Polki.pl
kom. (98)

Kontuzje stawu kolanowego

Staw kolanowy jest największym i zarówno najbardziej narażonym na kontuzje stawem w ciele człowieka. Dbałość o niego jest bardzo ważna, gdyż prawidłowa czynność tego stawu decyduje o ruchach kończyn dolnych oraz całego narządu ruchu.

Trochę anatomii…

Staw kolanowy łączy udo z podudziem. Biorąc pod uwagę kości tworzące ten staw, to są to kość udowa, kość piszczelowa oraz rzepka. Staw ten jest wzmocniony przez liczne więzadła np. więzadła krzyżowe, poboczne, podkolanowe. Pomiędzy powierzchniami stawowymi znajdują się chrząstki zwane łąkotkami. W stawie tym zachodzi ruch zginania, prostowania, a przy zgiętym kolanie także niewielkie ruchy obrotowe.

A skąd te kontuzje… ?

Coraz większe eksploatowanie stawów, pewna moda na uprawianie sportu oraz nadwaga powoduje coraz częściej pojawiające się kontuzję kolan. Bardzo ważne jest, aby nie lekceważyć nawet najdrobniejszych urazów, gdyż może to spowodować coraz poważniejsze konsekwencje. Leczenie takich zaniedbanych przeciążeń może być bardzo trudne i długotrwałe. Dlatego bez względu na uprawianą dyscyplinę sportu należy dbać o prawidłowe wykonanie ruchu oraz wzmacniać mięśnie w obrębie kolana. Najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy zabieramy się za wysiłek fizyczny na poziomie znacznie przewyższającym nasze przygotowanie i umiejętności. Nieprzygotowane struktury ciała są narażone o wiele bardziej, gdyż nie stanowią one odpowiedniej stabilizacji stawu.

Najczęściej pojawiające się urazy to:
  • uszkodzenie więzadeł krzyżowych – ważnym objawem uszkodzenia więzadła krzyżowego jest słyszalny trzask. Innym symptomem może być narastający z dnia na dzień krwiak oraz uczucie niestabilności kolana, tzw. „uciekanie” kolana. Leczenie może być zachowawcze tj. po nakłuci kolana i usunięciu krwiaka stosuje się unieruchomienie oraz rzadziej leczenie operacyjne.
  • rozerwanie łąkotek – może dojść do tej kontuzji w wyniku jednorazowego urazu (silne uderzenie z boku kolana, przy zgiętym stawie), ale najczęściej sumuje się wiele powtarzających się mikrourazów. Objawem uszkodzenia łąkotki może być tzw. blok kolana. Powoduje on, że nie możemy od razu wyprostować kolana lub go zgiąć. Uszkodzeniu łąkotki może towarzyszyć wysięk w stawie, ograniczenie ruchu spowodowane bólem, jak również uciekanie kolana. Leczenia uszkodzonej łąkotki może być operacyjne lub zachowawcze. Bardzo ważna jest późniejsza rehabilitacja, która zapobiega zanikom mięśniowym.
  • zwichnięcie rzepki – polega na przemieszczeniu rzepki z właściwego miejsca. Objawem jest ból, powiększony obrys kolana spowodowany krwiakiem oraz ograniczona ruchomość stawu. Zwichnięcia rzepki ulegają dość łatwo nastawieniu, które jest istotnym elementem leczenia. Jednak bardzo często zniszczeniu ulegają także inne struktury, stąd bardzo ważna jest dokładna konsultacja lekarska.
  • chondromalacja kolana, czyli niszczenie chrząstki stawowej - powodem tej choroby mogą być sumujące się mikrourazy, nadwaga, predyspozycja genetyczna oraz przeciążania stawów. Objawiać się to może słyszalnym strzelaniem w kolanie, bólem w przedniej części stawu kolanowego (szczególnie przy kucaniu), niepewność stawu przy obciążaniu go, trzeszczenie w kolanie itp. Leczenie jest bardzo trudne, więc jeżeli mamy z tym problem, ważne jest zapobieganie wszelkim obciążeniom kolan oraz wzmocnienie mięśni w obrębie stawu.
Pierwsza pomoc w nagłych urazach kolana powinna polegać na unieruchomieniu kończyny dolnej i na jak najszybszym transporcie do lekarza.

Profilaktyka…

Jeżeli cierpimy na jakiekolwiek bóle kolan, powinniśmy jak najszybciej skonsultować to z lekarzem. Powinno wyleczyć się wszystkie nieprawidłowości w obrębie stawu kolanowego. Bardzo istotnym elementem profilaktyki jest dokładna rozgrzewka przed treningiem. Należy także unikać sezonowego uprawiania sportu bez odpowiedniego przygotowania. Lepiej zacząć ćwiczyć na mniejszym stopniu intensywności i stopniowo zwiększać wysiłek. To odpowiednio przygotuje struktury ciała.

Pamiętajmy, że leczenie urazów w obrębie kolana jest bardzo trudne, a nawet może być niemożliwe doprowadzenie do całkowitego wyleczenia. Dlatego niezwykle istotna jest dbałość o te stawy i zapobieganie nadmiernemu zużyciu.
Artykuł pochodzi z serwisu Vitalia.pl
Oceń4.15 / 27
Redakcja poleca

Podobne w temacie Pozostałe choroby

Skomentuj Kontuzje stawu kolanowego

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 22 Lis 15, 11:44
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitam miałem krwiaka w kolanie po dosc dobrym upadku chirurg usunoł krwiaka i po przeswiaetleniu okazalo sie ze mam jakies rysy na kosci i do stałem skierowanie do ortopedy co moze mnie czekac dalej??
Maruda89
Środa | 7 Paź 15, 22:07
0    nie oceniono 0
Maruda89
Re: Kontuzje stawu kolanowegoOdkąd pamietam mam problemy z kolanem. zawodziło podczas sportu, wykonywania codziennych czynności itd. w koncu po konsultacji w intermedzie skierowano mnie na artroskopię. zabieg przebiegł bez komplikacji. już od roku nie skarze sie na kolano.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 14 Sie 15, 16:49
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoJak tylko zaczęło mnie boleć kolano, poszłam do lekarza na konsultację. Na szczęście to nic poważnego, ale i tak polecam Jędrzeja Kosmowskiego. Oby więcej takich lekarzy.
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 8 Sie 15, 14:22
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoNiedawno doznałem kontuzji podczas meczu. Na szczęście dowiedziałem się o ArtroCenter i z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. :) Polecam to miejsce :)
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 16 Mar 15, 19:34
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoOstatnio na treningu pilki noznej upadles prosto na kolano z impetem. Mam 13 lat i od około tygodnia ból ustąpił tylko na jeden dzień. Ból najbardziej dokucza podczas ruchu i boli pod rzepką. Ból nie ustępuje.
Ps. Dwa lata temu na turnieju upadłem w ten sam sposob na to same kolano, od tamtego casu bóle pojawiały się co około 2 tygodnie i od...
ymon
Środa | 4 Mar 15, 11:44
0    nie oceniono 0
ymon
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitam mam problem z kolanem ponieważ na w-fie krzywo stanąłem i poczułem jakby kość piszczelowa wyskoczyłam mi koło kolana i wskoczyła z powrotem teraz ledwo chodzę z bólu i chciałbym się dowiedzieć jaki mam uraz
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 4 Lut 15, 22:15
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitam, mam problem z kolanem od ponad 2 lat. Kolano blokuje mi się i jest to straszny ból nie mogę go wyprostować a jak wyprostuje i pstryknie to także jest straszny ból i przez pare dni kuleje i musze chodzić w opasce na kolano, bo inaczej blokuje mi się cały czas az ból mija. co to może być?
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 27 Lut 15, 12:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitam ja mam podobny problem tylko z dwoma kolanami. okolo 3-4 lata temu w przybliżonym od siebie czasie doznałam kontuzji. Pierwsza podczas treningu tanca ( a nie oszczedzalam wtedy jeszcze kolana ) w układzie tanecznym mialam krok gdzie musialam przez okolo. 3 m przeslizgnac sie na kolanie. Druga kontuzje i juz prawego kolana doznalam na...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 30 Paź 14, 19:13
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoJa po prawie 20 latach znow zwichnęłam rzepkę ( stojąc) i czeka mnie operacja. Dodam tylko ze ta noga jest o 2,5 cm krótsza od drugiej. Dlatego zaczyna mi siadać ta zdrowa noga. Nie mogę kucac zginac do końca i w ogole mój chód jest dziwny. Nawet jak staram się isc normalnie.
Czasami to mi się już zyc odechciewa....
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 14 Cze 14, 22:24
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitam. Mam kłopot od tygodnia! Bolą mnie oba kolana po...skakaniu na trampolinie. Bolą mnie identycznie. Mam kłopot ze schodami - zarówno z wejściem jak i zejściem. Najmniej odczuwam przy chodzeniu, ale odczuwam. Żadnej wizualnej, fizycznej zmiany 'na oko' nie ma, przy dotykaniu nic, nie upadłam, po prostu skakałam. dodam, że nie uprawiam...więcej »
oe4flex
Wtorek | 1 Lip 14, 21:31
0    nie oceniono 0
oe4flex
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitam!

W takim przypadku sugeruję konsultację z lekarzem. Jeżeli konsultacja nie wykaże żadnego poważnego urazu zachęcam do spróbowania preparatu 4Flex. Zawiera on aż 10g kolagenu, który pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz ma właściwości wspierające wzrost i utrzymanie masy mięśniowej.

W razie pytań służę swoją pomocą.

Pozdrawiam,...więcej »
senegal
Poniedziałek | 10 Lut 14, 22:08
0    nie oceniono 0
senegal
Re: Kontuzje stawu kolanowegoKarolinko, jeżeli chcesz stosować coś przez dłuższy czas, to mogę ci polecić dip hota. Znasz?
karolinkaaa
Środa | 29 Sty 14, 17:52
0    nie oceniono 0
karolinkaaa
Re: Kontuzje stawu kolanowegoa co ten dip rilif ma w składzie? Można go stosować przez dłuższy czas czy lepiej coś innego?
Jackowski
Poniedziałek | 27 Sty 14, 11:27
0    nie oceniono 0
Jackowski
Re: Kontuzje stawu kolanowegoJa wiem, że do takiego doraźnego stosowania (nie na bóle przewlekłe) dobry jest żel dip rilif. Do drogich nie należy, do tego dostępny jest bez recepty.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 30 Cze 13, 12:16
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegowczoraj źle skoczyłam tgz. i cały mój ciężar skupił się na lewym kolanie. Wieczorem i dzisiaj również boli mnie pod kolanem i trochę nawet nie mogę chodzić co mam robić ??
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 1 Lip 13, 11:26
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoprosze pomóżcie mi ; (
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 28 Kwi 13, 23:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoOd 3 tygodni mnie boli kolano i gram w piłkę nożną i co mam zrobić z tym???
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 7 Sty 13, 18:33
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoHej.;) wiecie, co może być powodem mojego bólu kolana. Boli mnie już od 9 miesięcy, byłam u paru lekarzy, miałam zabiegi, ale nic mi nie pomogło. Boje się, że będę musiała miec operacje, a mam tylko 14 lat i nie wiem co robić. Czy znacie może jakiegos dobrego lekarza? Mój ból jest do zniesienia, ale ciężko jest mi wyprostować ,lub zgiąć kolano...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 12 Lis 15, 13:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoMiałem coś podobnego. Wczoraj na meczu wyskoczyło mi kolano i zawiezli mnie prosto na nastawianie więc radzę iść zrobić prześwietlenie i iść do kogoś żeby Ci sprawdził i wrazie czego od razu nastawil
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 28 Paź 12, 19:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitam. Zacznę od tego, że wszystko zaczęło się od olimpiady sportowej, w której brałam udział. W trakcie biegu niefortunnie, jak dla mnie upadłam na kolano. Po tym zajściu zauważyłam, że mam problemy z kolanem. Gdy wstaję, idę czy zginam kolano, czuję ból tzn słyszę strzykanie, oraz czuję jak by ocieranie się kości z chrząstką stawową.. Co mam...
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 7 Sty 13, 18:37
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoIle masz lat?? wiesz co... wydaję mi sie, że mamhy podobne objawy.;)
Fizjoterapeuta
Wtorek | 15 Maj 12, 11:34
0    nie oceniono 0
Fizjoterapeuta
Re: Kontuzje stawu kolanowegoCzęsto spotykam się z tego typu problemami dlatego Regularne ćwiczenia są podstawą. Aby zapobiec urazom w przyszłości regularnie ćwiczyć, bez forsowania stawów i nadmiernego ich przeciążania, nosić wygodne, dobrze stabilizujące nogi obuwie oraz stosować profilaktycznie, lub już leczniczo preparaty z kolagenem na wzmocnienie stawów.
Opia
Czwartek | 5 Kwi 12, 12:29
0    nie oceniono 0
Opia
Re: Kontuzje stawu kolanowegoDoznałam strasznego urazu stawy kolanowego podczas biegania ze względu na to, że nie dbałam odpowiednio o nie. Od tamtego czasu staram się spożywać produkty "zdrowie" dla chrząstek a dodatkowo stosuję suplementację w postaci flexagenu
martaramzes
Poniedziałek | 26 Mar 12, 16:30
-3    oceniono 3 razy
martaramzes
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitaj
Mam mały problem
Kiedys kilka razy upadłam i nie chodziam do lekarza A teraz czuję bół kolana nawet jak jazdze na rowerze to coś skrzela a przetem nie mialam co sie dzięję czy warto pojdz do lekarza ?? Pomóżcie mi Pozdrq
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 20 Mar 12, 12:16
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitam chce sie dowiedziec co mi sie stał cwiczylam na wf nagle strzeliło mi w kolanie nic nic nie czułam dalej grałam w siatkówke za 2 godziny chwycil mnie taki bół na zgieciu kolana i
całe kilano i pod spodem boli do tej pory nie miem zbytnio chodzic bo jest straszny bul pod kolanem na zgieciu jak by mi ktos kosci skrecał smaruje...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 14 Lut 12, 15:50
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegosiema mam takie pytanko byłem u lekaża z kolanem i nie moge przez pól roku biegac ani na nim ćwiczyc i chciałbym sie dowiedziec czy 6 ćwiczenie z a6w obciąza kolana .
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 15 Sty 12, 21:15
+3    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegomam pytanko grałem w piłke i w czasie meczu przewróciłem się na kolano poczułem silny ból nie byłem u lekarza teraz kiedy mam wysiłek albo skecam kolano to mknie boli jak chodze to ok jak tylko skręce mocniej to boli a mineło od kontuzji 4-miesiące
Ryskier
Czwartek | 20 Paź 11, 12:10
0    nie oceniono 0
Ryskier
Re: Kontuzje stawu kolanowegohej, mój brat przechodził męczarnie związane z uszkodzeniem więzadeł. niezwykle upierdliwa sprawa. są dziesiątki możliwości proponowanych przez „specjalistów” z tej dziedziny. natomiast wiem, że mój brat odczuł ulgę dopiero po przejściu terapii PST. jak go odbierałem z Częstochowskiej kliniki – pst-polska.pl byłem zszokowany...więcej »
Gość
Sobota | 22 Paź 11, 01:23
0    nie oceniono 0
Gość
Re: Kontuzje stawu kolanowegoMam taki problem: Obecnie gram w kosza i pilkę ręczną. Ale to nie są bardzo intensywne treningi, kiedys trenowalem tak na powaznie. Od dłuzszego czasu bolaly mnie kolana, zauwazylem ze lewe kolano potrafie przy prawie prostej nodze wygiąć do zewnątrz, a prawe nie. Ten ból był do zniesienia, nasilał się po treningach, lecz ostatnio na turnieju...więcej »
Gość We-Dwoje.plrrr
Środa | 7 Gru 11, 21:16
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.plrrr
Re: Kontuzje stawu kolanowegogg
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 28 Paź 12, 22:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoA proszę powiedz koszt, mój chłopak to ma bardzo cierpi a ja z nim, martwię się chcę mu pomóc, dlatego ważny jest dla mnie koszt.
uczeń
Piątek | 30 Wrz 11, 22:07
0    nie oceniono 0
uczeń
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitam. Dwa dni temu na W-f-ie grając w piłkę ręczną upadłem tak że lewe kolano "uciekło" mi do wewnątrz powodując ogromny ból.. od razu nauczyciel zadzwonił po karetkę i zawieziono mnie do szpitala. Po rentgenie i konsultacji ortopedy, lekarz stwierdził taka diangozę: " Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł kolana". na razie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 17 Paź 11, 16:55
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoja gralam w pilke nozna kolega mnie zfaulowal i upadlam na prawekolano z wielkim bulem ,uslyszalam trzask.Pani od w-f zadzwonila po karetke.Na pogotowiu stwierdzili ze mam naderwanewiezadlo poboczne piszczelowe.Nosze stabilizator z ustawianiem kata zgiecia!Mam nosic do listopada!Zycze zdrowka!
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 17 Paź 11, 16:57
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoMysle ze bedziesz mial krotka rehabilitacje i nosic orteze lub stabilizator!zycze zdrowka
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 17 Wrz 11, 13:50
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegomam uszkodzoną łąkotkę . lekarz (ortopeda) skierowal mnie tylko na rehabilitacje . a do tego teraz doszedl od paru dni ból rzepki .. co to może być .? duzo chodzę po schodach bo taka szkoła..
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 17 Wrz 11, 13:50
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegomam uszkodzoną łąkotkę . lekarz (ortopeda) skierowal mnie tylko na rehabilitacje . a do tego teraz doszedl od paru dni ból rzepki .. co to może być .? duzo chodzępo schodach bo taka szkoła..
sixer
Piątek | 19 Sie 11, 18:29
+1    oceniono 1 raz
sixer
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitam. Mam pytanie odnośnie skręcenia stawu kolanowego, podczas gry w piłkę nozną upadłem na ziemie i poczułem ból kolana odrazu mi popsikali zamrażaczem i w zabrali do szpitala. W szpitalu na izbie przyjęć lekarz podotykał i wysłal na rentgena. No i stwierdził że skręcone kolano i 7 dni w szyne, nastepnie do kontroli sie zgłosic do lekarza....więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 4 Lis 11, 19:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoMam taki sam przypadek podczas gry upadłem jak ty (bez kontaktu trzeciej osoby) pojechałem na pogotowie rentgen i dwa tygodnie gipsu, kontrola i fachman daje skierowanie na artroskopie bez dodatkowych badań typu USG czy Rezonansu. Napisz jak to u Ciebie się skonczyło ? pozdrawiam
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 4 Cze 11, 18:30
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoprzy maksymalnie zgiętej w kolanie lewej nodze obsunął mi się na tę nogę w okolicy kolana dość duży ciężar,powodując duży ból i obrzęk tej nogi nad kolanem.martwi mnie to,bo właśnie zacząłem sezon biegowy.robię okłady z altacetu.proszę o dobrą radę jak się z tego wykaraskać.mirek
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 28 Cze 11, 12:37
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWydaje mi się, że możesz jeszcze spróbować maści traumeel jeśli alcatel nie pomaga, ona jest własnie na tego typu urazy. A jeżeli nic się nie polepszy to ja widzę tylko jedno wyjście-wizytę u lekarza.
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 30 Kwi 11, 11:18
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoJa smarowałam maścią Traumeels kolano i pomagała przy bólu. Poza tym ważna jest rehabilitacja w takim przypadku.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 8 Mar 11, 19:06
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoco zrobić jeżeli na treningu koleżanka mnie popchnęła i kolano mi uciekło do środka i wróciło a teraz boli mnie tam gdzie jest wiązadło poboczne stawowe. Coś mi strzyka w kolanie jak zginam ?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 8 Mar 11, 19:07
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoA i boli mnie jeszcze pod kolanem jak zginam;/
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 26 Sty 11, 21:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoJakie są konsekwencje gdy wyskakuje rzepka ?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 23 Lis 10, 17:11
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoNajlepiej wsadzić w gips noge, ja tak miałem i po 4 - 5 tygodniach noszenia było dobrze, brak opuchlizny, ''prawie'' normalne funkcjonowanie... Bo w piłke niestety zawodowo to już sobie nie pogram
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 24 Sty 11, 22:27
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegonajgłupiej, idiotycznie, debilnie, pisopatycznie jest włożyć kolano w gips
mi
Niedziela | 21 Lis 10, 20:19
-2    oceniono 2 razy
mi
Re: Kontuzje stawu kolanowegomam kontuzje stawu kolanowego (czesciowe acl), przechodzę rechabilitację, ostatnio z kolanem było coraz lepiej. Zagrałem jednak w kręgle i znów pojawił się obrzęk. Czy mogłem zerwać więzadła?
mi
Niedziela | 21 Lis 10, 19:49
0    nie oceniono 0
mi
Re: Kontuzje stawu kolanowegomam kontuzje stawu kolanowego (czesciowe acl), przechodzę rechabilitację, ostatnio z kolanem było coraz lepiej. Zagrałem jednak w kręgle i znów pojawił się obrzęk. Czy mogłem zerwać więzadła?
mi
Niedziela | 21 Lis 10, 19:43
0    nie oceniono 0
mi
Re: Kontuzje stawu kolanowegomam kontuzje stawu kolanowego (czesciowe acl), przechodzę rechabilitację, ostatnio z kolanem było coraz lepiej. Zagrałem jednak w kręgle i znów pojawił się obrzęk. Czy mogłem zerwać więzadła?
welonek
Czwartek | 11 Lis 10, 15:59
0    nie oceniono 0
welonek
Re: Kontuzje stawu kolanowegomam jakiegoś guza koło kolana co to może być
Kuba970vp
Sobota | 25 Wrz 10, 12:17
0    nie oceniono 0
Kuba970vp
Re: Kontuzje stawu kolanowegoEj mam poważny problem z kolanem...w wakacje podczas gry w piłkę przemieściła mi się rzepka w kolanie i miałem gips, po jego zdjęciu założono mi szynę a po zdjęciu szyny 14 września lekarz powiedział mi że mam rozchodzić nogę...mamy teraz 25 września a ja zadaję sobie pytanie czy mogę iść pograć w piłkę? (wczoraj grałem na wf-ie mimo tego że mam...
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 19 Wrz 10, 12:58
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoHej. chirurg stwierdził u mnie wolne ciało kostne w stawie kolanowym. i kieruje na zabieg.Czy ktoś wie jak może taki zabieg wyglądać? ile trwać itp.? jeśli tak proszę o kontakt gg:1976709
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 9 Lip 10, 21:37
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitajcie jestem kasia mam dopiero 18 lat jestem po drugiej operacji.nie mam pojęcia czy będę mogła normalnie chodzić lekarze mówią że tak ale jeśli ktoś jest po operacji to jak może sam zejść z łóżka w szpitalu a lekarz mi kazał zejść z niego a ja miałam nadcinaną rzepke w kolanie i wstawiany kawałek czegoś sama naewd nie wiem co to było lekarze...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 2 Cze 10, 15:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegomatko czy ja umrę? ewa
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 20 Maj 10, 21:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegowoda w kolanie
welonek
Czwartek | 11 Lis 10, 16:01
0    nie oceniono 0
welonek
Re: Kontuzje stawu kolanowegochyba mam to samo co ty
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 16 Maj 10, 14:30
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegosiema mam problem boli mnie kolano przy chodzeniu i zginaniu nie wiem co mi dolega ;((
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 4 Maj 10, 14:37
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitajcie ! Proszę was bardzo o poradę. Przy robieniu salta w tył, jeszcze w powietrzu usłyszałem chrupnięcie w kolanie. Na początku czułem jakby mi się przestawiło, ale po wylądowaniu kolano było na swoim miejscu. Po nocy miałem jeszcze większe problemy z wyprostowaniem i zginaniem kolana ( zgięcie, problemy z chodzeniem.) Kolano trochę...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 3 Wrz 10, 21:52
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegowiesz to możę byc zebrana woda w kolanie, więc jk najszybciej udaj się do lekarza. Naprawdę. Mój kolega miał to samo. Grając w kosza wywrócił się i uderzył sie lekko w kolano. Było wszystko wporządku, ale następnego dnia całkiem mu to spuchło. Okazało się że ma wodę w kolanie i musiał nosić stabilizator z szynami. Mó kuzyn też miał takie coś...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 10 Kwi 10, 20:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegomam proglem z kolanem boli mnie kolano prawe podczas chodzienia nornalnie i po schodach w okolicach lekotki boli tez jak do tykam nie jest spuchniete dwa lata temu potukłam kolan okolicach lekotki
w ostatnie wakacje padczas gry w piłkę nożną poczułam ból w kolanie przez pore dni nie moglam stanąc na nodze nie byla u lekarza sumie od wakocj...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 31 Mar 10, 22:37
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoja mam tzw. strzelanie w kolanie, nie boli mnie ono, ale udeżyłam w nie ..
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 2 Mar 10, 19:58
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoPunkcja to wysysanie krawiaka przez szczykawe;p
Nie jest to mile ale jak krwiak jest maly to moze sie wchlonac;d
Gość We-Dwoje.pl Kinga
Poniedziałek | 1 Mar 10, 17:18
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl Kinga
Re: Kontuzje stawu kolanowegoCzesc, mam krawiaka w kolanie, jak moge go usunac?
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 19 Gru 09, 13:09
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegohej! czy mógłby ktoś mi napisać na czym polega choroba stawu kolanowego Ospood- Schleftera
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 14 Gru 09, 14:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegood pół roku jeżdże po lekarzach i z doświadczenia już wiem że o dobrego specjaliste bardzo trudno... dzięki temu że zwlekałam z leczeniem stawu kolanowego nigdy nie spełnie marzeń... chciałam iść a AWF (jeździectwo) a dziś usłyszałam "napewno nie z tym kolanem i nie w tym życiu" wiec nie lekceważcie nawet najmniejszego bólu ;(
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 14 Gru 09, 14:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoma ktoś może link do stronki na której znajde ćwiczenia wzmacniajace mięśnie i więzadła kolanowe?
anonim
Środa | 3 Mar 10, 16:17
0    nie oceniono 0
anonim
Re: Re: Kontuzje stawu kolanowegopójdź na siłowni i zapytaj sie trenera :) a jeśli chodzi o same ćwiczenia to bez siłowni sie nie obejdzie. owszem możesz robić np wejścia (zakladasz sobie jakiś ciezar na barki i wchodzisz na jakiś schodek)
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 17 Lis 09, 11:10
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitam jestem po zlamaniu klykcia przysrodkowego kosci udowej i mam teraz caly czas bol w kolanie gdy zginam kolano czuje strzask .. wydaje mi sie ze mam chyba problem. wyczynowo uprawiam sport tzn. uprawialem i chcialem jeszcae wrocic dp pilki noznej ale boje sie czy to rozsadna decyzja.. jesli ktos mial pododny urza czy cos chetnie sie dowiem.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 8 Lis 09, 10:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegopisać pilne
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 8 Lis 09, 10:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitam miesiąc temu skręciłam kolano i rzepka mi wyskoczyła byłam u ortopedy zaznaczam ze to juz miesiąc chodze na rechabilitacje a kolano nadal boli :z tyłu kolana czesto macno rwie jak chodze to tak pstryka(mozna by powiedziec ze coś tam sie przestawia) czy mogło dojść do uszkodzenia innych narzadów prosze o szybko odp
nr gg.13303771
karolaa2154
Sobota | 24 Paź 09, 16:10
0    nie oceniono 0
karolaa2154
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitam miesiąc temu skręciłam kolano i rzepka mi wyskoczyła byłam u ortopedy zaznaczam ze to juz miesiąc chodze na rechabilitacje a kolano nadal boli :z tyłu kolana czesto macno rwie jak chodze to tak pstryka(mozna by powiedziec ze coś tam sie przestawia) czy mogło dojść do uszkodzenia innych narzadów prosze o szybko odp
Artemis
Środa | 21 Paź 09, 19:34
0    nie oceniono 0
Artemis
Re: Kontuzje stawu kolanowegolekarz zdiagnozował u mnie chondromalacje kolana i powiedział, że jak za miesiąc mi ból nie przejdzie to mam się zgłosić ale tak w ogóle to jak skończę rosnąć (mam 16 lat, wg. mnie już skończyłam) to mi przejdzie samo. W razie czego mam się zgłosić na rehabilitację jak chcę i dał mi zwolnienie z W-F na rok. Doszłam więc do wniosku, że nie mam...więcej »
Oliver
Sobota | 22 Sie 09, 11:38
+1    oceniono 1 raz
Oliver
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitam niedawno dowiedziałem sie ze moja dziewczyna ma chondromalacja kolana, spowodowana urazem z dawnych lat- poszła do lekarza- powiedział że chrzastka stawowa sciera sie i zepka przemieszcza sie odpowiednio w lewo prawa noga i w prawo lewa noga- zaczeła przyjmowac leki, lekarz mowi ze po 2 miesiacach jak nie bedzie poprawy bedzie niezbedna...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 17 Lip 09, 20:58
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitam, trenuje koszykowke, ok miesiac temu na treningu zle skoczylem i nieamortyzowalem tego skoku. skoczylem na proste kolano i poczulem tak silny bol , ze nie potrafilem isc. lecz trener dal mi lod i po ok 30 min juz nie bolalo tak mocno. nie poszedlem do lekarza poniewaz bol ustapil. Pare dni temu wznowilem treningi i gdy tylko zaczalem...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 13 Lip 09, 15:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitam, trenuje siatkowke i wyjechalem na oboz z kadry. Na jednej nodze nosilem sciagacz, a na drugiej nie. Po tygodniu mialem lekkie bole kolana na ktorej nie nosilem sciagacza... posmarowalem kolano altacetem i bol sie tak bardzo nasilil ze musialem brac leki przeciw bolowe. Ostatnio juz mnie przestlo tak bolec bylem na zdjeciu kolana, ale...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 11 Kwi 09, 13:38
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoja przeszedłem już 14 zabiegów na oba kolana ,uszkodziłem więzadła krzyżowe i łekotki w obu kolanach,operacje nieprzyniosły żadnych efektów.
NOrbert
Środa | 8 Kwi 09, 20:20
0    nie oceniono 0
NOrbert
Re: Kontuzje stawu kolanowegocześć ja właśnie mam problem z prawym kolanem i nie wiem co się dzieje byłem u lekarza i powiedział mi że mam popsute łączenia kolan.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 25 Mar 09, 14:02
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoCZY OPASKA UCISKOW ANA BóL KOLANA COS POMOżE?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 17 Mar 09, 21:39
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoja pracuje fizycznie i strasznie od pewnego czasu bolą mnie kolana czy to moze byc objaw jakiegos schorzenia
michu
Poniedziałek | 16 Lis 09, 21:26
0    nie oceniono 0
michu
Re: Re: Kontuzje stawu kolanowegomam to samo od pewnego czasu buba
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 11 Mar 09, 13:25
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoja właśnie trzeci miesiąc bujam się w domu po zwichnięciu rzepki. Odkąd pamiętam bolały mnie kolana no i sie doigrałam... gdybym to wyleczyła to teraz nie chodziłabym jak paralityk 7 tygodni gips od pachwin do kostki, a teraz jestem po 3 tyg. rehabilitacji a kolana jak nie zginałam po urazie tak nie zginam 3 miesiące po wypadku. Mówie wam...
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 27 Lut 09, 22:31
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoHej mam pytanie związane z urazami kolan .
Trenuje zapasy i mam czasami kontuzja kolana kutra jest według mnie poważna , objawia się szczególnie jak jestem po treningu (bo stawy zaczynają stygnąć ) i trwa kilka tygodni zawsze mam problemy wtedy z wstawaniem a kolano odmawia mi posłuszeństwa po przez bezsilność kolana oraz chrup kości podczas...więcej »
Kamil
Piątek | 27 Lut 09, 22:36
0    nie oceniono 0
Kamil
Re: Re: Kontuzje stawu kolanowegoProsił bym o informacje na mojego Email to jest on kamil8820@tlen.pl dziękuje jeszcze raz i proszę o kontakt pozdrawiam
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 26 Sty 09, 22:47
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegoHej.wiem co macie na myśli pisząc,że kolana są ważne.mam usunięte obie łękotki i zerwane więzadła w lewym kolanie.Drugie kolano też mi wysiada.to koszmar!mam dopiero30 lat!pozdrawiam wszystkich.
Samik
Czwartek | 22 Sty 09, 19:36
0    nie oceniono 0
Samik
Re: Kontuzje stawu kolanowegoWitam wszystkich.Trenuję siatkówkę i Dolega mi chondromalacja kolana(wyżej opisana), chciałbym sie dowiedzieć co spożywać, i jak leczyć tą chorobę, proszę o kontakt gg 3000760, będe bardzo wdzięczny za pomoc.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 22 Sty 09, 19:00
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowego;o nie straszczeie bo wlasnie stwierdzilem ze mam chyba chondromalacje kolana;o ;/ nie dobrze nie dobrze;/
Krzysiek12
Poniedziałek | 29 Gru 08, 11:49
0    nie oceniono 0
Krzysiek12
Re: Kontuzje stawu kolanowegoZ tego co tu przeczytałem to mam uszkodzenie więzadeł krzyżowych oraz chondromalacja kolana .. :(
Jak moge to leczyc i ile potrwa leczenie, by moc trenowac ?
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 17 Gru 08, 20:17
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegood paru dni boli mnie kolano tak jakby pod rzepką jak chodze , wchodze po schodach i zchodze. nie wiem czy mozna z tym ćwiczyc na basenie prosze o odpowiedź...
Krzysiek12
Poniedziałek | 29 Gru 08, 11:57
0    nie oceniono 0
Krzysiek12
Re: Re: Kontuzje stawu kolanowegoBasen jest wskazany podczas rehabilitacji, wiec napewno i mysle ze jest to nawet wskazane
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 18 Lis 08, 18:11
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegokurde... mam chore kolana... ale nigdy nazwy mi lekarz nie powiedział :/ a teraz wiem, ze to jest chondromalacja... To jest strażne, grozi mi operacja :/ nie wie ktoś czy powinnam z tą chorobą cwiczyć na w-f? :/
proszę o kontakt..z góry tex;*
rates
Niedziela | 31 Mar 13, 00:50
+1    oceniono 1 raz
rates
Re: Kontuzje stawu kolanowegoZ kolanami czasami bywa tak,że jeśli się zrobi stan zapalny to robi się guz pod kolanem.Lekarz powiedział,że można ten guz wyciąć. Po pewnym czasie guz sam zniknął.Nic nie boli choroba samoistnie ustąpiła. Usuniesz to się okaleczysz. Daj stawom odpocząć to najlepszy sposób.
lutalive
Piątek | 14 Lis 08, 12:37
0    nie oceniono 0
lutalive
Re: Kontuzje stawu kolanowegowięzadło krzyżowe:na treningu jiu jitus zle spadlem na noge i słyszałem w/w trzask... no i silny ból ! po badaniu sug kolana lekarze stwierdził ze to więzadło...:( no i operacja musi byc hehe !pozdro dla wszystkich polamanców:)
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 30 Cze 08, 06:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kontuzje stawu kolanowegomam bol z przodu kolana i niewiem co to moze byc
incognito
Sobota | 22 Gru 07, 00:28
0    nie oceniono 0
incognito
Re: Kontuzje stawu kolanowegowitam, mam nastepujacy problem, moze mi ktos pomoze. Nigdy nie mialam zadnych problemow z kolanani ale od jakiegos czasu po stronie prawej kolana zaczela mi "wyskakiwac" taka jakby górka, nie ukrywam ze towarzyszyl temu ból ale jak "wcisnelam" to do srodka czyli spowrotem jakby na miejcse do kolana juz nie bolalo, co jakis czas mi to wyskakuje...więcej »
Mariusz
Piątek | 30 Lis 07, 16:31
0    nie oceniono 0
Mariusz
Re: Kontuzje stawu kolanowegoCześć :) mam pytanie. Mam 23 lata od dłuższego czasu kolana juz mi strzelają ale pojawiły sie także bóle gdy nogi w kolanach są zgięte np podczas siedzenia :/ czasami ten ból jest bardzo silny i rośnie podczas rozprostowywania... przechodzi po kilku zrobionych krokach... jestem dość aktywny tzn gram w piłke amatorsko i estem szczupły... ma ktoś...
Agniecha
Czwartek | 8 Lis 07, 11:37
0    nie oceniono 0
Agniecha
Re: Kontuzje stawu kolanowegoO-oł, przeczytałam ten artykuł i zaczełam się trochę martwić. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że mi "strzykają" kości i "zgrzyta" w stawach. Czy powinnam się już martwić? Zwłaszcza odczuwalne jest to właśnie w kolanach i dodatkowo w barku. Czy smarowanie maścią przeciwzapalną typu Ultrafastin pomoże czy jednak powinnam udać się do lekarza, na co...więcej »
kaska
Piątek | 9 Lis 07, 17:52
0    nie oceniono 0
kaska
Re: Re: Kontuzje stawu kolanowegoZ kolanami trzeba uważać, ma się je tylko jedne na całe życie, powinnaś jednak pójść do lekarza, bo może faktycznie to nic wielkiego, ale może to też być początek jakiegoś poważniejszego schorzenia. Ultrafastin jest dobrą maścią i szybko działa, więc na pewno Ci pomoże, ale ja bym sie tak strasznie przed tym lekarzem nie wzbraniała
szalonababka
Poniedziałek | 12 Lis 07, 03:41
0    nie oceniono 0
szalonababka
Re: Re: Re: Kontuzje stawu kolanowegoJa też stosuję na moje problemy z kolanem ultrafastin, i chwalę go sobie, że tak szybko działa, bo ja raczej energiczna kobietka jestem i jak mnie coś boli, to się denerwuję.
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Kontuzje stawu kolanowego

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl