Polki.pl
kom. (6)

Botox - Dobry wygląd - dobre samopoczycie

Młody, zadbany wygląd był od wieków wizytówką każdego człowieka. I oczywiście jest nadal, przy czym tendencja ta w dzisiejszych „szybkich” czasach nabiera szczególnie wyraźnego charakteru. W wielu środowiskach czy sytuacjach zadbany i młody wygląd staje się wręcz obowiązkiem. Obecnie mamy jednak dużo większe możliwości wpłynięcia na swoją powierzchowność niż kilkaset, czy choćby kilkadziesiąt lat temu. Decyduje o tym rozwój nauki i technologii a nawet medycyny. Pomaga nam więc kosmetologia, dermatologia estetyczna i wiele innych dziedzin…

Czas mija nieubłaganie, a większość z nas wcale nie ma ochoty pogodzić się z przemijaniem, zwłaszcza kiedy dotyczy naszego wyglądu. Z czasem gdy przybywa nam lat, najwyraźniej i najszybciej zmienia się nasza skóra. Ubywa jej elastyczności i jędrności. Pojawia się coraz więcej zmarszczek – zarówno tych mimicznych jak i wynikających z działania innych czynników. Dodatkowo obniża się poziom hormonów w naszym organizmie, a co za tym idzie miewamy gorsze samopoczucie. Szukamy więc różnych metod i sposobów na polepszenie nastroju, przy czym dla wielu osób jednym z najlepszych sposobów na doskonałe samopoczucie jest poprawa własnego wyglądu.

Dobry wygląd wpływa na nasze relacje z ludźmi. Autorytety psychologii społecznej nie mają wątpliwości, że „pierwsze wrażenie”, a więc w znacznym stopniu wizerunek zewnętrzny determinuje postrzeganie naszej osoby wśród obcych. Ale i my sami jesteśmy w stanie wiele zrobić dla lepszego samopoczucia. Korzystny wygląd ma istotne znaczenie dla postrzegania samego siebie. Dobry wizerunek to więc w dużym stopniu dobry wygląd. Dla jego uzyskania nie trzeba sięgać od razu po radykalne metody z obszaru chirurgii plastycznej. Zabiegi z kręgu medycyny estetycznej przynoszą wyraźnie widoczne efekty. Dodatkowo wielokrotnie już sam fakt, że decydujemy się na zabiegi upiększające, poprawia nasze samopoczucie.

A kiedy stają się widoczne efekty zabiegu, któremu się poddajemy, zazwyczaj cieszymy się większą pewnością siebie - czujemy się młodsi, zdrowsi i piękniejsi.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej pozwalającym na zachowanie dobrego wyglądu, a wiec pośrednio także dobrego samopoczucia, może być BOTOX® - od wielu lat najpopularniejszy zabieg upiększający w USA, zyskujący coraz większe grono zwolenników także w naszym kraju. Dzięki szybkiemu działaniu BOTOX®-u uzyskujemy naturalny wygląd w bardzo krótkim czasie i co nie mniej istotne nie musimy się martwic o działania niepożądane. BOTOX® jest wykorzystywany w medycynie estetycznej od ponad 20 lat. Dzięki wcześniejszym, wieloletnim doświadczeniom przy stosowaniu toksyny botulinowej w innych dziedzinach medycyny (głównie w neurologii i okulistyce), mamy udokumentowane licznymi badaniami klinicznymi wysokie bezpieczeństwo stosowania tej substancji.

 
BOTOX® pozwala na szybkie i bezbolesne odświeżenie wyglądu. Używamy go do wygładzenia zmarszczek czołowych poprzecznych, zmarszczek gładzizny czoła (między brwiami) oraz zmarszczek wokół oczu, tzw. „kurzych łapek”. Używany jest też do spłycania zmarszczek nosowo-wargowych, tzw. „zmarszczek palacza” oraz linii szyi. Jest skuteczny w leczeniu asymetrii twarzy. Wraz z wypełniaczami można go stosować w modelowaniu wyglądu twarzy. Zastosowanie BOTOX®-ujest zabiegiem prostym, bezbolesnym i nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań. Polega na domięśniowej iniekcji odpowiednio dobranych dawek botuliny w wybrane partie twarzy, co powoduje czasową relaksację (czyli rozluźnienie) mięśni a przez to uniemożliwia marszczenie się na nich skóry. Efekty terapii są zwykle zauważalne w ciągu tygodnia i utrzymują się przez okres 4 do 6 miesięcy, dając twarzy naturalny, odprężony wygląd. Zabiegi, wykonywane zawsze przez doświadczonego lekarza dermatologa estetycznego, można wielokrotnie powtarzać. Warto zauważyć, że BOTOX® nie wywołuje działań niepożądanych. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do stałych zajęć, dlatego zabieg żartobliwie nazywany bywa „lunchowym” – można go wykonać podczas krótkiej przerwy w pracy!
W ogłoszonym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologii Estetycznej (SLDE) konkursie Perły Dermatologii Estetycznej 2005, BOTOX® otrzymał dwie statuetki: został uznany za największe odkrycie w dermatologii estetycznej oraz za najlepszy preparat do zabiegów dermatologii estetycznej w kategorii korekta zmarszczek.
Więcej informacji na stronie: www.pogodnatwarz.pl

Czym jest BOTOX®?

BOTOX® jest wysoce oczyszczonym kompleksem proteinowym uzyskiwanym z proteiny botulinowej typu A – powstającej z bakterii Clostridium botulinum. Ponad czterdzieści lat stosowania toksyny botulinowej typu A w terapii neurologicznej (w leczeniu kręczu karku
i u dzieci z porażeniem mózgowym), liczne testy i szczegółowe badania kliniczne potwierdziły, że jest to bezpieczna i skuteczna substancja. Dlatego też zdecydowano się na rozszerzenie jej wykorzystania i wprowadzenie do okulistyki i dermatologii. Od 30 lat BOTOX®jest lekiem stosowanym w okulistyce w leczeniu zeza i kurczu powiek. Jego zastosowanie w dermatologii estetycznej pozwala na korekcję zmarszczek mimicznych.
Wleczeniu nadpotliwości toksynę botulinową stosuje się
z dobrym i bardzo dobrym rezultatem już od ponad 10 lat.

Oceń0.00 / 0

Podobne w temacie Medycyna estetyczna

  • Obalamy mity o kosmetologii i medycynie estetycznejObalamy mity o kosmetologii i...Polki coraz chętniej korzystają z zabiegów kosmetologii i medycyny estetycznej – aż 82% Polek...
  • Usta idealneUsta idealneScarlett Johansson, Angelina Jolie, Jessica Alba, Liv Tyler, Monica Belucci – to te gwiazdy często...
  • Prawdy i mity o zabiegach z kwasem hialuronowymPrawdy i mity o zabiegach z...Czas porzucić złudzenia – skóra sama nie oprze się skutkom upływającego czasu. Natomiast mogą nam pomóc...
  • Depilacja laserem diodowymDepilacja laserem diodowymLaser diodowy emituje łagodną wiązkę promieni, pochłanianą przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia...

Skomentuj Botox - Dobry wygląd - dobre samopoczycie

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 20 Mar 10, 19:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Botox - Dobry wygląd - dobre samopoczyciejebie was z tym BOTOX-EM a w organizmie sama chemia i komplikacje ze zdrowiem gwarantowane szmaty !!!!
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 14 Mar 10, 02:02
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Botox - Dobry wygląd - dobre samopoczycieJesli i idzie o Botox to radze dopiero po 30tce, i jak juz jest zamiar to tez radze pojsc do dobrego gabinetu (vide warszawska emsediqua) a nie robić to w piwnicy u masazysty.
Alicja_35
Wtorek | 11 Gru 07, 22:11
0    nie oceniono 0
Alicja_35
Re: Botox - Dobry wygląd - dobre samopoczycieJa robiłam botox u pani dr Renaty Budzicz w Krakowie, naprawde super efekt, a sama pani dermatolog jest bardzo miła i oczywiście dyskretna;) Czuję się odmłodzona o dobrych parę latek, a mój mąż jest zachwycony:)
Botox
Czwartek | 6 Gru 07, 10:57
0    nie oceniono 0
Botox
Re: Botox - Dobry wygląd - dobre samopoczyciebotox to wspaniały sposób na walkę ze zmarszczkami!
Nicko
Wtorek | 12 Cze 07, 09:09
0    nie oceniono 0
Nicko
Re: Botox - Dobry wygląd - dobre samopoczycie"Zaletą preparatu BOTOX jest to, że efekt leczenia tym preparatem jest przemijający. Utrzymuje się przez 3-5 miesięcy i dłużej w zależności od osoby. Efekt leczenia zanika stopniowo. Wstrzyknięcie należy wykonać 2-3-krotnie w ciągu roku. Wczesne badania kliniczne wykazują, że czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się, co wiąże się ze...więcej »
zuzka
Wtorek | 2 Gru 08, 20:33
0    nie oceniono 0
zuzka
Re: Re: Botox - Dobry wygląd - dobre samopoczycieja zrobilam sobie zastrzyk z botoxu dwa dni temu. Teraz czekam na efekty:)

Gdyby kto napisał jak pielęgnowac twarz po tym zabiegu. Wiem, że pierwszego dnia nie wolno ruchem okręznym masowac okolic oka (np. wcierając krem), a jak jest póxniej? Czy nadal można używac kremów przeciwzmarszczkowych?
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Botox - Dobry wygląd - dobre samopoczycie

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl