Polki.pl
kom. (3)

Kiedy do szpitala

Kiedy do szpitala

Obecnie jestem w drugiej ciąży, a raczej jej końcówce. Przy pierwszym dziecku miałam wywoływany poród tydzień po terminie. Miałam szczerą nadzieję, że w tej ciąży \"podręcznikowo\" przyjdą skurcze itp ale jestem już 5 dni po terminie i nic się nie dzieje - czuję się świetnie, mogę normalnie funkcjonować.. jedyne co to lekarz przy ostatniej wizycie stwierdził, że mam rozwarcie na 2cm także jak tylko pojawią się skurcze to mam jechać do szpitala. Ale skurczy nie ma.. i nie wiem czy w ogóle się pojawią (przypominam, że w poprzedniej ciąży samoistnie one nie wystąpiły). Tak więc moje pytanie brzmi kiedy powinnam udać się do szpitala? Czy istnieje jakieś ryzyko \"przenoszenia\" ciąży? Bo co jeśli znów skurcze się nie pojawią.. nie wiem jak długo mogę zwlekać gdyż jak pisałam, czuję się bardzo dobrze i mam wrażenie że jeszcze długo mogę tak chodzić.

Kasia
Przenoszenie ciąży oznacza przekroczenie terminu porodu o więcej niż7 dni. Proszę się bardzo nie martwić choć zachować ostrożność. W wielu przypadkach „przenoszenie” jest tylko błędem w obliczeniach terminu porodu, ale ostrożności nigdy nie za dużo. W przypadku prawdziwego przenoszenia ciąży występuje zagrożenie płodu, ponieważ pogarsza się wydolność łożyska ( ono się starzeje).Najlepiej będzie jeśli w siódmym dniu zgłosi się pani do swojego ginekologa(jeśli wcześniej nie wystąpi akcja porodowa i nie będzie działo się nic niepokojącego np. nieodczuwanie ruchów płodu, krwawienie itp.), a on oceni wydolność łożyska, tętno płodu i powie co dalej. Gdyby cokolwiek panią niepokoiło proszę udać się do lekarza wcześniej. Pozdrawiam i życzę powodzenia ;).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń0.00 / 0
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Kiedy do szpitala

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 19 Mar 12, 13:42
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kiedy do szpitalaWitam!
Jak długo można chodzić z brzuszkiem po terminie? Obecnie jestem 3 dzień po terminie, byłam dzisiaj u swojego gin i on stwierdził że nie ma daty"przeterminowania" i jeżeli nie ma przeciwskazań to można nawet chodzić 3 tyg. po terminie. Chciałabym dowiedzieć się czy tak faktycznie może być, bo pierwszy raz spotkałam się z takim...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 23 Mar 10, 12:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kiedy do szpitalamoja gin przy ostatniej wizycie prze porodem (czyli 7 dni przed) stwierdziła że jak nie urodzę to mam przyjść normalnie na wizytę (u mnie wychodzi 1 dzień po terminie) i wtedy ona przepisze badanie nst, mówiła również że 8 dób po terminie będę się zgłaszała do szpitala jeśli nie urodzę i oczywiście szybciej jeśli nie będę czuła ruchów czy...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 15 Sie 09, 15:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kiedy do szpitalawitam. jestem 6 dni po terminie,czuje sie swietnie i nie wiem czy mam jechac do szpitala czy dalej czekac na skurcze? bylam 5 dni temu u swojej lekarki i powiedziala mi ze jezeli bedzie mnie cos nie pokoic lub nie bede odczowac ruchow dzidziusia to mam zglosic sie na badanie ktg do szpitala. ja jednak czuje sie bardzo dobrze i ruchy odczowam...więcej »

Podobne do Kiedy do szpitala

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl