Polki.pl
kom. (77)

Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!

Nowy rok jest świetną okazją do zmian. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest rzucenie palenia. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie i innych! Chcesz pozbyć się nałogu, ale boisz, że przytyjesz? Jeżeli tylko to powstrzymuje Cię przed rozstaniem się z papierosami, to skorzystaj z pomocy doradcy żywieniowego SetPoint!

Dlaczego warto rzucić palenie?
Organizm poddany długotrwałemu działaniu związkom zawartym w papierosach przestaje prawidłowo funkcjonować. Znacznie pogarsza się stan dolnych i górnych dróg oddechowym oraz upośledzona zostaje większość zmysłów. Palenie przyczynia się również do wielu chorób, w tym nowotworowych oraz układu krążenia. Jednak papierosy szkodzą nie tylko Tobie! Dym papierosowy jest poważnym zagrożeniem również dla osób w Twoim otoczeniu. Dlatego wykorzystaj noworoczne postanowienie jak najlepiej i rzuć palenie już teraz! Wraz z nowym rokiem zacznij chronić innych przed groźnymi konsekwencjami wdychania dymu papierosowego i popraw jakość swojego życia. Zmiany poczujesz od razu. Już po 72 godzinach od ostatniego papierosa zmniejszy się skurcz oskrzeli, a tym samym wyreguluje Twój oddech. Po dwóch tygodniach polepszy się kondycja fizyczna, a po kilku miesiącach poprawi się wydolność układu oddechowego i ustąpi kaszel. Smak i węch staną się wrażliwsze. Wyraźnie poprawi się także Twoja kondycja i samopoczucie, zwłaszcza jeśli będziesz prowadzić aktywny tryb życia. A co najważniejsze: zmniejszy się ryzyko zawału serca i chorób płuc.

Czy wiesz, że gdy rzucisz palenie to:
 • po 2 godzinach organizm pozbędzie się nikotyny,
 • po 6 godzinach zwolni się tętno i zmniejszy ciśnienie krwi,
 • po 12 - 24 godzinach organizm wydali toksyczny tlenek węgla,
 • po 3 godzinach wzrosną rezerwy wentylacyjne płuc,
 • po kilku dniach powróci smak i węch,
 • po 2 miesiącach naczynia krwionośne odzyskają elastyczność,
 • po 5 miesiącach ryzyko powstania choroby wieńcowej będzie takie samo jak u osób niepalących, znacznie zmniejszy się także ryzyko zachorowania na raka.
Czy rzucenie palenia zawsze idzie w parze z przyrostem wagi ciała?
Nie bez powodu badania pokazują, że jedną z głównych przyczyn powstrzymujących nas przed rzuceniem palenia jest strach przed przybraniem na wadze. Obawa jest słuszna, gdyż wielu walczących z nałogiem tyje. Jest to wywołane przez kilka czynników. Po pierwsze: palenie papierosów zmniejsza apetyt na niektóre pokarmy, natomiast rzucenie palenia zwiększa percepcję smaków i zapachów. Po drugie: nikotyna przyspiesza metabolizm i zwiększa spalanie kalorii, a adrenalina, hormon wydzielany podczas palenia, wysyła do mózgu sygnał o nasyceniu. Po trzecie: zwiększa się zapotrzebowanie na wiele składników mineralnych i witamin, i w końcu: palenie jest zajęciem, które może zastąpić jedzenie. Należy pamiętać jednak, że zagrożenia zdrowotne związane z kontynuacją palenia są bezdyskusyjne, a dodatkowych kilogramów będących skutkiem zerwania z nałogiem można uniknąć.

Wskazówki Elżbiety Duda, doradcy żywieniowego SetPoint:
 • trzymaj kontrolę - prowadź dziennik - zapisuj wszystko co jesz
 • dbaj o zdrowe odżywianie - jedz regularnie, o stałych porach
 • pozwól sobie na małe przekąski - marchewki, jabłka
 • zacznij ćwiczyć - poszukaj sportu, który będzie Ci sprawiał przyjemność
 • dbaj o relaks - ćwicz jogę, tai-chi, medytuj
 • pozwól sobie na drobne przyjemności - pójdź na masaż, do kosmetyczki, na kawę z przyjaciółką
Jak nie dać się dodatkowym kilogramom podczas zrywania z nałogiem?
Przybieranie na wadze w trakcie rzucania palenia może mieć źródła zarówno fizjologiczne, jak i psychologiczne. Spożywanie dodatkowych kalorii wywołane jest wzmożonym łaknieniem, lecz również potrzebą zajęcia czymś rąk. Jest wiele sposobów, aby poradzić sobie z tymi problemami. Poczucie głodu można łagodzić piciem wody mineralnej, jedzeniem marchwi, jabłek czy niesłodzonych jogurtów o małej zawartości tłuszczów lub po prostu żuciem gumę bez cukru. Duża ilość snu pomoże wypocząć i zregenerować się, jednocześnie zmniejszając ochotę na sięgnięcie po papierosa. Palenie to w dużej mierze szereg ruchów i wyuczony rytuał. Jeśli więc najdzie Cię ochota na papierosa – zajmij czymś swoje ręce, np. baw się spinaczem, czy ołówkiem. Sprawdź także, który ze sportów możesz polubić i zacznij uprawiać je systematycznie.

Rzucenie palenia jest trudnym wyzwaniem, jednak nie należy skupiać się na samym fakcie niepalenia. Pomyśl także o kondycji swojego organizmu i zniszczeniach jakie poczyniły papierosy. Już teraz skorzystaj z programu SetPoint wspomagającego rzucenie palenia. W przyjaznej atmosferze wykonasz komputerowe badanie składu ciała, które pomaga ocenić stan zdrowia i zweryfikować skuteczność stosowanej diety. Ponadto doradca żywieniowy SetPoint zapozna Cię z tajnikami zdrowego odżywiania, skomponuje dietę dopasowaną specjalnie do Twojego trybu życia oraz pokaże co i jak jeść, by utrzymać doskonalą formę. Program „Dieta antynikotynowa” obejmuje godzinną konsultację wstępną z pomiarem składu ciała, 4 tygodniową opiekę doradcy żywieniowego, jadłospisy z przepisami i wskazówki dla rzucających palenie. W styczniu możesz skorzystać z 10% rabatu na ten program.
Pamiętaj, na rzucenie palenia nigdy nie jest za późno!
Twój organizm może się zregenerować i przynajmniej częściowo zniwelować szkody spowodowane przez nałóg. Im wcześniej to zrobisz, tym lepiej!

O SetPoint
Firma SetPoint Doradztwo Żywieniowe istnieje od ponad 6 lat. Swoją działalność koncentruje na doradztwie żywieniowym, nowoczesnym odchudzaniu oraz rozpowszechnianiu zasad zdrowego odżywiania. Centra Dietetyczne SetPoint mieszczą się w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. W ciągu trzech ostatnich lat z pomocy doradców SetPoint skorzystało około 2,5 tys. Klientów.

Doradcy żywieniowi SetPoint, w oparciu o wyniki komputerowej analizy składu ciała oraz informacje uzyskane podczas osobistych spotkań i konsultacji, oferują Klientom indywidualne programy żywieniowe, które pozwalają dopasować zasady zdrowego odżywiania do ich upodobań i stylu życia.
Klienci Centrów Dietetycznych to przede wszystkim osoby aktywne, dbające o siebie, chcące poprawić jakość swojego życia. To również ludzie, których praca wymaga dobrej kondycji fizycznej i intelektualnej oraz atrakcyjnego wyglądu.

Specjaliści SetPoint współpracują z renomowanymi salonami odnowy biologicznej i klubami fitness. Opiniują produkty i wspierają akcje edukacyjne firm z branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Piszą artykuły do prasy branżowej i kobiecej oraz prowadzą fora eksperckie poświęcone tematyce zdrowego odżywiania.
Eksperci SetPoint znani są między innymi z realizacji warsztatów żywieniowych dla finalistek konkursu Elite Model Look oraz indywidualnych programów żywieniowych przygotowanych dla uczestniczek programu „Chcę być piękna”.

Więcej informacji na stronie www.setpoint.pl
Oceń4.17 / 12
Redakcja poleca

Podobne w temacie Żyj zdrowo

Skomentuj Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 25 Cze 15, 21:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Palę prawie 20 lat. Próbowałam już chyba wszystkiego i nici z rzucenia. Nawet książka Allen Carr nie pomogła (2 razy przeczytana). Z każdą próbą rzucenia tylko przybywało mi parę kilogramów. Już się poddałam.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 19 Lis 15, 21:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!mi bardzo pomogło wsparcie innych, przede wszystkim najbliższych jak i ludzi z portalu nalogow.com , jak inni trzymają za Ciebie kciuki jest znacznie łatwiej. Mam nadzieje ze jeszcze kiedyś spróbujesz i tym razem raz a dobrze :)
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 25 Maj 15, 21:47
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Witam. Chciałabym żucic palenie , ale boje sie że dużo przytyje . ;( Prosze dajcie jakies sposoby by nie przytyc.;((
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 25 Sty 15, 14:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Rzuciłam papierosy pół roku temu.W tym czasie przytyłam 11 kg wygladam jak wieloryb .Pomózcie co robić !!!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 28 Sty 14, 10:31
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Paliłem 23 lata. Nie pale od 3 tyg. i jest mi z tym bardzo dobrze. Waga w góre jakies 3-4 kg. Walcze dzielnie i nie mam zamiaru wrócić do palenia. Juz czuje różnice w kondycji. Nie śmierdzę, poprawił sie smak i węch. Zmieniłem sposób odżywiania, staram się cały czas szukać okazji do zwiększenia aktywności ruchowej, chociaż wcześniej tez grałem...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 12 Lis 15, 19:12
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!witam ja też już 3 miesiąc nie palę ale wziełam desmoksan palić mi się nie chcę ale waga jest masakra 7 kg więcej siłownia 2 razy w tygodniu ,marchewka jabłka itp mam nadzieję że w końcu schudnę bo pomyślę że najlepsza dieta to fajka
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 8 Sty 13, 18:58
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Dziś mija 14 dzień jak nie pale:) jest ok:) ja natomiast rzuciłam, żeby przytyć. Jestem strasznie chuda, paliłam ok 15-20 papierosów dziennie przez 7 lat, teraz mam 25 lat i doszłam do wniosku, że należy zadbać o zdrowie i o wgę. Mam nadzieję, że przytyje może wymarzone ,,chociaż'' 6 kilo...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 5 Sty 13, 11:59
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Nie pale 2 miesiące, nie przeszłam na żadna dietę ( ale tez nie czuje potrzeby zastepowania papierosa przekąska), nie ćwicze i nie przytylam ani 1kg. Przybrankr na wadze to sprawa indywidualna ja zawsze byłam szczupła i trzymam sie wagi bez względu na to co jem ;)
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 14 Mar 13, 13:15
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!a ile masz lat?????
Trawka to lekarstwo.
Środa | 2 Maj 12, 13:51
+1    oceniono 1 raz
Trawka to lekarstwo.
Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Książka Allen Carr - Latwy sposob na rzucenie palenia 2 pozycja w google .pdf

Ja nie palę już 21 dni , palenie rzuciłem podczas odchudzania " Dieta "

Wygląda to tak ze 105 spadłem już do 96.5KG rzuciłem w 1 tygodniu ćwiczeń i diety.

Nie czuję ciągotek do papierosów używałem TABEX przez 2 tygodnie - szczerze nawet nie zakończyłem...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 27 Mar 12, 06:32
+3    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Witam. Nie palę już ponad miesiąc i chudne! Możecie robićtak jak ja,przekąski to pokrojone warzywa zawsze w zasięgu ręki idużo ruchu:kijki,rower,biegi,brzuszki,skakanka i zawsze woda.Damy rade wtrudnych chwilach radze powąchać kogoś kto pali. MY JUŻPACHNIEMY.Pozdrawiam Anka
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 27 Mar 12, 06:32
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Witam. Nie palę już ponad miesiąc i chudne! Możecie robićtak jak ja,przekąski to pokrojone warzywa zawsze w zasięgu ręki idużo ruchu:kijki,rower,biegi,brzuszki,skakanka i zawsze woda.Damy rade wtrudnych chwilach radze powąchać kogoś kto pali. MY JUŻPACHNIEMY.Pozdrawiam Anka
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 15 Mar 12, 21:25
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!witam

ja paliłam 10 lat po 2 paczki dziennie ( taka praca ) i 2 lata temu gdy poszłam do fryzjera fryzjer zauważył u mnie na brodzie włosy co prawda wtedy to były małe cienkie włoski używałam pensety i po problemie na kilka dni ale ostatnio jak spotkałam przystojnego faceta w tramwaju i chciałam do niego zagadać ponieważ był...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 18 Lut 12, 10:23
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!nie palę od pięciu miesięcy ale mam problemy z wagą - waha się między 66-70 kg walczę z tym ale jest z tym bardzo,bardzo trudno , najgorsze że nikt nie chce pomóc .
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 7 Lut 12, 12:19
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ja już nie pale 8 dzień i jedynie co mnie martwi to waga na pewno nie da się uciec od przytycia , sam fakt ze kiedyś do ubikacji chodziłem częściej niż chodzę teraz a to mówi samo za siebie ze powoli zaczynam tyć !
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 3 Lut 12, 01:11
+4    oceniono 4 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ja nie pale od wczoraj hehe zobaczymy jak to będzie damy rade
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 29 Lis 11, 22:29
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!nie pale od ponad miesiaca. pierwszy tydzień rzeczywiście podjadałam słodycze, teraz już nie, plinuje diety, bo zawsze dosc zdrowo sie odzywialam. cwicze - silownia, fitness, lyzwy - 3razy w tygodniu min po godz a przytylam 2,5kg. mam fiola na punkcie wagi. jesli nie znajde skutecznego sposobu na nie tycie to wroce do palenia - dlatego prosze o...
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 25 Sie 11, 01:08
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!witam . jeżeli palę jedynie jakieś 3 miesiące i chciałabym teraz skończyć z tym paskudztwem to też bym przytyła? dziennie paliłam różnie od 1 papierosa do 10
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 23 Sie 11, 18:48
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!A ja nie palę od 25.07.2011 i przytyłam już 5 kg:( Muszę zacząc cwiczyc. Pozdrawiam
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 4 Paź 11, 18:18
-1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ja cwiczę i nie mogę opanować wagi po prostu tyje,jeżdzę na rowerze i wyglądam jak bym puchła co robić a rzuciłam palenie w czerwcu i przytyłam 10 kg co przy moim wzroscie to masakra
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 23 Sie 11, 18:48
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!A ja nie palę od 25.07.2011 i przytyłam już 5 kg:( Muszę zacząc cwiczyc. Pozdrawiam
oli90
Poniedziałek | 25 Lip 11, 13:01
0    oceniono 2 razy
oli90
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Tylko boję się przytyć więc dieta i wysiłek fizyczny obowiązkowo :)
oli90
Poniedziałek | 25 Lip 11, 12:59
0    oceniono 2 razy
oli90
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Nie paliłem tydzień , teraz zapaliłem jednego by zrozumieć do końca że papierosy mi nic nie dają , wręcz zabierają .. koniec z tym
Puszek
Wtorek | 22 Mar 11, 10:17
+5    oceniono 5 razy
Puszek
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Nie palę cztery miesiące.Z początku przybywało mi trochę na wadze,ale szybko zareagowałam i zaczęłam kontrolować swoje posiłki.Dużo wody niegazowanej,zielona herbata,ćwiczenia i kilogramy spadają.Jem duzo owoców,piję soki.Nie obżeram się jak to miało miejsce zaraz po rzuceniu papierosów.Najważniejsze,że nie palę.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 18 Mar 11, 23:55
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!nie palę od czterech miesięcy przytyłem ok 23kg od poniedziałku sport i dieta bede zbijać swoje oponki ale warto było zaprzestać trzymam kciuki za wszystkich
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 17 Lut 11, 18:01
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Witajcie.Mam 36lat i całkiem niedawno "odkryłam"że palę od 20lat.Zawsze powtarzałam moim niepalącym znajomym że może kiedyś i ja dojrzeję do decyzji żeby rzucić.Tak,do każdej poważnej decyzji trzeba dojrzeć.Nie palę dopiero 10 dni ale nie jest to dla mnie czymś strasznym.To moja pierwsza próba,mam nadzieję że będzie skuteczna.A przytyć nie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 11 Lut 11, 12:26
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!...nie palę od 11.12.2010 ..rzuciłam bez problemu z książką Allana Carra...polecam...no może około 1 kg mi przybyło ale zamierzam być szczupłą niepalącą...kupiłam skakankę i po dwóch dniach -NIE MOGĘ CHODZIĆ...ale jak zakwasy znikną zaczynam skakać na poważnie pozdrawiam ...SZCZĘŚLIWA NIEPALĄCA...
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 10 Lut 11, 00:29
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Paliłem 25 lat 20-30 papierosów dziennie. Po kuracji z Tabexem nie palę 2 tygodnie.Sporo jem, przytyłem ok. 5 kg., lubię rower, więc jak się trochę ociepli to ruszam. Pozdrawiam
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 9 Lut 11, 15:44
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!NIE PALĘ od 02.01.2011 jest ciężko,czasami nawet bardzo ciężko ale dam rade...postanowiłam i tego będę się trzymać:) Waga poszła w górę o 3kg ale tym będę się martwić później:) zawsze można zrzucić zbędne kg:) pozdrawiam niepalących:)))
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 18 Mar 11, 23:58
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!oto właśnie chodzi pozdr.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 27 Sty 11, 12:58
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Dzisiaj mija 4 dzień kiedy nie palę...Mam 20 lat a palilam cale 5! to dopiero jest szczyt glupoty...zacząć palić w wieku 15 lat. Uwierzcie, że kilka dni a już czuję się lepiej. Postanowiłam rzucić bo z każdym dniem miałam większy kaszel i byłam przez to ciągle senna. Palenie w szkole na każdej przerwie mnie dobiło;/ czas najwyższy wygrać z...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 26 Sty 11, 14:24
-2    oceniono 6 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!zucilem i przytylem ale nie chcialem przytyc wiec pale znowu hahahahahahah
vector369
Poniedziałek | 17 Sty 11, 01:17
0    nie oceniono 0
vector369
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!witam palilem 24 lata srednio 20 -30 sztuk dziennie , Od 11-01-2011 nie pale , jest ciezko ale daje rade przybylo 3 kg
vector369
Poniedziałek | 17 Sty 11, 01:06
0    nie oceniono 0
vector369
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!palenie
Gość We-Dwoje.plgg
Środa | 5 Sty 11, 22:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.plgg
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!31.12.2010 o g. 24 rzuciłam palenie , po 30 latach... jak na razie czuję się świetnie i nie mam chęci aby zapalić to świństwo ;)
IzaS
Sobota | 25 Gru 10, 16:45
0    nie oceniono 0
IzaS
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc. Jestem studentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i piszę pracę magisterską na temat rzucania palenia. Jest to praca badawcza, w związku z czym poszukuję kilku osób , które pragną rzucić palenie i które byłyby chętne pomóc mi w realizacji badania. Zgłoszenie się do uczestnictwa...więcej »
Lula
Środa | 8 Gru 10, 22:26
+2    oceniono 2 razy
Lula
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Po prostu rzucając nie należy objadać się i tyle...kg przeciez nie przybędą od samego rzucania palenia.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 23 Lis 10, 22:04
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ja zuciłam i wraz z męzem nie palimy juz 2 tygonie nie podpalamy a motywacja byla taka ze nazsz 6 letni syn powiedzial ze smierdze papierosami i chce bym nie palila i zucilam tak poprostu ale sie boje ze przytyje !!
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 16 Wrz 10, 23:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Pale od 6lat. Jezeli rzuce mam nadzieje ze nabiore pare kilo?
Jak sie odzywiac przy tym aby przytyć?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 1 Lut 11, 19:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!jeżeli rzucisz,na pewno przytyjesz:) całe życie byłam szczupła(mając 30 lat ważyłam 45kg)wyglądałam jak koleżanka mojej 10letniej córki:))pochlaniałam tony jedzenia aby utyć choć kg,niestety nie pomagały nawet kilogramy słodyczy zjadane wieczorami...i tak przez 11 lat.nie przybył ani 1kg. od 4 tygodni nie palę...waga pokazuje 6kg więcej i to bez...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 14 Lip 10, 10:44
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!pale 1-5 papierosow dziennie jezeli zuce to tez przytyje?
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 24 Sty 11, 16:20
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!tak!! ja paliłam 3 dziennie i od początku roku nie pale 24 dni- 3,5 kg!!
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 31 Maj 10, 16:34
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Duzo areobiku i powinno byc dobrze:), naprawde wkoncu warto rzucic! Jak komus brak motywacji polecam test dla palacych: http://nalogow.com/test-nikotynowy/test-rzucenia-palenia
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 30 Maj 10, 16:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!;] ja też rzucic chce tylko po to żeby właśnie przytyć!
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 1 Maj 10, 09:57
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!w poniedzialek bedzie 2 tygodnie jak nie pale.rzucilismy razem z moim mezem:)zadnych plastrow nie uzywamy.troche bardziej jestesmy nerwowi,ale da sie wytrzymac.troche cwicze i jem duzo owocow i warzyw,wiec nic nie przytylam.mam wieksza ochote na ruch,tzn jakis tenis czy jazda na rowerze.mam nadzieje,ze wytrwam.zobaczymy.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 21 Kwi 10, 07:37
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Ja rzuciłam palenie po 16 latach nie palę 53 dni w ciągu pierwszych dwóch tygodni przytyłam 2 kg a póżniej je zgubiłam i jak narazie waga stoi w miejscu więc nie ma zle ( aha zaczełam biegać :)
Szczuplutki
Środa | 3 Mar 10, 19:06
-1    oceniono 1 raz
Szczuplutki
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Rzucilem palenie jedynie po to by przytyc !!! tak z 10-15 kg by sie przydalo.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 9 Lut 10, 17:23
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!co za bzdury moze tak i jesa ale nie jest to na pewno regula ja od czasu rzucenia palenia mam kolosalnie wysokie cisnienie nawet bylem ulekarza ten niesmialo sugerowal zeby moze choc zapaloic jednego dziennie ale ja powiedzialem nie i koniec ale to co tu pisza to bzdety reklamowe
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 21 Sty 10, 19:41
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ja juz tez niepale
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 13 Lis 09, 11:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Po 10 latach rzucilem palenie na 11m-cy, w tym czasie przytylem ok 20kg. Zaczalem palic ponownie, schudlem w ciagu 5m-cy 20kg. Dzis po raz kolejny przestaje palic, mam nadzieje ze nie przytyje az 20kg...mam 27lat i sporo ruchu.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 27 Sie 09, 15:01
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!hej!!niedługo minie dwa miesiące opdkąd niepalę ale zauważyłam też że oprócz przyrostu wagi strasznie puchne.Dodam ze paliłam 11 lat i do nalogu wrocic nie chce ale zalamuje sie tym, ze tyje i puchbne.
BLAGAM POMOŻCIE
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 19 Sie 09, 11:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ha ja zucialal i nie zaluje
pewnego dnia bedac w pracy wypalilma cala paczke papierosow 20 sztuk przez 8 godzin pracy i w drodze powrotnej do domu powiedzilam ze juz nie zapale ijuz nie zapalilam.....to musi kzaddemu przyjsc ja nawet tego nie planowalam - stalo sie
i jestem z tego bardzo szczesliwa
teraz uprawaim duzo sportu aby utrzymac...
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 17 Sie 09, 14:11
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ja już nie palę 3tyg, dzięki TABEXowi, 3tyg i +2kg :) narazie
aniaxxl
Piątek | 1 Sty 10, 20:53
0    nie oceniono 0
aniaxxl
Re: Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ja nie palę półtora miesiąca też dzieki tabex-owi i 4 kilo do przodu masakra
Jaco (R)
Środa | 5 Sie 09, 16:57
0    nie oceniono 0
Jaco (R)
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Rzucenie palenia? Nic prostszego! Sam rzucałem kilkanaście razy" :)
Mark Twain

Mam 24 lata, palę od 8 lat, srednio ok. paczki dziennie.
Dziś jest mój ostatni dzień palenia. Mój zestaw ratunkowy:
-gumy nicorette 4 mg
-praca
-motywacja (kobieta, ktorej nie chce zawieść)
-sport

Zwróciłeś uwagę że jeszcze nie rzuciłem i tylko...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 1 Cze 09, 11:38
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!A ja rzuciłem i mam was w duszy xDDD
zbawca
Wtorek | 21 Kwi 09, 17:21
0    nie oceniono 0
zbawca
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!POLECAM WSZYSTKIM ZUCAJĄCYM KSIĄŻKE EASYWAY NAPRAWDE DZIAŁA POWODZENIA WSZYSTKIM :P
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 11 Mar 09, 12:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!JA mam lat dwadzieścia i jestem w trakcie rzucania:) Idzie wybornie:) Trzymajcie kciuki. A czy boję się, że przytyję:)) NIE:P Pozdrawiam i życzę powodzenia sobie i Wam w walce z nałogiem)
wawa
Środa | 1 Lip 09, 09:33
0    nie oceniono 0
wawa
Re: Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Interesujący i godny polecenia artykuł. Czytałam jak rzucić palenie ostatnio też ciekawy artykuł na http://wokol-konsumentow.netbird.pl/a/14195,1 i muszę przyznać, że dowiedziałam się przy okazji wielu ciekawych rzeczy, które przyznam mnie zainteresowały. Może ktoś podrzuci mi jeszcze jakieś informacje.
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 7 Mar 09, 14:18
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!żal czytać tewywody 14-15-16latów, ale sama zaczęłam palić jak miałam 13lat :/
teraz mam 27 i nie pale od tygodnia:) cel mam szczytny: chcę zajśc niedługo w ciążę, a nie chce być taka matka, która chowa sie za przystankiem autobusowym z brzuchem wielkim jak arbuz żeby zapalić... :/
życzę powodzenia wszystkim rzucajacym:)
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 17 Lut 09, 07:13
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Ja rzucilam z dnia na dzien choc palilam juz paczke. Da sie. Trzeba miec silny charakter i byc upartym :D
Melon
Wtorek | 17 Lut 09, 20:35
0    nie oceniono 0
Melon
Re: Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Mam 16 lat a pale od 2 lat. Od poniedziałku miałem rzucic to g****.Dziennie paliłem ok 11-12 papierosów.Zawsze rano przed szkoą sięgałem po fajke,w poniedziałek rano jakos juz mnie nie ciągło lecz ok godziny 12 zapaliłęm 1 papierosa i tak do konca dnia wypaliłem 6 papierosów,trudno jest rzucic,ale mam motywacje poniewaz chce bardzo przytyc wiec...
pinia
Piątek | 15 Sty 10, 20:02
0    nie oceniono 0
pinia
Re: Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Co prawda to prawda trzeba być upartym i mieć silny carakter.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 27 Sty 09, 16:10
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Ja mam 15 lat i pale od 3 ! od dwoch dni mysle tylko o tym zeby rzucic .. i jakos mi to wychodzi ;) Wszystko zalezy od tego jak bardzo sie chce rzucic!! jeżeli ktoś naprawde sie uwezmie i postanowi to sobie to mu sie Uda ;)
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 22 Sty 09, 07:30
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!komentarze są śmieszne, mam 22 lata, palę od 9. żucić próbowałem 3 razy, za 4 się udało, a porady o nieprzytyciu są potrzebne, bo to jest jeden z głównych powodów dla których ludzie boją się rzucić
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 11 Sty 09, 22:49
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!pale około 2 lat... może i nie dużo ale mam tylko 16 lat. probowałam już wcześniej rzucić ale bez skutku. Od nowego roku idzie mi całkiem nieźle tylko boje sie że przytyje. Jestem już na diecie od dłuższego czasu i już wtedy miałam problem ze zrzuceniem kilogramów ale teraz jakby sie wszystko zatrzymało i nie chudne... juz sama nie wiem.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 14 Lis 08, 22:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!dzis drugi dzien - pozerama wszystko - siedze na okragło w kuchni - pomozcie , bo znow zaczna palic!!!!
Gosia
martino
Poniedziałek | 29 Gru 08, 22:56
0    nie oceniono 0
martino
Re: Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!zajmnij sie czyms innym jesli chce ci sie palic np.SEXEM . Pomaga!!!!
Rain
Wtorek | 11 Lis 08, 09:05
0    nie oceniono 0
Rain
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!To jest tylko i wyłącznie kwestia psychiki zeby zucic musisz sobie obrac jakis konkretny cel ja palilem 6 lat probowalem zucic setki razy ale nie udawalo mi sie Dlatego wkoncu powiedzialem Stanowcze nie napisalem 600 Razy na kartce Nie zapale Papierosa I tak mi to siadło na psychike ze zuciłem a jak mialem ochote zapalic popatrzalem na te...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 23 Paź 08, 16:40
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!nie pomyślałabym, że takiego spustoszenia w mózgu po tym nałogu można się spodziewać.
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 19 Paź 08, 20:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Zamiast opisać co zrobic zeby rzucic to piszecie dlaczego warto rzucic !! .....żal .... zabic to zamało !
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 19 Paź 08, 20:58
-3    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!walcie cie ! zamiast opisać co zrobic zeby rzucic to piszecie dlaczego warto rzucic !! .....żal .... zabic to zamało !
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 6 Paź 08, 14:04
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ja mam 18 a pale od 5 chcialbym rzucic ale wiem ze nie wyjdzie mi to bo i tak wruce do tego
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 23 Wrz 08, 22:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!kogo to obchodzi? Ja mam 49 i pale od 39 i nie raczej już nie rzucę.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 31 Lip 08, 16:11
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!ia iestem ola i pale papierosy i ma 14 lat
dr.Pecik
Sobota | 8 Maj 10, 01:40
0    nie oceniono 0
dr.Pecik
Re: Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Nie pale juz 2godz i umieram! Wszystkim ktorzy rzucili powiem LUDZIE WRACAJCIE DO NALOGU!!!
Puszek
Sobota | 26 Mar 11, 19:20
0    nie oceniono 0
Puszek
Re: Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!Szkoda,że nie dajesz rady z nałogiem.Troche silnej woli i wytrwasz.Powiedz co Ci daje palenie? Czy czujesz się lepiej? -Wątpie, w każdym razie mnie nie namówisz do palenia.Zbyt wiele przeszłam.Nie pale ponad 4 miesiące.Powoli wszystko wraca do normy i waga stoi w miejscu; nie tyję,
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Jak rzucić palenie i nie przytyć ?!

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl