Polki.pl
kom. (7)

Powrót miesiączki w okresie karmienia piersią

Powrót miesiączki w okresie karmienia piersią

Jestem mamą 10-miesięcznego dziecka. Przez pełne sześć tygodni po porodzie krwawiłam. Później dostałam miesiączkę po czternastu tygodniach. Następnie miałam dwie regularne, kolejną po ośmiu tygodniach. Dziś mija dwanaście tygodni i trzy dni od ostatniej i nadal nie mam. Dziecko jest karmione cały czas piersią. Czy to może mieć wpływ na tak rozregulowany cykl? Zrobiłam już cztery testy ciążowe ale wszystkie wykazują wynik negatywny. Czy to możliwe żeby tyle testów było błędnych?

Kamila

W okresie karmienia miesiączka może się w ogóle nie pojawić. Jeśli miesiączka pojawi się wówczas gdy mama karmi dziecko piersią, może ona być nieregularna. Ma to związek z tym, że w czasie karmienia w organizmie kobiety wytwarza się prolaktyna- hamuje ona pracę przysadki mózgowej i jajników odpowiedzialnych za cykliczne pojawianie się miesięcznych krwawień. Jednocześnie wpływa on na wytwarzanie się pokarmu. Jednak w tym okresie istnieje możliwość zajścia w ciążę. Myślę, że testy po tak długim czasie dałyby wynik pozytywny, gdyby była pani w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Trojan, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń5.00 / 4
Redakcja poleca

Podobne w temacie Karmienie

Skomentuj Powrót miesiączki w okresie karmienia piersią

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 28 Paź 15, 10:51
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Powrót miesiączki w okresie karmienia piersiąWitam pierwszej miesiaczki po porodzie dostalam miesiac po porodzie a karmie piersia teraz powinnam miec okres i go nie mam tez sie boje ze jestem w ciazy czy to mormalne
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 22 Paź 15, 12:12
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Powrót miesiączki w okresie karmienia piersiąKarmię już 14 miesięcy a raczej "dokarmiam" miałam już 3 regularne miesiączki, teraz okres spóźnia mi się dwa miesiące. Wiedziałam, że okres może być nieregularny, dlatego się nie przejmowałam. Dopiero zaczęłam się przejmować jak zaczęło mi sie robić niedobrze w trakcie jazdy autem. Przerażona, pobiegłam do apteki po 2 testy. Jeden zrobiłam...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 7 Kwi 15, 21:14
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Powrót miesiączki w okresie karmienia piersiąJestem mamą 8miesięcznej Amelki od czasu krwawienia po porodowego nie mam miesiączki do dziś. Miesiączka może nie wystąpić do roku przy intensywnym karmieniu piersią.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 3 Lip 14, 08:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Powrót miesiączki w okresie karmienia piersiąkarmie piersia i dostalam okres po siedmiu tygodniach. byl regularny przez dwa miesiace. teraz spoznia sie o cztery dni. zdrobilam dwa testy, wynik negatywny. czy mozliwe, ze jestem w ciazy?
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 26 Maj 14, 11:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Powrót miesiączki w okresie karmienia piersiąmam taki sam problem, prosze o informacje doswiadczonych mam ;)
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 23 Paź 10, 11:29
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Powrót miesiączki w okresie karmienia piersiąwłaśnie tego szukałam .też mam podobny problem. Pierwszą miesiączkę po porodzie dostałam po 4 miesącach. kolejna spóźnia się już 4 dni, ale już się tym nie martwię. dzięki za info.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 4 Mar 12, 12:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Powrót miesiączki w okresie karmienia piersiączy to normalne zec [rzy intensywnym karmieniu piersia spóznia sie okres o 2 tyg prosze o szybko odp
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Powrót miesiączki w okresie karmienia piersią

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl