Polki.pl
kom. (13)

Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apeluje

Nie sposób napisać o każdej tragedii spotykającej osoby wokół nas. Potrzebujących jest wielu, na szczęście „ludzi dobrej woli” – również. Do nich kierujemy ten tekst. Jest to historia, obok której nie mogliśmy przejść obojętnie, bo rozgrywa się tuż obok nas – w Lubinie, gdzie mieści się też redakcja naszego portalu.

Renata Jędrak ma 33 lata i 6-letnią córeczkę. W 2007 r. stwierdzono u niej nieuleczalną chorobę płuc – limfangioleiomiomatozę (LAM). Choroba ta dotyka zaledwie jedną kobietę w wieku rozrodczym na milion. Renata od lekarzy ze Śląskiej Kliniki Chorób Płuc usłyszała, że nie ma szans na wyzdrowiePomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujenie, można jedynie próbować powstrzymać rozwój choroby. Nie udało się. Żadne leki nie są już w stanie jej pomóc.
Jedyne, co może ją uratować, to przeszczep płuca. Nie jest to jednak zabieg w Polsce powszechny – rocznie wykonuje się ich zaledwie kilka.

Renata pisze: „Znałam dwie kobiety - kochane dziewczyny ze szpitalnych pokoi w Zabrzu, które marzyły o nowym płucu i snuły wielkie plany o życiu po przeszczepie. Tak upłynęło im kilkanaście miesięcy. Dziś niestety nie żyją. Świadomość, że moja sześcioletnia córka może pozostać bez mamy, mobilizuje mnie do rozpaczliwego poszukiwania funduszy na transplantację w Wiedniu. Tam przeprowadza się ich koło stu rocznie, co w praktyce oznacza krótszy okres oczekiwania na dawcę.”
Żeby marzenie Renaty o przeszczepie mogło się ziścić, potrzebna jest jednak ogromna kwota pieniędzy: 100 000 euro. Do tej pory dzięki pomocy najbliższych oraz wielu ludzi dobrej woli, udało się zebrać około 180 tys. złotych. To wciąż jednak za mało. Czas Renaty biegnie coraz szybciej, a choroba postępuje.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, poniżej znajdziesz informacje na temat konta, na które można wpłacać pieniądze dla Renaty. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.pomocdlarenaty.pl

Tytułem: Pomoc dla Renaty
Fundacja Europa Media, ul. Nowogrodzka 44/7, 00-695 Warszawa
NIP: 7010129420 REGON: 141435088-00023
Konto: 21 1440 1387 0000 0000 0800 1588

Na podstawie www.pomocdlarenaty.pl
opracowała Urszula Skirtun
Oceń5.00 / 5
Redakcja poleca

Podobne w temacie Choroby kobiece

Skomentuj Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apeluje

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 8 Lut 13, 18:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujewitam i ja choruję na limfangioleiomiomatozę ,osoby zdiagnozowane na LAM zapraszam na forum i wątek "inne choroby płuc" tam bedziemy mogły wymienić sie doświadczeniami i wspierać http://odmaoplucnowa.pl/viewforum.php?f=1
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 26 Gru 12, 17:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujeWitam! Wiem co to znaczy , u mnie chorobę tę zdiagnozowano w kwietniu 2012 ,gdzie od stycznia tułałam się po szpitalach i nikt nie wiedział co mi dolega. Musiałam przejść dwie operacje i w końcu mnie zdiagnozowano. Teraz jestem pod opieka Instytutu Grużlicyn i CHorob Płuc w Warszawie. 4OO km od miejsca zamieszkania. Co miesiąc jade na...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 9 Sty 13, 16:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujeWitam ,
Ja też mam zdiagnozowaną tą chorobę od 2009 roku.Też dojeżdzam do Warszawy. Proszę o kontakt grazkagl@interia.pl
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 15 Sty 11, 15:44
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujecd...cudem ,nagle zniknie choroba,tak miała brzmiec moja wypowiedz, ale nie dokończyłam bo łzy same popłyneły mi z oczu.Nie rozczulam sie nad sobą bowiem choroba i cierpienie wpisane są w ludzkie życie,jezeli cierpia inni dlaczego nie mam i ja tego odczuwać.Choc sama cierpię na te nieuleczalna chorobę to żal mi młodych kobiet-matek ,ktore...więcej »
a.z
Wtorek | 5 Paź 10, 10:29
0    nie oceniono 0
a.z
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujemoja siostra ma tez chorobe LAM i ma 31 lat .gdy zaszla w ciaze 2 lata temu pierwszy raz zapadly jej sie pluca w czasie ciazy. naszczescie ma zdrowego synka ale gdyby nie zaszla w ciaze nigdy pewnie nie zachorowalaby na ta chorobe. bo w czasie ciazy zwiekszaja sie chormony rozne juz sama nie wiem jakie i dlatego ta choroba sie uaktywnila.
u...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 20 Lut 09, 16:04
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujeDomem jak sztuczki
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 20 Lut 09, 16:04
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujeTrudne miejsaki
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 30 Sty 09, 00:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujeDroga Renato pół roku temu zdiagnozowano moją chorobę w warszawie potwierdzono ze to własnie limfangioleiomatoza to ciężka choroba .Choruję od 6 lat najpierw ujęto mi nerkę ,pożniej miałam kilka zabiegów na drugiej nerce potem padło na pluca raz jedno potem drugie ciągłe odmy samoistne nakuwania i drenaże i zabiegi ,przypadkowo trafilam na...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 15 Sty 11, 15:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apeluje...i ja zachorowałam na tego potwora,odma za odmą w ciagu dwóch lat miałam ich 6 i drenaże ,nie wiadomo skąd i dlaczego?Wiadomo za to ,ze to imfangioleiomatoza ale cóż z tego skoro tego sie nie leczy a jedynie czeka na dalszy rozwój.Perspektywa mało optymistyczna ,staram sie nie mysleć o chorobie i liczę,ze jakims cudem nagle
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 16 Gru 08, 10:02
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujemodle sie za Pania.Uda sie musi sie udac wierze w to
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 16 Gru 08, 00:06
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujejest mi bardzo żal Reniu Ciebie i jest Mi przykro że nie jestem w stanie pomuc Tobie finansowo ale z całego serca życze Tobie zdrowia i naprawde prosze boga aby wszystko się udałobo Masz poco żyć dla córeczki jest piękną dziewczynką i bardzo mądrą . Ludzie którzy macie pieniądze pomóżcie Renatce bo Jej ta pomoc jest potrzebna . A za Ciebie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 16 Gru 08, 00:06
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujepani renato modle sie za panią
Gość -znajomy Reni
Środa | 12 Lis 08, 11:15
0    nie oceniono 0
Gość -znajomy Reni
Re: Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apelujekochani pomóżcie jak tylko możecie - liczy się każda złotówka
przekażcie dalej info aby dotrzeć do jak największej liczby osób
na stronie Renaty jest linkdo apelu który ukazał się w TVP oraz plakaty i bannery do pobrania
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Pomoc dla Renaty - Redakcja We-Dwoje apeluje

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl