Polki.pl
kom. (5)

Brak pokarmu

Brak pokarmu

Witam panią. Od urodzenia mojego synka mam same problemy z karmieniem piersią. Przez całą ciążę byłam nastawiona na naturalne karmienie, niestety okazało się, że mam problemy i to nie takie wynikające z braku chęci czy cierpliwości. Po prostu nie mam pokarmu. Był u mnie międzynarodowy doradca laktacyjny z tytułem dr., trzymałam synka 26 godzin przy piersi i wyczułam z jego ust kwas, okazało się, że jest to z głodu, niewiele brakowało, a byśmy wylądowali w szpitalu. Posłuchałam mojej położnej (dodam - z doświadczeniem 20-letnim) i dostawiałam syna pół godziny przed każdym karmieniem butelką do piersi. Teraz syn skończył 2 miesiące i nie chce już ssać, co ja mam zrobić? Muszę dodać, że przez cały czas z moimi piersiami nie ma żadnej poprawy, ja nie miałam nawału, nie czuję ani nie czułam mrowienia, o którym piszą kobiety. Proszę o pomoc.

Anna
Przede wszystkim na pocieszenie - z pani piersiami jest wszystko w porządku i nie potrzeba w nich poprawy. Nie u każdej kobiety występuje nawał pokarmu i jeśli go nie ma, nie oznacza to, że coś jest nie tak. Nie wszystkie też kobiety odczuwają mrowienie - ma to związek z tym, że karmienie piersią sprzyja inwolucji macicy, tzn. zwijaniu się jej. Cieszę się, że pani nastawienie do karmienia jest dobre - tzn. cierpliwość i chęć karmienia. A co poradził ten doradca laktacyjny? Niestety czasami istnieje potrzeba dokarmiania dziecka, gdy słabo przybiera na wadze, tylko gdy dziecko ssie smoczek, nie chce ssać piersi - ponieważ ssąc smoczek, mleczko szybciej płynie do buźki niż przy ssaniu piersi (tu trzeba więcej pracy malucha). Dlatego ważne jest, jeśli mama już dokarmia maluszka butelkę, by podawać po przystawieniu do piersi (tak też jak radziła pani położna). Synek się troszkę rozleniwił, bo woli smoczusia, bo jest łatwiej. Proszę odciągnąć troszkę pokarmu przed przystawieniem synka do piersi - to spowoduje wypływ mleka i może zachęci malucha do ssania. Proszę jak najczęściej przystawiać go do piersi (zanim da wyraźny znak, że jest głodny). Tylko przystawianie do piersi i przetrwanie (tego, że nie chce ssać) spowoduje wytwarzanie się mleka. Proszę pić herbatkę z anyżku lub melisy - mają działanie mlekopędne. Podobnie jak sok z marchwi (świeżej marchwi). Mała ilość pokarmu najczęściej spowodowana jest tym, że nieprawidłowa jest technika karmienia - dziecko chwyta tylko brodawkę lub słabo ssie i wtedy nie ma bodźca do przysadki, że należy wytwarzać pokarm. Im częściej przystawia się malucha do piersi, tym tego pokarmu jest więcej. Ostateczność dla pani to odciągać swój pokarm i podawać maluszkowi łyżeczką lub butelką, ale z ustnikiem (nie ze smoczkiem) - żeby te cenne wartości pokarmu kobiecego otrzymał w odpowiednim czasie. Proszę poczytać wszystkie odpowiedzi na podobne pytania.


Pozdrawiam serdecznie


Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń0.00 / 0
Redakcja poleca

Podobne w temacie Karmienie

Skomentuj Brak pokarmu

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 28 Mar 15, 22:23
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Brak pokarmuPisałam wcześniej, że jestem załamana faktem, że nie mam pokarmu.Obecnie minął trzeci miesiąc od porodu, chciałam odpuścić ale postanowiłam spróbować z metoclopramidem. Teraz jestem przeziębiona ale jak tylko choroba minie to zaczynam.Lek już mam, laktator też gotowy, więc spróbuję. Mały ciągnie pierś, jak przystawiam go przez sns medeli. W...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 12 Maj 12, 09:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Skończył się pokarmWitam :)
Mam 3,5 miesięcznego synka do tej pory karmiłam go piersią ale także butelka . do wczoraj miałam jeszcze pokarm ale juz wieczorem pokarm znikł piersi są puste jak naciskam żeby sprawdzić czy coś poleci to leci trochę wody i tyle . a piersi momentalnie zmalały . Chciała bym go jeszcze karmić piersią . Co robić ! pomocy :(
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 4 Lut 15, 23:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Brak pokarmuJestem jestem załamana faktem, że nie karmię piersią. Strasznie to przeżyłam i mimo, ze od porodu minęło już prawie 6 tygodni, cały czas walczę. Przystawiam moje maleństwo do pustych piersi przy każdej okazji, jak jest głodne, po karmieniu butelką, jak jest niespokojne, słowem kiedy tylko mogę i o dziwo czasami mi się udaje, że powisi na nich....więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 23 Mar 15, 22:35
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Brak pokarmuWitam dziewczyny, ja mam taki sam problem.... Rodziłam przez cc (zagrożenie rzucawka) i mała była przystawianą do piersi jakieś 4h po cc. Nie miałam nawału pokarmu, laktatorem w szpitalu pobudzilam trochę piersi tak, ze jakoś na 5 dobę odciągając trochę siary ( mała tez była przystawianą do piersi za każdym razem). Od samego początki została...
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 23 Mar 15, 22:42
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Brak pokarmuC.D - teraz mała ma 6 tygodni. Ja nadal walczę - mam wszystkie możliwe herbatki laktacyjne, pije jakieś 4l wody dziennie, próbowałam karmi, odciagam laktatoreml przystawiam ja do piersi... Jednak ssie jakieś 5 min potem sie denerwuje, pręży bo pierś pusta wiec kończymy z butla.... Byłam w poradni laktacyjnej, Pani była zdziwiona faktem ze nie...więcej »
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Brak pokarmu

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl