Polki.pl
kom. (1)

Wielkanocne ozdoby domu

Strona 1 z 6

Są to propozycje drobnych, wręcz kosmetycznych zmian wielkanocnego image'u, w jakim przygotujesz dom na te Święta, ale zrobią na gościach naprawdę duże wrażenie.

Pisanki, czyli jajeczne zdobienie

Kolorowe chusteczki do nosa (albo kupione w sklepie, albo własnoręcznie barwione), bardzo cienka bibuła lub ręczniki papierowe świetnie nadadzą się do zdobienia wielkanocnych jaj właśnie dzięki swojej delikatnej fakturze i grubości. Na chusteczka wystarczy narysować kształt np. kwiatu, jakiego chcemy zobaczyć na pisance, następnie wyciąć go małymi nożyczkami (świetnie sprawdzą się takie do paznokci) i nakleić – najlepiej za pomocą cienkiego pędzelka umoczonego w bezbarwnym, roślinnym kleju – na skorupkę.

Drugim pomysłem może być wykorzystanie zwykłej białej chusteczki, której warstwę (lub dwie) nakładamy na jajko, malujemy na niej jakiś wzór i jak kalkomanię odbijamy na skorupce.

Trzeci sposób na kolorowe pisanki to naciągnięcie na jajko kilku gumek recepturek (tak jak na zdjęciu), pokrycie widocznej skorupki danym kolorem, następnie po wyschnięciu farby zdjęcie gumek i pomalowanie inną barwą „czystych” miejsc.

Czwarty pomysł: należy „napaćkać” kilka kolorów farb wewnątrz pogniecionego kawałka folii aluminiowej, następnie owinąć nim jajko, lekko potrzeć i zdjąć folię, a pisankę pozostawić do wyschnięcia.

Piąty pisankowy pomysł: jak wykorzystać „bąbelkową” folię? Wystarczy pomalować jej wypustki na interesujący nas kolor lub kilka, następnie przeturlać po niej jajko i pozostawić bąbelkowe kropki do wyschnięcia.

  • 1
  •   z 6 
Oceń4.17 / 6

Podobne w temacie Pomysły, inspiracje

  • Znaczenie kolorów i ich wpływ na samopoczucieWpływ kolorów na samopoczucieKażdy z nas ma swój ulubiony kolor. Jakie ma znaczenie i jak wpływa na nasze samopoczucie? Zobaczcie!
  • Jak pakować prezenty?Jak pakować prezenty?Pięknie przyozdobiony upominek robi wrażenie. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by wzbudził prawdziwy...
  • Serce z włóczki - DIYSerce z włóczki - DIYSerce z włóczki może stanowić piękną dekorację na Walentynki lub stać się drobnym upominkiem dla ukochanego....
  • Wazon z dyni ze stroikiem - zrób go sama!Wazon z dyni ze stroikiem - DIY!Wazon z dyni ze stroikiem z jesiennych kwiatów to świetny pomysł na jesienną dekorację mieszkania lub prezent...

Skomentuj Wielkanocne ozdoby domu

Gość
ami
Piątek | 2 Kwi 10, 10:27
0    nie oceniono 0
ami
Re: Wielkanocne ozdoby domuPrześliczne!!!

Podobne do Wielkanocne ozdoby domu

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl