Polki.pl
kom. (0)

Okulistyczne wskazania do cięcia cesarskiego

Okulistyczne wskazania do cięcia cesarskiego

Przeszłam laserową korektę wzroku ( wadę miałam -7,5 i -9) oraz mam zwyrodnienie siatkówki ( z tego powodu już dwa razy laserowałam ją). Obecnie nic się na siatkówce nie dzieje oraz cienką rogówkę z tego powodu nie udało się usunąć całej wady wzroku. Aktualnie jestem w 31. tygodniu ciąży i nie wiem jak powinnam rodzić. Okulista, który robił mi korektę twierdzi, że przez cesarskie cięcie a okulista, który badał mi siatkówkę nie widzi przeciwwskazań do naturalnego porodu. Jaki poród będzie dla mnie bezpieczny oraz by dziecku nic się nie stało?

Katie

Niestety nie mogę wypowiadać się w sprawach okulistycznych- decyzję podejmują specjaliści. Według wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazaniem okulistycznym do wykonania cięcia cesarskiego jest obecnie wyłącznie zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Jednak jak sama pani widzi zdania specjalistów nadal są różne. Decyzję o cięciu cesarskim podejmuje ginekolog po uwzględnieniu pisemnej opinii specjalisty. Dlatego warto taką posiadać.

Zobacz:

Mama w okularach, ciąża a wada wzroku.

Pozdrawiam serdecznie

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń0.00 / 0
Redakcja poleca

Podobne w temacie Poród

  • Ból pleców - bliski poród?Ból pleców - bliski poród?Właśnie dziś wkroczyłam w 33 tydzień ciąży. Dużo już nie zostało i ze względu na to mam pytanie. Ciążę dość...
  • Przeciwciała anty Rh a immunoglobulina anty DPrzeciwciała anty Rh a...W sobotę poroniłam dziecko w 11. tygodniu ciąży. Mamy z mężem konflikt.
  • Drzemki u noworodkaDrzemki u noworodkaMoją 4 tygodniową córeczką karmię piersią przez nakładki na brodawki, bo inaczej nie mogę ze względu na...
  • Kolejny bolesny poród?Kolejny bolesny poród?Mam 23 lata i jestem w ciąży z drugim dzieckiem. Pierwsze urodziłam w sierpniu 2011 roku.

Skomentuj Okulistyczne wskazania do cięcia cesarskiego

Gość

Podobne do Okulistyczne wskazania do cięcia cesarskiego

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl