Polki.pl
kom. (150)

Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwości

Walka z pijanymi kierowcami sięgnęła obecnie zenitu. Mamy w tym względzie najsurowsze prawo. Statystyki wskazują jednak, że pomimo tak zaostrzonego prawa liczba pijanych kierowców nie spadła lawinowo. Problem leży bowiem w mentalności ludzi. Nawet jeśli sądzisz, że ten problem Cię nie dotyczy – warto znać rygory odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

prowadzenie samochodu po wypiciu alkoholuSTAN PO SPOŻYCIU ALKOHOLU


Jeśli stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila (bądź od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm wydychanego powietrza) to jest to stan po spożyciu alkoholu.

Kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karę aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Orzekając zakaz prowadzenia pojazdów określa się rodzaj pojazdu, którego zakaz dotyczy.
Okres biegu zakazu rozpoczyna się od dnia uprawomocnienia się orzeczenia lub zwrotu blankietu prawa jazdy. Do chwili zwrotu blankietu prawa jazdy zakaz nie biegnie.

Jeśli okres zakazu trwał dłużej niż 1 rok przed zwrotem dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów mechanicznych osoba taka musi przejść kontrolne sprawdzenie kwalifikacji przystępując do stosownego egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

STAN NIETRZEŹWOŚCI


Stan nietrzeźwości w rozumieniu tego kodeksu zachodzi, gdy:
- zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub
- zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

Wprowadzenie do definicji stanu nietrzeźwości zwrotu prowadzi do odnosi się do kierujących, którzy bezpośrednio przed prowadzeniem pojazdu spożywali alkohol, który nie zdążył jeszcze w całości przeniknąć do krwiobiegu. Słowa "prowadzi do" pozwalają na przyjęcie, że sprawca był w stanie nietrzeźwości, jeśli spożył taką ilość alkoholu, który po pełnej absorpcji spowoduje przekroczenie progu nietrzeźwości.

kara za prowadzenie nietrzeźwymZ punktu widzenia prawa całkowicie nieistotny jest wpływ jaki alkohol wywarł na organizm ludzki.
Są trzy podstawowe metody badania stanu nietrzeźwości:
- badanie wydychanego powietrza
- badanie krwi
- badanie moczu

Z uwagi na dokładność wyniku najbardziej miarodajne jest badanie krwi.
Krew do badania pobiera się w ilości około 5 cm3 przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku. Krew może pobrać tylko lekarz lub inny pracownik medyczny.

Sposób badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą alkotestu określa Zarządzenie nr 496 Komendanta Głównego Policji z dnia 25 maja 2004 roku w sprawie badania na zawartość w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu:
- w przypadku uzyskania wyniku ponad 0,00 mg/dm3 (przy badaniu urządzeniem działającym na zasadzie elektrodowego utleniania alkoholu w większość obecnie stosowanych ręcznych alkotestów) dokonuje się drugiego badania w odstępie 15 minut.
- badanie nie powinno być prowadzone przed upływem 15 minut od zakończenia palenia tytoniu lub spożywania alkoholu.
- weryfikacji badania na urządzeniu stacjonarnym lub za pomocą badania krwi należy dokonać jeśli badany uczestniczył w wypadku drogowym, w którym są zabici lub ranni, zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa lub jeśli wynikami dwóch badań są znaczne rozbieżności.

Podstawę odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stanowi art. 178a kk.
Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Należy podkreślić, że odpowiedzialność za ten czyn może ponosić nie tylko osoba kierująca pojazdem, ale również współsprawca, podżegacz lub pomocnik. Pasażer lub każda inna osoba zachęcając lub godząc się na picie wódki przez kierowcę a następnie dopuszczając go do prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo w formie podżegania lub pomocnictwa do art. 178a.

Przestępstwo opisane w § 1 może być popełnione w każdym miejscu, w którym odbywa się ruch pojazdów. Nie musi więc to być droga publiczna.

Kara

nietrzeźwy kierowcaZa prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10. Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek w którym są zabici lub ranni sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Oprócz powyższego sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych.

Ponadto w przypadku zawieszenia wykonania orzeczonej kary pozbawienia bądź ograniczenia wolności, istnieje również możliwość orzeczenia środka karnego przewidzianego w art. 44 § 2 k.k., tj. przepadku pojazdu jako narzędzia służącego do popełnienia przestępstwa.

Prowadzący postępowanie mają również możliwość dokonać zabezpieczenia samochodu, którym poruszaj się sprawca, na poczet grożących mu majątkowych środków karnych art. 46§1 k.k., art. 47 § 3 k.k. i ewentualnie art. 44 § 2 k.k.

Okres zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych

Okres biegu zakazu rozpoczyna się od dnia uprawomocnienia się orzeczenia lub zwrotu blankietu prawa jazdy. Do chwili zwrotu blankietu prawa jazdy zakaz nie biegnie.

Jeśli okres zakazu trwał dłużej niż 1 rok przed zwrotem dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów mechanicznych osoba taka musi przejść kontrolne sprawdzenie kwalifikacji przystępując do stosownego egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Czy jest możliwe ubieganie się o skrócenie zakazu?

Nie. Środka karnego orzeczonego za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości nie można skrócić.
Skomentuj (150)
Oceń3.06 / 84

Podobne w temacie Prawo karne

  • Apelacja od wyroku w sprawie karnejApelacja od wyroku w sprawie karnejOskarżony czy też pokrzywdzony działający jako oskarżyciel posiłkowy nie musi być zadowolony z...
  • Sądy 24-godzinneSądy 24-godzinneSzum medialny jaki wywołały tzw. sądy 24-godzinne pomału opada. Tryb ten ma swoich zwolenników jak i...
  • Powództwo adhezyjnePowództwo adhezyjneW wielu przypadkach działanie sprawcy przestępstwa powoduje nie tylko cierpienia dla pokrzywdzonego, ale...
  • Kary porządkowe dla świadkówKary porządkowe dla świadkówObowiązek bycia świadkiem może spotkać każdego. Nie każdy jednak traktuje ten obowiązek poważnie, lekceważąc...

Skomentuj Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwości

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 14 Wrz 15, 13:26
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościTak jak moi przedmówcy piszą. Siadłam z rana do auta i wyszło mi 0,29. Gdybym wcześniej zjadła kanapkę i wypiła gorącą herbatę to nic by nie było. Ponoszę teraz duże konsekwencje. A pismom i kosztom nie było końca. Po pierwsze w listopadzie 2012 roku dyscyplinarnie zwonili mnie z pracy...sąd zabrał prawo jazdy na okres 1 roku, karę grzywny 800...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 14 Wrz 15, 13:15
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwości:-(
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 8 Sie 15, 17:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościjak się skończy dam znać
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 8 Sie 15, 17:34
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwyszło mi 0,8 rano w poniedziałek rano nie jeżdzijcie na drugi dzień tak jak ja byłem pewny że jestem ok a tu taki klops tragedia pewnie 6 koła zapłace i rok czasu prawko
mlody-2
Niedziela | 12 Lip 15, 22:25
0    nie oceniono 0
mlody-2
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościnie jeździjcie po alkoholu i na drugi dzień-2 to nie będziecie mieć takich problemów. pozdrawiam...
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 9 Lip 15, 21:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościzabrali mi prawko miesiac temu bo nadmuchałem 0,16 spadajace 0,13 miałem przesłuchanie ale nadal nie wiem na ile mi zabiorą.jeszcze nie było sprawy
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 8 Sie 15, 17:25
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościpo piwie
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 8 Sie 15, 17:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościja miałem 0,8 też czekam był ranek do pracy poniedziałek masakra
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 14 Kwi 15, 14:34
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJesli zlapie mnie policja pod wplywem alkoholu a robie prawko to moge robic je az skoncze??
Tirowiec
Wtorek | 17 Lis 15, 16:43
0    nie oceniono 0
Tirowiec
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościTak ,jak robisz prawko to wogóle nie możesz jeździć a juz nie mowie po pijaku! stary post ale musiałem to napisać bo zal dupę ściska jak się to czyta.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 4 Mar 15, 19:26
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam ,mam pytanie mój syn miał kontrole i kazano mu dmuchać jak to sie mówi z balonik .Wykazało mu 0 0,26 promila alkoholu zabrała mu policja prawo jazdy ma sie zgłosić na komendę.Co teraz czy straci prawo jazdy i na ilę .
matek
Sobota | 7 Mar 15, 16:01
0    nie oceniono 0
matek
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościno to bagno, ja miałem 0,24 promila. W skrócie wygląda to tak: przesłuchanie na posterunku i propozycja kary od 6m-cy do 3 lat zakazu prowadzenia pojazdu, grzywna od 200 do 5000 tyś, jak się zgodzi to sprawa trafia do sądu i ten w trybie zaocznym orzeka o karze (klepie z urzędu propozycję policji). Może się odwoływać ale szanse marne, sprawy...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 12 Lut 15, 08:09
0    oceniono 4 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościkarać, odbierać uprawnienia do końca życia.uratuje to życie wielu ludziom.mniej kalek i sierot.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 2 Sty 15, 18:38
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościczytalem gdzies własnie, że nawjęceij kierowców nie jest lapanych na goracym uczynku, tylko drugiego dnia po imprezie, kiedy wiekszośc z nas mysli, że promile nie szaleja we krwi, a tu się okazuje że dmuychamy w balonik a tam 0, 5. a wydaje nam sie że jesteśmy juz trzeźwi. dlatego najlepiej mieć wlasny alkomat. ja dmuchałem dziś rano, pewny że...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 31 Maj 14, 18:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam, mam ogromne pytanie, prosze o odpowiedz.....przez moja glupote zatrzymała mnie policja po alkholu...w pierwszym dmuchnieciu mialem 0.28... w drugim 0.23 i w trzecim 0.19 promila. Generalnie chodzi o to ze ja tym samochodem wyjechałem z drogi polnej i jechałem 300 metrow droga wiejską, po czym zaparkowałem pod domem kolegi, zamknełam...więcej »
apl. adw. Michał Marciniak
Wtorek | 10 Cze 14, 16:42
0    oceniono 2 razy
apl. adw. Michał Marciniak
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościProszę Pana,
Wszystko zależy od tego czy podane w poście wartości są rzeczywiście w promilach (wtedy lepiej - popełnił Pan wykroczenie), czy w mg/l (gorzej, ale nie tragicznie. Niestety to, że jechał Pan drogą polną czy wiejską nie ma znaczenia dla faktu, że popełnił Pan wykroczenie lub przestępstwo. Odpowiednio przedstawione może mieć...więcej »
janulka
Sobota | 20 Gru 14, 20:01
0    nie oceniono 0
janulka
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościZamiast narzekać na swoją głupotę lepiej kupić kilka alkomatów jednorazowych i nosić zawsze przy sobie. Dużo miejsca to nie zajmuje, spokojnie w damskiej torebce się zmieści, a lepiej chyba mieć pewność niż polegać na swoim samopoczuciu. Ja sama czasami świetnie się czuję, a jednak alkomat coś pokazuje. Tylko jak kupujecie alkomaty jednorazowe...więcej »
KarolPopek
Poniedziałek | 6 Kwi 15, 00:34
0    nie oceniono 0
KarolPopek
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościKolego w takiej sytuacji nic Tobie nie grozi - Policja nie ma żadnych dowodów na to , że znajdowałeś sie w samochodzie w stanie nie trzeźwości - w wypadku gdy zgodziłeś sie na dobrowolne przyznanie się do winy - w jak najszybszym czasie odwołaj sie do tego i zmień zeznania - powiedz , że nie prowadziłeś samochodu w stanie nietrzeźwym - nikt Ci...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 26 Maj 14, 12:28
-6    oceniono 14 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościBando patologicznych dewiantów!!!
Jak śmiecie się pytać "co mi grozi za..." i "jak rozumieć pisma z urzędu"?
Prowadziliście pod wpływem i KONIEC gówno Wam się należy i na gówno zasługujecie!
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 26 Maj 14, 12:26
-5    oceniono 9 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościBando patologicznych dewiantów!!!
Jak śmiecie się pytać "co mi grozi za..." i "jak rozumieć pisma z urzędu"?
Prowadziliście pod wpływem i KONIEC gówno Wam się należy i na gówno zasługujecie!
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 24 Lis 14, 21:12
+5    oceniono 5 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościnikt nie jest święty a skoro tak się wypowiadasz to sam /a jesteś patologiem .
justa11
Czwartek | 10 Kwi 14, 15:13
0    nie oceniono 0
justa11
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam, 2 grudnia 2014 roku zabrano mi prawo jazdy mialam 0,14promila, sad zabral mi prawo jazdy na 6 miesiecy. Dzis jest 10 kwiecien i dostalam list ze starostwa o skierowaniu na badania lekarskie i psychologiczne czy moge jakos ich uniknac czy musze je zrobic i czy ktos sie orientuje ile takie badania kosztuja? Prosze o pomoc!!!
apl. adw. Michał Marciniak
Środa | 28 Maj 14, 12:10
0    nie oceniono 0
apl. adw. Michał Marciniak
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościNiestety nie da się uniknąć tych badań. Jeśli Pani ich nie wykona to nie odzyska Pani prawa jazdy. Uspokajam, że takie badania przechodzą w zasadzie wszyscy, którzy do nich podchodzą. Przy zakazie w wymiarze 6 miesięcy nie musi Pani zdawać ponownie egzaminu. Koszt takich badań to około 450-500 złotych.
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 8 Lut 14, 21:13
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam.Ja mam takie pytanie.Zatrzymano mi prawo jazdy miesiąc temu są już wyniki krwi mam wezwanie na 11-tego lutego nie wiem ile miałem ale podejrzewam że około 1 promila.Na piśmie z prokuratury mam napisane że zachodzi uzasadnione podejrzenie że jechałem pod wpływem alkoholu i że zatrzymano mi kat b a mam c e. Jak to rozumieć.
mamusia
Środa | 19 Lut 14, 17:34
0    nie oceniono 0
mamusia
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościI co wyszło z tym prawem jazdy? Poprawili się czy od początku mieli błąd? Bo gdyby była potrzebna pomoc w sprawie karnej, to warto spotkać się z prawnikiem, specjalizującym się właśnie w tej dziedzinie. pani Katarzyna Słapczyńska jest świetnym specjalistą w tym zakresie.
apl. adw. Michał Marciniak
Środa | 28 Maj 14, 12:42
0    nie oceniono 0
apl. adw. Michał Marciniak
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościNie widzę tutaj żadnego błędu. Została pobrana krew, z badania krwi wyszło, że prowadził Pan samochód w stanie nietrzeźwości. W tego typu sprawach ZAWSZE jest zatrzymywane prawo jazdy na takiej podstawie jak wskazany w poście. Przy wyniku 1 promila można przewidywać orzeczenie kary grzywny bądź zawiasów i 1 roku zakazu pojazdu.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 6 Lut 14, 17:25
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościna ile moga zabrac prawko (a dokladnie na ile najczesciej zabieraja) za jazde pod wplywem alkocholu jesli mialem pierwsze dmuchanie 0,22 a drugie 0,25 mg/l prosze o rychla odpowiedz
apl. adw. Michał Marciniak
Środa | 28 Maj 14, 12:22
0    nie oceniono 0
apl. adw. Michał Marciniak
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościZostanie Pani obwiniona o popełnienie wykroczenia prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu. Za to wykroczenie można orzec zakaz prowadzenia pojazdów od 6msc do 3 lat. To na jak długo Pani zostanie pozbawiona dokumentu zależy od kilku czynników, przede wszystkim od tego czy wcześniej nie miała Pani problemów z jazdą po alkoholu. Poza tym...więcej »
kamilo
Czwartek | 12 Gru 13, 07:03
0    nie oceniono 0
kamilo
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam, zabrano mi prawko na 3 lata juz jakiś czas temu, od starego znajomego policjanta usłyszałem ze po pewnym czasie mogę pisać z prośbą o umorzenie? Czy o wcześniejsze oddanie prawka, jakoś tak..tylko po jakim okresie mogę się o to starać? Po połowie odbytej kary czy juz po 1/3 czyli po roku.?
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 8 Gru 13, 20:23
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam, mam już kare w zawieszeniu za pobicie. Ostatnio złapała mnie policja jak prowadziłem auto po alkoholu. Czy kara za pobicie zostanie mi odwieszona, czy nie bo nie jest to takie same lub podobne przestępstwo?
kamilo
Środa | 4 Gru 13, 19:20
0    nie oceniono 0
kamilo
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam, zabrano mi prawko na 3 lata juz jakiś czas temu, od starego znajomego policjanta usłyszałem ze po pewnym czasie mogę pisać z prośbą o umorzenie? Czy o wcześniejsze oddanie prawka, jakoś tak..tylko po jakim okresie mogę się o to starać? Po połowie odbytej kary czy juz po 1/3 czyli po roku.?
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 20 Lis 13, 17:06
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJak to jest z tym skróceniem? Ostatnio czytałem wywiad z Ewą Farną, która się chwaliła, że zabrali jej na 2 lata a po roku oddali. Czyżby byli równi i równiejsi?
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 20 Paź 13, 00:34
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWarto poznać wyrok XII C 1928/01 Sąd Okręogwy w Łodzi 22.x.2004 r., gdzie w uzasadnieniu sąd napisał, że "osoba która zaprzestała samowolnie leczenia psychiatrycznego nie może być uznana za winną" [ i została faktycznie uniewinniona]. Tak więc alkoholik, który spowoduje wypadek bedzie musial byc uniewinniony przes sad jezeli sam przestal się...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 9 Paź 13, 04:10
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościSąd zatrzymał mi prawo jazdy kat B na 1 rok. Starostwo jednak zatrzymało mi wszystkie uprawnienia. Czy to zgodne z prawem?
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 17 Sie 13, 16:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam jechalem po pijanemu uderzylem w lampe i postawilem samochod na parkingu poziniej wrocilem sie po tablice rejestracyjna ale patrol policji mnie zlapal i zawiezli mnie na dolki rano zlozylem zeznania i komisarz powiedzial mi ze bede jeszcze mial wezwanie na komede w celu zlozenia wyjasnien i sprawe sadowa moje pytanie brzmi ile mniej wiecej...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 19 Cze 13, 21:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościmam 20 lat i mialem 0,7 promila w wydychanym powietrzu co mi za to grozi?
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 5 Cze 13, 12:54
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam,moj maz 17 lat temu stracil prawo jazdy (na 1rok i 3miesiace)za jazde po alkoholu.chcialby je odzyskac,co ma zrobic?(krok po kroku prosze o odpowiedz
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 5 Lut 13, 18:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościw pierwszym dmuchaniu miałem 0.11 w drugim 0.10 i 0,09 czy wezna mi prawo jazdy
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 19 Lut 13, 14:06
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościprosze o odpowiec
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 5 Lut 13, 18:42
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościw pierwszym dmuchaniu miałem 0.11 w drugim 0.10 i 0,09
damianpomocy!!!!!!!
Czwartek | 10 Sty 13, 00:34
0    nie oceniono 0
damianpomocy!!!!!!!
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwitam mam pytanko alapali mnie 2 razy w ciagu roku pod wplywem pierwszy raz mialem 0,20 i stale . dostalem wyrok 6 miesiecy i 500zl . 15 dni przed odbiorem zlapali mnie ponownie pod wplywem tym razem 0,17 i malejoce i dostalem dwa wyroki za jazde pod wplywem i za prowadzenie wbrew zakazowi dostalem zawiasy z jednej sprawy 3 miesiace na 2 lata i...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 6 Sty 13, 10:45
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam, mój mąż stracił prawo jazdy na 2 lata, wszystkie kategorie B,C i E. Miał 2,5 promila. Jego prawo jazdy to nasze jedyne źródło utrzymania. Mamy 2-letnia córkę. Teraz oboje jestesmy bez pracy. Nie bylo jeszcze procesu, wiec wyrok jeszcze nie zapadł. Mam pytanie czy jest możliwość złagodzenia kary. Tzn. zwrocenia wyższych kategori C iE?...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 27 Lut 13, 12:14
+3    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościkto mial 2,5 juz nie powinien nigdy odzyskac prawo jazdy...
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 3 Paź 14, 10:21
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościDebil jesteś i tyle w temacie - twój mąż lub żona ma przechlapane 1
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 8 Kwi 13, 15:47
+3    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościzmień męża i tok myślenia!!!
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 13 Kwi 13, 00:56
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościA Ty skocz z dachu
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 13 Sie 13, 01:04
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwyjdz za mnie, jestes cudowna zona, ze tak bronisz meza :)
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 5 Maj 14, 16:33
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościGdzie byłaś jak Twój mąż tak sie uchlał i wsiadł do samochodu.Kobieto ,ciesz się że kogoś nie zabił...
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 5 Maj 14, 16:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościIdiota, nie mąż i ojciec!!!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 11 Gru 12, 17:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościjazda w stanie nietrzezwosci 0,84
bii
Poniedziałek | 5 Lis 12, 13:20
-1    oceniono 1 raz
bii
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwitam mnie zlapali mialem o.2 zabrali mi prawko i oddali.potem zabrali mi za punkty zrobilem kurs na nowo.potem znowu zlapali mnie zabrali prawko na 7 miesiecy i mnie zlapali bez prawka co mi grozi bylem trzezwy
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 18 Paź 12, 14:03
+3    oceniono 7 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWon pijaki, siedziec w domu a nie za kółko, zero wyobraźni
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 24 Kwi 13, 14:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościGdy człowiek ma dużo we krwi to wyobraźnia się wyłącza.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 24 Maj 12, 12:36
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościmnie zabrali prawko za jaze po pijanemu na 5 lat i 8 miesiecy pozbawienia wolnosc. za pol roku wychodzi mi zakaz a znow zlapali mnie na skuterze 1,8 promila. co mi teraz grozi??
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 29 Sty 13, 00:22
+4    oceniono 6 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJuż nic gorszego do głupoty Ci nie grozi.
Gość We-Dwoje.pldddddd
Wtorek | 12 Maj 15, 20:55
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pldddddd
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościkara smierci w polsce za to grozi!!!!
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 29 Kwi 12, 21:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościja dostalem 2 lata bez prawka, 50 dniowek po 30 zlotych kazda, co daje 1500 zl, 200zl na rzecz fundcji dla osob poszkodowanych w wypadkach, plus koszta sadowe, malo tegobadania lekarskie za ktore musialem dac lapowke bo lekarz nie wypisalby pozytywnej opinii mimo iz nie mam klopotow z alkoholem. po prostu zapytal co mam dla niego... Sąd nie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 6 Maj 12, 20:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościprzepraszam mam pytanie czy spowodowales jakis wypadek czy doszlo do procesu czy zaproponowano ci taki wymiar kary juz na przesluchaniu w komisariacie ??
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 29 Mar 12, 19:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościdostałem wyrok za jazde po alkocholu,a policja dodatkowoprzysłała mi list że dostałem za tą jazde 10pkt karnych .Czy mają prawo dać mi pkt gdy sprawa toczyła sie w sądzie i dostałem wyrok?
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 9 Kwi 12, 17:29
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościjak załamałeś przepisy wcześniej np za prędkość mogą normalnie dowalić ci taryfikator... a pkt się nie przejmuj bo likwidują się po roku a i tak dostałeś minim rok bez prawka...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 28 Mar 12, 20:21
+4    oceniono 4 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościten wasz a rtykul w duuuuuuuuuuuuu se wsadzie ma on tyle wspulnego z prawda co sw mikolaj
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 16 Mar 12, 08:35
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWczoraj byłem na złożeniu zeznań po zatrzymaniu mnie za jazdę po alkoholu.
Dostałem skierowanie na badania, podjąłem się każe dobrowolnie, zapłaciłem grzywnę w wysokości 300zł. Mam dopiero 20lat i dostałem propozycję zatrzymania prawa jazdy na rok czasu, nadzór kuratora i karę w zawieszeniu pozbawienia wolności (to wszystko przekazał mi...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 16 Mar 12, 08:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWczoraj byłem na złożeniu zeznań po zatrzymaniu mnie za jazdę po alkoholu.
Dostałem skierowanie na badania, podjąłem się każe dobrowolnie, zapłaciłem grzywnę w wysokości 300zł. Mam dopiero 20lat i dostałem propozycję zatrzymania prawa jazdy na rok czasu, nadzór kuratora i karę w zawieszeniu pozbawienia wolności (to wszystko przekazał mi...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 13 Mar 12, 19:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościszesnascie lat temu miałem zabrane prawo jazdy na okres 6 mieśięcy,teraz znow mi zabrali miałem 0.13mmg co mi za to grozi czy poprzednia sprawa bedzie brana tez pod uwage
Stelmaszczyk
Środa | 14 Mar 12, 12:03
-1    oceniono 1 raz
Stelmaszczyk
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościSprawa o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu sprzed 16 lat z pewnością uległa już zatarciu. Nie będzie zatem po niej śladu w karcie karnej. Nie będzie brana pod uwagę. Przy stężeniu 0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a więc przy wykroczeniu prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu Są orzeka zakaz prowadzenia pojazdów...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 10 Mar 15, 19:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJak bardzo dobrze uzasadnić taki wniosek
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 18 Mar 12, 19:26
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościco mi grozi za jazde motorwerem 0.15
Stelmaszczyk
Wtorek | 13 Mar 12, 13:34
-1    oceniono 1 raz
Stelmaszczyk
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam, w przeczytanym artykule brakuje mi jednej informacji istotnej dla osób zatrzymanych na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu.

1. Osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości może przekonać Sąd do warunkowego umorzenia postępowania karnego bez orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów....więcej »
Feliksa
Wtorek | 21 Sty 14, 21:45
0    oceniono 2 razy
Feliksa
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościumorzenie postępowania
Feliksa
Wtorek | 21 Sty 14, 21:55
0    nie oceniono 0
Feliksa
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościUmorzono wobec mnie postępowanie więc nie jestem osobą karaną.Tak powiedziała do mnie Pani Sędzia na rozprawie.Zwrócono mi prawo jazdy ale w starostwie w wydziale komunikacji od razu dowiedziałam sie ,że starosta mi zatrzyma prawo jazdy jeśli nie poddam się badaniom lekarskim i psychologicznym za...jedyne 516 zł.Poddałam się tym badaniom .Jakim...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 11 Mar 12, 17:22
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwitam;wczoraj po pirwszym badaniu miałem 0,10 a po drugim o,o8 jaka moze byc kara
Stelmaszczyk
Wtorek | 13 Mar 12, 15:47
0    nie oceniono 0
Stelmaszczyk
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościProwadzenie samochodu przy stężeniu 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu stanowi wykroczenie, za które należy się liczyć z kara grzywny rzędu 500 zł. (tu dużo zależy od dochodów obwinionego) oraz z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a więc samochodów na 6 miesięcy. Przy wyniku 0,10 mg/l, a więc na granicy odpowiedzialności za to...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 19 Kwi 13, 16:03
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościmoj maz mial kilka dni temy wypadek samochodowy nikomu nic sie nie stalo uderzyl tylko w przydrozne drzewo sam prowadzil auto byl pod wplywem alkocholu po badaniu alkomatem w wydychanym powietrzy mial 0.86 ca mu za to grozi
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 23 Maj 12, 17:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościbład alkomatu wg instrukcji jest 0.03 wiec masz szanse ,ja miałem 0,10 i 0,12 i zostałem uniewinniony bo wziołem adwokata
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 19 Lut 12, 19:49
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościMam pytanie.ostatnio wypilem kilka piw i dalem sie przejechac autem koledze ktory tez cos tam pil o czym ja nie mialem pojecia.bylo slisko i gdy chcial zawrocic znioslo nas do malenkiego rowu.wylaczylismy silnik ,swiatla i kluczyki ze stacyjki wyjelismy.chwile pozniej podjechala policja .sprawdzili trzezwosc,pozwolili by ktos odebral fure i...więcej »
Stelmaszczyk
Środa | 14 Mar 12, 12:16
0    nie oceniono 0
Stelmaszczyk
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJeśli Pan ani Pana kolega nie zostaliście poddani badaniu alkomatem, ani nie pobrano od Was krwi do analizy, wówczas nic Wam nie grozi. Nie ma bowiem dowodu na to, że Pana kolega prowadził samochód pod wpływem alkoholu.
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 21 Sty 12, 16:38
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościw celu
złożenia depozytu wydziału komunikacji i drogownictwa prawa-jazdy

ale ja tego dokutemu przecież nie posiadałem wiec o co mim chodziło a po drugie pesel całkiem się różnił co mam z tym zrobic
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 17 Sty 12, 10:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam.-jesli zabrano Mi prawo jazdy na 1-rok a badania psychologiczne i lekarskie dostarczylam po 2-latach to czy musze ponownie poddac sie egzaminowi?
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 19 Sty 12, 22:33
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościMi powiedziano, że tak. Mi kara mija pod koniec lutego tego roku, a badania mogę zrobić pod koniec kwietnia (pierwsze mi na złość wstawili negatywne - i muszę czekać 12 miesięcy) i jako że uprawnień nie będę posiadał ponad 12 miesięcy to będę skierowany na powtórny egzamin.
pawel3333
Sobota | 14 Sty 12, 22:26
0    nie oceniono 0
pawel3333
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościczy jeśli prowadząc pod wpływem 0,20 byłem poszkodowanym w wypadku to czy mogą zrzucic wine na mnie skoro juz orzeczono że to tamten był sprawca?
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 19 Sty 12, 22:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJeśli miałeś 0,2 promila (czyli jeszcze dopuszczalne) więc wg prawa byłeś trzeźwy.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 22 Sty 12, 18:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościGdy ma się do 0,19 promila jest to dopuszczalny wynik. Ty miałeś 0,20 promila czy miligramów nie piszesz. W takim wypadku zawsze trzeba jechać na krew....0,20 jest to pozytywny wynik...
Stelmaszczyk
Środa | 14 Mar 12, 12:22
0    nie oceniono 0
Stelmaszczyk
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościSkoro Policja ustalił, że prowadził Pan samochód przy stężeniu 0,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, to zostanie skierowany przeciwko Panu wniosek o ukaranie za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu. Należy się wówczas liczyć z orzeczeniem przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów na 10 - 12 miesięcy. Można zabiegać...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 2 Gru 11, 00:26
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJak to możliwe że osoba która miała prawie 2 promile, po sprawie nie została ukarana nawet wyrokiem w zawieszeniu, ani grzywną tylko 1000 zl wpłaty na dom dziecka i zabraniem prawa jazdy. To absurd. Osoba ta na dodatek jest uzależniona od alkoholu i nadal pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej. A wszystko to w Kamieniu Pomorskim
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 29 Lis 11, 13:23
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościzatrzymano mi prawko kat B C E Jechalem osobowkom czy mam szanse odzyskac kat CE
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 19 Sty 12, 22:42
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJeżeli zapadł wyrok sądowy typu "całkowity zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych" to raczej będzie trzeba robić wszystko od nowa :/ co innego jeżeli napisany by był zakaz na poszczególną kategorię.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 19 Sty 12, 22:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwości"Robić od nowa" - to zależy czy było powyżej 12 miesięcy.
Stelmaszczyk
Środa | 14 Mar 12, 12:27
0    nie oceniono 0
Stelmaszczyk
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościZ Pana opisu wynika, że dopiero zatrzymano Panu prawo jazdy, zaś wyrok w tej sprawie jeszcze nie zapadł. Dobra wiadomość jest taka, że ma Pan szanse przekonać Sąd by ograniczył zakaz prowadzenia pojazdów do samochodów osobowych, a więc kat. B. Dzięki temu zachowa Pan prawo jazdy kat. C i E. By przekonać do tego Sąd należy złożyć dobrze...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 29 Lis 11, 11:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościRzeczywiście mamy surowe prawo heh dziś miala sie odbyć rozprawa własnie osoby ktora była pjana i zabila człowieka mojego (kuzyna). Szymon zginął 6 listopada 2010 zabojca jest na wolnośći malło tego w ogole nie siedział po tym czynie w areszcie . jaka to jest sprawiedliwość nie dość ze ten czlowiek zyje kolo nas to jeszcze nie ma wyrzutów...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 27 Wrz 11, 09:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościZabieranie prawa jazdy, to:
1) Urzędowe zapraszanie do dalszego picia! (Sposób na powiększenie dochodów fiskusa z akcyzy?)
Karę najbardziej szkodliwa dla... Produktu Krajowego Brutto. Osobnik pozbawiony prawa jazdy jest mniej produktywny, płaci niższe podatki (a tyle się mówi o dziurze budżetowej).
3) De facto w dzisiejszych czasach jest to...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 23 Wrz 11, 00:21
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwitam błaam pomóźcie mi:( 4 tygodnie temu złapali mojego chłopaka jadącego motorem pod wpływem alkoholu:(policja zabrała go na komende tam mial badania itp i dodam jeszcze ze 5 lat temu zabrali mu prawo jazdy na pół roku i dostał grzywne za jazde po alkoholu teraz to samo tylko ze wtedy jechal samochodem blagam powiedzcie mi co mu grozi on...
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 9 Lut 12, 15:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościPowinni mu zabrać prawo jazdy dożywotnio....a Ty powinnaś poszukać sobie nowego chłopaka. To już recydywa...
Stelmaszczyk
Środa | 14 Mar 12, 12:35
0    nie oceniono 0
Stelmaszczyk
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościDoradzałbym więcej pokory przy komentowaniu i ocenianiu uczynków innych ludzi. Zanim zostałem Adwokatem, przez 7 lat orzekałem jako Sędzia, z tego 5 lat w Wydziale Karnym Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia. Często spotykałem się wówczas z siedzącymi na ławie oskarżonych ludźmi, którzy zapewniali mnie, że nigdy nie przypuszczali, że im...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 18 Wrz 11, 17:47
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościdlaczego w polsce orzeka sie zakaz prowadzenia rowerow jako wynik jazdy po alkoholu
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 5 Wrz 11, 21:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwitam dwa dni temu zabrano mi prawko za jazę pod wpływem na pierwsze badanie miałem 0,66 mg na litr to jest powyżej 2 promyków a na drugie kture zostało przeprowadzone przed upływem 15 min. 0,65mg na litr co daje już powyżej 1 promka za brak meldunku wylądowałem na dołku siedziałem tam 32godz. po czym zabrano mnie na przesłuchanie orzeczono karę...więcej »
pele
Wtorek | 13 Wrz 11, 18:50
0    nie oceniono 0
pele
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJa mam pytanko odnośnie postępowania sądu. Po przesłuchaniu na posterunku przyslano mi pierwsza korespondencje z sadu, gdzie mi napisano, że zatrzymuje mi sie prawo jazdy. Nie ma oni slowa o grzywnie ani o czasie zabrania. Dodam, że w badaniach mialem 0,27 0,23 a na stacjonarnym 0,17. Czy jest szansa bym sie ubiegał aby traktowano to jak...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 9 Lut 12, 15:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościPowinni Ci zabrać prawo jazdy dożywotnio i zamknąć na 3 lata ...Dodatkowo jeszcze przymusowa nauka j. polskiego....
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 10 Sie 11, 12:21
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościZatrzymała mnie policja bylem wczorajszy zaczym jak gliniaż dochodzil otworzyłem flaszke i sie troche napiłem na jego i kilku światków oczach... mia łem 1,3 mg po dmuchaniu sad niemógł udowodnic mi czy pilem wczesniej i dlatego nie mial podstaw do zabrania prawka. Na wszystko jest rada:)
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 10 Sie 11, 12:23
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościdodam ze wyciaglem kluczyki ze stacyjki
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 8 Sty 12, 15:22
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościa świstak siedział i zawijał...........
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 31 Lip 11, 14:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam
wczoraj policja zatrzymała mojego chłopaka na Quadzie po piwie i w wydychanym powietrzu miał 0,13 mg/l na drugie badanie sie nie zgodził i pojechał na badanie krwi
co dziwne policja nie zostawiła próbek w szpitalu tylko zabrała je za sobą

co mu grozi ???????????
i dlaczego wzięli próbki ze sobą przecież mogą je podmienić?????
boczek 66
Wtorek | 2 Sie 11, 00:01
0    nie oceniono 0
boczek 66
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam Cię zatroskana dziewczyno. Widzę, że nie masz pojęcia o postępowaniu Policji w takich przypadkach. Niestety Policjanci choćby chcieli podmienić próbkę pobrania krwi - podkreślam próbkę, a nie próbki to nie mogą tego zrobić. Zapoznaj się z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym. Powiem krótko. Przy każdym takim badaniu obecny jest lekarz,...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 25 Sie 11, 00:10
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościSorry ale podmienić to ci mózg mogą ... dziwne że twój boyyy z tobą wytrzymuje... jak mogą podmienić? cięzko sprawdzić w dzisiejszych czasach grupe krwi? pomyśl kobieto ..
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 9 Gru 11, 09:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościI na jaką podmienią? Trzeźwego? A nie widział że próbka jest opisana przez lekarza i zabanderolowana?
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 25 Lip 11, 19:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościMoj tata jechal samochodem pod wpywem alkoholu mial 2 promile uderzyla w niego dziewczyna w tyl samochodu. Zatrzymali sie i tamci chcieli go wrobic to ojciec zaczal uciekac zajechali mu droge wyminal ich raz drugi w koncu z auta wyskoczyl mezczyzna przed samochod ojca i ten nie zdazyl go wyminac i przewiozl go na masce po czym uderzyl w lawke....więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 19 Lip 11, 15:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościa jak ja mialam 0,12 mg a ptem spadlo mi do 0,8 mg to co mi grozi i nie mialam prawojazdy
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 2 Lip 11, 21:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościchcialem zapytac-uslyszalem niedawno-wedlug mnie -bzdura,ze jesli prowadzacy posiada pozwolenie na bron-za jazde po pijanemu moga mu cofnac rowniez to pozwolonie-jest to nielogiczne ale jesli ktos wie cos innego prosze napisac-chcialbym sie dowiedziec choc jak pisze wedlug mnie jest to bzdura
krysia311
Niedziela | 26 Cze 11, 13:40
+3    oceniono 5 razy
krysia311
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościdziś dopadli mojego męża.od zawsze jeżdzi pod wpływem alkoholu.zgłaszałam to na policji.ale echo...i każdego pijaka powinni surowo karać.mam nadzieję,że mój mąż nigdy już nie dostanie prawka.a pieniążki na ewentualną karę zarobi na wykopkach..stop debilom..
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 8 Sty 12, 15:35
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościkoleżanko nie każdy kto jechał pod wpływem jest pijakiem i debilem Sam raz jechałem zostałem zatrzymany i ukarany i od tego czasu nigdy więcej nie wsiadłem po alk Jestem wdzięczny tym którzy ust takie prawo o zwrocie uprawnień po odbytej karze bo pracuje nadal jako kierowca i utrzymuje rodzinę w przeciwnym razie był bym skończony
sz19
Sobota | 25 Cze 11, 10:15
0    nie oceniono 0
sz19
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościproszę o pomoc
zatrzymano mojego kolegę i wydychanym powietrzu ok 2promile, co mnie bardzo zdziwiło nie zabrali go do wytrzezwienia (może znajomy policjant) , samochód przekazany został żonie, On nie pracuje z prawem to święty nie jest miał sprawę chyba za przywłaszczenie mienia czy coś i jak się skończyło tez nie wiem, wracając do meritum co...
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 17 Cze 11, 12:12
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościsiedziałem w zgaszonym aucie zaparkowanym na parkingu osiedlowym, przejeżdżający patrol policji skontrolował mnie, miałem 0,77mg alkoholu w wydychanym powietrzu, odholowano mi samochód na policyjny parking, mimo iż nie blokował ruchu ani posesji, mnie zatrzymano na izbie zatrzymań, po czym odbyła się sprawa, na mocy wyroku zabrano mi prawo jazdy...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 17 Cze 11, 17:25
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościZaproś media na apelację , bo Cię uwalą ( sąd trzyma strone policji) . Znajomy będzie miał kolegium za to , że miał 0,14 , a podobno do 0,2 można mieć.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 21 Cze 11, 14:22
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościproszę o pomoc bo mam taki sam przypadek tylko, że działo się tak na parkingu pod marketem .
witam
Poniedziałek | 16 Maj 11, 16:20
0    nie oceniono 0
witam
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościPomocy !!!
Zabrali mi prawko nie maiłem go jeszcze roku miałem 0,66 promila co mi za to grozi prosze o pomoc jak najszybciej
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 25 Maj 11, 21:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościUtrata prawa jazdy i sprawa w sądzie
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 27 Maj 11, 20:05
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościNo cóż PESZEK miałem dokładnie tyle samo i straciłem prawko na 2 lata dostalem wyrok 10 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata oraz 1000 zł grzywny do tego dochodzą koszta związane ze skierowaniem na badania to jest jakieś 500 zł no i zdawanie powtórnie na prawko ale to za 2 lata więc nie ma miodu.......
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 15 Maj 11, 10:20
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwitam wczoraj jechałem po pijanemu na skuterze z kolegą który też był pod wpływem alk. Ja miałem 0,85 promila a kolega 0,65 . W czasie jazdy zaliczyliśmy glebę... Efekt potłuczone kolana i tyle. Policja nas złapała i nie wiem co dalej bedzie... Jaka dostane kare ??
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 21 Mar 12, 20:49
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościJa za samą jazdę bez uprawnień po pijaku zakaz prowadzenia wszystkich kategori na 4 lata :(
Pytanko
Sobota | 9 Kwi 11, 13:05
0    nie oceniono 0
Pytanko
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam
Prosze o pomoc ... dosc wczesnie wsiadlem za kolko i dzis mie zatrzymali i zabrali prawko. mialem 0.14 ml a 2 badanie dalo 0.16. Poprosilem o badanie krwi. Jakiej kary moge sie spodziewac ... nie karany zadnych punktow 1 zywiciel rodziny i mozlwosc utraty pracy :( ... wiem ze juz nigdy tego nie zrobie i to co mi zafundowali z rana panowie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 16 Maj 11, 19:06
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwości2 badanie pokazało, że kłamiesz. alkohol po kilku godzinach od spożycia spada, a Tobie rósł, więc ... jak to naprawdę było??
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 15 Mar 11, 10:03
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościZatrzymano mi prawko popiłem dzień wcześniej ,rano miałem 0.40 za wczas siadłem za kółko co mi grozi?
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 16 Lut 11, 12:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościTo przestarzały tekst, teraz to nie jest wykroczenie ale przestępstwo! Dlatego te kary podane to wyższe teraz a prawa nie zatrzymuje się czasem tylko zawsze, na amen.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 11 Lut 11, 17:49
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam! Zostałem zatrzymany przez policję i wydychanym powietrzu miałem 0,46 promila. Nie byłem nigdy karany. Jaka kara mi grozi?
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 26 Sty 11, 21:54
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam!! przypusćmy ze miałem wypadek na quadzie o pojemnosci 250 mam 14 lat mam karte motorowerowa miałem swiatła zarejestrowanego quada kask i wgl trzeżwy uderzyłem w auto i zabiłem osobe co za to dostane
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 5 Lut 11, 11:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościDozór kuratora lub co bardziej prawdopodobne (jeśli nie masz już jakiejś "kryminalnej ;-) " przeszłości) dozór rodzicielski (rodzice spełniają rolę kuratora).
Zakładam, że mimo iż piszesz "zabiłem" masz na myśli "nieumyślnie spowodowałem śmierć", w innym przypadku to już trochę inna bajka :)
PS.: Quadem uderzyłeś w auto, Tobie nic nie jest, a...więcej »
plastek
Czwartek | 6 Sty 11, 15:36
-1    oceniono 1 raz
plastek
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwitam
mam pytanie odnosnie kar za prowadzenie samochodu pod wplywem alkoholu. jadac droga publiczna zostalem zatrzymany przez policje. badanie alkomatem wykazalo 0,63 promila w powietrzu wydychanym. policjant powiedzial ze zostane mi zatrzymame uprawnienia na rok i grzywna 1500 pln. czy to co powiedzial policjant jest prawomocne?? sad moze...więcej »
zbychu
Środa | 19 Sty 11, 16:07
0    nie oceniono 0
zbychu
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościstary dostaniesz wezwanie na badania psychologiczne i lekarskie potem sad rozpatrzy twojom sprawe dostaniesz do 1500 zl kary prawko na rok gdyz 0,63 to juz jest ponad 1,0 promila czemu tyle w promilach gdyz oni majom swoje przeliczniki w mg miligramach
pabloxxxxxx
Wtorek | 4 Sty 11, 01:56
0    oceniono 2 razy
pabloxxxxxx
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościi co polskie prawo robi zabiera prawka a wszyscy sobie dalej jezdzom bez prawo jazdy i majom rzad gdzies czy to jest mondre w ktorym kraju zabierajom prawo jazdy bo ja znam tylko polske he he no ale wiadomo z polski wszedzie sie smiejom bo tu jest kamien lupany
piotrek37674854
Wtorek | 4 Sty 11, 01:52
0    nie oceniono 0
piotrek37674854
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościw polsce jest burdel zakazujom jazdy po pijanemu a na kazdym cepenie mozna sobie kupic trunek jaki komu odpowiada to znaczy ze w polsce jest kamien lupany co to znaczy prosze sie przygladnac na zachodnie cpny czy tam namawia was ktos do picia alkocholu tam na pulce nie spotkasz sprawdz sam
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 19 Gru 10, 13:37
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościzostałem zatrzymany do kontroli przez policje alkomat wykazał 0,18 chciałbym się dowiedzieć co mi grozi za to ponieważ 4 lata temu miałem odebrane prawo jazdy na okres 2 lat. Policjanci powiedzieli że mam oddać się dobrowolnie karze ponieważ jest to wykroczenie i że dostane maksymalnie 10 punktów karnych mandat oraz odebrane prawo jazdy na okres...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 19 Gru 10, 13:34
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościzostałem zatrzymany do kontroli przez policje alkomat wykazał 0,18 chciałbym się dowiedzieć co mi grozi za to ponieważ 4 lata temu miałem odebrane prawo jazdy na okres 2 lat. Policjanci powiedzieli że mam oddać się dobrowolnie karze ponieważ jest to wykroczenie i że dostane maksymalnie 10 punktów karnych mandat oraz odebrane prawo jazdy na okres...więcej »
mloda12
Czwartek | 18 Lis 10, 17:45
-1    oceniono 1 raz
mloda12
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościmam pytanie. mój chłopak został zatrzymany w trakcie pracy. miał 2 promile. nigdy nie był karany. co mu może grozić?
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 19 Sie 10, 15:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościpopełniłem najwię
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 4 Sie 10, 13:20
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościSmieszą mnie te pytania co grozi za jazdę po alkocholu .Zero odpowiedzialności.Zacznijcie rozsądnie myśleć to będzie mniej wypadków
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 25 Lip 10, 20:12
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościzabrali mi prawko lecz nie zlapali mnie za kierownicom ale obok samochodu po upływie 2 godzin podjechała policja i mi kazali dmuchać miałem 1,8 promila piłem ale po jezdzie czy ktoś wie co mi zrobiom za to
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 2 Sie 10, 13:13
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościMam podobną sytuacje, w dodatku jak wróciłem z zakupów zostałem pobity praktycznie na własnej posesji. Sprawcy pobicia stwierdzili że byłem wypity i podstawie ich zeznań oraz badania alkomatem (prawie 1,5 promila) zatrzymano mi prawko. Jak wróciłem do domu zacząłem w nerwach pić, nie zostałem zatrzymany w ruchu drogowym. Wziąłem adwokata bo też...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 15 Sie 10, 07:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościpostawią pod ścianą i rozstrzelają !!!!!!
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 25 Lip 10, 20:01
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościzabrali mi prawko lecz nie zlapali mnie za kierownicom ale obok samochodu po upływie 2 godzin podjechała policja i mi kazali dmuchać miałem 1,8 promila piłem ale po jezdzie czy ktoś wie co mi zrobiom za to
adamo900
Niedziela | 25 Lip 10, 17:40
0    nie oceniono 0
adamo900
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwitam,miałem 0,26g alkocholu w wydychanym powietrzu i uciekałem od policji od kontroli aż w końcu mnie złapali, jaką karę będę miał za to? na ile mi zabiorą prawko?pójde siedzieć?czekam na odp
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 9 Kwi 10, 21:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościdobry wieczór
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 23 Sty 10, 19:23
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościjak karana jest recydywa za jazdę po alkoholu?
zbys
Czwartek | 6 Maj 10, 20:45
0    nie oceniono 0
zbys
Re: Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościsiedzialem na dolku z kolesem -ktory byl drugi raz zlapany za jazde po pijanemu spotkalem go w prokuraturze dostal 8 miesiecy do odsadki bez zawiasow i prawko zabrali mu na 4 lata
Pomocy :/
Niedziela | 29 Lis 09, 08:42
0    nie oceniono 0
Pomocy :/
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościWitam. Zostałem złapany na dyskotece kiedy jechałem samochodem po placu. Przejechałem dosłownie 200-250m z prędkością nie przekraczającą 20 km/h. Badanie alkomatem wykazało 0.60, jakiej kary mam się spodziewać?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 24 Lis 09, 09:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościwitam.zostalem zatrzymany po alkocholu.dostalem zakaz na dwa lata i skierowanie na badania ktorych nie zrobilem.Po jakims czasie dostalem pismo ze cofnieto mi uprawnienia.Co to oznacza?pracuje w krajach EU,czy moglbym teraz przystapic tam do kursu na prawo jazdy,i po zdanym egzaminie jezdzic w polsce?
Szymek
Czwartek | 19 Lis 09, 13:46
0    nie oceniono 0
Szymek
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościjaki wyrok byłby adekwatny do prowadzenia samochodu pod wpływem alkocholu (0,78 promila) ?? Nie spowodowałem wówczas wypadku ani nie popełniłem żadnego wykroczenia.
śmierć pijanym kierowcom
Czwartek | 19 Lis 09, 14:17
0    oceniono 2 razy
śmierć pijanym kierowcom
Re: Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościMam nadzieję, że jak najwyższy - MOGŁEŚ spowodować wypadek, to, że tego nie zrobiłeś, nie zwalnia Cię od myślenia. Pijany za kółkiem - gratuluję, żadne tłumaczenie typu "nie wiesz, nie było cię przy tym" do mnie nie trafi, bo byłeś po prostu pijany.
tunip
Sobota | 19 Cze 10, 15:28
+1    oceniono 3 razy
tunip
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościna całe szczęscie nie jesteś sędzią pajacu. ludzie tu przychodzą po porady a nie po twoje nie spełnioine edukacyjnie zapędy sędziowskie. nie potrafisz pomóc morda w kubeł. i mam nadzieję że jak cokolwiek zrobisz też kara bedzie najwyższa przecież jesteś taki elokwętny
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 3 Gru 10, 16:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościpewnie prawidlowo nie potrafisz przejsc przez jezdnie a udajesz szumahera
barbarka
Czwartek | 7 Paź 10, 20:46
0    oceniono 2 razy
barbarka
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościno i racja:)...najpierw taki delikwent zaleje pałe,świadomy kary siada za kółko, a potem zium na forum i help!!!....obgryza paznokcie i mamo pomóż...walnijcie się lepiej po wypiciu flaszki nią w łeb!!!...trza myśleć o sobie i o swoich bliskich. Chcielibyście ci właśnie siadający po alkoholu za kółko chodzić po ulicy, po której jeżdżą pijani...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 15 Gru 10, 13:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwościw stosunku do prawa są równi i równiejsi. Ile dostaniesz zależy od nastroju wiadomo kogo. Za te same promile gdybyś nazywał sie "dr Lubicz" to nawet mógłbyś spowodować wypadek i dać dyla a i tak bys dostał mniej!
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwości

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl