Polki.pl
kom. (6)

Już po terminie porodu

Już po terminie porodu

Jestem 3 dni po terminie porodu. W dniu kiedy wypadał termin porodu byłam na KTG, na którym lekarz mi powiedział, że szyjka macicy jeszcze się nie skraca i że w tym tygodniu raczej nie urodzę. Jest to moja pierwsza ciąża, ostatnio usłyszałam że przy pierwszej ciąży szyjka macicy skraca się na dwa do trzech tygodni przed porodem - czy to prawda? Czy to oznacza, że jeszcze dwa tygodnie czekania?

Jafree
Na kilka tygodni przed porodem szyjka macicy "dojrzewa", staje się miękka, bardziej podatna i rozciągliwa. Ginekolog może stwierdzić częściowe lub całkowite zgładzenie części pochwowej. Ujście szyjki podczas badania może swobodnie przepuszczać u pierwiastki jeden palec a u wieloródki dwa palce. Jeśli szyjka jest twarda, mało podatna i nie rozciągliwa raczej nie należy spodziewać się bardzo bliskiego porodu, ale natura też potrafi zaskakiwać. Termin porodu to zawsze termin orientacyjny – bardzo mało kobiet rodzi dokładnie w dniu, który wskazuje termin porodu. Proszę czekać cierpliwie (wiem nie jest to proste, gdy termin już minął) na objawy porodu. Powodzenia na sali porodowej.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń5.00 / 3
Redakcja poleca

Podobne w temacie Poród

Skomentuj Już po terminie porodu

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 5 Paź 11, 18:33
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Już po terminie porodujestem 5 dni po terminie i mam skurcze co 20 min od 3 dni na dodatek mam plamienie. czy to normalne?
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 28 Lip 11, 17:54
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Już po terminie poroduBylam u lekarza tydzien przed terminem porodu,podczas badania powiedzial ze szyjka sie wygładza i ze sie przygotowuje ze juz mozna szykowac łożeczko.... ale termin mialam w poniedzialek 25.07 a dzisiaj juz jest czwartek i dalej nic....wczoraj bedac znowu na ktg i badaniu stwierdzono ze nie mam rozwarcia.. i znowu czekac...ech;/
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 5 Sie 10, 15:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Już po terminie poroduto moje pierwsze dziecko i jestem zaskoczona ze lekarze nie mówią co robic w takich wypdkach np.gdy dziecko się spóznia.. i trzeba szukac takich informacji w interncie... z usg wynikało ze poród nastąpi 24 lipca, no i sie nastawiłam ze juz bede miała synka wtedy, a tu nic... z miesiaczki na 1 sierpnia... no i tak czekam dalej dzis juz 5 a...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 20 Sie 10, 11:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Już po terminie poroduja tez czekam juz 3 dni po terminie. ale szczerze to juz jestem zmeczona i zrezygnowana ze kiedykolwiek urodzę... ponoc mam wiotka szyjke macicy no i co z tego, dalej nic nie czuje...
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 4 Gru 09, 12:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Już po terminie poroduwitam
jestem 12 dni po terminie,lekarz powiedzial ze szyjka skrocona,czop odszedl i zadnych boli nie mam,brzuch sie stawia czasami; natomiast z usg w 14 t.c. wyszedl termin przesuniety o 7 dni i lekarz sie tym teraz sugeruuje,ale i tak jest po tereminie 5dni... co 2 dni chodze na ktg,ruchy czuje czesto;
czego moge sie spodziewac w najblizszym...
24xx
Wtorek | 29 Gru 09, 12:43
+1    oceniono 1 raz
24xx
Re: Re: Już po terminie poroduto dziwne bi ja przy pierwszej ciazy byłam 7 dni po terminie i kazano mi sie zgłosic do szpitala tam dostałam 2 zastrzyki na wywołanie buli, i w ten sam dzien urodziłam wody płodowe były juz zielone,a z tego co wiem to jak sa wody zielone to im dłuzej sie czeka tym gozej dla matki i dziecka, tym bardziej ze czp sluzowy juz dawno wyszedł ja bym...więcej »
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Już po terminie porodu

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl