Polki.pl
kom. (5)

Owinięcie pępowiną

Owinięcie pępowiną

Jestem w 30. tygodniu ciąży, wczoraj na usg lekarz powiedział, że moje dziecko jest owinięte pępowiną wokół szyi - co w związku z tym? Ponadto powiedział, że w razie gdyby działo się coś niedobrego, mam udać się do szpitala (mówił o ewentualnym słabnięciu wyczuwanych ruchów dziecka bądź też o jego nadpobudliwości - to te momenty, które mogą mnie niepokoić). Bardzo się martwię, że coś będzie nie tak, nie chcę popadać w paranoję, ale bardzo boję się, że nie zareaguję w porę w razie czegoś... Tyle się naczytałam o niedotlenieniu dziecka, uduszeniu się i śmierci. Proszę pocieszające i szczere słowo odpowiedzi.

Katarzyna

Proponuję już więcej nic nie czytać o ciąży i porodzie (przykrych i negatywnych zdarzeń), ani nie słuchać różnych opowieści, do których często wkrada się wątek stworzony przez człowieka, a nieistniejący naprawdę. Te momenty, które mają panią niepokoić (jeśli w ogóle takie wystąpią), mają związek z tym, że jeśli płodowi grozi niedotlenienie (poprzez uciśnięcie pępowiny - w pępowinie są naczynia - jedno naczynie w pępowinie odpowiedzialne jest za doprowadzenie od łożyska krwi utlenionej do płodu, a inne naczynia odprowadzają krew odtlenioną od płodu do łożyska). Płód najpierw gwałtownymi ruchami reaguje na niedotlenienie, a jeśli nie ma „pomocy”, to ruchy słabną. Dlatego jeśli coś panią niepokoi, nie może pani zwlekać, tylko jechać do szpitala. Proszę być dobrej myśli, ale też poważnie to traktować - myślę, że w pani przypadku, nawet gdy nie jest pani czegoś do końca pewna, lepiej to skonsultować z lekarzem (nawet gdyby miałoby to wyglądać na przesadę). To było szczere słowo odpowiedzi, a była jeszcze prośba o pocieszające słowo odpowiedzi - należy się cieszyć, że lekarz wykrył to w usg (często tego nie widać), bo położna, która będzie prowadzić poród, będzie bardzo ostrożna. Wiele maluchów jest okręconych pępowiną (ale nikt o tym nie wie) i nie kończy się to tragicznie. „Im ciemniej wokół nas, tym szerzej musimy otwierać nasze serce na światło z góry”. Życzę wytrwałości w nadziei, że będzie dobrze i Bożej ochrony dla maluszka (lekarze wszystkiego nie potrafią).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń4.60 / 5
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Owinięcie pępowiną

Gość
Szczęśliwa Mama
Środa | 11 Lis 15, 22:31
0    nie oceniono 0
Szczęśliwa Mama
Re: Owinięcie pępowinąDrogie Mamy:). Pół roku temu urodziłam mojego cudownego, zdrowego Synka... W 31 tyg dowiedziałam się, że jest on owinięty pępowiną wokół szyi dwukrotnie, a oprócz tego ma jeszcze tzw "szelki". Ta informacja przyprawiła mnie o niewyobrażalne przerażenie, bezradność i obawę o jego życie. Wyczekiwałam chwil, kiedy tylko poczuję jego ruchy. Zdarzały...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 4 Lip 11, 14:42
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Owinięcie pępowinąDo wszystkich kobiet, które dowiedzą się, że ich maluszek w brzuszku jest owinięty pępowiną. Proszę nie bagatelizujcie tego... Niech nikt i żaden z lekarzy Wam nie wmawia, że wszystko jest ok... Niestety wiem to z własnego doświadczenia... Kiedy w 37 na 38 tc zabrano mnie do szpitala ze względu na wąski zapis ktg, na usg lekarz powiedział mi, że...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 14 Wrz 10, 20:32
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Owinięcie pępowinąDziś na usg lekarz zobaczy pępowinę za szyjką dziecka, nie jest nią do końca owiniete, ale boję sie bardzo, że coś może być nie tak. Boję się bo to moja pierwsza ciążą i nie wiem jakie czynniki mogłyby mnie tak zaniepokoić by jechać natychmiast do szpitala. Proszę o pomoc i wyjaśnienie co z trymi niepokojącymi ruchami.
DALIAH
Niedziela | 18 Paź 09, 23:42
0    nie oceniono 0
DALIAH
Re: Owinięcie pępowinąMoja córcia była owinięta pępowiną.Moje szczęście najpierw puściło smułkę co zaalarmowało mnie i męża po czym natychmiast pojechaliśmy do szpitala.Dostałam na wywołanie porodu,a kiedy zaczęła sięakcja porodowa Majci zaczęło zwalniać tętno.Rodziłam w Anglii,ale podczas skurczu mój perfekcyjny angielski zamieniał się "nic nie rozumiem"-dzięki...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 18 Sty 12, 15:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Owinięcie pępowinąSmutna a zarazem piękna historia!
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Owinięcie pępowiną


Zobacz także w We-Dwoje.pl

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl