Polki.pl
kom. (0)

Owoce w diecie

Owoce w diecie

Czy podczas stosowania diety odchudzającej należy jeść owoce, czy lepiej z nich zrezygnować? Niektóre owoce mają przecież dużo cukru.
Kamila
Ze względu na zawartość witamin C i A, potasu, mikroelementów oraz licznych substancji prozdrowotnych, w każdej diecie odchudzającej powinno się znaleźć miejsce na owoc. Jednak jak słusznie zauważyłaś owoce to także źródło cukrów prostych. Dlatego też pilnując ilości spożywanych kalorii należy pamiętać o ich ograniczeniu do 100 g dziennie (to np. 1 małe jabłko lub gruszka, średnie kiwi, brzoskwinia, 10 szt. czereśni) w diecie na 1000 lub 1200 kcal, lub do 200 g dziennie w diecie 1500 kcal. Chcąc zredukować masę ciała ogranicz także do minimum owoce suszone, kandyzowane, słodzone które w 100 g zawierają nawet 500 kcal, oraz najbardziej kaloryczne gatunki owoców świeżych (banany, awokado, winogrona, daktyle).

Pozdrawiam serdecznie
Oceń3.00 / 1

Podobne w temacie Zapytaj specjalistę

  • Dieta a niedoczynność tarczycyDieta a niedoczynność tarczycyJaką dietę może stosować osoba z niedoczynnością tarczycy? Czy musi konsultować ją z endokrynologiem? Jaką...
  • SuplementySuplementyRozpoczęłam odchudzanie, jem mniej i uprawiam sport 3 razy w tygodniu. Ogólnie to mój organizm jest bardzo...
  • Można sprawdzić obecność antybiotyków w żywności! Dowiedz się jak!Antybiotyki w żywności - jak...Dowiedz się całej prawdy na temat antybiotyków znajdujących się w twoim jedzeniu!
  • Relacje między białkiem a węglowodanamiRelacje między białkiem a...Jakie powinny być prawidłowe relacje między białkiem a węglowodanami – różne diety różnie doradzają?

Skomentuj Owoce w diecie

Gość

Podobne do Owoce w diecie

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl