Polki.pl
kom. (1)

Wielkanocne ozdoby domu

Strona 1 z 6

Są to propozycje drobnych, wręcz kosmetycznych zmian wielkanocnego image'u, w jakim przygotujesz dom na te Święta, ale zrobią na gościach naprawdę duże wrażenie.

Pisanki, czyli jajeczne zdobienie

Kolorowe chusteczki do nosa (albo kupione w sklepie, albo własnoręcznie barwione), bardzo cienka bibuła lub ręczniki papierowe świetnie nadadzą się do zdobienia wielkanocnych jaj właśnie dzięki swojej delikatnej fakturze i grubości. Na chusteczka wystarczy narysować kształt np. kwiatu, jakiego chcemy zobaczyć na pisance, następnie wyciąć go małymi nożyczkami (świetnie sprawdzą się takie do paznokci) i nakleić – najlepiej za pomocą cienkiego pędzelka umoczonego w bezbarwnym, roślinnym kleju – na skorupkę.

Drugim pomysłem może być wykorzystanie zwykłej białej chusteczki, której warstwę (lub dwie) nakładamy na jajko, malujemy na niej jakiś wzór i jak kalkomanię odbijamy na skorupce.

Trzeci sposób na kolorowe pisanki to naciągnięcie na jajko kilku gumek recepturek (tak jak na zdjęciu), pokrycie widocznej skorupki danym kolorem, następnie po wyschnięciu farby zdjęcie gumek i pomalowanie inną barwą „czystych” miejsc.

Czwarty pomysł: należy „napaćkać” kilka kolorów farb wewnątrz pogniecionego kawałka folii aluminiowej, następnie owinąć nim jajko, lekko potrzeć i zdjąć folię, a pisankę pozostawić do wyschnięcia.

Piąty pisankowy pomysł: jak wykorzystać „bąbelkową” folię? Wystarczy pomalować jej wypustki na interesujący nas kolor lub kilka, następnie przeturlać po niej jajko i pozostawić bąbelkowe kropki do wyschnięcia.

  • 1
  •   z 6 
Oceń4.00 / 5

Podobne w temacie Pomysły, inspiracje

Skomentuj Wielkanocne ozdoby domu

Gość
ami
Piątek | 2 Kwi 10, 10:27
0    nie oceniono 0
ami
Re: Wielkanocne ozdoby domuPrześliczne!!!

Podobne do Wielkanocne ozdoby domu

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl