Polki.pl
kom. (8)

ALANTAN - leczy i pielęgnuje skórę

Alantan to jedna z najbardziej znanych serii preparatów leczniczych i kosmetycznych w Polsce. Już od 40 lat cieszy się uznaniem wielu pokoleń Polaków.

Hypoalergiczne preparaty Alantan używane są do pielęgnacji noworodków już od pierwszego dnia życia oraz dzieci i osób dorosłych. Wynika to z możliwości ich szerokiego zastosowania, bo Alantany to cała gama leków i kosmetyków do skóry suchej, wrażliwej, atopowej i skłonnej do podrażnień.

Tajemnica skuteczności Alantanów tkwi w doborze substancji czynnych oraz wieloletnim doświadczeniu firmy Zakłady Farmaceutyczne „UNIA", właściciela marki. ALANTAN - leczy i pielęgnuje skórę

Alantoina

Najważniejszą substancją znajdującą się we wszystkich preparatach serii Alantan jest alantoina. Jest to substancja pochodzenia naturalnego, która pobudza rozwój tkanek. Występuje także w zarodkach pszenicy i soi oraz w ryżu, kalafiorze i zielonej fasoli. Rośliny zawierające alantoinę używane są w celach leczniczych już od ponad 2000 lat.
Alantoina swoje powodzenie zawdzięcza właściwościom przeciwzapalnym i ściągającym. Wspomaga oczyszczanie ran i przyspiesza tworzenie naskórka. Dzięki temu Alantany to preparaty nie tylko skuteczne ale i bezpieczne, które można stosować na skórę, ale także na błony śluzowe (w postaci maści).

D-Pantenol

Drugą czynną substancją występującą w niektórych preparatach serii Alantan jest ALANTAN - leczy i pielęgnuje skórę
D-Pantenol (prowitamina B5). Ten skuteczny „hydrokatalizator” wnika głęboko do naskórka, a nawet skóry właściwej i sprzyja utrzymaniu optymalnego nawilżenia. Dzięki temu na co dzień pomaga w walce z problemem suchej skóry, a w przypadku oparzeń znacząco skraca czas gojenia.

Zaufanie

Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo preparatów Alantan sprawia, że cieszą się one nie tylko zaufaniem pacjentów ale także ekspertów. Stosowane są w wielu polskich szpitalach do pielęgnacji dzieci oraz matek po porodzie. Alantany są także najczęściej polecanymi przez farmaceutów preparatami do pielęgnacji skóry: PRODUKT ROKU 2008 w kategorii preparaty do pielęgnacji skóry. Alantan i Alantan Plus posiadają także pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie jako leki skuteczne i bezpieczne, bardzo dobrze tolerowane oraz nie wywołujące działań niepożądanych**.

Seria Alantan w skrócie

Do serii Alantan zaliczamy:
  • Alantan maść z alantoiną,
  • Alantan Plus z alantoiną i D-pantenolem (maść i krem). 
  • Do kosmetyków pielęgnacyjnych z alantoiną zaliczamy: 
  • maść ochronna Alantan Plus z witaminą A,
  • balsam do ciała Alantan plus,
  • zasypka Alantan
  • zasypka Altek.
Kosmetyki pielęgnacyjne z serii Alantan mogą być stosowane zapobiegawczo (zasypki), a także chronić wrażliwą skórę przed podrażnieniami, otarciami i zaczerwienieniem. Zabezpieczają także przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak słońce i wiatr (maść ochronna Alantan Plus z witaminą A). Wśród preparatów pielęgnacyjnych znajdziemy też balsamy Alantan Plus (dostępne również w formie aerozolu) przeznaczone do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, szczególnie jednak polecane do skóry suchej, skłonnej do podrażnień.

Dostępność

Seria Alantan to polskie produkty stosowane na co dzień od 40 lat.

Producent preparatów Alantan - Zakłady Farmaceutyczne „UNIA" Spółdzielnia Pracy to znana i ceniona polska firma z 70-letnią tradycją. Produkuje leki, kosmetyki oraz aerozoli lecznicze, kosmetyczne i techniczne. Wszystkie produkty Zakładów Farmaceutycznych „UNIA” spełniają najwyższe normy jakości.

* Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez „Świat farmacji” wśród polskich aptekarzy
** Badanie przeprowadzono w dniach 10.01- 17.02. 2006 w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie

Materiały prasowe

Oceń3.08 / 12
Redakcja poleca

Podobne w temacie Leki i preparaty

Skomentuj ALANTAN - leczy i pielęgnuje skórę

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 27 Mar 14, 21:52
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: ALANTAN - leczy i pielęgnuje skóręstosuję od lat i dopiero dzisiaj dowiaduję się że ten cudowny środek jest nasz krajowy
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 24 Lis 11, 14:36
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: ALANTAN - leczy i pielęgnuje skóręAlantan jest bardzo dobry przy podrażnieniu i zaczerwienieniu skóry gdy stosuje się zele przeciwtrądzikowe np differin i epiduo.Gdy twarz robiła się czerwona smarowałam się Alantanem i koił skórę , nie piekła a zaczerwienienia zmniejszały się i ustępowały. Super polecam.
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 27 Cze 11, 18:51
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: ALANTAN - leczy i pielęgnuje skóręMoja córeczka miała problem ze schodzaca skóra z paluszków i rzeczywiscie masc alantan sprawdził sie rewelacyjnie.Smarowałam na noc,wiec szybciej tez sie goiło bo nie wycierała paluszków polecam.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 17 Maj 11, 19:05
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: ALANTAN - leczy i pielęgnuje skóręJesli chodzi o ta maśc to podpisuje sie pod artykułem obiema rękami,ze jest rzeczywiscie idealny dla problematycznej skóry.W sumie teraz tez nie kupuje niczego innego do pilęgnacji pupy dziecka,a wlasciwie przy problemach z odparzeniami.
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 26 Mar 11, 12:16
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: ALANTAN - leczy i pielęgnuje skóręDo skóry wrazliwej? TO NAJLEPSZE CO MOŻE BYC!!! przy łuszczycy mnie uratowało
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 15 Sty 15, 12:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: ALANTAN - leczy i pielęgnuje skóręAlantan masc czy krem, co dokladnie ,prosze o informacje.
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 6 Wrz 10, 12:50
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: ALANTAN - leczy i pielęgnuje skóręchciałam się dołączyć do tych osób,które na własnej skórze przekonały się o dobroczynnym działanie alantanu --- jest rewelacyjny zwłaszcza w połączeniu z pantenolem.Chwała firmie;która to produkuje !!!!! Miałam okropne rany na uszach i wyleczyłam to świństwo właśnie dzięki tej maści --- P O L E C AM - Elżbieta
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 24 Lut 09, 18:18
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: ALANTAN - leczy i pielęgnuje skórępolecam alantan plus maść do pielegnacji niemowlęcia, bardzo dobrze sie sprawdza
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do ALANTAN - leczy i pielęgnuje skórę

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl