Polki.pl
kom. (5)

Bóle brzucha w 36. tygodniu ciąży

Bóle brzucha w 36. tygodniu ciąży

Jestem w 36. tygodniu ciąży i od kilku dni mam wieczorem a też czasami w ciągu dnia bóle brzucha przypominające bóle menstruacyjne. Te bóle czasami są dość silne. Czy to normalne? Mam także bóle w dolnej części kręgosłupa.... Brzuch mam nisko ułożony.... niby lekarz mówi, że urodzę dopiero w terminie ale mam pewne obawy, że wcześniej urodzę. Do tego mam upławy od jakiegoś czasu, a także bardzo często chodzę do łazienki. Czy to możliwe, że rozwiązanie nadejdzie szybciej? Czy powinnam być już na to przygotowana? Czy dziecko gdy się teraz urodzi czy to mu nie zaszkodzi?

Renatka

Skoro lekarz tak powiedział, a prowadzi pani ciążę(bada panią) to pewnie tak będzie:). Obniżenie dna macicy zwykle występuje kilka tygodni przed porodem (ale może to być też kilka dni). Głowa płodu wstawia się do kanału rodnego. Stąd też ucisk na pęcherz moczowy jest większy. Inny objaw zbliżającego się porodu to odejście czopa śluzowego, który wypada kilka dni przed porodem. Czop śluzowy jeśli utknie w pochwie to ciężarna może zaobserwować zwiększoną ilość wydzieliny z pochwy. Ma ona kolor bezbarwny poprzez różowawy do brązowego. Inne symptomy zbliżającego się porodu to właśnie pobolewanie brzucha jak przed miesiączką. Dodatkowo częsty jest tępy ból w plecach (choć wiele kobiet odczuwa je przez cały 3 trymestr). W położnictwie wszystko jest możliwe. Myślę, że powinna pani skonsultować te objawy z ginekologiem. Każde dziecko urodzone po zakończeniu 37. tygodnia ciąży jest noworodkiem donoszonym. Poród w 36. tygodniu to poród miernie przedwczesny. Proponuję jak najwięcej leżeć i odpoczywać, bo każdy dzień w łonie mamy dla maleństwa jest cenny.

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń4.60 / 10
Redakcja poleca

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Bóle brzucha w 36. tygodniu ciąży

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 6 Mar 14, 09:21
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Bóle brzucha w 36. tygodniu ciążyMam dokładnie takie same objawy, też jestem w 36 tc., ale dodatkowo od 1,5 miesiąca jestem na tabletkach podtrzymujących. Odpoczywać staram sie jak najwięcej ale czasem się nie da bo tyle do zrobienia. Trzymie za Was kciuki dziewczyny i życze powodzenia! :)
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 22 Mar 15, 15:28
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Bóle brzucha w 36. tygodniu ciążyTo trzym. Albo czym.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 24 Maj 13, 19:55
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Bóle brzucha w 36. tygodniu ciążyJa jestem w 35 tygodniu. I też mnie tak strasznie boli brzuch jak przy okresie. Leże dużo, ale co z tego jak ten ból występuje podczas leżenia i w nocy. :( Nospa nie zawsze pomaga. Lekarz każe leżeć bo szyjka się nie zmienia. Aaa i biodra mnie bolą ;/ i częste twardnienie brzucha.
Marta1989
Środa | 29 Lut 12, 12:42
0    nie oceniono 0
Marta1989
Re: Bóle brzucha w 36. tygodniu ciążyTo prawda trzeba jak najwiecej odpoczywać ja jestem w 36 tygodniu i mam tak samo jak jest opisane .
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 15 Paź 12, 13:19
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Bóle brzucha w 36. tygodniu ciążyJa chciałabym bardzo wypoczywać ale ten silny ból nie pozwala na nic. Też jestem w 36 tc i już nie mogę wytrzymać
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Bóle brzucha w 36. tygodniu ciąży

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl