Polki.pl
kom. (4)

Po śmierci noworodka z przepukliną przeponową

Po śmierci noworodka z przepukliną przeponową

Dnia 22 czerwca urodziłam synka przez cesarkę, niestety ale okazało się,  że mały ma przepuklinę przeponową i po operacji zmarł... Zastanawiam się czy ta wada jest do wykrycia bo mój ginekolog coś kręci, raz mówi, że nie a drugim razem, że tak. Chyba po prostu nie chce się przyznać do błędu. Zastanawiam się czy po 7 miesiącach od porodu mogę się starać o kolejne maleństwo? Czy ten czas będzie bezpieczny..

Aniołek
Po pierwsze łączę się z panią w pani smutku po utracie najbliższej istotki. Przepuklina przeponowa u płodu jest to wada wrodzona polegająca na przemieszczeniu przez ubytek w przeponie narządów jamy brzusznej do klatki piersiowej. Przepuklina prowadzi do zaburzeń w rozwoju płuc i ich hipoplazji. Wada powstaje około 3-8 tygodnia życia zarodkowego. Powinno się ją wykryć w badaniu usg. Przepukliny przeponowej u płodu nie „leczy” się w okresie życia płodowego tylko po porodzie. Wymaga to leczenia operacyjnego. Duża śmiertelność (40%) wynika z niewydolności oddechowej, nie z braku postępu w chirurgii. Próbę poczęcia od strony medycznej warto omówić ze specjalistą - być może będzie zlecał badania prenatalne, a wcześniej warto przyjmować kwas foliowy. A to czy psychicznie jest pani przygotowana na kolejną ciążę, po tragedii jaką jest śmierć dziecka, wie pani najlepiej. Czy jest pani gotowa na przyjęcie nowego wyzwania. Życzę powodzenia i Bożego błogosławieństwa w kolejnej ciąży.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń5.00 / 2
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Po śmierci noworodka z przepukliną przeponową

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 3 Gru 12, 14:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Po śmierci noworodka z przepukliną przeponowąPo pierwsze jest Pani w błędzie jest możliwość leczenia tej choroby już w łonie matki między 26-30 t.c ale w Belgii i jest to zabieg który jest w całości refundowany przez NFZ !!! Ja właśnie jestem w takiej sytuacji i nie patrzę już na możliwości polskich lekarzy bo jakie robili mi problemy i brak pomocy z ich strony to pominę bo szkoda...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 29 Paź 10, 12:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Po śmierci noworodka z przepukliną przeponowąJa mam dziecko z wpp... Cale szczescie moje przezylo chociaz bylociezko... Wade uplodu mialam wykryta w 20 tygodniiu ciazy. A jesli chodzi o kolejne dziecko po wpp to znam mnustwo par ktore ptem mialy zdrowe dzieci... Polecam badania genetyczne
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 12 Lip 10, 10:57
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Po śmierci noworodka z przepukliną przeponowąmysle ze troszke zawinil ginekolog,jesli mial obawy mogl cie skierowac na szczegolowe badania.W polsce urodzilam 5 ro dzieci bylo dobrze dzieki bogu,ale 6 te dziecko urodzilam w Berlinie moj ginekolog skierowal mnie na szczegolowe badania i dzieki nim dowiedzialam sie,ze moje malenstwo ma zdrowe organy prawidlowo sie rozwija ,a tak bardzo sie...więcej »
Wiki 102
Środa | 3 Lut 10, 18:35
0    nie oceniono 0
Wiki 102
Re: Po śmierci noworodka z przepukliną przeponowąBardzo pani współczuje ja też to przeżyłam w 2005 roku .Po czym zmieniłam lekarza i przedstawiłam sprawę jasno że nie mam zaufania do tego typu lekarzy .no i powiem szczerze że chciałam zapomnieć co się stało ale jak to matka kochająca dziecko nie mogłam i chciałam tą miłość co we mnie tkwiła przelać na następne dziecko i tak w 2007 roku...więcej »

Podobne do Po śmierci noworodka z przepukliną przeponową

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl