Polki.pl
kom. (2)

Łzawiące oczko

Łzawiące oczko

Mojemu synkowi łzawi jedno oczko i pojawia się w nim wiele śpioszków, a drugie oczko jest czyste. Normalnie myślałam dotąd, że mały sobie przetarł i dlatego ma z łezką, ale dzisiaj leżał sobie w leżaczku, bawił się zabawkami, a łzy płynęły mu po policzku tak bez powodu z jednego tylko oczka. Jak temu zaradzić? Co jest tego przyczyną? A może to się zdarza u niemowląt??

Jusmarkl
Łzawienie i ropienie oczu u niemowląt ma najczęściej związek z niedrożnością kanalików nosowo-łzowych. Jednak zazwyczaj kanaliki w ciągu kilku pierwszych tygodni życia udrażniają się samoistnie. Nie zawsze jednak tak jest. Można zastosować domowe sposoby na złagodzenie tego stanu. Proszę przemywać oczka roztworem soli fizjologicznej (kupić w aptece bez recepty) i wykonywać masaż okolic woreczka łzowego, który znajduje się pomiędzy kącikiem oka, a nasadą noska. Oczko należy przemywać wyjałowionym gazikiem w kierunku od zewnątrz do wewnątrz (w kierunku do nosa). Jeśli po dwóch dniach objawy nie ustąpią proszę udać się z maluszkiem do lekarza, ponieważ niezbędne mogą okazać się krople z antybiotykiem.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń3.83 / 6
Redakcja poleca

Podobne w temacie Niemowlę

Skomentuj Łzawiące oczko

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 24 Wrz 09, 09:38
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Łzawiące oczkoteż mam taki problem, mojemu synkowi od urodzenia łzawi oczko, dziś ma 4 miesiące, antybiotyk nie pomógł. Chciałabym uniknąć zabiegu przetykania kanalika u specjalisty, czy jest jeszcze jakis inny sposób??
Gość We-Dwoje.
Wtorek | 18 Sty 11, 14:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.
Re: Łzawiące oczkoMoj synek ma 8 miesiecy i od jakiegos czasu mamy problem z jednym oczkiem,ciagle lzawi jest zaczerwienione.Pani Doktor przepisal kropelki i po dwoch dniach byl spokoj,ale widze ze przy kazdym wyjsciu na dwor problem powraca.

Podobne do Łzawiące oczko

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl