Audiobook "Akademia pana Kleksa"

Wielki powrót Pana Kleksa! Grudniowa niespodzianka Biblioteki Akustycznej już w sklepach.
/ 06.12.2010 05:02

Wielki powrót Pana Kleksa! Grudniowa niespodzianka Biblioteki Akustycznej już w sklepach.

Piotr Fronczewski po latach raz jeszcze wcielił się w Pana Kleksa, dokonując reinterpretacji Akademii Pana Kleksa w audiobooku Akademii Pana Kleksa. Czy Pan Kleks po latach będzie potrafił porwać dzisiejsze dzieci? Czy nauki wyjątkowej Akademii będą równie czarujące w formacie MP3? Odpowiedź już w sklepach. Bajki naszego dzieciństwa – dla naszych dzieci!

Dziesięcioletni Adaś Niezgódka rozpoczyna właśnie przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód. W Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Adaś poznaje tajemniczego ptaka Mateusza, który kiedyś był księciem, znajduje tajemniczy guzik doktora Paj-Chi-Wo oraz poznaje tajemniczego fryzjera Filipa Golarza, który – by zniszczyć Akademię – przysyła do niej fałszywego chłopca-robota.

AUTOR

Jan Brzechwa (1900-1966), polski poeta, satyryk, autor książek dla dzieci. Przed wojną pracował jako adwokat, specjalista od prawa autorskiego. Opublikował kilka nastrojowych i refleksyjnych zbiorów poetyckich, pozostających pod wpływem twórców Skamandra oraz Bolesława Leśmiana. Pierwsze utwory dla dzieci wydał w 1938r. (zbiór Tańcowała igła z nitką),a następnie kilkadziesiąt kolejnych, a wśród nich Kaczka dziwaczka, Pan Drops i jego trupa, Przygody Pchły Szachrajki, Ptasie plotki, Na wyspach Bergamutach. Najczęściej i do dziś wznawiane książki Brzechwy to Brzechwa dzieciom i Sto bajek, a także cykl fantastycznych opowieści prozą: Akademia pana Kleksa (1946), Podróże pana Kleksa (1961), Triumf pana Kleksa (1965).

LEKTOR

Piotr Fronczewski (ur. 8 czerwca 1946 w Łodzi) – jest nie tylko jednym z najlepszych, ale i najbardziej lubianych aktorów polskich. W filmie zadebiutował jeszcze jako dziecko w obrazie "Wolne miasto". Jest absolwentem warszawskiej Wyższej Szkoły Teatralnej. Aktor teatrów warszawskich: Narodowego (1968-69), Współczesnego (1969-73), Dramatycznego (1973-83), Studio (1984-87), od 1991 występuje na deskach Teatru Ateneum. Ulubieniec dziecięcej publiczności dzięki słynnej kreacji Pana Kleksa. Posiadacz charakterystycznego głosu, który usłyszeć można nie tylko w licznych produkcjach filmowych, w których pojawiał się jako narrator, bądź dubbingował innych aktorów, ale i na płytach muzycznych, które zrealizował pod pseudonimem Franek Kimono. Dobrze znany szerokiej publiczności jako odtwórca ról w serialu „Rodzina zastępcza”.

Redakcja poleca

REKLAMA