Polki.pl
kom. (0)

Nospa i magnez w ciąży

Nospa i magnez w ciąży

Jestem w 29 tyg ciąży, 3 tygodnie temu wylądowałam w szpitalu z powodu twardego brzuszka, wyszłam po tygodniu z zaleceniem nospa 3x1, magnez 3x1 jednak niewiele się zmieniło leżę prawie cały dzień ale przy każdym wstaniu np. w celu skorzystania z wc od razu mam skurcz, wieczorem się nasilają. Czy skurcze są groźne dla dziecka, czy nie potrzebuję jakiegoś
mocniejszego leku? Mój lekarz stwierdził że zobaczymy jak będzie za 2 tyg... czekać czy konsultować z innym lekarzem? Poza tym nospa powoduje u mnie ból brzucha (przed ciążą miałam wrzody i myślę że to jest przyczyna) i ból serca w związku z czym spanie na boku jest dla mnie wyjątkowo uciążliwe - czy mogę spać na plecach?
Małgorzata
Myślę, że warto choć trochę zaufać lekarzowi - on panią bada i wie jaki jest stan szyjki macicy oraz dobrostan płodu. Twardnienie brzucha jest niebezpieczne jeśli występuje często i prowadzi do skracania się szyjki macicy (a o tym nic pani nie wspomniała). Gdyby nastąpiła potrzeba podawania innych leków - lekarz by je zlecił. O problemach związanych z zażywaniem nospy proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę. Myślę, że dla ochrony układu pokarmowego może pani pić len na czczo. W tym tygodniu nie zaleca się spania na plecach. Ponieważ może to prowadzić do niedotlenienia u płodu.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń0.00 / 0

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Nospa i magnez w ciąży

Gość

Podobne do Nospa i magnez w ciąży

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl