Polki.pl
kom. (0)

Nowości wydawnictwa G+J Książki

Strona 3 z 7

Joe Navarro "Mowa ciała"

W styczniu nakładem wydawnictwa G+J Książki ukaże się bestsellerowy poradnik o komunikacji niewerbalnej autorstwa wieloletniego agenta FBI, Joego Navarro, pt. Mowa ciała. Książka wprowadza czytelnika w tajniki rozszyfrowywania ludzkich gestów i zachowań.

Joe Navarro odszyfrowywaniem komunikatów pozasłownych zajął się już w dzieciństwie. Jako ośmiolatek wraz z rodzicami wyemigrował z Kuby do USA. Ponieważ z początku nie znał języka angielskiego, o tym, co próbowali mu przekazać jego koledzy i nauczyciele, zaczął wnioskować na podstawie ich gestów i zachowań. I choć w końcu opanował język angielski równie biegle jak ojczysty hiszpański, to znajomość języka niewerbalnego okazała się kluczem do jego sukcesu jako agenta FBI. Podczas 25 lat służby Navarro zdemaskował wielu przestępców, w tym szpiegów.
Zdaniem autora wstępu do książki, doktora Marvina Karlinsa, psychologa, Navarro doszedł do niespotykanej perfekcji w analizie zachowań niewerbalnych. Dzisiaj swoją wiedzę przekazuje na seminariach dla agentów FBA i CIA, a także szerokiej publiczności – występuje m.in. w CNN Headline News, Fox Cable i  popularnym programie Good Morning America w ABC. I choć pewne aspekty wiedzy prezentowanej w książce jeszcze kilkanaście lat temu traktowane były przez naukowców z przymrużeniem oka, obecnie, dzięki rozwojowi technik badania mózgu i obrazowania układu nerwowego, zasłużyły na uznanie z ich strony.

"Mowa ciała" to z jednej strony podręcznik do nauki języka niewerbalnego, z drugiej zaś − fascynująca opowieść o meandrach naszej psychiki, zachowań i osobowości. W książce znajdziemy wiele ciekawych przykładów z prowadzonych przez Navarro śledztw, intrygujące opisy ludzi, których spotykał na swojej drodze i związanych z nimi wydarzeń.
Autor opracował 10 przykazań skutecznej obserwacji i rozszyfrowywania komunikatów niewerbalnych. Część z nich może zastosować każdy, jak na przykład: bądź dobrym obserwatorem swojego otoczenia – można widzieć, ale nie obserwować; obserwując innych, rób to dyskretnie. Inne przykazania wymagają dużego doświadczenia i wiedzy naukowej, na przykład: obserwując ludzi, staraj się zawsze wypatrywać różnych komunikatów − zachowań pojawiających się jednocześnie lub następujących po sobie.

Poszczególne części książki poświęcone zostały gestom wykonywanym różnymi częściami ciała: rękoma, nogami, tułowiem, dłońmi, twarzą i oczami. Opisy gestów są bogato ilustrowane zdjęciami. Navarro zwraca również uwagę na znaczenie naszych pierwotnych reakcji, niejako wpisanych w system nerwowy, które trudno zmienić czy ukryć.

***

Joe Navarro – były agent specjalny FBI. Ponad 25 lat zajmował się kontrwywiadem i walką z terroryzmem. Od wielu lat prowadzi wykłady w USA, Ameryce Południowej i Europie. Popularyzuje wiedzę o komunikacji niewerbalnej w TV i prasie.

Dr Marvin Karlins – psycholog. Jest absolwentem uniwersytetów Minnesoty  i Princeton. Przez 20 lat współpracował z singapurskimi liniami lotniczymi jako konsultant szkoleń. Aktualnie jest profesorem na wydziale zarządzania Uniwerystetu Florydy Południowej.

  • 3
  •   z 7 
Oceń2.80 / 10

Podobne w temacie Nowości wydawnicze

Skomentuj Nowości wydawnictwa G+J Książki

Gość

Podobne do Nowości wydawnictwa G+J Książki

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl