Higiena jamy ustnej po wybielaniu zębów

Sprawdź jak dbać o zęby, by na dłużej zachować efekt wybielania!
/ 03.04.2015 08:00

Zabieg wybielania zębów wiąże się z kilkoma zasadami. Pierwszą z nich jest oczyszczenie zębów z kamienia bezpośrednio przed zabiegiem. Drugą – przestrzeganie białej diety po wybielaniu. Trzecia ważna sprawa dotyczy higieny jamy ustnej.

Higiena jamy ustnej po wybielaniu zębów

fot. Fotolia

Przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej po wybielaniu zębów pomaga na dłużej utrzymać efekt śnieżnobiałego uśmiechu. Pozwala również na bardziej kompleksową ochronę zębów przed powstawaniem kamienia czy próchnicy.

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

1. Nowa szczoteczka

Aby dłużej cieszyć się efektem białych zębów, tuż po zabiegu warto w pierwszej kolejności zmienić ręczną szczoteczkę do mycia na elektryczną. Najlepiej, jeśli uda nam się zakupić jedną ze szczoteczek sonicznych, gdyż - efektywniej niż szczoteczki obrotowe – oczyszczają zęby.

2. Nitkowanie zębów

Nitkujemy zęby po każdym szczotkowaniu i- jeśli jest taka potrzeba – w ciągu dnia. Top bardzo ważne, ponieważ zalegające między szczelinami zębów resztki pokarmu mogą przyczynić się do powstania przebarwień, próchnicy czy nieświeżego zapachu z ust.

3. Pasta wybielająca

Warto zainwestować w pastę wybielającą. Po wybielaniu zębów należy zrezygnować z past ścierających czy złożonych z kolorowych pasków. Najlepiej stosować białą pastę wybielającą.

4. Płyn do płukania jamy ustnej

Przez pierwsze dwa dni po wybielaniu zębów najlepiej zrezygnować z płukania jamy ustnej płynem. Później najlepiej stosować płyn w kolorze niebieskim, ponieważ tylko ten odcień nie zabarwi zębów i nie zniszczy efektów wybielania.

5. Biała dieta

Biała dieta to bardzo ważny element zasad, jakich należy przestrzegać po wybielaniu zębów. Bezpośrednio przez dwa dni po wybielaniu warto wstrzymać się od spożywania kolorowych produktów, ponieważ możemy niechcący zabarwić zęby np. na czerwono, wypijając jedynie łyk czerwonego wina.

6. Wymiana plomb

Wiele osób zastanawia się, czy wymieniać plomby przed czy po zabiegu wybielania zębów. Według dentystów lepiej to zrobić po wybielaniu. Z jednego prostego powodu: wówczas kolor plomby będzie dobrany do naszego nowego, śnieżnobiałego uśmiechu!

7. Oczyszczanie nakładek wybielających na dzień lub na noc

Jeśli po zabiegu wybielania zębów stosujesz dodatkowo nakładki wybielające na dzień lub na noc, pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu ich bezpośrednio po wyjęciu z jamy ustnej. Płyn, który aplikujesz na nakładki, trzymaj w lodówce. Unikniesz dzięki temu zaschnięcia.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA