Polki.pl
kom. (2)

Brak i liczenie ruchów płodu

Brak i liczenie ruchów płodu

Mam pytanie dotyczące ruchów płodu. Jestem w 34 tyg ciąży i od dzisiejszego ranka nie czułam ruchów mojej córeczki. O czym może to świadczyć, czy to coś poważnego? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bardzo się martwię. Dodam, iż mieszkam w Szkocji i dostęp do
lekarza mam nieco utrudniony.

agusiajj

Różna bywa aktywność płodu. Stopień odczuwania ruchów płodu zwykle bywa większy wieczorami, kiedy ciężarna uwalnia się od stresów i jest zrelaksowana. Istnieje pewna metoda liczenia ruchów płodu:
Obserwację rozpoczyna się codziennie o 9.00 rano i kończy o 21.00. Kiedy kobieta poczuje dziesiąty ruch, wówczas odnotowuje aktualną godzinę. W dniu w którym zaobserwowano 10 ruchów kończy się obserwację i do końca dnia nie liczy się ilości ruchów płodu. Dopiero następnego dnia należy ponownie od godziny 9 rano podjąć liczenie ruchów dziecka.
Jeżeli zarejestruje się mniej niż 10 ruchów w ciągu dwóch kolejnych dni obserwacji, to należy następnego dnia niezwłocznie zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę.
Jeżeli po całym dniu obserwacji nie zarejestruje się żadnego ruchu płodu wówczas należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Mam nadzieję, że poczuła pani ruchy swojego maleństwa w tym dniu (opóźnione odpowiedzi czasami wynikają z techniki).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń0.00 / 0
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Brak i liczenie ruchów płodu

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 5 Lut 14, 20:42
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Brak i liczenie ruchów płoduNie trzeba liczyć ruchy lecz Tętno płodu i je odmierzac kilka razy dziennie przez meża!!Ja czesto pisałam o obecności partnera podczas badań zawsze przy całym badaniu nawet na fotelu.Dużo krytykowało te wpisy.Kobiety często wstydzą sie meża a obcego faceta czasmi zboczonego ginekologa nie to średniowiecze tylko w Polsce mozliwe!!Ginekolodzy gdy...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 26 Wrz 09, 10:53
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Brak i liczenie ruchów płoduja zaobserwowałam znacznie zmiejszona aktywnosc plodu. jestem w 20 tygodniu ciazy i od jej poczatku zyje w stresie a juz w szczegolnym od jakis 3 tygodni. boje sie ze cos mojemu antosiowi sie stalo...

Podobne do Brak i liczenie ruchów płodu

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl