Polki.pl
kom. (2)

Brak snu u noworodka

Brak snu u noworodka

Mam malutkie dziecko, ma 10 dni, w nocy śpi ładnie ale za to w dzień nie może spać. Czy to jest wina tego, że się nie najada? Mam bardzo dużo pokarmu. A może to jest wina pękniętego obojczyka?

Ewa
Myślę, że problemem maluszka nie jest głód – jeśli ma pani prawidłową technikę karmienia, w pani piersiach jest pokarm i dodatkowo karmi pani maluszka na żądanie, to nie ma możliwości aby dziecko było głodne. Jednak 10-dniowe dziecko należy karmić w nocy kilka razy (nie powinno przesypiać całej nocy bez karmienia). Jeśli tak jest, proszę karmić maluszka w nocy. Proszę tak trzymać maluszka do karmienia aby własnym ciałem nie uciskać złamanego obojczyka. Złamany obojczyk raczej szybko się zrasta. Proszę ocenić czy dziecko w ciągu dnia nie jest zbyt ciepło ubrane, czy w pokoju jest odpowiednia temperatura (lato upał – przewietrzony pokój), czy nie ma trudności w oddawaniu stolca – mogą to być przyczyny utrudniające dziecku sen. Niektóre dzieci chętnie zasypiają na leżaczku – kołysce.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń0.00 / 0
Redakcja poleca

Podobne w temacie Noworodek

Skomentuj Brak snu u noworodka

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 31 Gru 09, 05:35
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Brak snu u noworodkaWitam. Mam podobny problem. Córeczka ma 8 dni i nie chce spać w nocy, towarzyszy temu płacz. Karmiona jest naturalnie, karmie ją też na żądanie.Co moge zrobic by nie płakała?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 8 Mar 11, 12:49
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Brak snu u noworodkawitam. mam Córeczkę która ma 3 tygodnie je cztery razy dziennie i w nocy około dwóch razy nie kiedy przesypia całą noc ale za to w dzień wcale nie śpi. co powinnam zrobić pomóżcie mi

Podobne do Brak snu u noworodka

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl