Polki.pl
kom. (6)

Fenoterol na skurcze

Fenoterol na skurcze

Jestem w 26. tygodniu ciąży, od 19. tygodnia mam skurcze, cały czas biorę no-spę 3x dziennie, mam już za sobą pobyt w szpitalu z tegoż powodu - pani doktor przepisała mi fenoterol. Nie wiem, co robić, czy przejść na fenoterol, czy zostać przy no-spie. Moje skurcze pojawiają się 5-6 dziennie, czy te tabletki nie szkodzą dziecku? Proszę o odpowiedź.


ewa
Myślę, że pani doktor jest mądrzejsza ode mnie, dlatego proszę jej zaufać i przyjmować zalecony fenoterol. Pani zagraża poród przedwczesny - stąd też podawanie fenoterolu - tokolityku (lek, który hamuje czynność skurczową macicy). Nie jest to taka błaha sprawa, skoro już zaliczyła pani pobyt w szpitalu z tego powodu. Fenoterol to lek powszechnie stosowany w ciąży (jeśli występują skurcze i grozi to porodem przedwczesnym). Nie stwierdzono szkodliwego wpływu fenoterolu na płód. Daje on pewne skutki uboczne dla matki (np. drżenie rąk, kołatanie serca), jednak myślę, że te jest pani w stanie przetrwać dla dobra swojego maluszka (żeby obejrzał świat, gdy już będzie na to w pełni gotowy a nie wcześniej).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń5.00 / 2
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Fenoterol na skurcze

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 25 Cze 15, 17:09
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Fenoterol na skurczeja brałam fenoterol i mogę śmiało stwierdzić ze ten lek uratował mi ciąze !!!!!!!! przy drugiej ciaży sama upomniałam się o fenoterol i dzięki bogu donosiłam i wszytsko sie dobrze skończyło polecam każdemu bez dwóch zdań
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 18 Lis 10, 10:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Fenoterol na skurczeNie zgodzę się, iż lek nie wpływa na płód. Bardzo często dzieci mają alergie po fenoterolu i niestety jest z tym wiele kłopotów.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 28 Paź 10, 12:32
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Fenoterol na skurczeFenoterol czy No-spa? Jedno i drugie :). Jestem po 5 długich pobytach w szpitalu z powowdu zagrożenia poronieniem/porodem przedwczesnym. Od samego początku ciąży biorę No-spę 3x1, a od 18 tygodnia Fenoterol (teraz max dawka: 8x1). Dodatkowo MagneB6. Lekarka wyjaśniła mi, że te leki działają w nieco inny sposób na rozkurczanie mięśni gładkich....więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 28 Lip 09, 16:11
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Fenoterol na skurczeWitajcie jestem obecnie w 32mc i biore fenoterol z powodu twardnienia częstego brzucha,chodz brzuch zaczol mi twardniec juz od 18tc i nie brałam niczego na to obecnie biore i dalej jest tak samo jak było wczesniej dalej twardnieje a leki nie pomagaja podkreslam ze od 18tc tak mialam w 22tc wyladowałam w szpitalu na 4 dni i przepisano mi włąsnie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 24 Lip 09, 16:30
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Fenoterol na skurczeWitam. Jestem w 23 t.c. i mam podobny problem. Byłam u lekarza, zapisał mi Fenoterol i jest nieco lepiej, brzuszek mięknie, ale mam ważniejsze pytanie. Czy normalne przy tych skurczach są bóle narządów rozrodczych? Czy tak właśnie, oprócz twardniejącego brzucha, objawiają się skurcze? Trudno mi opisać te bóle... To jest tak jakbym za dzień lub...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 30 Mar 13, 20:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Fenoterol na skurczeMam skurcze brzucha i narządów rozdodczych , nospa nie pomaga ! leżenie w lóżku ró wnież ! nie wiem co robic :( a lekarz twierdzi ze wszystko ok .
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Fenoterol na skurcze

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl