Włosy w kolorze ciemnego blondu

Trochę szatynki, trochę blondynki – tzw. blonetki – są teraz bardzo na czasie. Ciemny blond wygląda bardziej naturalnie od jasnego, ma ładniejszy połysk i mniej niszczy włosy.

pielęgnacja włosów, farbowanie, mysi blond
fot. ONS

Uroda
Oceń zdjęcie 152 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Srule2014.01.02 11:49
Ta cała Parker ma okropny żydowski ryj,śmieć zawsze będzie wyglądał jak śmieć.
Gość2013.08.31 19:55
Fryzjer ma racje, to nie ciemne blondy. Mam na głowie naturalny blond ciemny i wyglada jak brązowy(ogólnie jest ciemnym odcieniem z jaśniejszymi refleksami , które w lecie troche pasmami jaśnieją)
Gość2012.09.30 12:16
Podpisuję się pod wypowiedzią "fryzjer";Wystarczy zobaczyć najnowsze farby pewnej znanej niemieckiej firmy gdzie "CIEMNY BLOND"z próbnika jest jak na mój rzut:głębokim brązem. Sama niedawno czytalam,że blondy z dodatkiem"ciemny'w nazwie to w profesjonalnym fryzjerstwie już brązy.Stąd panie kładą na jasny,jasny blond ciemny-i są zaskoczone,że włosy są"czarne".(notabene we fryzjerstwie to jeszcze nie czerń...)
546yh2012.03.04 20:55
to sa srendie blondy, poziom 8 max
Fryzjer2009.11.10 01:37
to ty masz brak klasy, skoro tłumaczenie ludziom, że to nie jest ciemny blond tak cie rozbawił? Co jest w tym zabawnego?Jedynie twoje, dziwne zachowanie.Piszesz, że ktoś miał zły dzień, czyż to nie ty?Dziwni są tacy ludzie, którzy śmieją się niewiadomo z czego, a najgorsze jest to, że od razu widać, że to Polka. Bo tylko ludzie w tym kraju potrafią być tacy (?!) A temat cały czas dotyczy artykułu.
Rybka:)2009.11.09 23:51
...alez sie usmialam z tej paplaniny komentarzy! ktos tu chyba mial bardzo ciezki dzen i akurat dal upust .....jak dzieciarnia w piaskownicy..:(((brak klasy a temat blond wlosow zszedl na drugi plan!!!
Electra2009.11.05 02:21
Oczywiście, że każdy może napisać, co chce. Ale jak ktoś podipsuje się tak, to zwracam się, tak jak wskazuje podpis.
2009.11.04 09:37
hehe a nie pomyślałaś, że dziewczyny po prostu podpisują się fyzjerka, fryzjer, ja też teraz mogę podpisać się STYLISTA i co? pffffff
Electra2009.10.30 00:59
Czy ty dziewczyno patrzyłaś na podpisy? Tam wypowiadali się: fryzjer i fryzjerka. To nie dziewczyny a jakiś facet i jakaś kobieta.
2009.10.16 09:49
eeeee dajcie spokoj dziewczyny nie wazne jaki to kolor czy ciemny czy jasny czy sredni blond wazne zeby wam pasowal i czuly sie w nim kobieco! :*
Fryzjer2009.10.16 01:03
Nie musisz mnie kopiować i zwracaś się do mnie w cudzysłowie. Przecież masz własne zdanie. Radzę ci nie próbuj być mądrzejsza od producentów farb, którzy je tworzą. Jeśli jesteś "zawodową fryzjerką" (cytuję ciebie) to doskonale wiesz, jak na próbniku wygląda ciemny blond. Ciemny blond to poziom 6. Jest o wiele ciemniejszy od jasnych i bardzo jasnych blondów, które są tu pokazane. Myślę, że całe to nieporozumienie wynikło z tego, że dla ciebie najaśniejszy jest bardzo jasny blond, po prostu nie używasz profesjonalnej terminologii nazewnictwa. Jeśli dla ciebie bardzo jasny blond to poziom platyna, która nota bene nie jest, to te blondy trkatujesz jako ciemne blondy. Tylko ludzie nie związani z branżą fryzjerstwa, pojmują, iż blond kończy się na bardzo jasnym odcieniu, a tak nie jest. Blodny są od poziomu 6-ciemny blond, 7-średni blond, 8-jasny blond, 9-bardzo jasny blond, 10-bardzo bardzo jasny blond, 11-bardzo bardzo bardzo jasny blond, często producenci naywają go jasny extra blond i odcień i występuję jeszcze 12-bardzo bardzo bardzo bardzo jasny blond. Twoja opinia jest niesłuszna, ponieważ uważasz blond do bardzo jasnego poziomu a są wyższe jeszcze odcienie. Ja jestem profesjonalnym kolorystą, nie tylko fryzjererem. Nie robię dziewczynie platyny, jeśli mnie o to prosi. Zaczynam od wywiadu, później przeprowadzam analizę kolororystyczną i odpowiednio do pory roku dobieram odcień. Również pozdrawiam i radzę się szkolić, bo blond nie jest do poziomu tylko bardzo jasnego. Ewidentnie nie są to ciemne blondy. Ciemne blondy to naprawdę ciemne kolorki. Tym paniom ze zdjęć, aby zapewnić jaśniejszy kolor blond należy je delikatnie zdjąć Efasorem i zastosować jaśniejszy kolorek. Zdjęcie efasorem przeprowadza się przy barwach jasnych, już farbowanych włosach (te panie mają farbowane włosy), niestety ciemny blond trzeba uprzednio rozjaśnić, bo nie każdemu pomaga Majiblond ultrarozjaśniający od Loreala. A zmierzam do tego, że te jasne włosy łatwo rozjaśnić na bardzo bardzo jasne blondy czy nawet jaśniejsze a ciemne blondy należy najpierw rozjaśnić. U pierwszej pani ze zdjęcia jest mieszanka średniego i jasnego blondu z delikatnymi refleksami bardzo jasnego blondu a u pozostałych pań są jasne blondy i bardzo jasne blondy poziomu 8 i 9, które często przez osoby niedouczone, niepoinformowane są traktowane jako "ciemne blondy".
fryzjerka2009.10.15 10:17
Jestem zawodowcem i pracuję na profesjonalnych farbach. Wyraziłam swoją opinię i tyle. Nadal uważam, że pokazano tu ciemny blond, ale każdy ma prawo do własnego zdania. Pozdrowienia.
Electra2009.10.16 01:51
to ma jasny blond włosy a końcówki bardzo jasny blond, tak samo jak pani z 3 foto.
Electra2009.10.16 01:46
ten kolor średni blond był o wiele ciemniejszy niż te kobiety, które prezentują tę galerię. Kolor złapał dobrze, bo kładłam go na jaśniutkie włosy i u fryzjera.
Electra2009.10.16 01:44
Zgadzam się z Fryzjerem, bo Fryzjerka nie ma racji. To blondy jasne i bardzo jasne. Dużo pseudofachowców nie zna kolorów włosów. Może znają jakieś tam techniki, ale nie mają pojęcia o kolorze. Byłam kiedyś u fryzjerki (ponoć świetna, renomowany zakład) chciałam ochłodzić tylko mój blond, ale nie przyciemniać go. Miałam bardzo bardzo jasny blond-poziom 10. Też robiony profesjonalnie. Nie był żółty ani rudy, ale chciałam popielaty.Pani fryzjerka zaproponowała mi średni blond. Zgodziłam się, bo pomyślałam, że fryzjerka ma rację, że wcale nie mam aż tak strasznie jasnych włosów a mój kolor to tylko z nazwy jest bardzo bardzo jasnym. Efekt, tragedia włosy ciemne jak nie wiem co, a chciałam je tylko ochłodzić a nie przyciemniać (wyraźnie o tym mówiłam). Zmyło się to całkowicie, bo był to jakiś szampon koloryzujący. Poszłam wtedy do innego fryzjera (też renomowany) i powiedziałam, że chce tylko ochłodzić włosy, ale nie przyciemniać. Pani fryzjerka dobrała mi (sama) bardzo bardzo jasny jakiś chłodny kolor i stonowała moje włosy. Efekt-rewelacja, chłodny, ale nieprzyciemniony kolor włosów. Jak opowiedziałam mojej obecnej fryzjerce, co mi tamta zrobiła, że dla niej bardzo bardzo jasny blond to średni blond, to aż ręce załamała. Widać, że jest wielu takich pseudofachowców, którzy uważają, że mają rację a tak nie jest. Nie znają kolorów a się wymądrzają.
Fryzjer2009.10.15 05:23
I jeszcze coś, nie próbuj być mądrzejsza w nazewnictwie kolorów farb od osób, które je tworzą. Oni naprawdę wiedzą, że ciemny blond jest ciemnym kolorem. A jasnemu i bardzo jasnemu blondowi jeszcze daleko do odcieni platynowych. Platyna to poziom 12, czyli bardzo bardzo bardzo bardzo jasny kolor. Takie włosy, muszą być porządnie rozjaśnione, ja preferuję klientkom nakładać Loreal Platinium by Loreal Professionel a na to tonuję bardzo bardzo bardzo bardzo jasnym blondem.
Fryzjer2009.10.15 04:51
To ty masz źle ustawiony komputer i proponowałbym ci wizytę u okulisty, albo jeszcze raz uczyć się kolorków. Te blondy są poziomu 8,9 a pierwsza fotka to połączenie blondu poziomu 7-czyli średniego blondu z 8-jasnym i 9-bardzo jasnym blondem. Widzę, że totalnie nie znasz się na kolorach skoro bardzo jasny blond-poziomu 9 nazywasz "platynowym odcieniem". Co to ma być?! Te panie mają blondy poziomu 8 i 9, tylko pierwsza z nich ma 7-czyli średni blond. A platyna to poziom 12, czyli bardzo bardzo bardzo bardzo jasnego. I tak pewnie nie wiesz o co chodzi. A fryzjerem jestem dobrym, bo kolorystyka to moja pasja. Współczuję twoim klientkom, jak "trafią" do ciebie. Takich nieudolnych psedofryzjerów jest masa, a później czyta się takie rzeczy, że fryzjer nie zrobił odpowiedniego koloru czy dziewczyny, które chciały podciąć włosy o 1cm a wyszły z obciętymi 10cm. włosów. Można takich rzeczy sporo czytać na forach. Powtarzam, jeszcze raz średni i ciemny blond jest znacznie ciemniejsz niż te panie, co mają na zdjęciach. Poza tym, odcień tonu ma też wielkie znaczenie, np. ciemny złoty blond-czyli 6,3 będzie sprawiał wrażenie jaśniejszego niż np. ciemny blond popielaty, czyli 6,1. Tym bardziej 6,11-to ciemny blond popielaty głęboki będzie sprawiał wrażenie jeszcze ciemniejszego niż 6,1. A to dlatego, że barwnik popielaty optycznie przyciemnia kolor włosów. I moja dobra rada, jeśli jesteś fryzjerem to powinnaś się szkolić itd. I pracować na profesjonalnych farbach. Patrz na profesjonalne farby (próbniki) a pewnie używasz jakiegoś badziewia ze sklepu. Ucz się kolorów, bo to nie są ciemne blondy. Nawet moi znajomi, którzy nie są fryzjerami widzą, że to jasne i bardzo jasne blondy.
fryzjerka2009.10.14 21:33
Specjalista się znalazł! Człowieku przecież to jest ciemny blond! No chyba, że masz źle ustawione parametry w komputerze i widzisz platynowe odcienie. Modelki mają ciemniejsze odcienie niż odcień 8 albo 9. I ich kolor to ciemny blond!!!
Fryzjer2009.10.01 19:46
To niestety nie znasz się na kolorach. Jest wiele pseudo fryzjerek, które nie znają się na odcieniach i kolorach. Ja jestem kolorystą. A kolorystyka to moja pasja. Dla niektórych "fryzjerek" blond to albo platyna albo słoneczny a naturalny jasny blond to dla nich ciemny blond :/ Blond jest do poziomu bardzo bardzo bardzo bardzo jasnego o różnym odcieniu, to będzie poziom 12. A te panie mają poziom 8 i 9, czyli 8-to jasny blond i 9-bardzo jasny blond. Pewnie i tak nie rozumiesz "fryzjerko".
fryzjerka2009.10.01 18:01
Ja też mam ciemny blond, trochę mysi, ale bardzo go lubię!
linka2009.09.30 06:21
Tez mi sie zawsze wydawalo, ze ciemny blond to o wiele ciemniejszy kolor niz maja panie na fotografiach powyzej...
natural2009.09.30 02:01
mam właśnie taki kolor włosów ;) i jestem z niego zadowolona, nigdy nie musiałam się farbować i niepotrzebnie niszczyć włosy...myślę że to taki naturalny kolor ;)
Fryzjer2009.09.29 16:56
jw. Przecież te modelki mają naturalny jasny blond poziomu 8!!!! To nie jest ciemny blond!!! A Sarah Jessica Parker ma włosy koloru bardzo jasny blond beżowo-naturalny poziomu 9.13!!! A nie ciemnego blondu. Zapamiętajcie 6-ciemny blond, &-średni blond, 8-jasny blond, 9-bardzo jasny blond, 10-bardzo bardzo jasny blond, 11-bardzo bardzo bardzo jasny blond i 12-bardzo bardzo bardzo bardzo jasny blond. Te panie nie mają ciemnego blondu. I nie są ani trochę szatynkami! To naturalne odcienie blondów! A ciemny blond jest bardzo ciemnym odcieniem w naturze!
Raport specjalny