Polki.pl
kom. (1)

Czas działania tabletek antykoncepcyjnych

Czas działania tabletek antykoncepcyjnych

Brałam tabletki antykoncepcyjne (cilest) przez pół roku, teraz jestem chyba w ciąży. Ile czasu po zakończeniu stosowania tabletek one jeszcze działają????


Sara
Warunkiem działania tabletek w czasie przerwy pomiędzy opakowaniami jest rozpoczęcie kolejnego opakowania nie później niż 8 dnia po zakończeniu poprzedniego. Wynika z tego, że jeśli zakończyła pani jedno opakowanie tabletek i w ciągu ośmiu dni już nie zaczęła następnego to skończyło się działanie tabletek. Wówczas nie chcąc zajść w ciążę należało zastosować inne zabezpieczenia. Nie jest tak, że po odstawieniu tabletek jeszcze pół miesiąca czy miesiąc one działają!!! Absolutnie nie!! Być może podejrzenie ciąży wynika z braku miesiączki, który może być spowodowany rozregulowanym cyklem  miesiączkowym z powodu zakończenia stosowania antykoncepcji hormonalnej. Czasami zdarza się, że cykle są nieregularne po zakończeniu przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń5.00 / 2
Redakcja poleca

Podobne w temacie Pozostałe

Skomentuj Czas działania tabletek antykoncepcyjnych

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 30 Sty 11, 20:18
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Czas działania tabletek antykoncepcyjnychwitam.biorę tabletki anty od 1,5 roku, w tym miesiącu zdarzyło mi się wziąść tabletke 12h po czasie, do tego spóxnia mi się krwawienie(zawsze było idelnie w wyznaczonym dniu) powinnam się martwić?proszę o odpowiedź

Podobne do Czas działania tabletek antykoncepcyjnych

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl