Polki.pl
kom. (15)

Oczyszczanie organizmu

Madonna, Mick Jagger, Gwyneth Paltrow to tylko niektóre celebtrities otwarcie mówiące o tym, że są wielkimi zwolennikami oczyszczania organizmu i stylu życia wellness. Polskie gwiazdy, takie jak Ania Głogowska, ambasadorka programu „Uwolnij się od toksyn”, coraz częściej wpisują się w ten światowy megatrend.

Oczyszczanie organizmu a wellness
Badanie opinii przeprowadzone dla preparatu MethodDraine Detox wykazało, że 88% respondentów w wieku od 18-28 lat uważa, że oczyszczanie organizmu jest częścią stylu życia nazywanego wellness . Poza aktywnością fizyczną podstawą wellness jest zdrowe, świadome odżywianie. Jedzenie odgrywa kluczową rolę w tej filozofii i obok oddychania i zmysłów, jest jednym z trzech podstawowych źródeł energii życiowej. Propagatorzy trendu podkreślają naszą indywidualną odpowiedzialność za własne zdrowie, na które decydujący wpływ ma mądre odżywianie się, polegające przede wszystkim na doborze potrzebnych dla organizmu witamin i minerałów i unikaniu szkodliwych substancji. Większa świadomość w tym względzie przyczynia się do rosnącej popularności detoksykacji, również za sprawą gwiazd takich jak Madonna, Gwyneth Paltrow czy Mick Jagger. W Polsce racjonalne oczyszczanie organizmu propaguje znana tancerka Ania Głogowska, ambasadorka ogólnopolskiego programu „Uwolnij się od toksyn”.

Obszary wellness
Każdy, kto chce żyć w zgodzie ze stylem wellness powinien
Photo: Marcin Kokowski www.marcinkokowski.com
dążyć do stanu ciała i umysłu zwanego well-being, oznaczającego dobre samopoczucie każdego dnia. Propagatorzy nurtu przekonują, że nasz codzienny nastrój zależy od czasu i uwagi, jaką poświęcamy własnej osobie, począwszy od prawidłowego odżywiania, świadomego oddychania, troski o kondycję fizyczną, a skończywszy na rozwoju duchowym, akceptacji siebie, pozytywnego odbierania świata i umacnianiu więzi z innymi ludźmi. Tylko utrzymanie równowagi między dwoma obszarami: fizycznym i duchowym zagwarantuje nam trwałe uzyskanie dobrego samopoczucia.
Zarówno wellness, jak i oczyszczanie nie są zarezerwowane tylko dla osób zamożnych. Wystarczy tylko zdobyć się na odrobinę wysiłku, żeby poprawić jakość i styl swojego życia. Usunięcie toksyn z organizmu umożliwi nam przede wszystkim odpowiednia dieta złożona z dużej porcji warzyw (0,5 kg dziennie) oraz fermentowanych produktów mlecznych, takich jak kefiry i jogurty oraz zastosowanie zestawu ziół złożonego z brzozy, wiązówki błotnej, mniszka lekarskiego, łopianu większego, bratku trójbarwnego, kopru włoskiego i tamaryndowca lub wykorzystanie gotowych preparatów dostępnych na rynku.

Kampania „Uwolnij się od toksyn” prowadzona jest pod patronatem preparatu MethodDraine Detox. Celem programu jest popularyzowanie wiedzy o wpływie oczyszczania organizmu na zdrowie i urodę oraz wskazanie skutecznych metod detoksykacji. Program wspierają merytorycznie wysokiej klasy eksperci:
Prof. Iwona Wawer – chemik z Akademii Medycznej w Warszawie
Dr Ewa Matyska-Piekarska – lekarz chorób wewnętrznych, konsultantka dietetyki z Europejskiego Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych
Mgr Katarzyna Okręglicka – specjalistka ds. żywienia człowieka, doktorantka w SGGW w Warszawie.
Ambasadorką programu jest tancerka Ania Głogowska.

Wellness to światowy megatrend, którego główną ideą jest uzyskanie harmonii pomiędzy ciałem i umysłem oraz zapewnienie dobrego samopoczucia na co dzień. Nazwa nurtu po raz pierwszy pojawiła się w 1959 roku za sprawą amerykańskiego lekarza Halberta Dunn’a, który zaproponował połączenie dbałości o kondycję fizyczną organizmu ze sferą mentalną. Skalę zjawiska najlepiej oddaje fakt, iż zainteresowała się nim Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), definiując zdrowie - nie jak to było dotychczas - jako brak choroby, ale szereg czynników fizycznych, mentalnych i społecznych, które mają wpływ na nasze życie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.beztoksyn.pl.

Oceń1.75 / 4
Redakcja poleca

Podobne w temacie Żyj zdrowo

Skomentuj Oczyszczanie organizmu

Gość
magdalena8221
Niedziela | 24 Lip 11, 23:03
0    nie oceniono 0
magdalena8221
Re: Oczyszczanie organizmuhttp://sklep.puregreen.pl/pl/c/Detox/35
marsza
Środa | 3 Gru 08, 18:37
0    nie oceniono 0
marsza
Re: Oczyszczanie organizmustosowałam do niedawna denoxinal, ale teraz jestem przeziębiona i muszę brać antybiotyki. Mam nadzieję, że niedługo wyzdrowieję i będę mogła wrócić do oczyszczania.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 8 Paź 08, 22:14
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Oczyszczanie organizmumoje kolezanki w pracy też ostatnio zaczęły ciągle gadać tylko o tych preparatach oczyszczających organizm. Może ja też się skusze :) przeglądam sobie teraz w necie informacje i denoxinal ma dobre rekomendacje
kisielek
Piątek | 17 Paź 08, 13:29
0    nie oceniono 0
kisielek
Re: Re: Oczyszczanie organizmumozna w necie poczytac o denoxinalu, ziolowe toto jest i podobno warto sezonowo machnac kuracje, zeby sie pozbyc smiecia z organizmu
Ella26
Środa | 3 Wrz 08, 09:52
0    nie oceniono 0
Ella26
Re: Oczyszczanie organizmuJa jeszcze nigdy sobie nie oczyszczałam organizmu,a chyba przdałoby mi się bo naprawdę często jadam na mieście te fastfoody i pewnie organizm mam trochę zaśmiecony.
Dona
Czwartek | 4 Wrz 08, 08:31
0    nie oceniono 0
Dona
Re: Re: Oczyszczanie organizmuno to rzeczywiście, po takim jedzeniu to nawet bym powiedziała konieczność ,ja nie wiem jak można tak sobie zaśmiecać organizm,no ale są właśnie preparaty pozwalające oczyścić organizm i chwała im za to ,bo nie wyobrażam sobie przechodzić na jakieś głodówki
Luiza
Czwartek | 18 Wrz 08, 14:50
0    nie oceniono 0
Luiza
Re: Re: Re: Oczyszczanie organizmuja tez nie lubię sie głodzić. Kiedyś próbowałam sie odchudzać bardzo drastycznie, ale to nie ma sensu. Po co sie tak mordować. A jakos pare miesiecy temu zrobiłam sobie kuracje denoxinalem i przyznam, że pare kg mi spadło mimowolnie.
balu24
Poniedziałek | 22 Wrz 08, 11:59
0    nie oceniono 0
balu24
Re: Re: Re: Re: Oczyszczanie organizmumoja siostra brała też ten Denoxinal,ona schudła jakieś 3 kilogramy,ogólnie jest zadowolona
Rysia
Poniedziałek | 22 Wrz 08, 14:58
0    nie oceniono 0
Rysia
Re: Re: Re: Re: Re: Oczyszczanie organizmua w jakim czasie schudła te 3 kg? Bo ja musze do końca wrzesnia zrzucic 4 kg i nie mam pojęcia jak to zrobic. A właśnie słyszałam, że takie środki oczyszczające pomagają.
balu24
Środa | 24 Wrz 08, 11:47
0    nie oceniono 0
balu24
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oczyszczanie organizmunie no ona te 3 kilogramy schudła w jakiś miesiąc więc na pewno nie zrzucisz 4 przez tydzień,a po za tym to jest preparat na oczyszczenie organizmu a nie na chudnięcie aczkolwiek można przy nim schudnąć
Ludmiła
Piątek | 26 Wrz 08, 15:24
0    nie oceniono 0
Ludmiła
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oczyszczanie organizmuja wczoraj zaczęłam brać denoxinal :)
Hańcia
Czwartek | 2 Paź 08, 13:09
0    nie oceniono 0
Hańcia
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oczyszczanie organizmui co? widzisz juz jakąs rożnice czy to za wcześnie zeby o tym mówić?
Karola
Wtorek | 2 Wrz 08, 12:57
0    nie oceniono 0
Karola
Re: Oczyszczanie organizmuA może Denoxinal? Kilka moich koleżanek używa tego preparatu, widać kiedy, bo dużo zdrowiej wyglądają.
Ola
Piątek | 5 Wrz 08, 12:05
0    nie oceniono 0
Ola
Re: Re: Oczyszczanie organizmua jaki jest skład tego Denoxinalu i jaka cena?
gość
Poniedziałek | 8 Wrz 08, 13:59
0    nie oceniono 0
gość
Re: Re: Re: Oczyszczanie organizmuczytałam ostatnio o tym preparacie i skład ma ziołowy z tego co pamiętam to między innymi był tam czosnek,mniszek lekarski i jeszcze jakieś inne ale nie pamiętam,a dostać go można w aptece,
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Oczyszczanie organizmu

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl