Polki.pl

Porady specjalisty położnej

Celina Fręczko Trojan
Celina Fręczko Trojan
kom. (4)

Azalia a powrót miesiączki

Azalia a powrót miesiączki

Zaczęłam brać tabletki azalia 3 miesiące po urodzeniu dziecka. Miesiąc temu skończyłam karmić piersią i nadal je biorę. Od czasu porodu nie miałam ani jednego krwawienia (poza tym w okresie połogu). Dodam, że od porodu minęło 10 miesięcy, dzisiaj odstawiłam tabletki, ponieważ nie czuję się zbyt dobrze i zaczęłam tyć (czuję się tak, jakby mój organizm zatrzymywał wodę - puchnę). Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny (na szczęście). Czy moje \"puchnięcie\" może być spowodowane brakiem okresu przez tak długi czas? Proszę o pomoc, ponieważ nie mam nawet możliwości wizyty u lekarza (emigracja, brak ubezpieczenia i znajomości języka). Będę bardzo wdzięczna za dobrą radę. Po jakim czasie po odstawieniu tych tabletek powinnam dostać okres?


Justyna
Złe samopoczucie i wzrost masy ciała („puchnięcie”) to skutki uboczne stosowania tabletek Azalia. Po odstawieniu tabletek samopoczucie powinno być lepsze. W czasie stosowania leku Azalia mogą pojawić się krwawienia czy plamienia. Jednak wcale nie muszą wystąpić. Teraz po odstawieniu tabletek proszę pamiętać o tym, że od dnia przerwania przyjmowania leku nie jest pani zabezpieczona przed zajściem w ciążę. Co do czasu, w którym ma wystąpić miesiączka nie jest on dokładnie określony. U jednych kobiet miesiączka pojawia się już po 3 tygodniach, u innych po 6 tygodniach.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie - ZADAJ PYTANIE!

Oceń4.00 / 10

Podobne w temacie Pozostałe

Skomentuj Azalia a powrót miesiączki

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 13 Wrz 11, 08:22
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Azalia a powrót miesiączkiJa tez biore azalie juz 4 miesiac. Okres całkiem zaniknął a pani w aptece juz sie ze mnie co miesiac smieje bo kupuje pakiecik...tzn tabletki + test ciążowy ;-)
karomajka
Wtorek | 18 Maj 10, 18:20
-1    oceniono 1 raz
karomajka
Re: Azalia a powrót miesiączkija biore azalie od 3 miesiecy i czyje sie dobrze denerwuje mie to ze pierwszy okres miałam normalnie a drugi trwał 2 tygodnie teraz niemam wcale i niewjem co mam robic słyszałamm ze po tych tabletkach okres moze zaniknąć ale boje sie ze to cos innego . CIĄŻA!!!!!!!!!!!
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 15 Maj 10, 15:19
-1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Azalia a powrót miesiączkiazalia
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 6 Lis 13, 14:15
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Azalia a powrót miesiączkiJa biore azalie drugi miesiac po kilku pierwszych tabletkach wystapil okkres i od tej pory nic zaczynam sie martwic ze to ciaza

Podobne do Azalia a powrót miesiączki

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl