Polki.pl
kom. (6)

Anioły, aniołki, aniołeczki

Kto nauczył Panią szydełkowana?
Sztukę szydełkowania przekazała mi moja babcia. Początkowo szydełkowanie zupełnie nie przypadło mi do gustu. Jednak z czasem połknęłam bakcyla.

Kiedy powstały pierwsze Pani anioły?
Aniołki zaczęłam dziergać jakieś trzy lata temu. To wtedy na dobre zaraziłam się aniołkowym szaleństwem. Pierwsze robiłam korzystając z wzorów dostępnych w prasie i Internecie. Przeglądałam mnóstwo wzorów schematów, ale zawsze coś mi nie pasowało.
Zaczęłam więc sama robić szkice i rysować schematy. W gotowych schematach najbardziej nie pasowały mi anielskie skrzydła. Te, które do tej pory spotykałam bardziej przypominały skrzydełka motylka niż skrzydełka aniołka. Po kilku próbach udało mi się i zaprojektowałam kilka anielskich skrzydeł. Oczywiście do skrzydełek musiałam zaprojektować sukienki. Z nimi nie było tak trudno, tu pomocny okazywał się odpowiednio zmodyfikowany wzór serwetki.

Anioły, aniołki, aniołeczki

Jak powstały aniołki z instrumentami i skąd czerpała Pani inspirację?
Jako pierwsze powstały aniołki ze skrzypcami, pewnie dlatego, ze wtedy w mediach dużo było "rubikowego' klaskania. Następna do anielskiej orkiestry dołączyła saksofonistka. Inspiracją była okładka płyty na której narysowany był ludzik z saksofonem. Przez długi czas był to mój numer jeden wśród aniołów. Potem była jeszcze flecistka do której źle odczytałam schemat i przez pomyłkę wyszedł mi inny, ale bardzo ciekawy wzór w falbaneczki.
Z czasem, stopniowo do orkiestry dołączały następne anioły. Pomysły znajdowały się same. Aniołka z harfą zrobiłam inspirując się obrazkiem zająca grającego właśnie na tym instrumencie. Zając narysowany był na opakowaniu batonika przywiezionego z Ukrainy. To taki akcent wschodni. Drugi nie zrealizowany jeszcze w pełni, to anioł z cmentarza na Rossie.
Żeby było bardziej globalnie - aniołka z trenem robiłam, wzorując się na sukience, która pokazała się na "czerwonym dywanie". Aniołek miał być taki elegancki- gwiazdorski, a wyszedł skupiony i nici z gniazdowania, dałam mu różaniec do ręki i tak powstał aniołek “gwiazda” z różańcem.

Czyli pomysły rodzą się same?
Często robiąc jednego aniołka, w głowie mam już pomysł na następnego i tak na przykład powstawały figurki do bożonarodzeniowej szopki: Józef i Maryja i Trzej Królowie.

Jakie są ostatnie Pani prace i pomysły?
W nowym sezonie chciałam pokazać coś nowego ( ot taka próżność) i wymyśliłam małe Aniołeczki – Laleczki. Mają ok 8 cm wzrostu. To seria aniołków dla dzieci, na choinkę lub jako breloczek. Są mniej oficjalne, nie krochmalone i mają nitkowe włosy. Włoski w wariantach z grzywką lub bez niej, koczek, proste lub warkoczyki. Można je też posadzić.
Powstał także aniołek w mini spódniczce i aniołek chłopczyk.

Czy dzieli się Pani zaprojektowanymi przez siebie schematami?
Często ludzie proszą mnie o zdradzenie swoich schematów. W miarę możliwości oczywiście dzielę się nimi. Z doświadczenia wiem, że sam nawet najlepszy schemat nie wystarczy, bo wydziergać to jedno, a drugie nadać odpowiedni kształt. Nigdy dwa aniołki nie są takie same i to jest w nich piękne - robić aby zrobić tego najładniejszego.

Ma Pani tego najładniejszego?
Miałam :) Ale został wysłany do koleżanki, z drugiego końca kraju. Był bardzo potrzebny innej osobie. Ale jeszcze sobie zrobię. Tak myślę.

Dziergane aniołki i aniołeczki Pani Elżbiety Pawelec można zobaczyć w Galerii Unikalni.pl

Zdjęcia: Elżbieta Pawelec
Wysłuchała: Renata Świercz

źródło: Materiały prasowe Galeria Unikalni
Oceń1.50 / 2
Redakcja poleca

Podobne w temacie Pomysły, inspiracje

Skomentuj Anioły, aniołki, aniołeczki

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 1 Gru 12, 14:56
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Anioły, aniołki, aniołeczkiAnioły przecudowne.
Czy można prosić o schemat na ten z ananasami (dla wnusi)
jolantaannafijalkowska@op.pl
Ania bb
Sobota | 19 Lis 11, 14:55
0    nie oceniono 0
Ania bb
Re: Anioły, aniołki, aniołeczkiMa Pani prawdziwy talent.
prosze o przesłanie wzorów.
Pozdrowienia:)
anusia1612@amorki.pl
aga04
Poniedziałek | 20 Gru 10, 22:33
0    nie oceniono 0
aga04
Re: Anioły, aniołki, aniołeczkiAniołki są przecudne:-)gratuluje pomysłu i talentu.Bardzo,bardzo;-)proszę o przesłanie wzorów.Pozdrawiam i wesołych świąt:-)
agnieszka.grzywa@wp.pl
anjapernstich
Sobota | 27 Lis 10, 14:59
0    nie oceniono 0
anjapernstich
Re: Anioły, aniołki, aniołeczkipani aniolki sa cudowne.bardzo bym prosila o wzory .anja.pernstich@interia.pl
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 16 Maj 10, 21:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Anioły, aniołki, aniołeczkimogła by pani napisac schematy na stronie ??
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 30 Mar 09, 13:42
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Anioły, aniołki, aniołeczkiCudne, takie delikatne -i te ich fryzury i suknie :)
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Anioły, aniołki, aniołeczki

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl