Polki.pl
kom. (1)

Plamienie przed porodem

Plamienie przed porodem

Jestem w pierwszej ciąży. Termin porodu wyznaczony na 7 listopada 2009r. Wczoraj tj. drugiego dnia po terminie zaczęło się plamienie: trochę wydzieliny o lekko brązowym zabarwieniu, czasami odrobina krwi, śluzu. I skurcze od 2 dni. Bolesne, trwające ok. 30 sekund ale nieregularne
( 25,15,5,40 min). Dziś byłam na KTG. Lekarz powiedział, że wszystko dobrze a plamienie to
wynik skracania się szyjki macicy. Co to oznacza i jak odróżnić te skurcze od porodowych?

Maria
Głowa do góry, prawdziwe skurcze porodowe nie miną:). Poród u pierwiastki zaczyna się gdy wystąpią regularne skurcze co 10-15 minut i stan taki trwa dwie godziny. Skurcz odczuwany jest jako twardnienie całego brzucha na jakiś czas i następuje przerwa międzyskurczowa (macica rozluźnia się – brzuch robi się miękki) i kolejny skurcz. Informacja, że szyjka macicy się skraca oznacza, że przygotowuje się ona do bliskiego porodu. Skurcze, które pani odczuwa to skurcze przepowiadające poród. Jednak są one nieregularne – duże przerwy między tymi skurczami. Proszę masować delikatnie brodawki sutkowe- powoduje to wydzielanie się oksytocyny. Jeśli coś panią będzie niepokoić  proszę skonsultować się z ginekologiem, ponieważ jest już pani po terminie porodu.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń5.00 / 2

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Plamienie przed porodem

Gość
Madziulka25251234
Środa | 2 Kwi 14, 13:53
0    nie oceniono 0
Madziulka25251234
Re: Plamienie przed porodemHej dziewczyny. Mam maly problem..lub to nie problem ,lecz nie wiem co o tym myslec. w zeszly czwartek bylam u lekarza okazalo sie ze mam rozwarcie na 2palce i szyjka krotka ma 1cm i dzidzia jest niziutko. Lekarka powiedziala ze w kazdej chwili moze sie zaczac. w ten sam dzien zaczal mi odchodzic czop dosc duze ilosci oraz pojawily sie bole...więcej »

Podobne do Plamienie przed porodem

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl