Polki.pl
kom. (3)

Dwie macice i dwoje dzieci

W medycynie zdarzają się czasem różne anomalia, jednak fenomen jakim jest ciąża bliźniacza w dwóch macicach jednocześnie zdarza się naprawdę rzadko. Angie Cromar ma dwie macice, a w każdej po jednym dziecku!

Poczęcie bliźniaków to dość częste zjawisko w dziedzinie położnictwa, nie często natomiast dochodzi do niego w różnym czasie. Jak to możliwe, że jedno dziecko urodzi się wcześniej a drugie później i obydwa przyjdą na świat zdrowe?

Kobieta u której doszło do zapłodnienia w dwóch macicach wiedziała o swojej przypadłości. Dotychczas urodziła już troję dzieci, dlatego nie kryła zaskoczenia kiedy dowiedziała się o ciąży mnogiej.

Przypadłość, którą posiada 34-letnia kobieta jest prawdziwą rzadkością. Zdaniem specjalistów
tylko jedna na pięć milionów kobiet posiada taką zdolność.  W ciąże poczęte w różnych dniach zaszło na świecie blisko 100 kobiet.

Podczas pierwszego badania przyszli rodzice dowiedzieli się, że jedno z dzieci będzie starsze do drugiego o tydzień. Prawdopodobnie chłopiec i dziewczynka przyjdą na świat w tygodniowym odstępie czasowym jesienią.

Kobieta z zawodu jest pielęgniarką, wie więc jakie zagrożenia wiążą się ze skomplikowaną ciążą. Lekarze również tłumaczą, że dzieci w tak ułożonych zapłodnień mogą przyjść na świat przed planowanym terminem i mieć niedowagę typową dla wcześniaków. Rozwiązanie planowane jest za pomocą cesarskiego cięcia. 

Wspomniany przypadek nie jest jednak najciekawszą historią w dziedzinie położnictwa. W podobny sposób w 1981 roku urodziły się trojaczki. Bliźnięta z jednej macicy przyszły na świat tego samego dnia, a trzecie po ponad 2 miesiącach.

Oceń5.00 / 4
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża i poród

Skomentuj Dwie macice i dwoje dzieci

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 31 Mar 11, 08:51
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Dwie macice i dwoje dzieciWitam :) Ja tez mam podwójna macicę, pierwsza ciążę lekarze orzekli że płód obumerły w 20 tygodniu, niestety od początku było cos nie tak, plamienia, przyjmowałam leki na podtrzymanie ciązy niestety widocznie tak sie musiało stać. Po czterech latach zaszłam ponownie w ciazy, tu wszystko od początku było w porządku, niestety na przełomie...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 25 Sty 11, 15:00
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Dwie macice i dwoje dzieciwitaj nie jesteś sama. mam tez taką wadę. dowiedział się przy cieciu cesarskim w 28 tyg ciazy. niestety moja dzidzia przeżyła tylko jeden dzień:( dodam że pierwsza ciaże poroniłam w 12 tyg:( mam nadzieję że nadejdą te lepsze dni....
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 20 Sty 11, 11:03
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Dwie macice i dwoje dzieciWitam :) niestety i ja mam taką przypadłośc.. I niestety pierwsze dziecko poroniłam 2 miesiące temu :( Okazało sie ze ciaża obumarła. Boje sie że nigdy nie donosze ciąży... A o tej wadzie dowiedziałam sie przy zabiegu bo wczesniej nikt nie odkrył tego.. ehhh

Podobne do Dwie macice i dwoje dzieci

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl