Polki.pl
kom. (14)

Co mężczyźni myślą o kobietach?

W związkach mężczyzn z kobietami, stereotypy wskazują na to, że płeć piękna jest tą delikatną, bardziej uczuciową i emocjonalną. Mężczyźni natomiast są tymi złymi, brutalnymi, nie potrafiącymi okazywać uczuć. Tymczasem fakty wskazują na coś zupełnie innego. Współcześnie mężczyźni cierpią przez kobiety równie często, co one przez nich! Powstaje coraz więcej utworów o niespełnionej miłości, brutalnym zachowaniu pań i gnębieniu emocjonalnym panów. Czy jest to współczesny fenomen, który jest efektem ubocznym emancypacji kobiet? A może mężczyźni od zawsze byli tak wrażliwi, tylko z racji pełnionych przez nich ról społecznych, nie mogli mówić o tym głośno?!

Co mężczyźni myślą o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej!

"Baby, ach! te baby, czym by bez nich był ten świat...
  Co tu grać, co tu kryć, spróbuj bez baby żyć,
  gdy ci uda się taka sztuka, toś jest chwat. "

Słowa piosenki R. Rynkowskiego i A. Zaucha wskazują jasno - kobiety są mężczyznom po prostu niezbędne do szczęścia i życia. Łączymy się w pary tworząc doskonałą, harmonijną całość. Mężczyzna i kobieta są jak dwie połówki jabłka, doskonale się dopełniające. Rzeczywistość jednak jest zgoła inna. Związki, które tworzymy, często powodują frustracje. Oczekiwania względem partnerów przekraczają ich możliwości. Powiedzenie, "z kobietami jest źle, ale bez nich jeszcze gorzej", coraz częściej nabiera autentycznego znaczenia. Dylemat przypomina błędne koło, w którym bez względu na to, co zostanie postanowione, z góry będzie skazane na porażkę i cierpienie mężczyzn w związku z kobietami. Takie podejście może zakrawać na zbyt płytkie, bądź zbyt idealistyczne w rozumieniu miłości.

Co mężczyźni myślą o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej!

W oczekiwaniu na prawdziwą miłość panowie coraz częściej orientują się jak zimne potrafią być kobiety, które często traktują partnera jak maszynkę do zarabiania pieniędzy. Kobieta jest jak samochód, o który się dba, ładuje się w niego kupę kasy, mimo, że ona nigdy się nie zwróci. Takie opinie można często usłyszeć, z tą różnicą, że samochód nigdy nie zrani, nie skrzywdzi, zawsze jest kiedy się go potrzebuje i nigdy nie wymieni swojego właściciela na lepszy model. Kobiety są w oczach mężczyzn materialistkami, które potrafią tylko oczekiwać, a niewiele z siebie dawać. Jest to coraz częściej krytykowana postawa płci pięknej, jednak wciąż możliwa do wytłumaczenia. Nawet współcześnie kobiety z małym dzieckiem, a tym bardziej noworodkiem, nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do życia. Potrzebują kogoś, kto zadba o zdobycie pożywienia, odpowiednie warunki lokalowe itp. Kiedyś łączyło się to z pragnieniem silnego brutala, który potrafił zapolować i obronić swoją rodzinę przed innymi samcami, a współcześnie przetrwanie zapewniają zaradność, dobra praca i oczywiście pieniądze. Te cechy są dla kobiet bardzo istotne, lecz nie zawsze najważniejsze, podczas poszukiwania przez nich partnerów.

Co mężczyźni myślą o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej!

Seksualność kobiet jest dla mężczyzn zagadką nie do rozwiązania. Kuszą, nęcą, zwodzą, przewracają mężczyznom w głowach, a później płaczą, że facetom chodzi tylko o seks. Po prostu koszmar! Ciągłe gierki, starania, a tu nic! Brak reakcji kobiet, wymawianie się zmęczeniem! Czy nie tak kończy się zawarcie małżeństwa lub wspólne zamieszkanie? Czy to po to Kościół prosi o wstrzemięźliwość przed ślubem? Żebyśmy się nie wypalili seksualnie, kiedy dojdzie do zawarcia związku małżeńskiego? Początki znajomości są niezwykle burzliwe! Namiętność i ciekawość wpływa na ekscytację drugą osobą. Kobiety w stanie fascynacji mężczyzną są mocno rozbudzone seksualnie, a mężczyzna ma nadzieję, że tak już będzie do końca świata i jeszcze dłużej, a tu psikus. Najlepiej opisuje tę sytuację Z. Zamachowski w swojej jakże życiowej i wbrew pozorom bardzo mądrej piosence -
- "Kobiety jak te kwiaty":

Kobiety jak te kwiaty

Kobiety jak te kwiaty

Sobota rano, spać nie możesz,
Wstaniesz, kapcie włożysz,
Potem się golisz tylko dla niej
I do łóżka śniadanie
Przynosisz jej z porannym słonkiem
Po to, by małżonkę
Namówić na co nieco małe -
"No chyba zwariowałeś!"

Ref: Kobiety jak te kwiaty, kto żonaty, ten wie:
Powąchać tak, dotykać nie,
Minęła pora godowa,
Teraz tylko boli głowa.

Kobiety jak te kwiaty, nie podniecaj się!
Powąchać tak, dotykać nie.
Gdy przyjdzie wiosna,
Przyjmij ten cios na klatę.

 

Czy takie zachowanie kobiet można z czymś powiązać? Jak wytłumaczyć taki cios zadany mężczyźnie? Któraś z kobiet może pomyśleć: jaki to cios, po prostu życie, facet musi się z tym pogodzić, nie jesteśmy przecież maszynkami od zaspokajania ich zwierzęcych żądzy! Nic bardziej mylnego. Seks dla mężczyzny to nie tylko paranoja i sposób na rozładowanie emocji. Współżycie z partnerką jest im niezbędne do zbudowania autentycznej, emocjonalnej bliskości. To jest tak, jakby pozbawić człowieka wody, w końcu zacznie szukać innego źródełka; albo tak, jakby ograniczyć mu dostęp do życiodajnego płynu. Jeden się przyzwyczai do małej ilości, ale będzie pomalutku usychał i nie da z siebie wszystkiego, inny zacznie się rozglądać za lepszym dostępem do wody!

 

Aseksualność kobiet można wytłumaczyć właściwie tylko w jednym przypadku. Jak wiadomo nasza natura jest prosta i mało romantyczna. Łączymy się w pary dla przetrwania gatunku. Jest to związane bezpośrednio ze współżyciem, bez którego do zapłodnienia dojść nie może. W czym więc problem? Różnią nas dążenia. Otóż mężczyźni mają misję zapłodnienia jak największej ilości kobiet, stąd ich niespożyte siły w tym względzie, a kobiety dążą do zajścia w ciążę. Jeżeli już to osiągną to poświęcają się w 100% dziecku, a ich libido spada nawet do 0. Jest wiele przypadków, które temu zaprzeczają, ale są to tylko wyjątki potwierdzające regułę. Jak więc uszczęśliwić partnera? Pozwolić mu wyruszyć w tango i rozsiewać swoje nasionka dalej? Chyba nie, bo jeszcze zakocha się w innej. Dla mężczyzn seks powiązany jest głęboko z miłością. Dać mu usychać i wzmagać jego frustrację? Czy związek musi być skazany na porażkę?

 

Baros - Miłosny zawód

Baros - Miłosny zawód

"Niech ktoś mi odpowie
na to jedno pytanie
czemu nas mężczyzn
muszą zawsze ranić panie
czemu one nie wiedzą
co my wtedy czujemy
odechciewa się żyć
i to mówię bez ściemy
kiedy Ty się starasz
ona Cię olewa (...)"

"(...) Boże daj mi siłę
żeby kobietę zrozumieć
żeby naprawdę dobrze
postępować z nimi umieć (...)"

"(...) Przecież nie chciał tego nikt
no może oprócz niej,
bo sama się prosiła
gdybyś tego nie skończył
swym uczuciem by zabiła (...)"

 

Co mężczyźni myślą o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej!

 

Powyższe słowa to tekst piosenki napisanej przez 17-nastolatka. "Miłosny zawód" to tytuł utworu. Już w takim wieku chłopcy przekonują się jak okrutne i wyrachowane mogą być dziewczyny. Z jednej strony pragną kulturalnego, miłego, szarmanckiego chłopaka, a z drugiej jak już takiego znajdą depczą po nim nie zostawiając nieuszkodzonego fragmentu zarówno ciała jak i ducha. Następnie, znudzone zabawą z "drugą połową", porzucają ją uważając, że była niemęska...

Co mężczyźni myślą o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej!

 

W książce psychiatry Josepha Dunn'a "Jak sobie radzić z uciążliwymi ludźmi" autor opowiada o parach porównując je do francuskiego klucza. Każdy z nich ma dwa zakończenia różnych rozmiarów. Zazwyczaj jedna główka jest duża, a druga mała. Duża główka jest tą silną, dominującą, która próbuje rządzić i narzucić swoje racje tej małej. Tak zazwyczaj wygląda dobieranie się w pary. Silne osobowości poszukują tych słabszych. W czasach kiedy mężczyzna górował nad kobietą w każdym względzie, było nieco łatwiej. On ją zdobywał, a ona się podporządkowała. Role były rozdzielone zanim owe osoby się spotkały. Współcześnie kiedy mężczyzna wciąż ma być tym silnym pewnym siebie zdobywcą, a jednocześnie ma być romantycznym i szanującym kobiety partnerem dochodzi do jakiegoś pomieszania z poplątaniem. Kobiety próbują zdobyć władzę nad mężczyzną, a kiedy im się to uda czują się zagubione i nie wiedzą, co z nią zrobić. Wychodzi wówczas niezdecydowana natura kobiet, która niestety często uderza prosto w serca zakochanych panów, którzy dla swoich kobiet z miłości zrobiliby wszystko. Niestety panie często to niszczą, zwłaszcza te młode i po cichu, za plecami zakochanych mężczyzn, mówią takie słowo: FRAJER.

Na koniec chciałam przywołać słowa znanego utworu "Ale zanim pójdę" zespołu Happysad.

"Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty.
To też nie diabeł rogaty.
Ani miłość kiedy jedno płacze
a drugie po nim skacze.
Miłość to żaden film w żadnym kinie
ani róże ani całusy małe, duże.
Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze..."

 

Ale zanim pójdę

Ale zanim pójdę
Oceń4.50 / 8
Redakcja poleca

Podobne w temacie Psychologia społeczna

Skomentuj Co mężczyźni myślą o kobietach?

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 20 Cze 14, 23:37
-1    oceniono 5 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Kobiety w związakch uciekają od seksu bo faceci nie potrafią sie zabrać do spraw jak trzeba - dla kobiety seks i stosunek płciowy to dwie różne rzeczy, a jej najbardziej erogenną strefą jest mózg - umysł - pobudź jej wyobraźnie, a będzie twoja zawsze i wszędzie. Poza tym młodzi faceci często fascynują się ślicznymi laskami bez mózgu, a potem...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 30 Wrz 15, 13:54
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Ten artkuł to kolejne te same bzdury. Nic nowego. Powtórka. Gdyby seks dla ludzi był na entym miejscu nie byłoby takiego wielkiego problemu. I dodam odnośnie powyższej wypowiedzi że też jestem ponoć śliczna w dodatku blondynka i wolna - bo każdy jeden którego spotkałam nie chciał być z dziewczyną wierzącą. Moim zdaniem faceci idą tylko na...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 28 Sie 13, 14:41
-4    oceniono 4 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Faceci są płytcy i myślą stereotypowo .Oceniają kobiety po kolorze wlosow.
beautiful_monster
Wtorek | 12 Cze 12, 15:16
0    oceniono 4 razy
beautiful_monster
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Jakby tak każda kobieta miała się przejmować facetami, to na Ziemi pozostałaby tylko płeć brzydka ;p I odwrotnie również >:D Lepiej trochę wyluzować ;)
ja
Wtorek | 20 Mar 12, 15:32
0    nie oceniono 0
ja
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?hahaha :D Baros
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 6 Mar 12, 08:57
+4    oceniono 8 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Ale to chyba chodzi o to żeby jakos te kobiety zrozumieć! No sama nie wiem do końca, ale może gdybyśmy się wzajemnie próbowali rozumieć, to wszystko było by git, ogólnie ja wcale nie uważam, że kobiety są aż tak okrutne, a facet jest w tym bez winy...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 6 Mar 12, 14:34
-2    oceniono 12 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Jasne Wy nigdy nie widzicie swojej winy, bo to mężczyzna jest zawsze winny, a jak nie daj boże zostanie sponiewierany przez kobiete, to nawet nie wypada pójść tego gdzieś zgłosić, bo oskubią go z ostatków męskości.
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 5 Mar 12, 22:52
0    oceniono 8 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Artykuł w stu procentach prawdziwy. Przerabiałem to niestety, więc potwierdzam - wszystko się zgadza. Nie warto się o babę zabijać, wypruwać żyły, nadskakiwać jak pomylony, bo wtedy taka jędza widzi jak się konkurent owinął wokół jej palca i może robić z nim co chce... nie wyłączając słownego znieważania. Mnie też nazwała frajerem, a teraz ja...
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 8 Lut 14, 01:05
-2    oceniono 6 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Nieładnie...po prostu nie trafiłeś na odpowiednią ale nigdy nie nazywaj tak kobiet.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 20 Cze 14, 23:40
+4    oceniono 6 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?to czemu uganiałeś się za kimś takim? z człowieka dość wcześnie wychodzi jaki jest naprawdę - pewnie widzaiłeś w niej ładne nogi i buzię i zapomniałeś przyjżeć sie charakterowi ... wybacz, że oceniam, ale dużo się nasłuchałam takich historii..
Gość We-Dwoje.pl edycia
Poniedziałek | 5 Mar 12, 21:46
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl edycia
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?...co do treści merytorycznych: bardzo ciekawe
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 5 Mar 12, 11:48
+3    oceniono 7 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Niestety prawda, przykro mi to stwierdzić jako przedstawicielce płci pięknej. Często czuje w sobie ten chłód opisany wyżej (z wyjątkiem seksu), stałam się wyrachowaną, pewną siebie a zarazem zamknięta w sobie osobą i nie jest mi z tym dobrze. Ale pytanie - skąd się to wzięło? W moim przypadku to ja się przejechałam na Panach, byłam tą miłą,...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 5 Mar 12, 11:19
+2    oceniono 6 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Mi się zdarzyło, że kobieta nazwała mnie Frajerem!!! Porażka, za to, że byłem dla niej dobry usłyszałem, że na dyskotece z koleżankami określają mnie mianem ten FRAJER... Strasznie to przecierpialem i nie potrafie byc juz taki dobry dla kobiet. Nie umiem zbudowac zaufania... Kobiety same kreca bicz na siebie...
SyLa30
Poniedziałek | 5 Mar 12, 09:17
+1    oceniono 3 razy
SyLa30
Re: Co mężczyźni myślą o kobietach?Mocne te myśli mężczyzn :(
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Co mężczyźni myślą o kobietach?

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl