Polki.pl
kom. (4)

Gorączka w ciąży

Gorączka w ciąży

Jestem w 6 tygodniu ciąży i mam gorączkę 37-37.5 stopni, która utrzymuje się od 2 dni. Nie mam żadnych objawów grypy. Co mogłoby mi pomóc na obniżenie jej? Byłam u lekarza tu w UK ale przepisał mi antybiotyki, których nie powinno się brać w ciąży jak wynika z ulotki. Czy mogłabym wziąć polopirynę s albo paracetamol?
Vola

Prawidłowa temperatura ciała to 36,6 stopni Celsjusza. O gorączce mówimy gdy temperatura ciała wzrośnie od 37,6 i więcej. Jest to wtedy mechanizm obronny organizmu. W pierwszych tygodniach ciąży zazwyczaj temperatura ciała wzrasta o 0.5 stopnia. Utrzymująca się od momentu jajeczkowania temperatura ciała około 37 stopni Celsjusza jest jednym z objawów wczesnej ciąży, podwyższona temperatura od 37-37.5 jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie wywołanych ciążą.

Jeśli pani lekarz nie określił, z jakiego powodu występuje taka temperatura u pani (mam na myśli np. zakażenie dróg moczowych - nieprawidłowe wyniki moczu, objawy przeziębienia itd.) proszę raczej zastosować domowe sposoby:
  • pić dużo płynów - soków
  • zimne okłady
  • lekko się ubierać (w sensie nie przegrzewać)
  • chłodna kąpiel
U pani to stan podgorączkowy, który w ciąży (jeśli nie stwierdza się jakichś schorzeń) jest normalny. Absolutnie proszę nie zażywać żadnej polopiryny s i paracetamolu też unikać we wczesnej ciąży.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń3.29 / 7
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Gorączka w ciąży

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 27 Mar 15, 20:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Gorączka w ciążyHej mam lat 18 nie dawno współżyłam z chłopakiem i był to dzień 22 marzec kiedy są to dni płodne nie zabezpieczaliśmy się czy mogłam zajść w ciąże bo od 25 czuję się dziwnie bolą mnie nogi , jestem senna bardzo , bóle pleców , powiększone piersi , nie mam ochoty na nic , dużo śliny w buzi , gorączka 37.5 , i ciągle jestem głodna . Co mi dolega ?
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 15 Sie 10, 18:04
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Gorączka w ciążyJestem w 32tyg ciąży od dwoch dni mam wysoka temperature w sumie to 39stopni.Co jest tego przyczyną?
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 9 Sty 09, 13:43
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Gorączka w ciążyjestem w 10 tygodniu ciaży mam zapalenie gardła choruje tydzien gorączka 37 byłam u lekarza i zapisał mi antybiotyk tylko że boje się go brać.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 30 Gru 08, 11:08
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Gorączka w ciążyjestrem w 22 tyg ciazy...od wczorajszego wieczora goraczkuje mam 39 stopni...po wzieciu paracetamolu goraczka spada do 38, chlodniejszxe oklady nieobnizaja goraczki. pije cherbatke z lipy z miodem, lekarza niestety mam dopiero jutro. Domownicy kaza mi lezec w lozku i porzadnie sie wygrzac, a ja czytalam ze niepowinno sie przegrzewac. co powinnam...

Podobne do Gorączka w ciąży

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl