Polki.pl
kom. (2)

Pielęgnacja warg sromowych u noworodka

Pielęgnacja warg sromowych u noworodka
Mam pytanie odnośnie kąpieli mojej córeczki, ma niespełna trzy  tygodnie i zastanawiam się, czy podczas kąpieli i w ogóle czyszczenia chusteczką nawilżającą przy zmianie pieluchy, dokładnie czyścić wargi sromowe. Czy tylko tak powierzchownie, czy bardzo dokładnie  wymywać, czyścić wszystko, co jest w środku?

Monika
Proszę myć (delikatnie, ale dokładnie) wargi sromowe od zewnątrz ruchem z góry na dół. Ma to bardzo ważne znaczenie, ponieważ przemywanie w stronę odbytu pozwala uniknąć przedostania się bakterii z odbytu do pochwy. Nie ma potrzeby przemywania warg sromowych od wewnątrz, chyba, że dostała się tam kupka niemowlęcia. Wówczas należy ją usunąć.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń4.27 / 11
Redakcja poleca

Podobne w temacie Noworodek

  • Leukocyty w moczu noworodkaLeukocyty w moczu noworodkaMam 4 dniową córeczkę, stwierdzono u niej podwyższony poziom leukocytów w moczu. Czym to może być spowodowane?
  • Dicoflor a zielonkawe stolceDicoflor a zielonkawe stolceMój miesięczny synek ma kupi flegmowate i troszkę zielone. Położna poleciła dicoflor.
  • Drzemki u noworodkaDrzemki u noworodkaMoją 4 tygodniową córeczką karmię piersią przez nakładki na brodawki, bo inaczej nie mogę ze względu na...
  • Grupa krwi dziecka - inna niż rodziców?Grupa krwi dziecka - inna niż...Mój brat ma żonę, która urodziła dwójkę dzieci i każde ma z nich krupę krwi zerową. Bo jego żona mówi iż jest...

Skomentuj Pielęgnacja warg sromowych u noworodka

Gość
pieczarka
Środa | 15 Wrz 10, 18:16
0    nie oceniono 0
pieczarka
Re: Pielęgnacja warg sromowych u noworodkawewnątrz warg gromadzi się biała wydzielina, nie powinno się jej usuwać
Misia85
Wtorek | 2 Sie 11, 00:27
0    nie oceniono 0
Misia85
Re: Pielęgnacja warg sromowych u noworodkaracja... to co jest wewnątrz jest to ochrona przed dostaniem się zarazków do pochwy. Przemyć jak dostanie tam kupka - tak jak pisała wyżej pani położna.

Podobne do Pielęgnacja warg sromowych u noworodka

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl