Jestem mamą. Wróciłam do antykoncepcji, prolaktyna już w normie:)
Bromergon to fatalny lek,...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 23 Cze 10, 21:54
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonja osobiście na bromewrgon nie narzekam. brałam go kilka lat i organizm się przyzwyczaił. zależy od organizmu. jedni go tolerują inni nie.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 26 Lut 10, 11:10
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam,
Mam 22 lata, od 16 roku zycia lecze sie ginekologicznie- problemy z miesiaczką. Na poczatku mojej kuracji czyli 6 lat temu robilam badanie prolaktyny-wyszlo w porzadku. Jednakze miesiaczki nadal byly bardzo niereguralne (nawet z opoźnieniem 5-6m-cy). Od 16 r.z. jestem na srodkach antykoncepcyjnych. Kilka miesiecy temu zrobilam ponownie...więcej »
Ela76
Niedziela | 18 Kwi 10, 13:30
0    nie oceniono 0
Ela76
Re: Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonNie myl guza mózgu z mikrogruczolakiem przysadki mózgowej.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 23 Cze 10, 22:03
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonjak najszybciej do endokrynologa. owszem możesz mieć guza, a dokładnie gruczolaka. to guz, który nie jest złośliwy i jest na przysadce mózgowej a nie nie wiadomo gdzie!! a ginekolog sobie z tym nie radzi bo to działka endokrynologa
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 18 Lut 10, 13:33
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonBadanie prolaktyny to takie jednorazowe( bez 3 pobrań i metoklopramidu) na ogół nie wykrywa problemu. Ja kłopoty z miesiączkowaniem mam od zawsze-przerobiłam już wszystkie z możliwych wariacji: za długie , za krótkie, za obfite , zanikające itp. Przeszłam przez "wielu specjalistów" i żaden mnie dobrze nie zdiagnozował. Wszystkie badania...więcej »
Ulka
Środa | 17 Lut 10, 19:47
0    nie oceniono 0
Ulka
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonKochani mam podwyższoną prolaktynę brałam leki na obniżenie i zeszła do odpowiedniej normy ! Niestety leku już nie biorę przez dwa miesiące i okres znowu mi się opóźnia 10 dni ! Zrobiłam sobie test ciążowy bo bardzo pragniemy mieć dziecko niestety nie jestem pierwszej młodości mam 41lat i test wyszedł negatywnie więc myślę że to znowu...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 6 Lut 10, 14:07
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam odebralam wynik prl mam 12 a max to 25 czyli mysle ze jest ok to dlaczego mam problem z zajsciem w ciazy piszecie o jakiejs tab ze dostalyscie i po godz znowu pobranie krwi ja mialam tylko jedno czy to jest jakas roznica moze moj wynik jest zly i trzeba zrobic znowu do lekarza ide dopiero w czwartek niemoge doczekac sie co powie
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 6 Lut 10, 13:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonhej kobiety ja mam prolaktyne 12 podobno w normie a dzidziusia staram sie od 2 lat i nie piszecie ze dostalyscie jakas tab i po godz znowu pobranie krwi a ja tylko raz na czczo niewiem czy ten wynik jest na tyle wiarygodny czy moze trzeba powturzyc pomuzcie
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 4 Lut 10, 12:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam, odebralam wyniki prolaktyna min 5:18-26:53ng/nl hmm tak czytam ze co w kazdymmiescie inaczej podaja dozwolone wartosci.. czemu nei ma jednej skali.. a ja tu czytam 330 ze 40 i jest w normie.. ja mam 49.. czas na leczonko..ooo rany rany
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 4 Lut 10, 12:13
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam, odebralam wyniki prolaktyna min 5:18-26:53ng/nl hmm tak czytam ze co w kazdymmiescie inaczej podaja dozwolone wartosci.. czemu nei ma jednej skali.. a ja tu czytam 330 ze 40 i jest w normie.. ja mam 49.. czas na leczonko..ooo rany rany
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 3 Lut 10, 23:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonTrzy lata temu urodziłam dziecko. Karmiłam 14 miesięcy. Po porodzie ważyłam 79kg. Przez pierwszy rok nic nie udało mi się zrzucić, nie przejmowałam się, bo karmienie było najważniejsze. Jak wróciłam do pracy, udało mi się zrzucić 10kg - głównie dzięki stresowi... Teraz znów ważę 72kg. Na kuracje odchudzające wydałam dużo pieniędzy, nie objadam...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 3 Lut 10, 16:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam wszystkie dzielne kobiety musze powiedziec wam jedno jestem ginekologiem i musicie wiedziec jedno norma jest od 1.90 do 25,00 ...Lecz każda kobieta jest inna wiec norma u kazdej moze sie niewiele róznic.. wiec nie mozecie porównywac wyników...jezeli chcecie miec dziecko musiscie sie starac o nie a nie przejmowac czy macie zawyzona czy...więcej »
Ulka
Środa | 17 Lut 10, 20:02
0    nie oceniono 0
Ulka
Re: Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonPrzeczytałam że jest pani ginekologiem mam nadzieję że może znajdzie pani chwilę czasu aby mi odpisać ! Mam 41lat i od 3 lat staram się z moim obecnym partnerem o dziecko lekarz poradził mi zrobić badania prolaktyny i okazało się iż jest trzykrotnie podwyższona więc zaczęłam brać leki na obniżenie po dwóch miesiącach pozom doszedł do normy...więcej »
Rea
Niedziela | 18 Kwi 10, 13:50
0    nie oceniono 0
Rea
Re: Re: Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonPowinna Pani zbadać ponownie prolaktynę. Często dzieje się tak, że dzięki lekom wraca ona co prawda do normy, jednak po zaprzestaniu brania z powrotem jej wynik się zawyża. Niektóre kobiety są "skazane" na branie leków obniżających prolaktynę do końca życia, jednak ze zmienianą w zależności od wyników badań dawką. Najlepsza w pani wypadku jest...więcej »
Rea
Niedziela | 18 Kwi 10, 13:39
0    nie oceniono 0
Rea
Re: Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonDziękujemy za pocieszenie, ale zupełnie nie mogę zrozumieć dlaczego mianujesz się ginekologiem. Ze stylistyki Twojego tekstu oraz błędów, zupełnie to nie wynika, wręcz Cię pogrąża. Nie chciałabym, abyś wprowadzała tu niepotrzebnie zamęt, nerwy i stres to jedno, natomiast samo "chcenie" sprawy nie rozwiąże, jeśli problemy będą wynikały z...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 23 Paź 10, 17:16
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonCo za zajadlosc, czyzby z powodu niepowodzen ciazowych? Jakie bledy ta pani zrobila jestem ciekawa? Zreszta kazdemu moga sie zdarzyc, nawet tobie:). Ginekologiem nikt sie nie mianuje tylko nim zostaje po latach dlugiej nauki. A to 'pograzanie'. smiechu warte - medycyna to nie polonistyka.

Ginekolog ma wiele racji, wiele kobiet ma wysoka...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 30 Gru 10, 14:31
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonnor,a prolaktyny to : 5.18 do 26.53
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 30 Sty 10, 21:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam wszystkich. Do tej pory miałam całkowicie regularne miesiączki. Ale od listopada totalnie się rozregulowały:/i ta wydzielina z sutka...współżyłam z chłopakiem i bałam się,że mogłam zajść w ciąże i to mógł być powód rozregulowania...ale byłam u ginekologa,zrobiłam test-nie jestem w ciąży. i czekam na wyniki badania krwi.....
Gość We-Dwoje.pl kwiacia
Środa | 27 Sty 10, 20:00
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl kwiacia
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam mój poziom prolaktyny wynosi 490,5 mlU/L a max wynosi 496, a po tabletce wzrosło 9 krotnie więc jest nie zaciekawię biorę teraz bromergon od dwóch miesięcy bo staram się o dzidziusia. Mam nadzieje że nie będę musiała długo czekać w końcu staram się już od 2 lat. Staram się nie tracić nadzieji
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 21 Sty 10, 17:42
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam wklubie prolaktynek ja jem bromergon juz 22 lata .wychodziłam za jedynaka lekarze mówili ze nie będę miała dzieci mam ich czworo, prolaktyne miałam 1250 wydzielinę z piersi brązową i guza do 20 mm. żyje badania kontrolne robie co roku . pozdrawiam. ASERET
lili
Czwartek | 21 Sty 10, 21:02
0    nie oceniono 0
lili
Re: Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormona tego guza to mialas na piersi ? bo ja mam guza na piersi i dostalam skierowanie na to badanie
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 23 Cze 10, 21:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonbrawo. ja się też nie złamałam. guz miał 12 mm. 2 razy w roku chodzę na kontrole. bormergon brałam cały czas. teraz przerwałam bo spodziewamy się upragnionego dzidziusia :) mój lekarz nigdy na nic nie przekreślał szans. i choć prolaktyna do końca nie chcę się unormować i pewnie po ciąży wrócę do bromka to nie będę narzekać :)
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 20 Sty 10, 22:13
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormona ja mam 558 :((((
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 20 Sty 10, 20:51
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormona mój poziom prolaktyny to 332,60 ng/m l i co ja mam powiedzieć...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 20 Sty 10, 16:07
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormoncholera. moj poziom prolaktyny wyniósl dzisiaj 66,7 ... mam niewyregulowane miesiaczki. przez 3 miesiace bralam castagnus a potem przestalam bo mylalam ze juz bedzie ok. po tym co przeczytalam w waszych komentarzach to chyba sie zabije.
ewa czewka
Wtorek | 19 Sty 10, 18:14
0    nie oceniono 0
ewa czewka
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonja robię średnio co dwa - trzy miesiące ;)
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 13 Sty 10, 12:49
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonWitam, ja również mam bardzo regularne cykle, chociaż poziom mojej prolaktyny jest wysoki. Po obciążeniu poziom wzrósł 13 krotnie. Od 2 miesięcy biorę bromergon a mimo to nadal nie mogę zajść w ciążę. Staramy się z mężem o dzidziusia od ponak 1,5 roku. Zrobiliśmy już wszystkie możliwe badania i poza moją prolaktyną wszystko jest w porządku.Czy...więcej »
ewa czewka
Piątek | 8 Sty 10, 15:06
0    nie oceniono 0
ewa czewka
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormondo AAA76: Ja mam bardzo regularny cykl, nigdy mi się nie przytrafiło żeby się nie pojawił, jest bardzo krótki bo 2 a maxxx 3 dni, a w sumie staramy się już ponad 2 lata = nie dowiesz się dopóki nie zrobisz badań, nie wyprzedaj faktów, myśl pozytywnie :)
AAA76
Czwartek | 7 Sty 10, 17:58
0    nie oceniono 0
AAA76
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonod roku 2008 mam prblemy z cyklem ....kilka razy bylam na 3-misiecznej kuracji hormonalnej...po odstawieniu tabletek,znowu nie mam okresu....dopiero teraz ginekolog zalecil mi badani eprolaktyny....mam nadzieje,ze nie mam tego o czym wyczytalam w internecie.....
ewa czewka
Czwartek | 7 Sty 10, 15:52
0    nie oceniono 0
ewa czewka
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam ponownie, pisałam tu w listopadzie, ze mam prolaktyne na poziomie ponad 50 teraz mamy styczeń i po dwóch miesiącach brania bromergon za 5 zł i spadł mi do 12 ale niestety jeśli też będą trudności, to partner też musi się przebadać- bo podobno w 60 % wina leży po strony panów = oby nie :)
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 29 Gru 09, 17:57
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonwitam dostałam lek na obniżenie prolaktyny bromocorn. nie mogłam zajść w ciąże. czy któraś z was ma taki problem i po jakim czasie się wam udało. pomóżcie
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 20 Gru 09, 20:10
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Prolaktyna - rozhuśtany hormonmamy pytanie, czy jesli podstawowa prolaktyna jest w normie na poziomie 8 ng/ml to czy robi sie test z MTC??? jesli tak to w jakim celu???
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Prolaktyna - rozhuśtany hormon

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl