Polki.pl
kom. (1)

Jukka - lekarstwo na złą przemianę materii

Jukka z wyglądu przypomina palmę, ale w rzeczywistości jest rośliną z rodziny liliowatych. Białe, pięknie pachnące nocą kwiaty jukki sprawiają, że jest ona uważana za najpiękniejszą roślinę pustynną. Indianie nazywają ją „drzewem życia” z poJukka - lekarstwo na złą przemianę materiiwodu jej właściwości leczniczych.

Jukka to roślina bardzo wytrzymała na niekorzystne warunki atmosferyczne. Tak skrajne warunki jak: gwałtowne burze, długotrwałe susze, zimne wiatry, palące słońce - nie szkodzą jej.

Najbardziej cenioną właściwością jukki jest jej zdolność odtruwania organizmu. Dlatego znajduje zastosowanie głównie w leczeniu chorób, powstałych ze złej przemiany materii - jak nieżyt i polipy jelita grubego, choroba Cohna oraz dolegliwości reumatyczne, m.in. artretyzm czy dna moczanowa.

Wyciąg z jukki zawiera enzymy, saponiny, chlorofil, antyoksydanty i wiele innych substancji czynnych. Jego działanie jest wielokierunkowe - m.in. wspomaga wchłanianie substancji odżywczych niezbędnych organizmowi, polepsza trawienie i reguluje procesy wydalnicze. Tę wspaniałą roślinę leczniczą cenią sobie zwłaszcza osoby cierpiące na chroniczne choroby jelita grubego.

Natomiast saponiny pozyskane z jukki są skutecznym lekiem w zapaleniu stawów. Te naturalne substancje działają jak sterydy, ale w przeciwieństwie do nich nie wywołują żadnych skutków ubocznych, jeżeli są właściwie dawkowane.

Kuracja jukką trwająca kilka tygodni nie tylko odtruwa, ale także odmładza organizm. Zwiększa odporność organizmu, obniża poziom cholesterolu we krwi i poprawia samopoczucie psychiczne.

Oceń3.75 / 8

Podobne w temacie Ziołolecznictwo

  • Konopie dla zdrowiaKonopie dla zdrowiaOd pewnego czasu nauka pochyliła się nad jednym z najstarszych ziół, a mianowicie nad konopiami indyjskimi....
  • Szafran - naturalny sposób na poprawę nastrojuPopraw nastrój... szafranem!Wykorzystaj naturalne właściwości szafranu i uchroń się przed skutkami przedwiosennej depresji!
  • Krwawnik - kobiece ziołoKrwawnik - kobiece ziołoLatem na polskich łąkach kwitnie wiele ziół. Czasem nie sposób je wszystkie zidentyfikować. Dziś poznajmy...
  • Zioła szwedzkie - na co pomagają?Zioła szwedzkie - na co pomagają?Zioła szwedzkie to unikatowa kompozycja 11 ziół, polecana na wiele dolegliwości. Na co pomagają? Zobaczcie!

Skomentuj Jukka - lekarstwo na złą przemianę materii

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 11 Cze 12, 13:07
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jukka - lekarstwo na złą przemianę materiiA jak można ją stosować? Są jakieś suplementy diety z wyciągiem z jukki?

Podobne do Jukka - lekarstwo na złą przemianę materii

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl