Polki.pl
kom. (2)

Podejrzenie sączenia się wód płodowych

Podejrzenie sączenia się wód płodowych

Jestem w 18 tygodniu ciąży dziś rano obudziłam się i miałam wilgotne łono i uda. Bardzo się przestraszyłam, nie wiem czy to popuszczenie moczu czy coś innego, nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło. Nawet podczas pierwszej ciąży nie miałam problemu z popuszczaniem moczu. Czy w 4. miesiącu ciąży mogą odejść wody płodowe? Co chwilę sprawdzam, chodzę do ubikacji ale już teraz jest chyba ok. Czy powinnam się niepokoić?

Magda
Wypływ moczu w ciąży jest zjawiskiem dość powszechnym. Myślę, że nie było to sączenie wód płodowych. Być może jest to zwiększenie wydzieliny z pochwy. Ciąża to okres w którym kobieta zauważa więcej przeźroczystej wydzieliny. Jeśli odczuwa pani niepokój proszę wykonać test na wyciek płynu owodniowego. Można kupić go w aptece(np. BoboSafe, cena około 55zł, 3 sztuki). Jednym ze wskazań do jego wykonania jest niezidentyfikowana wilgotność.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń0.00 / 0
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Podejrzenie sączenia się wód płodowych

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 15 Lip 11, 10:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Podejrzenie sączenia się wód płodowychWiem, że teraz lekarz lub położna mogą wykonac ciężarnej taki test Actim Prom - podobno znacznie lepszy i dokładniejszy niż te dostępne w aptekach papierki testowe. Za jego pomocą można sprawdzić czy sączą się wody płodowe czy też to tylko tzw. "upławy".
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 2 Paź 10, 18:02
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Podejrzenie sączenia się wód płodowychWitam czy jeżeli zostało potwierdzone wyciekanie wód płodowych w ciąży mnogiej w 17 tygodniu to czy jest możliwe że dzieci urodzą się i że będą zdrowe, czy są takie przypadki. Czy picie wody w dużej ilości pomoże, wyczytałam że nawet do 2 litrów na 3 godziny. Proszę o pomoc.

Podobne do Podejrzenie sączenia się wód płodowych

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl